Fórum pridal Heineken, 7. 1. 2017 14:21 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

miesanie ras,vztahy, diverzita atd...

0
Heineken

23 ročný chalan

tlaci sa tu propaganda multikulti (cernoch v lidlackom letaku, miss finska-cierna modelka)
vyjadrite sa k :
mal by byt biely clovek nadradeny nad ostatnymi ?( myslim iba v ramci domacej krajiny)
povazujete ostatne rasy za rovnako atraktivne ?
Odozva

Názory k téme

 1. 1
  Heineken

  23 ročný chalan

  podporujete zmiesane manzelstva ? ( napr, protestanti su proti, lebo podla nich boh stvoril bielych pre bielych atd. katolici su v tomto liberalnejsi, ale skor hovoria ze odlisnosti mozu neskor sposobovat problemy v manzelstve)
  Isli by ste do vztahu s niekym z a) ciernej, hispanskej, azijskej komunity ak hej isli by ste aj do manzelsta ? a Vadilo by vam keby vase deti su inej farby ? A aku reakciu spolocnosti ocakavate.
  predstavte si dcera si privedie domov niekoho ineho ako bieleho ( rekcia rodicov bude skor zaporna) syn si privedie nejaku inu ako bielu ( rekcia rodicov mozno v zmysle, je to fajn , zlate atd... :D) toto mi vysvetlite.

 2. 2
  Patrixo

  30 ročný muž
  Militantný slniečkar

  @admin
 3. 3
  Imperador

  hrá sa, že má 0 rokov
  Kriváň

  @heineken Samozrejme, že by mal, pretože v opačnom prípade dopadneme ako Afrikánci, ktorí bez boja vydali svoju krajinu černochom a dnes je z kedysi prosperujúcej JAR jedna veľká diera.
 4. 4
  Pijemzelenycaj

  10 ročné dievča

  mna nepritahuju cernosi,ani sikmooki,proste sa mi nepacia. to vsak neznamena,ze sa citim nadradene a nemyslim si,ze 'belosi' su daco viac.
 5. 5
  Plavam_zivotom

  22 ročné dievča

  Milión otázok v jednom fóre.
  Propaganda multikulti. Toto keď počujem tak sa mi nožík vo vrecku otvára. To nie je žiadna propaganda, je to normálna liberálnosť, niečo čo by malo byť úplne prirodzené.
  Ja si myslím, že človeka nemôže ikto odsúdiť za niečo, čo nevie ovplyvniť. Tí ľudia sa tak narodili. Človeka odsúdim iba za niečo čo zmeniť môže ale nezmení to. To, že sa niekto narodil čierny, žltý, alabastrový alebo čo ja viem šmolko do piče nikdy nehovorí o tom kto je a ja farbu pleti nepovažujem za žiadne kritérium.
  Keby som sa zamilovala do Japonca, Róma, Černocha, kľudne by som s ním splodila dieťa. Deti zo zmiešaných kultúr bývajú nádherné.
  Keby mi dieťa domov za partnera prinieslo Číňana, Eskimáka, Inda, najčiernejšieho Černocha tak mi to je úplne u prdele ak by to bol slušný človek, čo sa chce vzdelávať a ak by ju do ničoho netlačil a nebol zlý človek.
  Za to keby mi dcéra domov doniesla bieleho (alebo akéhokoľvek) rasistu, to by mi vadilo a cítila by som sa, že so vo výchove zlyhala. V rodine nestrpím hlúpych ľudí čo si nevedia uvedomiť, že farba kože je tá posledná vec čo si máme na ľuďoch všímať.

