Fórum pridal Somarinka, 3. 10. 2010 15:05 do kategórie Matematika. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

MATEMATICKY PRIKLAD

0
Somarinka

23 ročné dievča
Akvárko

pls zostrojme lichobeznik : a - 8, c - 4, AC - 6, BD - 7
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Cocca-colla

24 ročné dievča

to nemyslíš vážne
  2. 2
    Pstros213

23 ročný chalan
    Trnava

co? a de je ten priklad? :D
  3. 3
    Die

21 ročné dievča
    ciernyles

jezis toto keby sme preberali na matike som najstastnejsi clovek na svete !
  4. 4
    Lilnicole

23 ročné dievča
    Košice

Máš osemnásť a nevieš TOTO? O.o<br />
    Ty vole.
  5. 5
    Somarinka

23 ročné dievča
    Akvárko

vy ste riadny uboziaci :D vsetci machrite ze to viete ale hlavne nik nenapise ako to zostrojit :) No viete na vysokej sa uz ine veci preberaju :)
  6. 6
    Plutvonozceakrivozubky

21 ročné dievča
    Paralelny svet

jeb na to
  7. 7
    Omeleta

18 ročné dievča
    -dvojča-

ty máš osemnásť rokov? :O
  8. 8
    Vewe

23 ročné dievča
    Krajina anjelov

ved ja milujem konstrukcie...ako na tvoj vek by si mala byt rada ze mas len takyto priklad...
  9. 9
    Malapohroma

20 ročný chalan
    tamkdemámsrdce... nad lúčkami

pls zostrojme lichobeznik : a - 8, c - 4, AC - 6, BD - 7 <br />
    <br />
    -narysuj stranu a<br />
    -oznac ju bodmi AB<br />
    -do bodu A zapichni kruzidlo s polomeom 6cm a urob kruznicu tam, kde by sa mal priblizne nachadzat bod C<br />
    -do bodu B zapichni kruzidlo s polomeom 7cm a urob kruznicu tam, kde by sa mal priblizne nachadzat bod D<br />
    -sprav si kolmicu strany a<br />
    -na mieste kde su medzi kruznicami 4cm sprav stranu c, kolmu na kolmicu (rovnobeznu so zakladnou)<br />
    <br />
    podla mna tak? (?)
  10. 10
    Udy1

24 ročný chalan
    Bardejov

@malapohroma a odkiaľ si nabrala tie kolmice ?? :-D v lichobezniku nie su prave uhly
  11. 11
    Udy1

24 ročný chalan
    Bardejov

aj ja by som bol zvedavy na kostrukcie vyssiereagujucich:-D
  12. 12
    Malapohroma

20 ročný chalan

@udy1 ale pokial ja viem, zakladne su rovnobezne (a to dostanes kolmicou na kolmicu)
  13. 13
    Udy1

24 ročný chalan
    Bardejov

@malapohroma "-sprav si kolmicu strany a" nevieš z akeho bodu a nemaš ani výšku tak nespravíš ani equidištantu priamky na ktorej leži zakladňa
  14. 14
    Malapohroma

20 ročný chalan

@udy1 ked je kolmica len orientacna priamka, nezalezi na tom odkial zo strany pojde, stale s nou bude mat rovnaky vztah -.-<br />
    a dalej bolo napisane ze ma spravit kolmicu ku kolmici v bode ked kruznice maju od seba vzdialenost 4 cm (velkost strany c)<br />
    <br />
    tak prosim najprv citaj, a potom sa hraj na mudreho.<br />
    *facepalm*
  15. 15
    Udy1

24 ročný chalan
    Bardejov

@malapohroma konštrukcia sa nerobí štýlom sprav kolmicu na kolmicu tam kde je medzi kruznicami 4 centimetre . musiš mať pevne udaje body .. a pre tvoju info .. nie su zadane 4 strany . ale 2 strany a 2 uhlopriečky
  16. 16
    Malapohroma

