Fórum pridal Christiano_301, 11. 3. 2019 12:30 do kategórie Ďalšie mestá. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Maturitné skúšky sú ťažké?

0
Christiano_301

21 ročný chalan

Už zajtra sú skúšky so SJL test,a sloh.V stredu z nemčiny, test a sloh.Ozaj všetci urobia maturitu?Strašne stresujem.Testy sú ťažké?A čo sloh?Vedeli ste písať niečo napísať o téme,o čom ste mali písať sloh?Som slabší žiak,4-5 kár.Každú stranu čítam 5-10x.
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Christiano_301

21 ročný chalan

Bol som už raz na takomto skúške, keď som robil záverečnú skúšku z môjho odboru, a aj vtedy som neskutočne stresoval, že ako to dopadne, hlavne na ústnych. Nevedel som nič, ale chvála Bohu učiteľka mi pomohla, a tak som prešiel horko-ťažko 4kou. Potil som sa jak pes, neskutočne som stresoval. Neviem si predstaviť čo budem robiť na ústnych maturitách teraz. Samozrejme najprv musím urobiť testy, a sloh aby som sa tam dostal. Lebo keď nebodaj niečo dojebem test alebo sloh, na 3 ku nemám šancu odpovedať na ústnych.
  2. 2
    Lostinthedark

23 ročný chalan
    Surfrockov pomocný motivátor

No neviem, či to zvládneš, keď dokážeš urobiť chybu aj v slove sloch.
  3. 3
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

Ty nie si 4-5 kár. Ty si proste kár. :D Je tazka pre hlupych ludi.
  4. 4
    Trevor1994

77 ročný ujo

Uz som si hovoril ze tu dlho nebolo taketo "forum".. asponze to este zvladnes zalozit
  5. 5
    Christiano_301

21 ročný chalan

@trevor1994 nepýtam si tu veci na srandu. Veľa ľudí si myslí, že si tu robím iba srandu. No verte že nie.
  6. 6
    Skvrnka

21 ročné dievča
    parkovisko za Viedňou

Možno do zajtra stíhaš ešte umrieť, nebolí ťa bruško alebo čosi?
  7. 7
    Majmarad

35 ročný ujo

Napísal som perfektný sloh, asi na 6 strán a dostal som 4. Vraj som sa odklonil od témy...omg. Sedela na mne tá učiteľka, ale nech sa jej darí.
  8. 8
    Lostinthedark

23 ročný chalan

@majmarad Áno, lebo ten rozsah je tam iba pre srandu a keď ho dvojnásobne prekročíš a dostaneš za to patričnú známku, tak na tebe jednoznačne sedí učiteľka.
  9. 9
    Sasi2680

26 ročná žena

@majmarad aj spolužiačka tuším raz dostala horšiu známku zo slohu, lebo prekročila ten max. limit. však kvôli niečom tam tie limity sú, veď musia a prečítať a oznámkovať slohy všetkým žiakom.
  10. 10
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok

@majmarad nie, nesedela, iba si hlupy :)
  11. 12
    Gramofón

hrá sa, že má 1 rok

Budeš to mať ťažké,ale zmaturovať na tú 4 by si mal,ak na tebe nesedia učiteľky a za tie 4 roky si si nesedel na ušiach.
  12. 13
    Christiano_301

21 ročný chalan

@gramofon vlaňajší školský rok bol hrozný. Skoro som prepadol so všetkého lebo som veľa rozprával a zabával učiteľov niektorých. Oni si to cenia, že chodím do školy a normslne sa správam nesaskujem. Aj keď som slabší ale dajú stále tu lepšiu známku.
  13. 14
    Hanka88

19 ročné dievča
    Tam, kde nič nie je, ale som na to hrdá

Napíš si minuloročné slohy a urob minuloročné testy načas. Tak zistíš či to zvládneš
  14. 15
    Hanka88

19 ročné dievča

Na nuceme sú i témy i testy. Tak si ich sprav.
  15. 16
    Christiano_301

21 ročný chalan

@hanka88 viem čo hovoríš, robím si tie testy, ale čistá katastrofa.
  16. 17
    Hanka88

19 ročné dievča

@christiano_301 Tak dúfaj. Nič iné ti neostáva. Akebo sa pomodli
  17. 18
    Christiano_301

21 ročný chalan

@hanka88 to robievam modlim sa. Síce rýchlo to prejdem ale hádam sa mi pošťastí zajtra
  18. 19
    Arywian