  A rovnako by mi nevadilo ani keby bolo moje dieťa inej orientácie.
 6. 6
  Plavam_zivotom

  22 ročné dievča

  @patrixo Načo ho taguješ? Veď nech sa ľudia vyjadria, aspoň sa nám tu krásne vyselektujú kokoti od normálne zmýšľajúcich ľudí.
 7. 7
  Tarassaco

  7 ročné dievča

  Ach, pre mňa je to ako riešiť, či vy som si zobrala niekoho ryšavého, modrookého alebo niekoho, kto má 3 znamienka na nose a jedno na brade.
  Je to len výzor, ľudia.
  Nič o danom človeku nevypovedá, nakoľko ten človek ho nijak neovplyvnil.
  Prečo sa to rieši znova a znova? (sorry)
  (sorry) (sorry) (sorry) (sorry) (sorry)
 8. 8
  Plavam_zivotom

  22 ročné dievča

  A čo sa týka MISS FÍNSKA, nie som preborník na krásu žien a na hodnotenie MISS, ale myslím, že ak ju zvolili iba pretože je čierna a aby tým ukázali že sú tolerantní, tak je to na piču. Ja neuznávam žiadnu diskirimináciu. Ani v negatívnom ani v "pozitívnom" zmysle. Tak ako sa necítim nad inú rasu nadradená tak sa necítim ani podradená.
 9. 9
  Ps102

  22 ročný chalan
  Hugh Hefner Birdzu

  @patrixo
  Nerob, ja som zvedavý na tunajších ideológov národného socializmu a eugeniky :D
 10. 10
  Patrixo

  30 ročný muž
  Militantný slniečkar

  @plavam_zivotom ved aj admin sa moze vyjadrit :D
 11. 11
  Melancholik

  26 ročný muž

  všade samí rasisti, pfuj na vás
 12. 12
  Piotra

  24 ročné dievča
  Nikdykde

  Žiadna rasa, národnosť, rodová príslušnosť, viera etc. nestavia nikoho do pozície nadradenosti/podradenosti.

  A to, či ma Jano, Dežo, Ali Jedi, Ju Chu, Bu Radley etc. priťahuje je absolútne irelevantné v spojitosti s prvým setom otázok.
 13. 13
  Hetfield

  33 ročný muž
  Pakáreň

  https://www.youtube.com/watch?v=_HBnc8YNaaQ
 14. 14
  Waagbistritz69

  24 ročný chalan
  ..Trenchtownský kraj, Gengstrov raj..

  @hetfield to bol ešte v Nation of Islam ;)
 15. 15
  Freedef

  19 ročný chalan
  VTR (Košice)

  Ono miešanie rás je "šľachtenie" ľudského druhu, laicky povedané z jedného rodiča sa vezme to dobré, z druhého tiež (väčšinov ) :) Nechcem trepnúť percentá ale je miešanci sú od svojich rodičov vo väčšine prípadov vyšší a inteligentnejší . Logicky každá "rasa" vyhynie :) Je to biologicky dané, rasy vznikajú a zanikajú :) A čo sa týka spoločenských problémov tak mi to je jedno, nech si hovorí každý čo chce ja im ich názor neberiem. Rasizmus na slovensku je celkom veľký no nie je otvorený až na pár jedincov. Ono len tá myšlienka predsudkov je veľmi zlá, na základe farby riešiť ľudí je 1. triedny privitizmus. A k tým afrikáncom to bol hádam len žart :)
 16. 16
  Dumbledore

  hrá sa, že má 1 rok
  Godricova Úžľabina

  Neviem či práve týmto preukážem pomyselnú lojalitu a pozitívny charakter, ale vedeckými výskumami bolo zistené, že niektoré rasy nedosahujú takej inteligencie ako iné. A taktiež sú tu zvykové rozdiely, náboženské, hm ... dokonca aj fyziologicky sú poväčšine osoby jednej rasy pre seba určené (ako hej pri koplulácii) skôr, ako napríklad černoch a beloška, samozrejme píšem poväčšine. To, že tu je rasizmus ... je, bol a aj bude tak, ako je všade. Len Slovensko je príliš malá krajina, preto je možno jeho intencia viac citeľná.
 17. 17
  Mariana2

  hrá sa, že má 1 rok
  Nitra

  Mňa černosi ani azijati nepriťahujú. Hispánec by mi nevadil, ale je to individuálne, musel by ma zaujať a mal by byť skôr pokojnej povahy. O južanoch sa ale vraví akí sú temperamentní, a ja nemám rada drámy a prílišné emócie. My slováci sme také skôr pokojné povahy na rozdiel od iných rás - tých tmavšej pleti najmä, ktorí vedia byť až príliš impulzívny, azijati sú zas až príliš formálny a submisívny a ich "poklonkovanie" je neatraktívne. Preto je pre mňa logicky najatraktívnejší slovák(slovania celkovo) lebo v správaní sú mi najbližšie.
 18. 18
  Lvanbeethoven

