Fórum pridal Montgomery, 13. 12. 2019 16:19 do kategórie Politika. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

medzi ktorymi politickymi stranami sa momentalne rozhodujete?

0
Montgomery

30 ročný muž
Nightrainov osobny prekladatel

pripadne uz teraz viete koho budete volit?
Odozva

Názory k téme

 1. 1
  Patrixo

  33 ročný muž
  Uz nie som bezdomovec :)

  uže, riško drž balónik a igorko
 2. 2
  Riddler

  27 ročný muž
  Turiec

  Už som rozhodnutý voliť Socialistov, už rozmýšľam iba či dať aj prednostné hlasy nejakým konkrétnym členom, alebo len čistý papier tam vhodiť.
 3. 3
  Mayo911

  hrá sa, že má 0 rokov
  Rainbow

  oľano alebo nikoho.
 4. 4
  Mikaell

  21 ročný chalan
  Prešov

  Moje počiatočné nadšenie už síce trochu opadlo, no aj tak sa stále rozhodujem medzi PS a Žaluďami. SaS tiež nie je úplne z hry, ale tak im je to asi aj škoda hodiť. :D
 5. 5
  Wewo

  27 ročný muž

  SaS
 6. 6
  Achino

  13 ročný chlapec

  Sas/Za ľudí, ale pravdepodobne SaS, na to aby som volil Za ľudí by ma musela Za ľudí veľmi zaujať kampaňou a programom a čo som zatiaľ videl Kisku v diskusiách, tak sa mu to veľmi nedarí.
 7. 7
  Kaiserchief1

  hrá sa, že má 0 rokov

  Za ludi, SaS, Olano
 8. 8
  Teal

  hrá sa, že má 2 roky
  >/vιℓℓαιn_

  Uže/Rišo/nikto.
 9. 9
  Vreskot000

  33 ročný muž

  ja budem voliť KDH
 10. 10
  Goldenbeach

  34 ročný ujo
  Chernobyľ

  socialistov... alebo kotlety..
  teda za predpokladu, že si vybavim zavčasu voličsky preukaz :D
 11. 11
  Narazuvzdornaa

  26 ročná žena
  bridge troll

  PS Spolu vs Žaludi vs SaSka.. uvidim tesne pred moratoriom, co bude najzivotaschopnejsie
 12. 12
  Hetfield

  35 ročný ujo
  Studna

  @goldenbeach kotlety sú už tiež socialisti,chcú znárodňovať (hehe)
 13. 13
  Firestorm

  30 ročný muž
  Bratislava

  Vzdor Strana Prace
  KSS
  Solidarita: Hnutie Pracujucej Chudoby
 14. 14
  Waagbistritz69

  27 ročný muž
  גאָלעס

  @firestorm KSS nekandiduje, nemajú na kauciu (: a Vzdor že ide s Chmelárovými Socialistami.

  //a ja sa asi až v ten deň rozhodnem, ale vyzerá to zatiaľ, že buď nikto a nič, alebo to niekomu zo solidarita.eu hodím so škrípajúcima zubama.
  dovtedy a aj potom: https://www.priamaakcia.sk/Ne-volit-nestaci-Organizujeme-sa-kazdy-den-a-stretneme-sa-aj-v-den-volieb.html
 15. 15
  Riddler

  27 ročný muž
  Turiec

  @waagbistritz69 Nič proti Solidarite, ale myslím že zbytočne štiepia to ľavicové spektrum. Mičev nie je osobnosť, ktorá by dokázala pritiahnuť voličov, nie je to autentický socialista. Mohol radšej kandidovať spolu s Chmelárom, tak aby v tom ľavom spektre spolu súťažili iba Smer a Socialisti.
 16. 16
  Lakero

  22 ročný chalan
  Ďaleko za siedmimi horami

  Olano alebo SaS... Nie isto PS
 17. 17
  Lukaso121

  29 ročný muž
  Nitra

  Jedine S O L O
 18. 18
  Surfrock89

  30 ročný muž

  Nikoho,čo ja mám s nimi
 19. 19
  Wistingher

  23 ročný chalan
  Bratislava

  SaS
 20. 20
  Feelagain

  23 ročné dievča
  based in Brno

  nemam rada SaS, chcela by som nieco lavicove a echt liberalne ale na SR sa kazdy tvari, ze liberal je nadavka, takze to asi dam PS, aj ked som z toho celkom znechutena
 21. 21
  Skvrnka

  23 ročné dievča
  parkovisko za Viedňou

  SaS.

  Aj keď sa bojím, že to prepadne.
 22. 22
  Laurikaaa

  25 ročná žena
  Večne v (|)

  Užerníka, keby tam uže nebol tak by som dala hlas PSku
 23. 23
  Torpedo08

  29 ročný muž
  kOkOtOvO na Záhorí

  Asi nikomu nedam nic (thumbs)
 24. 24
  Salora

  tvári sa, že má 4 roky
  Oostende - Kappelmeister Birdzu

  rozhodujem sa medzi Open VLD a CD&V
 25. 25
  Feroborba

  26 ročný muž
  Tanganika

  Ričiho, má nové okuliare.
 26. 26
  Waagbistritz69

  27 ročný muž
  גאָלעס

  @riddler Ega Ch. povazujem za vselico, ale ci za „autentickeho socialistu“.. :D Trebars takym menovanim tankistu Artura Bekmatova za podpredsedu strany to uz imho uplne doebal. Co s takými zemavekovcami-sputnikovcami presadia, ocenenie sudruhov predsedov Putina a Trumpa za prinos k svetovemu mieru? Dohodu o spolupraci so Syrskou socialno-narodnou stranou v boji proti (((financnemu))) kapitalu? Zatvorenie velvysranectva na Ukrajine z dovodu jej straty prava na existenciu, lebo su tam, pozorpozor, nacisti? :D