20 ročný chalan

@udy1 tak jej povedz lepsi postup ;) moj je mozno technicky nespravny ale vyjde dobre
  17. 17
    Somarinka

23 ročné dievča
    Akvárko

@udy1 áno :) ak maš postup ktorym to fakt vyjde tak prosim venuj mi tie 2 minuty a napiš ho :)
  18. 18
    Udy1

24 ročný chalan
    Bardejov

@malapohroma nie je doby lebo nepoznas strany . poznas 2 strany a 2 uhlopriecky tak neviem ako by ti to mohlo vyjsť dobre ;-) to je taky postup ako stavať dom od oka .. <br />
    <br />
    nech si vypocita cez kosinusovu vetu uhol ABC narysuje ho (odmeria si uhol a uroby polpriamku BX bla bla) a spravi kruznicu so stredom v A a polomerom 6 <br />
    bod C vznikne ako prienik BX a tejto kružnice . potom nech spravi equidištantu zakladne cez bod C .. potom nech spravi kružnicu z bodu D a polomerom 7cm a bod D vznikne ako prienik equidištanty a tejto kružnice ...
  19. 19
    Malapohroma

20 ročný chalan

@udy1 a co ze nepoznas strany a len uhlopriecky, stale si mozes dat do Acka kruzitko a spravit pribliznu poziciu Ccka -.-
  20. 20
    Udy1

24 ročný chalan
    Bardejov

@malapohroma no pozri sa do zošitu z matematiky a najdi tam jedinú konštrukciu podobnú tvojej že "spravíš kolmicu na kolmicu v mieste kde je medzi kružnicami vzdialenosť 4 centimetre"<br />
    <br />
    alebo teraz som si všimol že kosinusovu vetu netreba stači kružnica z bodu A polomer 7 a kružnica z B o polomere 4 ... a ich prienik je C <br />
    <br />
    a ešte k pohrome . že BC=4 cm nie CD
  21. 21
    Malapohroma

20 ročný chalan

@udy1 ja nevidim rozdiel medzi stranou a uhloprieckou. aj uhlopriecka je strana, je ohranicena bodmi, len ju volame inak. rovnako ako z kruzidla mozes zistovat stranu mozes aj uhlopriecku. <br />
    <br />
    a uz ma strasne series svojou demenciou.
  22. 22
    Cjubou

27 ročný muž
    rovno a vo štvrtok doprava

@udy1<br />
    <br />
    nejak pletieš<br />
    kosinusovu vetu použiť nejde, a strana c = CD
  23. 23
    Udy1

24 ročný chalan
    Bardejov

@cjubou kosinusovu vetu ide ved mas AB BC aj AC .. a okrem toho vsimol som si to ze c=CD v @20 v druhom odstavci<br />
    <br />
    @malapohroma strašne ma teši keď niekoho môžem štvať :-) a z kružodla nezistuješ stranu ... kružnicu + NIEČO(priamku, polpriamku, inu kružnicu... ) použiješ tak že ich prienik označíš ako hľadaný bod .. takto sa robí konštrukcia ...
  24. 24
    Malapohroma

20 ročný chalan

@udy1 to viem, lenze rovnako mozes zistovat tu uhlopriecku ako stranu boze
  25. 25
    Cjubou

27 ročný muž

@udy1<br />
    <br />
    kde máš BC ?<br />
  26. 26
    Udy1

24 ročný chalan
    Bardejov

@malapohroma ja viem veľmi dobre že uhlopriečka je usečka .. a že takto s ňou dá pracovať
  27. 27
    Udy1

24 ročný chalan
    Bardejov

@cjubou maš pravdu sorry
  28. 28
    Cjubou

27 ročný muž

@udy1 ja len tak, lebo sa tu s pohromou zbytočne hádate, keď to neviete vyriešiť - pohromino riešenie je síce lepšie ako žiadne, ale matematicky neprípustné
  29. 29
    Udy1

