Fórum pridal Ucitelka, 9. 11. 2020 10:00 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Myslíš si, že by si zvládol prežiť celý svoj život sám? Bez partnera/partnerky, bez manželstva?

0
Ucitelka

44 ročný ujo

Odozva

Názory k téme

1. 2
    Torpedo08

29 ročný muž
    K0K0T0V0

Tak neda sa vobec povedat zeby som zivot zvladal ale prezijem ho tak a cely zivot neznamena ze tu budem ale 70 rokov :D
  2. 3
    Cinko

26 ročný muž
    Bratislava

Samota je svina a aj ten co povie ze sam je rad, skor ci neskor zmeni nazor. Jednoducho kazdy potrebuje niekoho.
    Ano, je lepsie byt sam ako vo vztahu co ta nici, izoluje od sveta a pod. ale to uz je ina story.
  3. 4
    Limitles

8 ročný chlapec

Cokolada>partner
  4. 5
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

pripravujem sa na to
  5. 6
    Mayben

29 ročná žena
    Vraj najväčšia diera

Vyzerá to tak, že ho tak aj prežijem
  6. 7
    Torpedo08

29 ročný muž
    K0K0T0V0

@mayben ale to neplati ked si vztahy uz mala (:
  7. 8
    Lenkaska1

25 ročná žena
    Bratislava

Na toto som príliš slabá... neviem si predstaviť byt na všetko sama :(
  8. 9
    Laurikaaa

25 ročná žena
    Večne v (|)

Poznám veľa ľudí čo si po rozchode tak zvykli na "komfort" samožitia že je im už partner na obtiaž
  9. 10
    Kerrang

28 ročný muž

Nezvládol ...už len čisto z toho pohľadu, že až sa žiaľ prirodzenou súčasťou života pominú tí moji rodinne najbližší, tak sám ani neviem, čo by som si tu počal.. ...všetko by bolo na mne, odkázaný len sám na seba a hlavne psychicky veľmi frustrovaný a ani by som to z veľkej časti neuniesol
  10. 11
    Slackerbitch

39 ročná teta
    stratená v paralelnom vesmíre

Tazko ale asi hej
  11. 12
    Rebarboe

19 ročné dievča
    Kyjev, Ukrajina

akože zvládla by som, ale nechcem
  12. 13
    Mayben

29 ročná žena
    Vraj najväčšia diera

@torpedo08 čo by neplatilo
  13. 14
    Torpedo08

29 ročný muž
    K0K0T0V0

@mayben lebo uz to nebude cely zivot sama ale len nasledujuci zivot sama (hehe)
  14. 15
    Wistingher

23 ročný chalan
    Bratislava

Pýtaš sa akoby som mal na výber tvl.
  15. 16
    Dwarvax

33 ročný muž
    100vezata

bez manzelstva urcite. bez partnerky isto zvladol, ale myslim, ze spoluzitie v niecom funkcnom a naplnujucom je lepsie nez samota.
  16. 17
    Teal

tvári sa, že má 3 roky
    >/vιℓℓαιn_

Samozrejme. Ale kto už by chcel byť celý život sám? :D
  17. 18
    Mayben

29 ročná žena
    Vraj najväčšia diera

@torpedo08 je tam spomenuté aj manželstvo napr. To som nikdy nezažila.
  18. 19
    Barb

tvári sa, že má 3 roky
    Piešťany

Urcite ano
    Na starobu by to asi bolo smutnejsie ale nemyslim ze by som to nezvladla :D
  19. 20
    Pubertslatinocelny

33 ročný muž
    zvláštne ticho vzniklo

čo znamená "nezvládnuť život"? však najhoršie, čo sa môže stať, je, že zomriem :-D
  20. 21
    Pubertslatinocelny

33 ročný muž
    zvláštne ticho vzniklo

Ale inak bolo by to smutnejsie a bol by som casto kvoli tomu zrejme smutny a v istom smere by bol moj zivot nenaplneny. Ale myslim, ze by som sa dokazal prisposobit okolnostiam dako a snazit sa vyuzit a uzit si zivot v ramci moznosti co najplnohodnotnejsie aj bez partnerky.
  21. 22
    Plavam_zivotom

25 ročná žena

Začínam mať taký blbý pocit, že ma to čaká :D Neviem, proste akosik mi nikto koho spoznám nevyhovuje v tomto smere. Neviem aký pán zázračný by musel prísť do môjho života aby som s ním dosiahla ten pocit šťastia, bezpečia a domova čo som prežila raz...
  22. 23
    Optimuslapis