  23 ročný chalan
  KE

  Niesom proti miešaniu s aziatmi, keďže ich priemerne iq je lepšie ako naše. Ale nevidim dôvod k miešaniu s černochmi, nič dobre by do genofondu nepriniesli.
 19. 19
  Laurikaaa

  22 ročné dievča
  Londýnčanka

  Vďaka bohu, že sa nedožijem toho, že budem utláčaná skrz moju bielu kožu a modré oči :D
 20. 20
  Kikki

  37 ročný ujo
  Ke

  Tmavší pre mňa nie sú atraktívni vôbec...a každý by mal byť u seba doma nadradený
 21. 21
  Hoperpohroma

  tvári sa, že má -69 roky
  tulam sa

  nie, biely clovek by nemal byt nadradeny (wtf?)
  ano, pacia sa mi ine rasy, farby a crty, moj buduci typek by mal byt nejaky slnecny spaniel alebo talian alebo jamajcan
 22. 22
  Hoperpohroma

  tvári sa, že má -69 roky
  tulam sa

  cim nechcem povedat, ze spanieli su cernosi, ale dokaze sa mi pacit aj cernoch aj aziat aj beloch
 23. 23
  Narazuvzdornaa

  23 ročné dievča
  unclean, a libertine

  ??????

  Vobec ta myslienka, ze PODPOROVAT niekoho manzelstvo.. Jedine, ktore by som podporovala a mala pravo podporovat, je moje vlastne.

  A boli ma rit, ked v roku 2017 diskutujeme o tom, ci je beloch lepsi od cernocha, chod radsej odhrnat sneh alebo co pls.
 24. 24
  Ps102

  22 ročný chalan
  Hugh Hefner Birdzu

  @narazuvzdornaa Odhŕňať sneh nemusí, zrejme má na to čierneho sluhu :D
 25. 25
  Heineken

  23 ročný chalan

  @narazuvzdornaa
  tak su kultury ktore za 2000 rokov vytvorili iba to ze skacu okolo ohna a uctievaju velkeho Džudžu z hôr.
 26. 26
  Lvanbeethoven

  23 ročný chalan
  KE

  @narazuvzdornaa ja odpadnem zasa ten klasicky argument "je sučasny rok". Zatial čo belosi a aziati budovali civilizacie, dosahovali pokroky vo vede dokonca vyleteli do vesmiru, černosi prišli na to ako postaviť chatrč z blata, zaostriť paličku a napchať si tanieriky do gamby.
 27. 27
  Narazuvzdornaa

  23 ročné dievča
  unclean, a libertine

  @lvanbeethoven @heineken

  Ano podme si porovnavat, co dokazali miliardy ludi jednej a druhej farby.
  Za to, ze belosi leteli do vesmiru, aj ja ako beloska som dostatocne dobra a schopna, aby som si skonstruovala a upilotovala raketoplan?

  Co to s tym ma spolocne?
 28. 28
  Lvanbeethoven

  23 ročný chalan
  KE

  @narazuvzdornaa schopnejšia ako priemerny afričan, ktory nevie čitať
 29. 29
  Freedef

  19 ročný chalan
  VTR (Košice)

  @lvanbeethoven Do roku afriky ani nemali šancu nejak napredovať, vlastne do teraz celé bohatsvo afriky vlastnia Francúzi, Nemci, Švajčiari a Angličania :) Vieš je ťažké budovať niečo keď to nemáš za čo kúpiť. A všetci šikovní Afričania nezostali v Afrike(pretože tam nie je ambícia) a šli študovať do Európy, tak ako na Slovensku šikovní idú do Česka. Treba brať v potaz že nie je v nikoho záujme inovovať Afriku, keď afrika je dol odkiaľ sa berú všetky suroviny aby sme my mali z čoho mať počítače telky, oblečenie, kvety atď.
 30. 30
  Lvanbeethoven

