Fórum pridal Emptysoul, 17. 7. 2017 17:34 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Minimalna mzda - hodina

0
Emptysoul

21 ročný chalan

ahojte, aka je v sucasnosti minimalna mzda na slovensku v prepocte na hodinu ? 2,5 2,2 ? nevie niekto presne cislo
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Torpedo08

25 ročný muž
    kOkOtOvO

Iste je ze katastrofalne nizka
  2. 2
    Wewo

24 ročný chalan
    Bratislava / IpD

http://www.minimalnamzda.sk/hodinova.php ffs
  3. 3
    Sypomka

18 ročné dievča
    to nechceš

Podla toho do ktorej skupinysi zaradena podla narocnosti prace
  4. 4
    Emptysoul

21 ročný chalan

@wewo @Sypomka
    moze nejakym sposobom student ist este pod tuto hranicu napriklad ak ma v dohode dajme tomu iba 60 hodin na mesiac a podobne ?

btw sak to je uplne neludske
  5. 5
    Tomiq254

22 ročný chalan

už aj deti v Indii pomaly viac zarábajú jak tu je minimálna mzda hlavne že zamestnávatelia nechcú o zvyšovaní ani počuť odporučil by som dať minimálnu mzdu na 100e mesačne v hrubom ale vymletym Slovákom by aj to bolo dosť šak lepšie jak nič.
  6. 6
    Tom1995cz

25 ročný muž
    Oravske velkomesto

@tomiq254 mna tiez v robote jebu taki ludia, co im staci aspon vyzit, dat si kalerab, ist do kostola a obchodu a zivot zijem na "plne pecky". Sice si nikdy nic poriadne nekupia, ale ako vravi/naucili sa zo sociku: "Bud rad, ze mas robotu!"
  7. 7
    Emptysoul

21 ročný chalan

@tom1995cz ja mam tiez takych pri sebe ze proste drz hubu a bud spokojny s tym mas a este krestania ze treba sa uspokojit s malom , ale ska toto je uplny vysmech ludskej bytosti dat 2,5 e na hod bez obeda bez prispevku na dopravu bez dovolenky poukzaov proste zarobit 20e denne z toho cestovat jest kupit si oblecenie zabezpecit byvanie, roxor do hlavy vyjebancom co toto ponuknu ludom a este sa tvaria ze aku sluzbu im robia FUJ a este vacsie FUJ tym co su s tym spokojni lebo kvoli nim to je takto nizko , viem ze v rakusku ked nic nerobis a si domorody rakusan mas 1,5 litra pridavky cca ...
  8. 8
    Savvym

24 ročný chalan

je na čase, aby si začal rozmýšľať nad odsťahovaním sa. Ja osobne som na Slovensku mal možnosť príspevkov na dopravu, obedové lístky som mal, s tým, že výplaty 400€, dovolenku som si tiež mohol zobrať. To som si myslel, že mám zlú prácu, ale ty máš zjavne ešte horšiu, keď ti toto všetko nedoprajú. @emptysoul
  9. 9
    Tomiq254

22 ročný chalan

@tom1995cz
    Presne veď tu je všetko postavené na hlavu dementní Slováci budú robiť aj za omrvinku chleba ale hlavne že majú robotu a v tej robote im môžu kľudne aj nasrať na hlavu a naši otroci by ešte poďakovali strašne ma štve že žijem v takom dementnom štáte. Ďalšia chyba je že tí "múdrejší" utekajú preč zo Slovenska ale veď to je tiež na hlavu to sme sa narodili do krajiny z ktorej musíme utekať ako vyhnanci alebo utečenci zo Sýrie aby sme prežili? Treba bojovať v našej krajine za naše práva a nie utekať. Keby sa dialo vo vyspelých krajinách toto čo tu na Slovensku bola by tam hotová anarchia všetko vypálené. Keď sa Slováci neprebudia Slovensko určite zanikne. V dnešnej dobe v Európskej únii zarábať 350e mesačne? To ako vážne ale najväčšia sranda je to že na východe nezarobíš ani minimálnu mzdu na východe ti dá podnikateľ dohodu kde dostaneš na konci mesiaca nejakých 270e na mesiac a po skončení dohody ťa vykopne a vezme ďalšieho aby nemusel platiť odvody taký super systém tu funguje...
  10. 10
    Tomiq254