24 ročný chalan
    Bardejov

@cjubou ja viem
  30. 30
    Udy1

24 ročný chalan
    Bardejov

@cjubou ale keď už ideš na to takto zhurta tak daj riešenie :-D
  31. 31
    Cjubou

27 ročný muž

@udy1 <br />
    rád by som - už dobrú (a ku.a !) hodinu nad tým sedím miesto učenia sa, skúšal som čosi vygoogliť a stále nič.<br />
    takže na to kašlem (prípadne sa zajtra spýtam spolužiaka ktorý má záľubu v podobných veciach)
  32. 32
    Udy1

24 ročný chalan
    Bardejov

@cjoubou .. veď práve .. najprv som nevedel . potom som sa dostal do toho omylu z ktoreho si ma vyviedol a teraz zas premyšľam :-D
  33. 33
    Cooffee

24 ročné dievča
    Drowned in soup spoon

@udy1 @malapohroma ti to napísala správne vo svojej prvej reakcii, skús i tú konštrukciu, skús to pochopiť,nesnaž sa nachytávať na slovíčkach človeka, čo ti chce pomôcť
  34. 34
    Cjubou

27 ročný muž

@cooffee<br />
    <br />
    @28
  35. 35
    Cooffee

24 ročné dievča
    Drowned in soup spoon

@cjubou čo je na ňom neprípustné? že tam nenapísala komplet rozbor a podrobnú konštrukciu? a nakresliť by ste to nechceli? :D
  36. 36
    Udy1

24 ročný chalan
    Bardejov

@coooffee čo je na tom neprípustné ?? . napríklad to že takto sa konštrukcie nerobia .. viac nič .. len sa takto nerobia . tam nie je o čom diskutovať .... <br />
  37. 37
    Cjubou

27 ročný muž

@cooffee<br />
    že nemôžeš len tak hľadať vzdialenosť medzi kružnicami <br />
    <br />
    a pri väčšine konštrukcií sa píše kompletný podrobný postup v bodoch, ktorý sa vyjadruje matematicky, toto by zapísať nešlo<br />
  38. 38
    Truetilldeath

22 ročný chalan

:D :D :D :D :D :D:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D L-O-L :D
  39. 39
    Revo

25 ročný muž

myslim ze postup @malapohroma je vzhladom na vek aktualny a dalo by sa chvalit ze to vlastne vie :D zalezi od toho ci to chces narysovat alebo chces postup, ak postup tak je treba ratat cez sinusove vety, atd, ale ak to ma byt iba obrazok tak myslim ze ten postup staci :D
  40. 40
    Udy1

24 ročný chalan
    Bardejov

@revo nemas ani jeden uhol tak jak cez sinusove vety ??
  41. 41
    Revo

25 ročný muž

@udy1 mas dlzky stran ;)
  42. 42
    Udy1

24 ročný chalan
    Bardejov

@revo nemas dlzky stran .. mas 2 zakladne a 2 uhlopriecky .. no skus ;-)
  43. 43
    Sindy_

38 ročný ujo
    Blava

To s tou kolmicou a najdenim, kde su kruznice od seba vzdialene 4 cm sa mi zda tak trochu divoke. Pochybujem, ze by to ako postup stacilo... Osobne by som to riesil cez podobnost trojuholnikov (so zakladnami a, c). Tym padom poznam pomer, v aom priesecnik uhlopriecok deli jednotlive uhlopriecky (2/1). Potom by to uz nemal byt problem narysovat...
  44. 44
    Udy1

24 ročný chalan
    Bardejov

@sindy_ podľa akej vety sú tie 2 trojuholníky podobné ??
  45. 45
    Sindy_

38 ročný ujo
    Blava

no podla uu.
  46. 46
    Sindy_

38 ročný ujo
    Blava

hlopriecky lichobeznika tvoria priecky rovnobeziek.