Fórum pridal Mojenovelepsieja, 16. 5. 2018 11:23 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Môže sa na Slovensku dobre uplatniť človek ktorý...

0
Mojenovelepsieja

17 ročné dievča
homeless

Môže sa na Slovensku dobre uplatniť človek ktorý nemá žiadne špecifické vzdelanie (nemá odbornú strednú ani VŠ, iba gymnázium), žiadne známosti, žiadne financie ani žiadne špeciálne talenty? Jeho jedinou prednosťou je vytrvalosť a ochota pracovať.
Odozva

Názory k téme

 1. 1
  Mojenovelepsieja

  17 ročné dievča
  homeless

  Pýtam sa seriózne. Môže to byť aj z dlhodobého hľadiska.
 2. 2
  Diehard

  29 ročný muž
  Bratislava

  Ano, som toho priklad.
 3. 3
  Ps102

  23 ročný chalan
  Jordan Peterson Birdzu

  Samozrejme.
 4. 4
  Torpedo08

  27 ročný muž
  kOkOtOvO

  Ak je sikovny a priebojny tak nepotrebuje vzdelanie ani znamosti alebo skor si tie znamosti vie lahko vytvorit v tom pripade alebo sa proste vypracovat aj sam... Kiezby som bol taky aj ja :-/
 5. 5
  Riddler

  26 ročný muž
  Turiec

  No ak nemá talent skutočne na nič konkrétne,teda ani podnikanie, ani žiadna manuálna zručnosť,žeby si nato založil živnosť, tak môže iba vytrvalo a ochotne iba robiť niekde pri pokladni alebo pásovej linke,tam sa uplatní,ale nezbohatne,iba sa zodrie a prd z toho má.
 6. 6
  Mojenovelepsieja

  17 ročné dievča
  homeless

  @diehard @Ps102 síce som to neuviedla v popise, ale bolo by dobré svoj pohľad aj trochu rozpísať, ak máte pozitívnu skúsenosť. ako ma taký človek vôbec začať. zmaturuje a čo ďalej bez pomoci od rodičov.

  @Torpedo08 je to taký priemerný človek, ktorý nemá žiadne extrémne komunikačné zručnosti.. má priemerný okruh priateľov, nemá manipulatívne ani riťolezecké sklony. priebojnosť do tej miery, že si vie vybaviť všetko potrebné, vie obhájiť svoje názory, ale určite nie ten typ, čo ide aj cez mŕtvoly, bez chrbtovej kosti.

  @Riddler mám na mysli takého úplne priemerného človeka, ktorý je aj trochu zručný, aj podnikavý, ale nevyniká v tom a jeho schopnosti má aj ďalších x ľudí.

  neviem či to nejako ovplyvní odpovede, ale hrá v tomto nejakú rolu aj pohlavie?
 7. 7
  Fakecocacolazero

  23 ročné dievča
  Malacky

  @diehard ty s tvojim technickym talentom a znalostami toho naozaj nie si prikladom ;)
 8. 8
  Darkestangel

  23 ročné dievča
  Co doma

  No ak nič nevie, tak ťažko. Minimálne angličtinu, nejaké počítačové programy, alebo aspoň šoférovať by fakt mal vedieť. Prípadne upratovať, pracovať s pokladňou a tak, ale to asi nechceš :D
 9. 9
  Fakecocacolazero

  23 ročné dievča
  Malacky

  podla mna proste musis vediet, co vies robit. musi byt nejake odvetie - ci je to technicke, ci umelecke, ci prirodovedecke alebo manualne. lebo ked nevies, nevies co ta bavi, nechces zistit co ta bavi tak ako hvoori @riddler podla mna taky clovek moze skoncit len za pasom alebo nieco podobne.
 10. 10
  Tomtoylc

  hrá sa, že má 0 rokov

  vidim to podobne ako @5 a @9
 11. 11
  Mojenovelepsieja

  17 ročné dievča
  homeless

  @darkestangel otázka je čisto hypotetická, netýka sa mňa. len ma zaujíma ako to je v prípade úplne obyčajného priemerného človeka. všetky jeho schopnosti sú na úrovni priemerného slovenského gymnazistu. gymnaziálna angličtina, počítačové znalosti stredoškolskej informatiky. šoférovanie je otázkou peňazí, ktoré ako už bolo uvedné daný človek nemá a musí ich najskôr zarobiť.
 12. 12
  Mojenovelepsieja

  17 ročné dievča
  homeless

  @fakecocacolazero ja si to tiež neviem celkom predstaviť, lebo sa ma našťastie daná situácia netýka. no zamýšľam sa nad tým z hľadiska človeka, ktorý v živote nemal šťastie, nemá žiadne zázemie, nemá nič, len pevnú vôľu, avšak je limitovaný priemernou inteligenciou a priemernými schopnosťami. podľa toho čo som počula, v zahraničí dokáže normálne vyžiť aj takýto človek. tak ma zaujíma aká je situácia na Slovensku.
 13. 13
  Fakecocacolazero