  23 ročný chalan
  KE

  @freedef samozrejme že bohatstvo vlastnia europania, lebo tam prišli s mušketami, oceľovymi mečmi a kyrasami, proti nim stali afričania ktori mali dovtedy dosť času využiť svoje bohatstvo ale stihli si len zaostriť konariky.
 31. 31
  Freedef

  19 ročný chalan
  VTR (Košice)

  @lvanbeethoven Nemali to šťastie že pri sebe mali grékov ktorý všetku robotu spravili za nich :)
 32. 32
  Annyejnji

  20 ročné dievča

  nemal
 33. 33
  Rogin

  29 ročný muž
  Nové Zámky

  pride mi hlupe delit ludsku rasu...cernoch ma rovnake stastie z narodenia svojho dietata ako beloch, aziat, mulat, cigan atd...aj cernocha boli ked si nahodou zlomi ruku, takisto ako belocha, asiata cigana atd...odpoved na tvoju otazku je nie, nepride mi to divne...je mozne ze maju ine sposoby, moralne hodnoty, kulturu vieru a co ja viem co este, ale v podstate na sklonku dna su to ludia...takisto ako biely...takze...moja odpoved je nie, neprislo by mi to divne keby moja dcera priniesla domov cernocha...pretoze taky cernoch ju moze spravit sto krat stastnejsou ako biely kokot...tym chcem povedat ze je to kurva jedno aku ma farbu koze...
 34. 34
  Tralalibang

  29 ročná žena
  Shithead

  Pride mi neskutocne hlupe delit v 21.storoci ludi na rasy :-D A este nejaku oznacit za nadradenu. Z genetickeho hladiska sme vsetci menej odlisni nez niektore zivocisne druhy, ktore vyzeraju totalne odlisne. Rasy su len socialny konstrukt jebnutych imbecilkov, ktori si potrebuju dokazovat, ze su v niecom lepsi aj keby to mala byt len ich farba pleti, vlasov a oci. Takze s nejalou nadradenostou chod do prdele.
 35. 35
  Tralalibang

  29 ročná žena
  Shithead

  @dumbledore To je kktina dumby, uz davno bolo dokozane, ze tie vedecke vyskumy, ktore hovorili o mensej inteligencii su obycajne zmanipulovane dristy, dany vedec ich robil uplne zlym sposobom. Genetika nepusti, vsetci sme rovnaki a rasy su totalna kktina.
 36. 36
  Tralalibang

  29 ročná žena
  Shithead

  Pardon pisem to v rychlosti na mobile, sme menej odlisni nez niektore zivocisne druhy, ktore vyzeraju uplne rovnako.
 37. 37
  Hnisavica

  hrá sa, že má 2 roky
  ...a tým myslím tam dole

  Tipujem, že aj tí akože primitívni černosti, čo skáču okolo ohňa a uctievajú veľkého Džudžu z hôr, majú viac zdravého rozumu ako ty a taký @lvanbeethoven :D
 38. 38
  Tralalibang

  29 ročná žena
  Shithead

  @lvanbeethoven To, ze ty si obmedzeny kokot a nepoznas ziadneho cernosskeho vedca neznamena, ze ziadny neexistuje. Chod sa radsej vzdelavat.
 39. 39
  Hnisavica

  hrá sa, že má 2 roky
  ...a tým myslím tam dole

  Inak neviem, čo tu niektorí stále píšu s 21. storočím, vyvodzovať z príslušnosti človeka ku konkrétnej rase akékoľvek inteligenčné predpoklady je maximálna hlúposť bez ohľadu na to, v akom storočí sa nachádzame.
 40. 40
  Tralalibang

