Fórum pridal Robin, 27. 10. 2020 19:27 do kategórie Záhady, mýty. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

myslíš si, že sú dobrí a zlí ľudia ?

0
Robin

23 ročný chalan

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Pubertslatinocelny

33 ročný muž
    zvláštne ticho vzniklo

Myslím si, že je to komplexnejšie a neviem zahlasovať za jednu z týchto 2
  2. 2
    James98

32 ročný muž
    Bratislava

To je úplný nezmysel. Napríklad taký Fritzl mohol byť navonok príkladným občanom, pomáhať svojim spoluobčanom, mohol byť obľúbený, nápomocný atď. no a pritom doma 24 rokov väznil a znásilňoval svoju dcéru. A na druhej strane môžeš mať človeka, ktorý navonok vystupuje ako úplný hajzel. Príde však domov, a značnú časť svojej výplaty venuje na charitu alebo si za to dosať čokoľvek. Ktorý z nich je dobrý a ktorý zlý? Ten prvý mohol byť prospešný pre komunitu, ničil však život svojej dcére a "vnúčatám". Druhý môže ničiť životy v komunite, avšak pomáhať konkrétnym ľuďom.
  3. 3
    Robin

23 ročný chalan

@james98 takže 2 ?
  4. 4
    James98

32 ročný muž
    Bratislava

@3 Nie, ani jedno sa nedá o niekom povedať. Lebo niekto skutočne môže žiť v sebatrýznení, odopieraní a jedinou jeho činnosťou je, že pomáha druhým. Aj takí sú.
  5. 5
    Notmehofejk

39 ročný ujo
    I am a message from God that he doesn't love us

coby nie, vzhladom na to, ze definicia "dobra" a "zla" je flexibilnejsia nez ficova chrbtica...
  6. 6
    Delica

hrá sa, že má 2 roky
    (-∞,+∞)

Neviem ci je jednoduche triedit ľudí na dobrych a zlych, ale rozhodne sa daju triediť na kokotov a nekokotov.
  7. 7
    Torpedo08

29 ročný muž
    K0K0T0V0

Hm tazka otazka lebo aj dobry clovek niekedy spravi zlu vec
  8. 8
    Robin

23 ročný chalan

@delica podľa čoho to triediš ?
  9. 9
    Torpedo08

29 ročný muž
    K0K0T0V0

Ale ano su aj velmi zli ludia a u tych uz nepomoze ani nieco malo dobre takze ano
  10. 10
    Kassiar

23 ročný chalan
    (凸ಠ益ಠ)凸

@torpedo08 Sak toto, lebo ako napisal James v @2, ty nevies ci aj ten "dobry" clovek, co sa sprava dobre na verejnosti, tak ci pride domov a tam zmlati zenu, alebo kolegu okradne o peniaze....
  11. 11
    Robin

23 ročný chalan

@torpedo08 chápem
  12. 12
    Torpedo08

29 ročný muž
    K0K0T0V0

@kassiar nj je to zlozite zivot je mahagarska kurva
  13. 13
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

Aj ten najväčší darebák sa môže zmeniť. Tým kým je už síce nezmení, ale môže to využiť na dobre veci. Najväčší frajeri sú bad guys čo sa stali dobrými ;) :smile:
  14. 14
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

Ale tu na birdzi pravdepodobne nikto nie je dobrým človekom. Moja definícia dobrého človeka je iná ako vaša :smile: Všetci ste tu svojím spôsobom hajzli, ale ja som tolerantný (hehe)
  15. 15
    Robin

23 ročný chalan

@darksider96 aká je tvoja definícia ?
  16. 16
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

@robin To je na dlho kámo (hehe) Ale už len tým, že ješ mäso si zlý človek (vrah) svojím spôsobom (hehe) (letim)
  17. 17
    Pubertslatinocelny

33 ročný muž
    zvláštne ticho vzniklo

@darksider96 ale vsak na B je aj viacero veganov
  18. 18
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

@pubertslatinocelny Oni majú zas iné zlé vlastnosti... A ja tiež...
  19. 19
    Robin

23 ročný chalan

@darksider96 ja si nemyslím že to je zlé.. Zabiť, aby si sa najedol
  20. 20
    Kassiar