22 ročný chalan
    Tvrdošín

@kerrang a ked sa s tebou nahodou rozide alebo sa deti na teba vykaslu? istotu nemas nikdy, vsak na nasom tradicnom slovensku je kazdy druhe manzelstvo rozvedene takze....
  23. 24
    Torpedo08

29 ročný muž
    K0K0T0V0

@mayben tak ja si ta teda zoberem (love) (rofl) (hehe)
  24. 25
    Papver

24 ročné dievča

urcite ano, myslim, ze by som takto bola velmi stastna a spokojna...zaroven vsak mam partnera, s ktorym sme uz niekolko rokov spolu
  25. 26
    Paťuškooo

32 ročný muž
    Levice

Zatiaľ zvládam, ale niekedy sa cítim osamelo.
  26. 27
    Mobscene_69

27 ročná žena
    Smultronställe

Asi áno ale nebol by to šťastný život
  27. 28
    Lenkaska1

25 ročná žena
    Bratislava

@laurikaaa toto je presne prípad mojej mamy... Snáď aj 20 rokov je uz sama a ani by nechcela nikoho, vyhovuje jej to a je jej takto lepšie
  28. 31
    Lenuska175

hrá sa, že má 1 rok
    knižnica

vobec :D ja ked som par mesiacov bola sama tak som sa bud zalubila do kadekoho, alebo som si zila take totalne melancholicke a smutne dni.

ja potrebujem byt lubena a mojkana
  29. 32
    Mayben

29 ročná žena
    Vraj najväčšia diera

@openmindedfreak mám pocit, že tu chýba nejaký koment, v ktorom do mňa hustíš :D kde jee? :D
  30. 34
    Narazuvzdornaa

26 ročná žena
    bridge troll

Urcite ano, mala by som svoje byvanie, zaluby, zvieratka, karieru, hadam nejake priatelstva.. spoko by som bola
  31. 35
    Kerrang

28 ročný muž

@optimuslapis verím, že sa so mnou už nerozíde a mala by voči mne to srdce, že by mi tým rozvodom mohla spôsobiť neblahé trápenia a možno aj môj koniec ..ja by som ju ľúbil cez čokoľvek by sa stalo, nechcel by som aby to vypatlaným rozvodom krachlo, a snažil by som sa to aj za každú cenu zachrániť cez poradne, vydiskutovaním najmä atď. ...ja totiž moc nemám skutočných kamarátov a ktovie ako by sa aj tí, o ktorých si myslím, že mám k ním najbližšie zachovali ...psychicky by som sa zdeptal ...a ja potrebujem niekoho blízkeho, v tomto prípade ženu keďže som dosť na ne citovo naviazaný ...chýbal by mi pocit mať niekoho rád, ľúbiť ho a tešiť sa na neho
  32. 36
    Kerrang

28 ročný muž

Možno keby som mal takých veľmi dobrých kamarátov tu z okolia a mne verných, tak budiš, lepšie by som to znášal ...ale samota ako aj teraz, hoci si na ňu musím zvykať mi nič dobré neprináša
  33. 37
    Atropos

31 ročný muž

predtým som si myslel že určite áno, odkedy som spoznal svoju manželku tak už by som nevedel bez nej normálne existovať
  34. 38
    Jerometoucanrainbow

32 ročný muž
    blame it on me. I really don't care

"čím dál častěji si v duchu říkávám, že prchnu do krajů, kde budu sám a sám"
  35. 39
    Mariquittka

27 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

normálne nie, s antidepresívami možno
  36. 40
    Olii

27 ročná žena
    v predklone

@mariquittka (hehe) (hehe) to bolo dobré :D
  37. 41
    Void

hrá sa, že má 0 rokov

Rátam s tým ako s jednou z reálnych možností
  38. 42
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

Co ja viem, asi skor nie??? Podla mna ludia, co v urcitom veku este nemali vobec ziadne skusenosti tohto druhu su tym celkom poznaceni.
    A akoze. Neva mi byt single. Ale romantika a intimita su celkom velkou sucastou ludskeho zivota a ci sa ho da prezit uplne bez toho a byt v pohode, to neviem. Akoze, nemat jedneho partnera na cely zivot ako ma znacna cast generácie nasich rodicov je v pohode, nemat vobec ziadne skusenosti tohto typu ee.
    ...a neviem. Na druhu stranu mi pridu dost poznaceni aj ludia, co maju jedneho partnera od puberty a idu si forever :D
  39. 43
    Tequila

26 ročná žena
    Košice

tak hadam som samostatny jedinec na to, aby som to dokazal... ale ta predstava ma desi. snad to nebude nutne.
    @mayben to nie s tebou mam tan pakt, ze ak budeme v 40ke sami, taxa vezmeme? :D
  40. 44
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