22 ročný chalan

@emptysoul
    Presne ako hovoríš tu niežeby sme sa spojili ale tu ešte ideme sami proti sebe. Tak isto nenávidím debilov čo hovoria drž hubu a buď spokojný že máš aspoň akú takú robotu to je zmýšľanie opíc takí ľudia by sa mali vrátiť naspäť do jaskyne do piče to sa až rozum človeku zastáva nad retardovanosťou Slovákov... Najlepšie je že z východu ťa pošlú robiť do Trnavy kde zarobíš v čistom ani neviem či 600e ok nech je to aj 650 ale prídeš do Trnavy na ubytovňu kde sú úplne neľudské podmienky žiješ tam jak v chlieve s rôznymi esami a odpadom spoločnosti to už je podľa mňa lepšie byť pod mostom jak na vyjebanej ubytovni a čo to je za život tak žiť stále v strehu aby ti niečo neukradli nikdy sa nevyspíš si jak v chlieve kto normálny by chcel tak žiť? A Fico sa čuduje že je tu plno neobsadených miest? Tak treba dačo dať aj na stred a východ Slovenska do piče celé zle dalo by sa o tom písať oveľa viac ale to už by som sa asi povracal z tej žumpy kde žijeme.
  11. 11
    Kevin

21 ročný chalan
    Košice

@tomiq254 preco by si vobec mal 'bojovat' za nieco ( ale GL s tymto snom (: ) za nejaku smiesnu XY suradnicu kde ta splodili :D
  12. 12
    Luki0305

20 ročný chalan

2,5 máš zárobok v hrubom :D v čistom to vychádza 2,3
  13. 13
    Emptysoul

21 ročný chalan

@luki0305 myslel som ze este menej nei je tu vyssia dan ?
  14. 14
    Luki0305

20 ročný chalan

@emptysoul záleží od príjmu

Základná hodinová mzda v hrubom je 2,50, v čistom vychádza 2,30, takúto mzdu majú zväčša brigádnici alebo dohodári. Ako brigádnik do 200€ príjmu neplatíš žiadne odvody, ani nič, ako dohodár je tam tuším 142€.

Na výplatnej páske to vyzerá asi tak, že máš tam uvedený príjem do 60€ a tým pádom nevzniká z toho žiadna daň ak by si pracoval v takom štýle celoročne :)
  15. 15
    Luki0305

20 ročný chalan

@emptysoul daň platíš ak si zarobil za predchadzajúci rok nad 1901EUR, čiže ak ti dajú takú mzdu 2,50EUR/h (dávajú iba dohodárom a brigádnikom) a budeš dostávať na výplatnej páske hentakú smiešnu sumu, tak daň platiť nebudeš :) :D
  16. 16
    Wistingher

20 ročný chalan
    Bratislava

@tomiq254 nedajú nič na stred a východ, veď to čo tam je zaniká, a nie sú tam cesty, zahraničné firmy neprídu, prídu iba keď im vláda dá množstvo úľav, veď koľko bolo kecov že vytvoria neviem koľko tisíc pracovných miest v okrese Rimavská Sobota alebo Stropkov či kde... a nič z toho, pretože cesta, pretože nedostatočne kvalifikovaní ľudia, neni infraštruktúra... a tá neni lebo aj teraz projekt rychlostnej cesty cez južne svk stopli... -_-

17. 17
    Xy12345

23 ročný chalan

Mozno tu
    http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-663
  18. 18
    Tomiq254

22 ročný chalan

@kevin
    To neni veľmi k smiechu že Slovensko o chvíľu zanikne alebo tu ostanú len cigani... Ešte mam strašne rád reči bratislavčanov jak si myslia že sú páni sveta lebo žijú v Bratislave a pritom žijú v rovnakej stoke jak aj všetci Slováci :D Nech skúsi blavak povedať dakde v Amerike alebo v normálnej krajine že je Slovák ale z Bratislavy im to bude aj tak u piči lebo každý ma Slovensko za hovno sveta a Slovákov za otrocké opice :D taže toľko k logike blavakov...
  19. 19
    Tomiq254