  29 ročná žena
  Shithead

  @hnisavica No to s tym mame, ze v 21.storoci kedy mame pokrocilu genetiku je to este viac hlupe si nieco take mysliet nez kedykolvek predtym.
 41. 41
  Hnisavica

  hrá sa, že má 2 roky
  ...a tým myslím tam dole

  @tralalibang Ako vidíš, niektorým jedincom nepomôže na pochopenie tohto elementárneho faktu ani tá najpokročilejšia genetika a neviemčovšetko ešte :D
 42. 42
  Dumbledore

  hrá sa, že má 1 rok
  Godricova Úžľabina

  @tralalibang Nemyslím si, že je to hlúposť. To, že išlo o prezentovanie jeho nesprávnych výsledkov možno prirovnať faktu, že jeden z troch kráľov je vyobrazovaný ako černoch. A kde dopekla na východ od Jeruzalema boli černosi? Tak sa mi zdá, že ide len o nepodarenú snahu cirkvi o antirasistickú propagandu, rovnako ako v tomto prípade.
 43. 43
  Heineken

  23 ročný chalan

  @tralalibang https://www.protiprudu.org/wp-content/uploads/2015/12/species.jpg
 44. 44
  Notme

  23 ročný chalan
  najvacsi ko...hut na birci

  mne sa celkom paci, ze v tomto smere su ako pravicovo, tak aj lavicovo orientovane nazory totalne, ale ze nacisto jebnute.

  noz sa mi vo vrecku otvara, ked vidim kotlebu s jeho tradicnou, bielou rodinou vyznavajucou militantnu heterosexualitu a hlboke krestanske tradicie (v krajine, ktora sa podla ustavy neviaze na ziadne nabozenstvo (retard) ), no nieje to o nic menej chore, ako vyhlasit za najkrajsiu finku cernosku len preto, aby sme ukazali, aki sme liberalni a tolerantni.

  dalsi skvost je vyhlasit, ze rasy neexistuju. ja sice niesom odbornik na evoluciu, no pripada mi celkom logicke, ze vyvoj jednotlivych ras je ovplyvneny prostredim. a kedze sme sa vsetci nevyvinuli na jednom mieste, boli sme formovani roznym prostredim a nase tela sa tomu prisposobili. a, raz darmo, tisice rokov vyvoja nezmiznu z roka na rok len preto, ze niekto povie, ze od teraz sme tolerantni voci inym. z hladiska intelektu je to sice relativne diskutabilne, lebo "rasy", ktore su prostredim nutene mysliet viac nez ostatne vznikli relativne nedavno a tiez sa da povedat, ze uz aj prakticky zanikli, cize z evolucneho hladiska asi nedoslo k ziadnym vyraznym zmenam, no fyziologicke rozdiely su dodnes velmi badatelne. civilizacia sice tieto rozdiely prostredia okresala na uplne minimum, no ako som povedal, neznamena to, ze to, co maju na svedomi za tisice rokov svojho posobenia, zanikne zo dna na den.

  vacsim problemom su rozdiely v kulture a mentalite. s tym sa, pravda, nikto nenarodi. hold, aj tak tu mame vela roznych kultur, nabozenstiev, zvyklosti a inych nezmyslov, ktorych hlavnou charakteristikou je predovsetkym to, ze su vzdy vo vzajomnom rozpore. a tu nastava ten problem. vacsina ludi su idioti. ci zlti, cierni, ruzovi, bieli, cerveni... a nikto z nich ani za toho boha nepochopi, ze ich kultura, nabozenstvo a zvyklosti su presne rovnako iracionalne a zbytocne picoviny, ako kultura, nabozenstvo a zvyklosti toho druheho. tu prichadza na um jedine rozumne riesenie a sice "rob si co chces, pokial ma to nebude bez mojho suhlasu ovplyvnovat". ale kolki ludia sa podla toho zariadia...?

