Fórum pridal Christiano_301, 9. 8. 2018 13:22 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Môžem mat otvorenú dohodu a brigáde obydvoch agentúrach?

0
Christiano_301

20 ročný chalan

Na začiatku júla som bol podpísať zmluvu o brigádnickej práci v agentúre kde by som brigadoval.Hovorili,že budú mat iste brigádu na leto,ale neozvali sa po týždni tak som išiel do výroby pracovať cez druhu agentúru.Môžem mat otvorenú dohodu aj tam aj tam?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Christiano_301

20 ročný chalan

Kde som bol podpísať tu zmluvu o brigáde v tescu, hovorili, že iste budú mat brigádu voľne smeny. Lenže doma sa im to nepáčilo, že stále nevolali, tak som išiel cez druhu agentúru a oni má dali do výroby. Pani hovorila, kde som bol v druhej agentúre kde som brigadoval vo výrobe, že mám otvorenú dohodu aj inde, že niečo z toho strhávajú ale čo? A prečo? Nevyznám sa v tom. Vo výrobe mi ponúkli 3,30€/h a 12 hodínova zmena. Tu v tescu 3,80€/h a cez vikendy nejaké príplatky a 8h zmena.

Tak musím tu kde som pracoval vo výrobe to zrušiť? Či ako? Nevyznám sa v tom. Vysvetlite prosím Vás.

Ďakujem.
  2. 2
    Marjy77

19 ročné dievča
    Wilderland

podľa toho čo ja viem môžeš mať ako študent dve brigády, ale za jednu musí odvádzať dane (resp. tá spoločnosť ti bude strhávať dane z výplaty a odvádzať ich, to im musíš povedať),. Takže môžeš mať dve, ale musíš si ich časovo zladiť a z jednej budeš mať nižší plat.
  3. 3
    Christiano_301

20 ročný chalan

@marjy77 nechápem.
  4. 4
    Marjy77

19 ročné dievča
    Wilderland

keď nie si študent a máš brigádu tak ti strhávajú dane z výplaty (ako v normálnej práci, zdravotné poistenie atď.)

ak si študent a máš jednu brigádu tak ti ich nestrhávajú

ak si študent a máš dve brigády tak ti strhávajú len z jednej

pozri si to na nete, tam sú o tom články
  5. 5
    Christiano_301

20 ročný chalan

@marjy77 ďakujem ti. Takze kde mám zmluvu ako študent vo výrobe tak to mám zrušiť aby som mal v čistom peniaze v tescu. Tak si myslel nie?
  6. 6
    Marjy77

19 ročné dievča
    Wilderland

@christiano_301 no ako chceš. Buď budeš mat obe (ale za jednu menej) alebo len jednu. Je jedno že ktorú si vyberieš, že za ňu budeš platiť dane
  7. 7
    Christiano_301

20 ročný chalan

@marjy77 aké dane? To mi nestrhavaju z výplaty?
  8. 8
    Marjy77

19 ročné dievča
    Wilderland

@christiano_301 áno, normálne odvody
  9. 9
    Filipkoo

23 ročný chalan
    Košice

Dohôd môžeš mať koľko chceš. Ale úľavu z odvodov si uplatnuješ len u jedného zamestnávateľa, dobrým zvykom je si ju uplatniť u toho, kde zarábaš najviac.

A nezáleží ani akú dohodu máš. Úľavu si vieš uplatniť aj pri čiastočnom úväzku.
  10. 10
    Wistingher

21 ročný chalan
    Bratislava

Ked mam podpisanu zmluvu o brigadnickej praci študentov,
    Môžem mať podpísanú zmluvu o brigadnickej praci študentov aj v inej brigade?

Či to musí byť dohoda o vykonani prace - či jak to je ? ...

Pokial môžem mať dve zmluvy )brigadnicke prace študentov) podpisane naraz v jednom mesiaci, tak ti strhávajú z výplaty tak či tak z oboch. Iba keď si dáš uplatniť nezdaniteľnú položku dane a bezodvodovú položku, tak vtedy je to do 200€ prakticky v čistom, a do 316€ sú len nejaké malé zrážky. A nad už ti sthávajú normálne.