22 ročný chalan

@wistingher
    Veď to ale prečo sa potom Bratislavčania čudujú a urážajú že tam chodia ľudia z východu a stredu Slovenska? Každý potrebuje dajak žiť a keď vláda nie je schopná zabezpečiť prácu nikde okrem Bratislavy Trnavy a Nitry tak sa netreba čudovať ak tam chodia robiť ľudia z východu a ne nadávať po ľuďoch čo za nič nemôžu. To nie je naša vina že máme neschopnú vládu a teraz sa budeme nenávidieť Slováci navzájom? To už čo je za vyspelosť štátu keď ideme vlastní proti vlastným...
  20. 20
    Tom1995cz

25 ročný muž
    Oravske velkomesto

@tomiq254 ja nebyt frajerky, som uz davno prec, uz som aj bol styri roky v anglicku a neda sa to ani porovnat vazne.
    Najviac ma jebe aj to, ze nie len mzdu maju trikrat vacsiu ale este aj to ako som bol zvyknuty si nakupovat, tak tu sa cudujem ze vsetko skoro je v obchode drahsie, v lepsom pripade na rovnakej cene!!! Nehovorim len o elektronike ale aj kurva potravinach. Jedine co tu mame lacne a dobre je pivo - co presne Slovakom staci, hlavne sa najebat co ked nas aj vlada ojebava a mame nizke platy, najebem sa cez vikend a bude fajn.
    Este sa ale sam bojim, ze sa na to menim, lebo vzdy ked mam zlost na toto si jebnem piva. Najviac smiesne mi pride ako su vsetci radi ze tu nemame ludi zo syrie, akoby tu niekto chcel kurva ist. Nechcem len picovat, zeny pekne, krajina tiez ale mentalita ludi a to zohynanie chrbatu az po zem to je masaker. Mozno za dakych sto rokov dajme tomu....
  21. 21
    Emptysoul

21 ročný chalan

@tom1995cz hej pivo a zeny ale ekonominka vyspelost a platy... je to smutne ze kazdy kto nie je debil ujde
  22. 22
    Tomiq254

22 ročný chalan

@tom1995cz
    Keby tu boli normálni obyvatelia tak sa tu žije perfektne všetko je o tom čo ľudia dovolia a tu veru dovolia všetko kľudne si tu nechajú aj nasrať do huby od zamestnávateľov a ešte sa skrčia a poďakujú a budú šťastní že si za výplatu môžu kúpiť aspoň 3 rožky veď to je choré kurva keby sa toto dialo v Nemecku Holandsku alebo podobných krajinách tak by tie kurvy zamestnávateľské skončili s hlavami na koloch. Ľudská dôstojnosť je tu pre podnikateľov úplne neznámy pojem majú ťa tu za kus hovna ktorý im otáča peniaze si pre nich menej jak šváb... A toto tolerujeme za nejakých 350e na mesiac. Aj opice by im jebali na hlavy tak robiť za hovno ale tu je to pre ľudí asi až veľa ach jebnutý národ... Samozrejme je tu aj veľa pekného ale všetko kazí debilita obyčajných ľudí.
  23. 23
    Angeloflight

19 ročný chalan

@tomiq254 ja mam vysoku skolu jednu z najperspektivnejsich na Slovensku ale stale upratovacka hajzlov zarobi v zahranici viac ako ja tu s titulom a pri tych ludoch co tu su ani nemam chut ostavat dalej takze asi odplvama niekam prec len este neviem kam
  24. 24
    Kalliopea

18 ročné dievča
    Kocúrkovo

Poznam neskutocne vela ludi, co zarabaju menej ako je vyssie v tabulke... Pritom maju vo svojej praci kludne aj dvadsatrocnu prax :( Ale najhorsie na tom je, ze ich uz nebavi vkuse sa bit za lepsie podmienky, jednoducho po tolkych neuspesnych pokusoch rezignovali. A popravde sa im ani necudujem, Slovaci su strasne nesudrzny narod, co nemam ja, nech nema ani Jano od vedla, proste sa nespoja a nepomozu si ani za boha. Presne toto vedia ty tam hore, preto si dovolia co si dovolia a pokym sa to zmyslanie nezmeni, tak to s nami pojde dalej do sraciek. Inac pred rokom cca som si tak zhanala popri skole brigadu a v jednej kaviarni mi ponukli 1,7 na hod. Najlepsie na to bolo, ako sa tvaril majitel,ked mi to vravel- ako hotovy spasitel. Este sa so mnou aj chcel stavit, ze nic lepsie nenajdem, takto na jesen. Ja truba som sa nestavila, o dva tyzdne som uz makala za dvakrat tolko. Tym som chcela povedat, ze netreba vzdy ''sklopit usi'' ale trvat na svojom a ono sa to podda ;)
  25. 25
    Kalliopea