  23 ročné dievča
  Malacky

  s gymnazialnymi znalostami este stale ma podla mna dost velku sancu uplatnit sa nizsich menezerskych poziciach typu acount executive, pripadne ak je snazivejsi tak aj normalny acount, pripadne na nejakom supporte. bohuzial podla mna na slovensku moc tlacia tie automobilky, takze utlacaju taketo pracovne moznosti.
 14. 14
  Torpedo08

  27 ročný muž
  kOkOtOvO

  @6 No neviem tazko je mi to posudit ked ho nepoznam ale neznie to uplne beznadejne :D
 15. 15
  Diehard

  29 ročný muž
  Bratislava

  @fakecocacolazero ja mam talent len na krížovky a problémy
 16. 16
  Riddler

  26 ročný muž
  Turiec

  No trochu podnikavý sa príliš podľa mňa neuplatní, aby v tom vynikol a dokázal čosi vybudovať,čo vydrží dlhodobo treba v tom byť fakt dobrý, lebo len tak trochu v tom dobrý,to mi znie ako biznis na pol roka. Trochu manuálne zručný tiež asi nebude nejaký vychýrený majster,ktorý má jeden kšeft za druhým, takýto priemer, že nie je úplne neschopný,ale rovnaký ako tisíce dalších, to fakt len radový robotník v nejakej firme, v zahraničí aj podľa toho čo som ja počul sa takýto človek má o trochu lepšie ako tu.
 17. 17
  Hoperpohroma

  tvári sa, že má -68 roky
  tulam sa

  tiez mam idiotsku strednu, ziadnu vysku a od rodicov som nemala financnu podporu a zarabam, vzhladom na slovensko, dost velky nadpriemer (a mam 22 rokov)

  no nie som zrovna hlupa a neustale nabalujem na to, co viem. nie je to zadatmo
 18. 18
  Poppyseed

  25 ročná žena

  Ja to osobne nie som a ako sa poznam asi by som bola navzdy predavackou v potravinach, pretoze od sikovnosti mam velmi daleko. Ale urcite moze, ak je sikovny, ambiciozny a sebavedomy.
 19. 19
  Antifunebracka

  29 ročný muž
  ander birdzu

  Nie, som toho príklad.
 20. 20
  Wistingher

  22 ročný chalan
  Bratislava

  Jasné že nie. Pokiaľ si nezaložíš firmu... alebo nemáš možnosť využiť nejakú tú známosť, tak si nezamestnaný, alebo robíš niekde, kde robia aj tí z učňovky, alebo aj bez maturity... Alebo teda môžeš robiť nejakú robotu kde vyžadujú jazyk ... napr. niekde na recepcii ... alebo v nejakom kancli... kde by nemuseli až tak zle platiť... Ale zase k tomu treba niečo pridať asi... Tuto na Birdzi sú múdri ľudia, pretože všetci sú tu programátori level Master, a za 10 rokov budú jazdiť v BMW X18tke ...
 21. 21
  Yoss

  28 ročný muž

  Samozrejme, že sa môže uplatniť. Väčšina ľudí nerobí to, čo vyštudovali. Častokrát najmä tí, čo podnikajú, majú úplne inú školu ako z oblasti, ktorou sa zaoberajú. Nie je to len o škole, o talente, je to aj o komunikácii, šťastí v živote a milión ďalších vecí. Hlavné je, nebáť sa v živote a neuzatvárať sa v ulite. Na druhej strane je dôležité stabilizovať, budovať a posúvať sa, to znamená, aby sa ti pracovné podmienky, plat a spoločnosť v ktorej sa pohybuješ stále zlepšovala. A potom je to aj o tom, čo človeku samému vyhovuje, na čo je stavaný. Nie každý dokáže ako podnikateľ vybaviť 50 telefonátov denne a byť stále k dispozícii. Nie každý dokáže kvôli platu opustiť rodinu i kamarátov a žiť na druhom konci svetadiela a hlavne byť šťastný. Koniec koncov ide vždy o to, aby si bol šťastný a treba sa tak zariadiť.
 22. 22
  Lawey

  25 ročná žena
  Břno

  ked si sikovny tak ano
 23. 23
  Mojenovelepsieja

  17 ročné dievča
  homeless

  @diehard @Ps102 @Torpedo08 @Riddler @Fakecocacolazero @Darkestangel @Tomtoylc @Hoperpohroma @Poppyseed @Antifunebracka @Wistingher @Yoss @Lawey ďakujem pekne všetkým za Vaše odpovede a skúsenosti :)
 24. 24
  Torpedo08

  27 ročný muž
  kOkOtOvO

  Neni zac :)