  Zasadna iluzia imho spociva aj v tom, ze ide vraj o to, sutazit v politickom marketingu s nackami alebo s burzoaznymi politickymi stranami. To je omyl. Ta sutaz sa sice moze chvilu darit, ale taketo uspechy byvaju extremne kratkodobe. Pozri sa na osudy vacsiny tzv. radikalne lavicovych (alebo len aj tych nie vyslovene "stredovych") politickych projektov v Europe za poslednych povedzme dvadsat rokov. Taketo subjekty, akokolvek dobre mozu byt vo vyuzivani novych medii, intenzite aktivizmu, v teorii atd., a akokolvek uprimne to mozu mysliet, aj tak sa v lepsom pripade rozplynu vo velke nic (elektoralne „uspechy“ trockistov a spol. vo Francuzsku po r. 2000), v horsom pripade sa skoncia nejakym zasadnym spatkovanim az „zradou“ (Syriza). Je to preto, lebo za nimi nestoji nijaka realna sila, nijaka skutocna moc ludi na ich pracoviskach, v komunitach, proste v kazdodennych zivotoch. Tieto projekty su marketingove bubliny, zalozene na v podstate iluzornej sile udajne vyplyvajucej z toho, ze v poslednych volbach ziskali x hlasov.
  Nie som leninista, ale pouzijem to teraz ako priklad. Keby na to isli napr. bolsevici tymto sposobom, tak by historia vyzerala uplne inak (nefigurovali by v nej). Oni (resp. marxisticka socialna demokracia v Rusku, z ktorej vzisli) nezacinali tym, ze by najprv zalozili politicku stranu a potom sa zacali obzerat po potencialnych sympatizantoch a tlacit do nich propagandu a presviedcat ich, ze prave ich recept je ten najlepsi. Co v skutocnosti robili bolo to, ze sa orientovali na kazdodenne boje (najma na pracoviskach, ale nielen), vyhladavali ich, snazili sa im porozumiet, intervenovat v nich, prepajat ich.. a postupne aj organizovat ich. A pri tom mohli ukazovat, ze to co hovoria, dava dobry zmysel, pretoze sa to v tych bojoch potvrzduje a napr. ich to pomaha vyhrat. Robotnicki aktivisti, ktori takto vyrastli, tvorili masovu zakladnu strany - ked intelektuali ako Lenin alebo Martov boli vacsinou v base, na Sibiri alebo v Zurichu.
  A teraz je uplne irelevantne, ci politicke strany ano (vacsina marxistov), alebo nie (anarchisti). Ide o to, ze ani marxisticke politicke strany nevznikali tym sposobom, ako dnes laviciari zakladaju politicke strany a ako si predstavuju politicku strategiu. Ta sucasna predstava sa vystizne da opisat anglickym „putting the cart before the horse“. Povedane inak, musi existovat solidna zakladna moci v kazdodennych otazkach, aby sa vobec dalo realisticky uvazovat o spolocenskej zmene. Problem je, ze kopu laviciarov (vo svete, nielen na slovensku) nejake kazdodenne konflikty a problemy obycajnych ludi absolutne nezaujimaju. Prinajlepsom sa to berie ako nieco, co sice suvisi s lavicou, ale maju to mat na starosti len a len odbory.. https://karmina.red/posts/limity-odborarstva/
  Nie som vobec fanusikom parlamentarizmu, ale v principe si viem predstavit situacie, kedy by bolo vyhodne mat parlamentnu stranu ako jeden z organov robotnickeho hnutia. Skor ju ale vidim ako podriadenu sirsiemu hnutiu (a totalnej kontrole „zdola“), nez ako nejake organizacne centrum, okolo ktoreho by sa vsetko tocilo. Ale toto je take vzdialene sucasnosti, ze bavit sa o tom je viac-menej strata casu. Akakolvek organizacia (ci ju budeme nazyvat zvaz, strana, vybory alebo akokolvek, a bez ohladu na to, co vsetko si predstavujeme, ze by mala robit), musi vyrast z uplne konkretnych konfliktov, ci uz sa tykaju miezd, byvania, podpory v nezamestnanosti, alebo trebars aj „kulturnych“ (not really, ale dajme tomu) otazok. Tieto konflikty tu existuju a budu existovat aj bez nasho pricinenia, ide o to, ako sa k nim postavime.
 27. 27
  Filipesss

  hrá sa, že má 0 rokov

  eww, nevolim
 28. 28
  Vinx

  tvári sa, že má 4 roky

  Je to smutné ale neverím tam nikomu.

  Paliho Kapurkova.
 29. 29
  Ikam00

  20 ročný chalan

  Čo dodať. Je vidieť liberálnu voličsku základňu, ktorá si na birdzi robi srandu zo zufalych ludi. Česť výnimkam, ale aj tak ta mediálna a korporačna manipulácia je tak obrovská, že ak sa o politiku detailne nezaujimáte, volite tieto doslova fašistické strany. Osobne som za zrušenie politickych stran, ale to uz je na ine tema.