23 ročný chalan
    (凸ಠ益ಠ)凸

Ale toto je velice moc komplexne. Niekto je zly, lebo zazil nieco zle, zivotne udalosti alebo ludia ho urobili zloduchom (inak je zaujimave, ze Hitler, Stalin aj Mao Ce-tung mali napicu otca).
    Niekto pacha zlo, lebo zistil, ze je to celkom easy a ku prospechu (materialnemu). A je par ludi co su zly skoro cely zivot. Ale definovat to vsetko, to je tazka psychologia, sociologia a filozofia, a co ja viem co vsetko, mozno az mysticno. Jasne definovat vieme, len prospesne a skodlive spravanie, a neviem ci je toto ukazovatelom dobra a zla....toto je mega komplexna tema a nebudem tu pisat kilometrovy koment, sak uz teraz je celkom dlhy (hehe)
  21. 21
    Robin

23 ročný chalan

@kassiar ale aj tak... niečo to o človeku vypovedá, keď sa odváži odpovedať priamo... alebo keď sa neodváži
  22. 22
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

@19 Takisto sa naješ aj bez mäsa (hehe)
  23. 23
    Robin

23 ročný chalan

@darksider96 myslím si, že takto sa na to dokáže pozerať len malé percento ľudí. Človek je predátor
  24. 24
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

Takto ciernobielo moze svet vnimat iba debil alebo male dieta.
  25. 25
    Vreskot000

33 ročný muž

@james98 ešte si asi nedozrel na to, čo si napísal, hoci verím že to nemyslíš v zlom. mohol byť obľúbený, ale podľa všetkého nebol. je pravda že viacerí tyrania sú navonok milí ľudia, ale ...ktovie akí sú vnútorne. vieš. človeka veľmi ľahko odhalia jeho skutky. práve v čase, ktoré nie sú priaznivé. presne ako v tento čas pandemie. viacerí kresťania počas tejto pandemie čo trva od marca stratili vieru. isto sú aj takí. sú to teda dobrí alebo zlí ľudia? viacerí sú znechutení spoločenským problémom, celosvetovou pandemiou, a sú to zlí alebo dobrí ľudia? ked ti niekto negatívne rozpráva obyčajne si o ňom vytvoríš obraz, ktorý ale môže byť nepresný, lebo hodnotíš na základe prvého dojmu, alebo na základe osobného subjektívneho dojmu, ktorý od pravdy je na míle vzdialený. je preto extrém povedať, kto je dobrý, kto zlý. biblia jasne definuje tento stav tak, že podľa ovocia spoznáme človeka. ale to je na dlhšiu debatu bratm. každopádne je to filozofická tematika.
  26. 26
    Robin

23 ročný chalan

@staphylococcus napísal som to čiernobielo aby ostalo viac priestoru na farby podľa vlastného uváženia
  27. 27
    Robin

23 ročný chalan

@vreskot000 to je nadlhšiu debatu... možno pre teba.

Skús si uvedomiť, že sú ľudia, ktorí majú pri tejto otázke okamžite jasno a nepotrebujú zohľadňovať 300 faktorov. Stačí im ich vnútorný hlas.
  28. 28
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

@23 Clovek nie je zviera... Hovori sa, ze sme civilizovani, ale vacsinou mi to tak nepride ked vidim nazory ludi ako si ty (hehe) https://i.postimg.cc/cJCxfcty/116872087-3194176310669493-3004616104899119969-n.jpg
  29. 29
    Robin

23 ročný chalan

@darksider96 rozumiem tvojmu názoru. No nesúhlasím s ním. Podľa mňa si takýmto spôsobom myslenia ubližuješ
  30. 30
    Vreskot000

