Fórum pridal Bart3011, 25. 6. 2018 18:30 do kategórie Štúdium v zahraničí. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Maturitné vysvedčenie

0
Bart3011

19 ročný chalan

Ahojte idem študovať do Čiech a potrebujem tam úradne overenú nostrifikáciu maturitného vysvedčenie. Neviete kde by som to mohol získať
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Kierkegaard

25 ročný muž
    Vesmír

Na ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu.
  2. 2
    Sypomka

19 ročné dievča
    V hlave

Ides na VS a toto sa pytas?
    Btw na mestskom alebo obecnon urade alebo u notara (odporucam to prve)
  3. 4
    Salora

hrá sa, že má 2 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

@bart3011 nepotrebuješ nostrifikáciu ale len overenú kópiu... tú na mest. urade alebo u notára
  4. 5
    Semhamforas

26 ročný muž
    Bratislava

Opatrit doložkou vyššieho overenia (superlegalizaciou alebo apoštolov) slovenský doklad o vzdelaní nie je potreba. Na základe zmluvy s Českou republikou o vzájomnom uznávaní dokladov o vzdelaní sú tieto doklady automaticky uznávané za rovnocenné. Nie je potreba ich ani prekladať keďže spĺňajú podmienku základnej fonetickej zrozumiteľnosti
  5. 6
    Semhamforas

26 ročný muž
    Bratislava

Apostillou :D oprava. Mobil mi to automaticky opravil
  6. 7
    Bart3011

19 ročný chalan

no ja som písal do tej školy a odpovedali mi že je to potrebné aj od slovenských uchádzačov
  7. 8
    Salora

hrá sa, že má 2 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

@bart3011 ale nechápem, čo do toho pletieš nostrifikáciu... vieš, čo je nostrifikácia? ty potrebuješ jednoducho poslať overenú kópiu maturitného vysvedčenia a hotovo...
  8. 9
    Thunderstorm

14 ročné dievča
    devil's little sister

Ja som.to.v čechách riešila na ppošte
  9. 10
    Annyejnji

20 ročné dievča

Vezmeš vysvedčenie, odtrepeš sa na úrad, povieš im, že chceš overenú kópiu toho vysvedčenia, oni ti povedia, že okej, najskôr zaplatíš nejaké 4 eurá, alebo pre istotu si vezmi trošku viac... a oni ti to normálne dajú :O

a potom to buď odnesieš, abo pošleš poštou.. to uź píšu na stránke danej fakulty, źe ako to máš doručiť.. obvykle v tej somarine, kde píšu, že ťa prijímajú :D