Inak o co, ze ak si kero aj nejaku najde tak bude clingy as fuck a bude sa jej po rozchode vyhrazat samovrazdou.
  41. 45
    Mayben

29 ročná žena
    Vraj najväčšia diera

@tequila ťažko :D Na 30ku som dohodnutá so spolužiakom zo ZŠ :D
  42. 46
    Moonlawoo

hrá sa, že má 2 roky

Kazdy je gangsta, kym ma 20 rokov :D
  43. 47
    Plavam_zivotom

25 ročná žena

@mariquittka Ináč toto je riadne pravdivý komentár, ako človek čo je na antidepresívach maximálne súhlasím, že sa samota zvláda oveľa lepšie s tými liekmi a riadne otupuje emócie :D
  44. 48
    Plavam_zivotom

25 ročná žena

@kerrang @35 Máš veľmi detské vnímanie vzťahov. Myslíš si, že keď žene, s ktorou budeš povieš, že rozchod s tebou ti spôsobí trápenie alebo tvoj koniec tak si povie: Ok, tak s tebou ostanem do konca života aj keď nie som šťastná? Toto tak vôbec nefunguje... Ale nejdem sa s tebou hádať, ži si vo svojej bublinke.
  45. 49
    Kerrang

28 ročný muž

@plavam_zivotom tak no, niet sa mi čo čudovať, však som skoro ani nič také nezažil a keď zažil, tak len veľmi krátko ...som v tomto ako to dieťa, no potreboval by som nájsť takú chápavú a tolerantnú, aby rozumela, že ja som nemal odkiaľ pobrať tie skúsenosti a znalosti, keď som žil single
    ...ale nie je pravda ježišmária :D, že by som ju zabil ako tam vyššie Staphylo hovorila ...však opustila ma tá čo som mal chvíľku a zabil som ju nebodaj?! (hehe) ...občas si napíšeme, teda už ani nie, lebo má dieťa aj frajera (hehe) ...škoda no, ale nie som na ňu naštvaný ...hľadám druhú ako sa dá aj napriek tejto korone a obtiažnosti v terajšom období s tým, no musí byť verná
  46. 50
    Drazoal

25 ročný muž
    Zvoľen

Uz viac ako polovicu toho svojho zivota som tak prezil, tak dako to uz len vydrzim :D neni to vobec zle.
  47. 51
    Openmindedfreak

31 ročný muž

@mayben nebolo to žiadne hustenie, len mi príde dosť divné, že ľudia čo mali xy partnerov/partneriek dokážu zo seba vylúdiť niečo v zmysle ako "ja dokážem byť celý život sám/sama". To už ja mám k tomu omnoho bližšie keď som bol 10 rokov bez vzťahu :D
  48. 52
    Mayben

29 ročná žena
    Vraj najväčšia diera

@openmindedfreak otázka znie či si myslím, že by som to zvládla.
    Keďže to už nejakú dobu (pár rokov) zvládam a vyzerá to, že v tomto štýle už zotrvám, tak si dovoľujem tvrdiť a myslieť, že by som to zvládla. Bez ohľadu na to, čo bolo... Keby mali odpovedať len ľudia, ktorých sa to aj reálne týka, tak by tu boli odpovede len od kerra a wistiho (sorry chalani, to nie v zlom :D )
  49. 53
    Primitiv

27 ročný muž
    občas sám neviem, v ktorom svete sa práve nachádzam.

Ani ja sám sa nedokážem zniesť, nechápem, ako by ma dokázala zniesť iná osoba.
  50. 54
    Mariquittka

27 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

@plavam_zivotom
    ja som zatiaľ nebrala, ale nemám k ním ďaleko, dosť veľký faktor je u mňa, že som jedináčik - čiže by som bola úplne sama na všetko, poznám aj iných, čo ostali sami, ale boli tety, strýkovia a pod, poznám aj osoby, čo ostali samy z náboženských dôvodov aj keď nie sú farári ani mníšky - mali negatívny prístup k sexu a pod, ale ak robia, čo ich baví, charitu a spoločenstvá, je to ich vec, hlavne že sa neopúšťajú, len keby nevnucovali kadečo iným.... jedno je isté, že mojou cestou je manželstvo a deti...a ďalšia vec: mám aj jednu kamošku, čo má 35+, muž žiadny a ona tak veeľmi túži po deťoch, rodičia 80,mali ju neskoro, taktiež jedináčik, má VŠ, ale prácu si ťažko hľadá, pri tých starších rodičoch ani energie nemá moc a ani nemá nejaké info o nových trendoch ako sa zlepšovať, aby ju do práce vzali, záľub málo, akosi jej chýba motivácia, že mám u nej podozrenie na depresiu.... toto je pre mńa tiež hrôzostrašná vízia, ale zatiaľ aspoň žijem aktívne, pracujem sa sebe a nesnažím sa pôsobiť zúfalo (niekedy som, niekedy nie) a toto aj funguje....lebo realita tak funguje, že nik ma nebude chcieť len preto, aby mi mi na staré kolená nedrblo :)
  51. 55
    Sianagirl245