33 ročný muž

@robin vnútorný hlas je čo podľa teba? to je čistý sentimentalizmus starký. vnútorný hlas je čístý sentimentalizmus v tom zmysle, to je len to že si na niečo vnútorne precitlivený, pretože si niečo zažil, čo ťa ovplyvnilo. ale to neovplynilo ľudí naokolo. ešte som ti chcel povedať, že to, čo je pre teba zložité, je pre mňa simply clever a opačne. rozumieš? ešte som chcel povedať, že vnútorný hlas je široký pojem, pretože človek môže naraz pociťovať náklonnosť ale aj odpudivosť od niečoho. napríklad hovorí sa, že drsní muži sú príťažliví pre ženy. no tak si to rozober. ako môže byť pre ženu príťažlivý muž, ktorý napríklad udrie bezdôvodne ženu. tým že si ona jeho v niečom možno citovo pripúta? veď to je šialené myslenie. ľudia v tomto práveže nedokážu myslieť logicky. to je v tom, unášame sa vo víre čistého sentimentalizmu. napríklad....
    sú ženy, ktoré sú do 40 tky, a nemajú muža. veľmi by ho chceli, ale nevedia si ho nájsť, pričom sú pekné, príťažlivé. v mojom okolí nie jednu takú poznám.ako kamarátky celkom fan. nepopieram. s dvoma kamarátkami čo sa kamarátim je jedna krajšia ako druhá, povedal som jej že je asi najkrajšia v sídlisku. veľmi pekná... teraz.
    žena povie mužovi, že ho chce za kamaráta, ale ona hľadá muža, ktorý vyhovuje presne jej zmýšľaniu. hľadá teda princa na bielom koni? vieš.... ten vnútorný hlas ťa raz takto zabije ver mi.... práve preto mnohí trpia nejakými pocitmi, ktoré nevedia definovať, a myslia si, že všetci sú naokolo zlí a chcú im ublížiť. vieš....
    ľudia v dnešnej dobe sú tak zneistení budúcnosťou(súčasna pandemia, celosvetová kríza od roku 2009 prakticky do dnešného dňa trvá) že nevedia presne, čo chcú od života. ver mi je to tak.... nevtláčam môj názor, ale hovorím z vlastnej situácie, čo som prežil, nehovorím to, čo si myslím, ale to, čo reálne vidím v mojom okolí.
  31. 31
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

@robin Rozumiem tvojej nevedomosti. Podľa mňa takýmto mylným spôsobom myslenia ubližuješ tejto spoločnosti a planéte.
  32. 32
    Robin

23 ročný chalan

Budem ti odpovedať rad za radom. Píšeš zbytočne siahodlho, na môj vkus.
    - Vnútorný hlas je pre mňa keď pozreš a cítiš čo je správne. Bez potreby analyzovať. Bez sentimentu. Čím viac chladu, tým viac pravdy.
    - Že sme každí iní, v tom sa zhodneme.
    - Nie všetci sú zneistení pandémiou. Za seba otvorene poviem, že mi ukázala smer, kto som a čo chcem. Nevravím že sa jej nebojím, ale snažím sa ju vnímať ako niečo prirodzené.
    - Ak existuje niečo, čím vyslovene pohŕdam, je to projektovanie zla do okolia. Skúmam sám seba pozorne. Preto viem že to čo vidím vonku, to sa nachádza vo mne samotnom.
  33. 34
    Annyejnji

22 ročné dievča

svet nie je čiernobiely a ani ludia nie
    kazdy ma v sebe nieco dobre, nieco zle, kazdy to len vyjadruje v istych situaciach inak a na zaklade napr. toho,co zazil, ake je jeho vnutorne rozpolozenie a s kym/cim jedna
    proste skor si myslim, ze ludia funguju nejak psychologicky. Ze aj clovek, co sa javi navonok dobre by po nejakej tragickej udalosti by bol schopny zabit druheho a naopak clovek, o ktorom si myslime, ze z neho nic dobre nesrsi by sa zachoval ludskejsie..
    cize ludia su skor psychologicke tvory, ako dobre/zle
  34. 35
    Delica

hrá sa, že má 2 roky
    (-∞,+∞)

@robin tak defaultne je clovek nekokot a ak sa jeho správanie vyznacuje robenim ci myslenim si uplne hlupych, nelogickych, hnusnych, jebnutych veci, je z neho tzv. kokot.
  35. 36
    Salkoo

25 ročná žena
    Warsaw

Neviem vôbec :D ja som v duši veľmi zly človek, ale moje činy na to nepoukazujú, pretože mi extrémne záleží na tom co si o mne myslia iní ľudia a ktovie koľko je takých ako ja

36. 37
    Robin

23 ročný chalan

@salkoo páči sa mi tvoja odpoveď