  mne je v zasade jedno, z akej rasy a kultury niekto pochadza, ak je schopny sa na to povzniest, uvedomit si, ze ide o uplne nezmyselne zalezitosti a konat podla svojho vlastneho rozumu, nie podla toho, ze mu to kaze nejaka tradicia, ci dokonca boh (taky u mna skoncil uplne). hold, drviva vacsina to nedokaze. ja som sice vyrastal na slovensku so slovenskymi (relativne miernymi) tradicnymi hodnotami, no pravdu povediac, aj napriek tomu mi vacsina z nich vadi a bol by som nesmierne rad, ak by som nebol nuteny ich tolerovat. a ak mi niekto ide hovorit, ze musim respektovat nejakeho jahangira a jeho 72 panien, abstinenciu a turban, lebo mu to kazu jeho tradicie a zvyklosti, tak nech ide do pice. nemam jediny dovod to urobit. to, co tu je, respektujem preto, lebo to v tychto koncinach skratka tak chodi a nemozem si dovolit to v plnej miere obchadzat. ale aby mi tu prisiel este niekto iny a vnucoval dalsie nezmysly, dakujem, neprosim.

  no a nakoniec, zeby som nebol uplne odveci, pokial ide o partnerku, ako bieleho chlapa ma najviac pritahuju biele zeny. keby som si vsak povahovo sadol so zenou inej farby, tak by mi asi nerobilo nijak vyrazny problem dat sa s nou dokopy. teda az na cinanky a japonky, tie mi pridu mimoriadne odpudzujuce
 45. 45
  Antifunebracka

  28 ročný muž
  f(itn)esak birdzu

  Multikulti je pičovina, to zatiaľ NIKDY nefungovalo, v žiadnej krajine a ani to fungovať nebude. Je to už aj vedecky dokázané, takže to pochopil už hádam každý až na pár trqasov.

  Ale rasizmus, to je už iná káva. Zvoliť neveľmi peknú černošku za miss nordickej krajiny je síce ukážkový prípad idiocie pozitívnej diskriminácie, ale ak niekomu vadia černosi všade, ešte aj v letákoch... tak ten patrí na psychia3u.
 46. 46
  Tralalibang

  29 ročná žena
  Shithead

  @dumbledore https://eric.ed.gov/?id=ED001938
 47. 47
  Tralalibang

  29 ročná žena
  Shithead

  @notme Ale rasy naozaj neexistuju, teda aspon z genetickeho hladiska, vsetci mame rovnake ale uplne rovnake geny, to znamena, ze sme prislusnici jedneho zivocisneho druhu. Medzi vedcami existuje konsenzus, ze rasy neexistuju. Pozri tento clanok https://www.psychologytoday.com/blog/looking-in-the-cultural-mirror/201109/the-main-reason-races-don-t-exist
  Na tvrdeni, ze rasy neexistuju nie je nic extremisticke, je to tvrdenie, ktore ma svoje opodstatnenie vo vede.
 48. 48
  Tralalibang

  29 ročná žena
  Shithead

  @heineken Ano, z genetickeho hladiska je ten obrazok spravny, geny mame vsetci rovnake.
 49. 49
  Tralalibang

  29 ročná žena
  Shithead

  @notme https://www.theguardian.com/science/2015/mar/01/racism-science-human-genomes-darwin
 50. 50
  Tralalibang

  29 ročná žena
  Shithead

  https://www.sciencedaily.com/releases/1998/10/981008051724.htm
 51. 51
  Notme

  23 ročný chalan
  najvacsi ko...hut na birci

  @tralalibang klasicky pripad manipulacie verejnou mienkou prostrednictvom podavania sikovne prerozpravanych faktov. vsetko ostatne su irelevantne kecy, no vyzera to tak, ze za tazny argument je tam povazovane toto:

  "There is no genetic basis that corresponds with any particular group of people, no essentialist DNA for black people or white people or anyone."