18 ročné dievča
    Kocúrkovo

@kalliopea *ti, chybicka se vloudila (hehe)
  26. 26
    Wistingher

20 ročný chalan
    Bratislava

To všetko pre to, lebo na Slovensku je väčší počet tých hlúpych čo sa o nič nepokúsia a nič nezmenia. Preto tá menšina múdrejších uvedomujúcich si nevýhody tohto štátu odchádza do zahraničia na západ. Je to úplne logické. Veď už len tie percentá Smeru, SNS, KDH ... no kto ich volí? Hlupáci, veriaci, dedkovia, babky, silný hlúpi národniari ktorí skočia na "národné reči" no a komplici tých strán...
  27. 27
    Tom1995cz

25 ročný muž
    Oravske velkomesto

@tomiq254 dobre napisane
    nejdem sa ale uz ani rozculovat, lebo to za nic nestoji

@kalliopea dalsia vlastnost slovakov co neznasam ako pises - co nemam ja, nech nema ani Jano od vedla.
  28. 28
    Midnight

28 ročný muž
    si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

@emptysoul teším sa ako raz založíš fórum s textom "nadržané prsaté blondýny videá"

možno si potom uvedomíš rozdiel medzi komunitným portálom a googlom :-D
  29. 29
    Emptysoul

21 ročný chalan

@midnight cieľ bolo aj vyvolať diskusiu. vyjadrilo sa tu dosť veľa ľudí

btw. občas precitaj aj nejakú knihu lebo ten pravopis je horší ako zo základnej na prvom stupni ;)

blondína, -y, -dín i blondínka, -y, -nok žen. r. žena s plavými vlasmi, plavovláska
  30. 30
    Midnight

28 ročný muž
    si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

@emptysoul aha hej, s ypsilonom je to čechizmus, máš pravdu, vďaka za opravu, aj tak si nezapamätám lebo je to jedna z kravín slovenského pravopisu, nečítam "blonďína", podobne ako to že že priama reč s uvádzacou vetou na konci sa píše s čiarkou čo ich oddeľuje ešte vnútri úvodzoviek, tiež kravina, tú čiarku človek nepovedal, nepatrí k jeho priamej reči, nemá čo robiť v tých úvodzovkách.

" lebo ten pravopis je horší ako zo základnej na prvom stupni"

nepreháňaj len preto že máš potrebu ma zdrbať, keď si nájdeš moment kedy to bude viac pravdivé a menej preháňanie, tak to bude mať väčšiu silu, priam emocionálny efekt ;)

"cieľ bolo aj vyvolať diskusiu. vyjadrilo sa tu dosť veľa ľudí "

zaujímavé potom že si týmto nevypindal už wewovi ;)
    jedine teda že by cieľom tohto tvojho komentu bolo zdrbať ma čisto pre radosť a možno ešte s nadržaným očakávaním či z toho spravím hysterickú scénu :-*

ale hej, už som si dlho neprečítal žiadnu knihu slovensky, v tom máš pravdu, ťažko sa k tomu dostáva keď slováci píšu tak málo kvalitných vecí a keď si tie veci čo ma zaujímajú a bavia môžem prečítať v anglickom origináli, tak načo čítať verziu degradovanú prekladom. sám čakám kedy mi reálne začne odchádzať slovenský pravopis. toto ešte nebolo ono, toto bol jeden z tých prípadov kedy som múdrejší ako naši jazykovedci :-*
  31. 31
    Midnight

28 ročný muž

(och joj, no poď, vysmej ma za "že že" :-D
    a ešte že malo byť "keď si tie veci čo ma zaujímajú a MA bavia"

bože trápny som, priam výsmechuhodný :)
    pekný deň aj tebe :-* )