Fórum pridal Alexandrika, 11. 3. 2018 11:36 do kategórie Stredné školy. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Maturita formalita?

0
Alexandrika

hrá sa, že má 0 rokov

Ako ste prežívali maturitu vy? ( myslím čisto písomnú časť) Stresovali ste? Bolo prečo? Pripravovali ste sa? Ak áno , ako?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Deficit

22 ročný chalan

Príprava minimálna a dobre tak, fakt maturita formalita :D Učitelia nechcú nikomu, kto si to nezaslúži, zle, takže pomôžu, teda aspoň u mňa to tak bolo :)

A teraz som si prečítal že písomná časť, tak to si zopakovať stuff a nestresovať
  2. 2
    Darkestangel

23 ročné dievča
    Co doma

Nestresovala som z testov, ale keď sme písali sloh zo slovenčiny, tak kým ostatní už odovzdávali napísané hotové diela, ja som ešte nemala ani nečistopis a plakala som... :D
  3. 3
    Thinkaboutjustice

26 ročný muž

Pisomnu som bral uplne v pohode, stres som mal trochu akurat pocas pisania. Nepripravoval som sa vobec a nemyslim, ze bolo treba, za tie 4 roky sa na teba vacsina nalepi ci chces alebo nie.
  4. 4
    Sidious

21 ročný chalan

Testová časť je neuveriteľne ľahká. Horšie sú slohy.
  5. 5
    Unizák

21 ročný chalan

Anglina, slovina sa dá keď si bola v obraze celé 4 roky, prinajhoršom tipuj, slohy opravujú u vás na škole čiže málokto nedá a ústne tam pokial si neliezla učiteľom 4 roky na nervy tak ťa podržia keby si mala výpadok
  6. 6
    Alexandrika

hrá sa, že má 0 rokov

@sidious vážne? Ja to beriem úplne naopak. Z testu mám celkom taký, povedzme, prirodzený stres ale zo slohu ani nie...
  7. 7
    Unizák

21 ročný chalan

@alexandrika zas sa musíš pozrieť na svoje schopnosti ako si doteraz zvládala slovinu anglinu
  8. 8
    Tralalibang

23 ročné dievča
    Shithead

Celé maturity boli až smiešne ľahké. Z písomných som stres vôbec nemala, lebo som vedela, že na tých 33% to dám aj so zatvorenými očami :D A neučila som sa vôbec.
  9. 9
    Nespiacakraska

28 ročná žena
    Doma

Učila... Čo ja viem... No snaha bola, tak by som povedala...
    Jediná moja výhoda bola, že ja som v stresovej situácii dokazala zo seba vypľuť učivo pomaly ešte aj zo ZŠ...
  10. 10
    Sidious

21 ročný chalan

@alexandrika Mne nikdy nešlo písať slohy. Preto nedopadli zas tak dobre. Ale testy boli podľa mňa ľahké. Ak si vypracuješ pár testov z predchádzajúcich rokov, tak budeš v pohode. Ja som sa viac pripravoval až na ústne maturity, aj to len na angličtinu a slovenčinu.
  11. 11
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov

Vôbec.
  12. 12
    Narazuvzdornaa

24 ročné dievča
    unclean, a libertine

na pisomnu som srala hadam i viac nez na ustnu, a na tej som si sotva pamatala, z ktorych to mam predmetov
    (bird)
  13. 13
    Aristelovpes

21 ročný chalan
    Istropolis

Pripravoval som sa, na dejepis a občiansku spolu dva týždne. Do angličtiny som ani nepozrel, zo slovenčiny som si len zopakoval gramatiku a obsah niektorých kníh (najmä tých, čo som nečítal (hehe) ). Ako také to vážne bolo len pohodovou formalitou. Mierny stres som mal, ale zbytočne a bolo to zapríčené len situáciou a okolím (stresujúci spolužiaci (hehe) ).
  14. 14
    Ssnehulienka

23 ročné dievča
    Dolný Kubín

tak ano, stresovala som lebo dovtedy to bolo to najtazsie, co ma postretlo, ale v retrospektive to je fakt len formalita
  15. 15
    Marjy77