  no samozrejme, ze neexistuje. to hadam niekto cakal, ze objavia negroidny gen? tato informacia je sice pravdiva, no zaroven o nicom nevypoveda. ale koho to zaujima, vsakze. priemerny citatel si mysli, ze genetika funguje na principe "ty mas gen intelektu, tak budes genius, ty mas zase gen hudby, tak budes mozart", cize ak im napiseme nieco taketo, usudia z toho, ze rasy neexistuju. hold, nie, sklamem ta, je to troska zlozitejsie. nejdem sa tvarit, ze mam vystudovane geneticke inzinierstvo, no aspon elementarne zaklady ovladam. geny, to je nieco ako obrovska skrina tisicami vypinacov. kazdy ma tuto skrinu rovnaku, no nie u kazdeho su vypinace rovnako pozapinane. na tieto vypinace moze technik sahnut len raz a sice pri vyvoji plodu (niesom si na beton isty, kedy sa to cele odohrava, no malo by to byt viac-menej presne) a robi to podla isteho navodu. ked zapne vypinace 1, 3, 9 a 21, bude zo mna modrooky blondak. ked zase 7, 13, 99, tak budem hnedooky trpaslik tmavej pleti. a ak to pozmeni este kusok, tak budem cierny, teply aziat. a tento navod, podla ktoreho nas technik "sklada" si odovzdavame z generacie na generaciu, pripadne ho malicko pozmenime (evolucia). je preto uplne logicke, ze nenasli "gen rasy", kedze nic take jednoducho nema ako existovat. len dalsie z kvanta clankov, ktore sice neklamu, no su schvalne postavene tak, aby citatela priviedli k mylnym zaverom prostrednictvom opakovania bezvyznamnych faktov.
 52. 52
  Heineken

  23 ročný chalan

  @tralalibang
  pozeras sa iba na jednu stranu veci. guardian je zaujaty ( zdiela len polovicne pravdy ktore zapadaju do ideologickeho predpojatia sveta) tam je x vedcov co hovoria ine. aj v skole vas ucili rasy : negroidna, europoidna atd.
  aj s mysou mame 90% podobnych genov, teraz co to znamena ?
 53. 53
  Tralalibang

  29 ročná žena
  Shithead

  @heineken Mňa v škole učili, že žiadna rasa neexistuje, kde je teraz pravda? :-O
 54. 54
  Tralalibang

  29 ročná žena
  Shithead

  @notme Nemusíš mi genetiku vysvetľovať, zo strednej si pamätám ešte aj kríženie génov. Inak v tých článkoch sa píše, že sú rozdiely medzi jednotlivými ľuďmi, ale tie súvisia najmä s prostredím, v ktorom sa vyvíjali a nie s rasou, do ktorej patria. Napríklad Tibeťania sú viac podobní nám než aziatom a podobne. Dokonca v rámci negroidnej "rasy" máš väčšie rozdiely než medzi všetkými rasami súčasne pretože je tam množstvo rôznych prostredí, v ktorých ľudia žijú. Preto sa nedá hovoriť o rasách tak ako ich my poznáme.
 55. 55
  Tralalibang

  29 ročná žena
  Shithead

  @heineken A áno, učili sme sa o tých 3 rasách, to však neznamená, že je to správne. Učili sme sa o sociálnom konštrukte, ktorý proste už dnes neplatí. Aj to, že je Pluto planéta sme sa učili aj potom, čo už bolo vyhlásené, že to planéta nie je.
 56. 56
  Dumbledore

  hrá sa, že má 1 rok
  Godricova Úžľabina

  Niekedy stačí vnímať skutočnosti na základe prezentovanej reality vo svete. Hentaké články (populistické za účelom zmiernenia mienky o tom, že je to tak ako nechcú aby bolo), ja nevnímam ako hodnoverné. A ja som sa v škole učil o rasách ľudí. Dnes sa všetko mení podľa toho, ako to vyhovuje multikulturálnemu svetu. Proste je černoch, beloch, aziat, indián a potom všetky tie absurdné kombinácie, z ktorých vzniká niečo, čo sa nedá poriadne ani identifikovať. Nie som zástancom experimentov a myslím, že potvrdzuje aj to, že jednoducho harmonické spolužitie všetkých rás na jednom mieste neprináša svetu mier. A som rád za každého človeka s dostatočným IQ, ktoré využije v prospech ľudstva, nech je biely alebo čierny alebo inej farby. ;)
 57. 57
  Notme

