Fórum pridal Antifunebracka, 25. 3. 2019 19:42 do kategórie Úchylnosti. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

myslite si, ze dochadza k odlivu muzskej filmovej sily?

0
Antifunebracka

30 ročný muž
moderator birdzu

podla mna to zeny v akcnych filmoch mali vzdy tazke. aj ked nahodou hrali hlavnu ulohu, skoro vzdy bol film do urcitej miery parodia, ktora sa brala vazne velmi tazko. teraz maju 1. x sancu na skutocnu renesanciu a len bigotny hlupak si mysli,ze je to zle
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Aventine

11 ročné dievča

Ja nikdy neviem nakoľko vážne to celé myslíš :(
  2. 2
    Antifunebracka

30 ročný muž
    moderator birdzu

@aventine Všetko, čo na B. píšem, myslím vážne, aj keď je pravda, že si často len robím srandu (?)
  3. 3
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

No dovoľ, Charlieho anjeli nebola žiadna paródia ale seriózna tvorba!
  4. 5
    Lenuska175

hrá sa, že má 0 rokov
    knižnica

ak som aj správne pochopila popis - teda že ženy to majú teraz v tejto oblasti lepšie, musí to nutne znamenať odluv mužskej filmovej sily? rozumiem obom javom ale nerozumiem ich súvislosti, resp. tomu, prečo by museli prebiehať vyslovene súbežne
  5. 6
    Antifunebracka

30 ročný muž
    moderator birdzu

@lenuska175 V poslednej dobe máš oveľa viac ženských hlavných filmových postáv, zatiaľ čo tie mužské majú tendenciu ísť trochu do úzadia
  6. 7
    Lenuska175

hrá sa, že má 0 rokov
    knižnica

@antifunebracka aha, myslíš to takto. lebo z toho popisu som to pochopila inak, prepáč :)

asi nie som dostatočne filmovo-znalý človek na to, aby som to posúdila

vadí mi taký ten ofenzívny typ feminizmu, že teraz poďme tlačiť ženy do vedúcich a neviem akých pozícií do ktorých by sa, keby sa neprihliadalo na ich pohlavie, samé nedostali - čiže ak nie je tá postava vytváraná takýmto štýlom, je mi to jedno. (ale wonder woman si pozriem rada lebo tá žena je strašne sexi)
  7. 8
    Antifunebracka

30 ročný muž
    moderator birdzu

@lenuska175 To hej, ale podľa mňa to ani nie je odliv, len vyrovnávanie, ako v spojených nadobach :) ked chceš pokracovat dalej po prude, musis vyrovnat hladiny. a to sa prave teraz vo filmovom priemysle odohrava, vyrovnavanie sil. rucaju sa stereotypy, na co sa vzdy najviac ozyvaju ti, co maju problemy sami so sebou
  8. 9
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

Aliens je ppč a nebola to ani náznakom paródia
  9. 10
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

A ako som videl trailer na Once upon a time in Hollywood, tak môžem povedať, že keby aj všetci muži náhle zmizli, stále bude vo filmovom svete prinajmenšom rovnake množstvo mužskej sily ako kedykoľvek predtým, pokiaľ by DiCaprio ostal. Ten momentálne dokáže potiahnuť za všetkých. Za všetkých, Karol! Môžeš si aj ty vydýchnuť, aj ja!
  10. 11
    Grietusha

36 ročná teta
    world citizen, človák

@lenuska175 teraz budem trochu mimo tému, ale chcem reagovať na tvoj koment ohľadom "tlačenia žien do vedúcich pozícií". to nie je o násilnom tlačení žien, ani o pozitívnej diskriminácii. to je o vytváraní takých pracovných podmienok, aby sa ženy (či už tie, ktoré vedú domácnosť, sú samoživiteľky alebo sú ešte pred založením rodiny alebo ju ani založiť nechcú) nebáli (kvôli rozporu súkr. a prac. života) na tie pozície hlásiť.
    môže ísť o také veci ako flex. pracovná doba, home offices, možnosť skrátenia úväzku, možnosť nosiť decká do práce a milión iných vecí.
    takže namiesto toho, aby sa "ženské" veci (domácnosť, deti) brali ako príťaž, vychádza sa im v ústrety.
  11. 12
    Antifunebracka

30 ročný muž
    moderator birdzu

@grietusha Ale zas keď dáš tie veci v 2. odseku len babám, je to pozitívna diskriminácia
  12. 13
    Grietusha

36 ročná teta
    world citizen, človák

@antifunebracka nie je to len babám, je to prispôsobovanie celej firemnej kultúry. takže ak sa nastaví, že táto pozícia bude mať takéto benefity, tak ich také bude mať pre každého, kto na nej bude pracovať
  13. 14
    Grietusha

36 ročná teta
    world citizen, človák

@antifunebracka do takých podmienok sa ráta napríklad aj aktívna podpora rodičovskej dovolenky pre mužských zamestnancov :)
  14. 15
    Antifunebracka

30 ročný muž
    moderator birdzu

@grietusha Tak to už áno, s tým sa, samozrejme, nedá nesúhlasiť :)
  15. 16
    Dwarvax

32 ročný muž

@grietusha myslim, ze lenuska hovorila o niecom inom. aspon ja som to tak pochopil. to co hovoris ty, ja chapem ako zladovanie rodinneho a pracovneho zivota, prisposobovanie sa potrebam zamestnanca. Co sa bohuzial podla mna deje ale len kvoli tomu, ze je ludi malo, tak sa firmy predbiehaju v tom, kto da lepsie benefity. Inak s nejakymi kvotami a podobne nesuhlasim a to je iMHO to co mala lenuska namysli. Ale mozno sa mylim.
  16. 17
    Dwarvax

32 ročný muž

@grietusha a este teda deti na pracovisku. mne osobne by vadilo, ak by tie deti boli priamo na pracovisku a nie niekde v nejakom detskom kutiku/casti a podobne. inak nemam problem.
  17. 18
    Dwarvax

32 ročný muž

@pubertslatinocelny a keby len Aliens. Aj Terminator bol dost v pohode si myslim.
  18. 20
    Lenuska175

hrá sa, že má 0 rokov
    knižnica

@grietusha

napisala som ze mi vadi tlacenie zien do veducich pozicii - nie ze mi vadi vsetko co si vymenovala ty, uplne si to vytrhla z kontextu. je super ze sa vytvaraju nove pozicie a vsetko to co si mi napisala - uvedomujem si ze ta situacia je pre zeny velmi zla, uz aj pred tym ako maju deti a som zastanca tychto pozitivnych zmien
    vadi mi ked zacne niekto vyhlasovat ze ,,vo firme by mala byt polovica manazerok zeny" alebo ze by mala byt v parlamente polovica zien - proste mi vadi taky tento radikalny feminizmus
  19. 21
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

@dwarvax bol, ale tam mi ženská rola príde menej významná ako vo votrelcovi
  20. 22
    Grietusha

36 ročná teta
    world citizen, človák

@lenuska175 to, že si niekto nastaví cieľ, neznamená, že si nastaví kvóty. napríklad pokiaľ si dá firma cieľ, že chce mať vedenie 50/50, tak nebude dosádzať nasilu, ale bude robiť tie veci, čo som hore opísala a potom sledovať, či to funguje alebo nie. to "má byť" neznamená, poďme to tam dosadiť nasilu. to znamená, poďme sa pozrieť, prečo to tak nie je a čo s tým môžeme urobiť.