Fórum pridal Cccp, 10. 1. 2018 19:46 do kategórie Politika. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Mečiar a HZDS

0
Cccp

28 ročný muž
Pchjongjang, KĽDR

Velmi rad ludom v reálnom zivote rozpravam o Mečiarovi a HZDS. Predstavte si ze ma poznate osobne a stale by som vam rozpraval o Mečiarovi a HZDS. Co mi nato poviete? Date mi ranu? :D
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Vance

23 ročné dievča

Máme kamoša v partií čo mal potrebu takto kecat o kotlebovcoch a ich strane a veľmi sa čudujem ze nedostal. No našťastie ho to prešlo rýchlo. Ale pan Mečiar ma to najlepšie za sebou, ten už len dožíva a ja mám náhodou rada ľudí čo vedia to čo veľa mladých nevie, kus histórie, ale ak si zas strašný sympatizant... ťažko povedať :D a už si niekedy zato dostal? :D Dávam ti: dobrá téma :D
  2. 2
    Cccp

28 ročný muž
    Pchjongjang, KĽDR

@vance skor sa ludia zo mna smeju a povedia mi ze som neni normalny obhajovat zlodeja a mafiana. A aj to mi povedia ako si mozem na Mečiara pametat, pretoze ked vladol a bol v casoch najvacsiej slavy tak som mal 4 roky. Moja babka bola tvrda mečiarovka a dedo mečiarovec, nikdy nezabudnem ako dal pan Mečiar babke kartičku s podpisom, a mne dal cukriky a farbičky HZDS ked robil predvolebnu kampan, zlate casy :D
  3. 3
    Xxar3s

35 ročný ujo
    Bratislava

Ja si pamatam meciarizmus. Hlavne ked som prisiel k babke na prazdniny na stredne slovensko: Tam mal Meciar normalny kult osobnosti, vsetci ho tam brali ako boha. Stare babky mali doma jeho obraz a ked niekto povedal ze neni za meciara tak sa s nim ti ludia hadali.
  4. 6
    Himiko

27 ročná žena
    Slovensko

@Xxar3s, aké retro spomienky si vo mne oživil!
    Lenže závisí za akým účelom tak rád rozprávaš o Mečiarovi...predpokladám, že ide o pútanie pozornosti a vyvolanie "žhavej" diskusie. Hm, tento zámer je veru otravný a únavný. Ale hádam sa mýlim...
  5. 7
    James98

30 ročný muž
    Bratislava

Mal som kolegu, čo robil niečo podobné. Ale zas nehovoril o nom stále, len ked náhodou prišla na Mečiara reč tak ho začal ospevovať. Liezlo mi to na nervy ale na druhej strane si uvedomujem, že Mečiar je odsudzovaný až príliš jednostranne. Ono, treba si uvedomiť, že 1 človek nemôže stáť za všetkým tým pomyselným "zlom". V tej dobe sa rozbehol kovbojský turbokapitalizmus - je len logické, že na podklade toho obdobia vznikala a vo velkom rástla mafia a rôzne pofidérne skupiny. Každý kto mal na to žalúdok sa snažil zo situácie pre seba vyťažiť čo najviac. Nepovedal by som teda, že Mečiar stvoril Mečiarizmus - stvoril ho kapitalizmus. Veľké množstvo súčasných Slovenských milionárov z toho obdobia ťažilo - a to nevravím len o kuponke. Ľudia si proste istú dobu tvorili pravidlá sami - vládna moc im to len sprostredkovala resp. nebránila im. Ale ešte raz - nie Mečiar je sám o sebe problémom, ale systém, ktorý ho vytvoril. Ak by sa systém po roku 89 transformoval napr. po vzore Dubčekovho socializmu, mohlo byť všetko inak. Nielen vtedy ale aj teraz.