  23 ročný chalan
  najvacsi ko...hut na birci

  @tralalibang ok, takze uplne po lopate. ty nevidis rozdiel medzi cernochom a belochom?

  mna nezaujima pseudovyskum nejakeho wannabe vedca, ktory ledva vie chytit do ruky skumavku, ked je nad slnko jasne, ze sa myli. ved to je uplne absurdne. to mozem rovno povedat, ze na svete existuje len jedina prichut zmrzliny. ci podla teba je len nahoda, ze su cernosi cierni? za tym nestoji gen? maju ciernu plet nezavisle od genetiky? inak strasna nahoda je aj to, ze 1/6 populacie ma sikme oci. a aka nahodicka, ze sa vzdy rodia v cine a, cuduj sa svete, nikdy nie ciernym rodicom, ani bielym rodicom, ale rodicom, ktori maju tiez sikme oci! to su mi veci...
 58. 59
  Mefistofel

  29 ročný muž
  Nitra

  @heineken wtf, co aky protestanti, katolíci? :D , však aj Ježiš bol volaký arab, teda podobný mal vzhlad.
  A čo sa týka toho druhého, nezáleži na farbe pleti, celkovo všetci ludia majú červenú krv. Záleži len na človeku samotnom, keď je človek debil tak bude debil a je jedno či je biely, alebo čierny či oranžovo modrý.
  A druhá vec ktorá tiež záleži, čo sa komu páči, keď sa niekomu nepáči napr pes tak si neadoptuje psa, tak isto keď sa niekomu nepáči aziat tak nebude mať partnera aziata. Nemá to nič spoločné s rasizmom.
  Osobne nemám problém keby mám priatelku aj aziatku.

  V každom prípade rasizmus je len nezmyselná "ideología", ne-myšlienka, lebo vačsinou ludia nerozmýšlajú, aký je dovod prečo nemám rád XY ludí ktorých ani nepoznam. Proste je to ako bol človek vychovávany a nespraví si svoj názor, ale použiva názor rodičov, oni zas použivali názor rodičov atd.... Proste vačsinou to je vec, čo má človek v hlave ale nikdy nad tým nerozmýšlal a nemá človek ani vlastný nazor, len použiva názor iných ludí, ktorí použivajú nazor inych atd. Proste nezmysel.
  (ako som som pozeral výskum vedcov s opicami. Zavesili banán ktorý nemohli zobrať tie opice, zakazali im to a keď ten banán volaká opica zobrala, tak zbili všetky opice. Takto sa to opakovalo až dokým tie opice nepochopili, že sa to nemá. Pridali tam jednu opicu novú, ktorá to pravidlo nepoznala, išla pre banán a všetky pôvodné opice ju zbili ešte predtým ako ten banán si zobrala. A takto nahradili všetky opice postupne až nezostala ani jedná opica ktorá vedela prečo vlastne nemôžu zobrať ten banán, ale stále keď sa jedna nová opica k tomu banánu priblížila, ostatné opice ju zbili. A tu je princím toho ako sa správajú ludia. či sa jedná o rasizmus, náboženstvo, jedenie masa a iných róznych vecí. Robilo sa to vždy tak je to v poriadku a nemusí sa nad tým rozmýšlať, je tam neznáma hrozba nikto nevie aká, ale všetci sa boja a podrobia sa. Občas treba sa zoprieť systému, alebo porozmýšlat nad skutkami)
 59. 60
  Mefistofel

  29 ročný muž
  Nitra

  @lvanbeethoven @30 vobec nejde o pokrok, ale o to ako sa ludia správajú. V tých častiach, rozny domorodci bez modernéj technológie si žijú lepšie ako u nás. Nepoznajú zločin, to že by niekto bol ku niekomu zly, zákerny. Ziadna závisť, nenávisť atd.
  Rozmýšlam kto je viac civilizovaný.....
  vačsinou keď ide o zločin, vraždy atd., a jedná sa napr o černochov tak to je z takých oblastí kde maju elektrinu, technológiu, počitače atd. Tak ako u nás. Nie je to ziadny rozdiel, biely-čierny., ide vždy len o človeka samotného.