19 ročné dievča

Bol by to veľmi smutný život :-(
  52. 56
    Hel14

31 ročná žena
    SENEC

Sama určite nie, ale bez manželstva úplne v pohode :)
  53. 57
    Openmindedfreak

31 ročný muž

@mayben veď kerryho som tiež spomenul v tom predošlom príspevku a aj to, že by to bolo fórum o jednej osobe :D resp. maximálne o dvoch. Mne tiež samota tak nejak vyhovuje, len občas by som prijal niekoho vedľa seba, teraz som na byte sám... no a. Vlastne ani neviem, aj minca má dve strany.
  54. 58
    Mayben

29 ročná žena
    Vraj najväčšia diera

@openmindedfreak však aj mne občas niekto chýba, nebudem sa tváriť, že nie...ale dá sa to vydržať :D
    Ber to z tej lepšej stránky, aspoň nám nikto nežere nervy :D
  55. 59
    Openmindedfreak

31 ročný muž

@mayben true story :D
  56. 60
    Tralalibang

25 ročná žena
    Planéta psychopatov

@staphylococcus Takže som poznačená :D Ale zaujímalo by ma, že ako :D
  57. 61
    Tequila

26 ročná žena
    Košice

@mayben sakra tak kto to bol (hehe) ale potom sa aspoň nemusíš báť, že budeš sama, o roxi v cepci (hehe)
  58. 62
    Willbebetter

tvári sa, že má 6 rokov

@mariquittka mudro pises v tom poslednom komentari. vsetko toto su faktory, ktore si treba velmi dobre racionalne vyhodnotit a podla toho sa zariadit. toto nie su veci, ktore treba nechat “len tak”, ze ved to sa nejak vyvrbi a ked nie, tak budem sam cely zivot. inak sa bude zit cloveku bez partnerskeho vztahu ked ma velku, rozvetvenu rodinu s dobrymi vztahmi a inak jedinacikovi, co pol rodiny ani nema, napriklad. A to je len jeden z prikladov. U mna napriklad na podobnom principe uvazujem detoch. A tieto uvedomenia hlavne prichadzaju s vekom :)

Ale asi som to zobrala prilis zosiroka, ak by som to mala stocit zas k povodnej otazke, tak ani za nic na svete, laska a intimita s niekym su to najuzasnejsie co som v zivote zazila a pre co stoji zit. Bola som ale cca 3roky umyselne bez partnerskeho vztahu a robila som miliardu veci a bolo to rozhodne moje najproduktivnejsie obdobie v zivote, kedy som toho dokazala neskutocne vela, ale po case som si uvedomila, ze idem jak zombie v zotrvacniku. Ludia a laska su pre mna to, co dava zivotu zmysel a stavu.
  59. 63
    Nerwous15

28 ročný muž
    furt rovno a dzig do ľava :P

Pri zivote ma drzi predstava, ze v buducnosti nebudem sam :D
  60. 64
    Optimuslapis

22 ročný chalan
    Tvrdošín

a ked nie je na vyber?
  61. 67
    Gombík35

hrá sa, že má 0 rokov
    Tam kde končí zákruta

Občas rozmýšlam že odídem niekde do Tibetu a stanem sa mníchom kedy nebudem nič vlastniť a budem tak vlastne skutočne slobodný
  62. 68
    Fragile.

29 ročný muž
    Stockholm

Skor vecne riesim otazku, ci som vobec kompatibilny s ostatnymi ludmi. :D
  63. 69
    Optimuslapis

22 ročný chalan
    Tvrdošín

@gombik35 ja dost o nich citam tieto dni ale vzdy ked pozrem nejaky ten dokument o nich tak ma prejde nejaka idealisticka predstava
  64. 70
    Gombík35

hrá sa, že má 0 rokov
    Tam kde končí zákruta

@optimuslapis Tak budem bezďákom tí tiež žijú len s darov okoloidúcich a nič ich netrápi. Len či budú mať čučko alebo nie
  65. 71
    Optimuslapis

22 ročný chalan
    Tvrdošín

@gombik35 to mi je uz len vizia, ani na birdzi by si uz nebol