19 ročné dievča

slovenčina je o čítaní s porozumením, tam aj keď teóriu nevieš tak tých 33% tam nájdeš ľahko :D

robila som testovacie maturity vo februári a mala som 72% bez toho, aby som sa akokoľvek učila alebo sa výrazne snažila
  19. 20
    Christiano_301

21 ročný chalan

@arywian už zachvíľku urobím testy so sjl a poviem Vám na koľko % sa mi podarilo urobiť. Vlaňajší robím.
  20. 21
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

Sú dosť ťažké no, aspoň rok sa treba pripravovať. Príprav sa na najhorší scenár radšej.
  21. 22
    Christiano_301

21 ročný chalan

@kaiserchief1 z 64 13. 20%. Som v riti v hlbokej
  22. 23
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

No tak vidíš, možno ešte pán boh ti pomôže.
  23. 24
    Christiano_301

21 ročný chalan

@kaiserchief1 síce robil som to pól hodinku
  24. 25
    Hanka88

19 ročné dievča

@christiano_301 Aby ťa pustili na ustnu, musiš mať z externej aspoň 27% a sloh na trojku.
  25. 26
    Christiano_301

21 ročný chalan

@hanka88 33
  26. 28
    Montgomery

29 ročný muž

Vieš čo ty mas spoločné s Elvisom Presleym? Elvis sa narodil v meste Tupelo a ty zase si tupelo.
  27. 29
    Antifunebracka

29 ročný muž
    ander birdzu

Som si istý, že to nespravíš http://www.reactiongifs.com/r/dbs1.gif
  28. 30
    Hanka88

19 ročné dievča

@christiano_301 Citujem:
    Kedy žiak zmaturoval z predmetu:
    Predmet má EČ a PFIČ
    Ak jeho hodnotenie z ÚF MS

a/ nie je horšie ako stupeň prospechu 3 a v PFIČ získa viac ako 25% alebo v EČ získa viac ako 33% z celkového počtu bodov

b/ je stupeň prospechu 4 a PFIČ získa viac ako 25% a v EČ získa viac ako 33% z celkového počtu bodov
  29. 31
    Majmarad

35 ročný ujo

@staphylococcus som nečakal, že sa ozveš, ale som veľmi rád, že ma tak skvelo poznáš. len dávaj pozor, aby to nebolo náhodou tvoje vlastné zrkadlo :)
  30. 32
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok

@majmarad o to sa veru bat nemusis ;)
  31. 33
    Majmarad

35 ročný ujo

@staphylococcus :D
  32. 34
    Zelinka

22 ročné dievča
    Košice

nechcem ťa strašiť, ale na mojej strednej reálne nedali sloh z cudzieho jazyka viacerým ľuďom a niektorí nemali ani test :D
  33. 35
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    konské-e zuby

Daj si večer royal jelly a dáš to ako kráľ, hoci by si bol aj roztraseny ako želé
  34. 37
    Energy1010

21 ročný chalan

Ako to funguje v prípade ak, napíšem napríklad test na 50% a Sloh nenapíšem.
  35. 38
    Yoss

28 ročný muž

na 99% to aspoň na 4 spravíš, a ak nie máš ešte dva pokusy...
  36. 39
    Christiano_301

21 ročný chalan

@energy1010 musíš urobiť obydve aj test aj sloh ak nechceš odpovedať na 3 ku najhoršie keď dojebes test bo sloh
  37. 40
    Majmarad

35 ročný ujo

@lostinthedark a @Sasi2680 koľko máte rokov?

My sme nemali ani monitor, ani test a ani žiadny limit ma to, či ono! Sa uvedomte, že mám 36 rokov skoro. My sme boli známkovaní len zo slohu a z ústnej odpovede. Sloh som mal bez chybičky, ani jediná čiarka mi nechýbala a bol aj tematicky veľmi dobre napísaný. Poslal som ho totiž na rozbor inde. Voľakedy nejestvovala maturita z cudzieho jazyka, ja som maturoval z genetiky napríklad. Tak si najskôr zistite ako to bolo v minulosti a že normatív vtedy nebol.
  38. 41
    Lostinthedark

23 ročný chalan

@majmarad Že si nemal monitor a test, to je v poriadku, o tom ani reč nebola, ale ten limit ti neverím. Minimálny a maximálny limit na slohy existoval už dávno predtým, rodičov ešte mám.
  39. 42
    Majmarad

35 ročný ujo

@lostinthedark my sme ho na škole nemali, ale tak to je úplne jedno. Dala mi aj tak odklon od témy a vôbec som sa neodklonil. Ten sloh posudzovali iní učitelia a bol fajn, tak som mal nervy, pretože mi to znížili výslednú známku na vysvedčení na 2