19 ročné dievča
    Wilderland

je tu niekto z vás taký čo sa tam rozplakal, riadne hysterčil, povracal sa, alebo tak? či ste to tlmili alkoolom?
  16. 16
    Unizák

21 ročný chalan

@marjy77 čo mám skúsenosti tak niektoré baby sa rozplakali alebo sa zaťali a nič nepovedali
  17. 17
    Monogatari

22 ročné dievča

Nasa maturita mi prisla celkom logicky zalozena, jak SJL MAT aj ANG. Takze zo sloviny som bezne mala trojky a maturita 87% a to som sa nepripravovala. Pisomnej časti sa neboj, aj ked ANJ listening bol u nas hardcore :DD
  18. 18
    Stolky100

23 ročný chalan

maturita je ako plot :) Buď prelezieš alebo ťa prehodia :D Ja si myslím že ak si počas štúdia na hodinách aspoň občas dávala pozor tak sa nemáš čoho báť.
  19. 19
    Grinder

26 ročný muž

pokial si neni totalne vytreta, co by si na tebe pocas celeho fungovania na strednej asi ucitelia vsimli, tak by si to mala dat, aj kebyze mas zatmenie. aj ked sa zaseknes a nebudes vediet, tak ti pomozu. na statniciach ta poslu do pice, takze nestresuj.
  20. 20
    Superpinkhero

hrá sa, že má 0 rokov
    Brno

Pripravovala som sa a bola som nasratá pretože za mnou učitelka došla a začala mi všetko diktovať... a ja len na nu pozerám že shut up bitch ja to viem !!!! :D
  21. 21
    Lala_la

20 ročné dievča

Písomná bola určite lepšia a menej stresujúca ako ústna maturita (aspoň pre mňa) a pravdupovediac som sa na ňu tešila, hlavne na slohy :D s tými som totiž nikdy nemala problém
  22. 22
    Panakoja1

19 ročný chalan
    Nitra

teraz maturujem, vedel som že to budem mať v prdeli ale že až takto, to veru nie (hehe)
  23. 23
    Marjy77

19 ročné dievča
    Wilderland

@unizak dúfam že aj ja tak neskončím :D
  24. 24
    Unizák

21 ročný chalan

@marjy77
    Treba hovoriť keď hovoríš tak ti poradia, navedú keď si ticho tak ťažko niečo pomôžu (hehe)
  25. 25
    Kalliopea

hrá sa, že má 0 rokov

@panakoja1 vitaj v klube :D
  26. 26
    Mariquittka

25 ročná žena
    Kežmarok

písomné boli v pohode, ľahšie než ústne, aj slohy v pohode, jediné čoho som sa bála boli veci z literatúry typu z ktorej knihy to je...a posluch na cudzom jazyku
  27. 27
    Marjy77

19 ročné dievča
    Wilderland

@unizak to ja viem, ale keď už to na mňa príde tak koniec :D ani Ježiš mi nepomôže
  28. 28
    Marjy77

19 ročné dievča
    Wilderland

@superpinkhero mi dve sme asi rovnaký druch bifľošiek :D
  29. 29
    Lawey

25 ročná žena
    Břno

pripravovala som sa, ale nestresovala som. Na znamkach nezalezi, len poste ju musis spravit. A pokial nie si uplne duty tak to dáš :) ....čiže som sa pripravovala na maturitu hlavne preto, aby som nestresovala :) aby som bola v klude, že som si všetky otazky prešla a ak ma aj niečo zaskočí tak to dám.... aksončila som s 1,1,2,2, :D hlavne preto ze som vobec nestresovala :)
  30. 30
    Condition

24 ročný chalan
    Žilina

10 hodin príprava a chill :)
  31. 31
    Abject

25 ročná žena

Už si to veľmi nepamätám, ale vždy som mávala taký ten "zdravý" stres :) Písomná maturita- príprava- nepripravovala som sa vôbec /ani som nevedela ako a najmä na čo, so slohmi som nikdy nemala problém.
    Ústna maturita- príprava - letmo som si prešla každú tému z každého predmetu, aby som mala aspoň aký-taký rozhľad. Stejne som si však vytiahla niečo, čo v tom ehm "rozhľade" vôbec nebolo, ale myslím si, že každý kto je už aspoň pripustený k maturite by mal povedať niečo vecné k hocijakej otázke.