Fórum pridal Autistik, 25. 10. 2020 19:27 do kategórie Zdravie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Myslite si, ze je terajsie celoplosne testovanie zbytocne?

0
Autistik

27 ročný muž

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Autistik

27 ročný muž

Popripade napiste, ake by bolo podla vas lepsie riesenie.
  2. 2
    Torpedo08

29 ročný muž
    K0K0T0V0

Zatvorit hranice s nejakymi vynimkami pre pracujucich, asi karantena a test a s vynimkami pri prevoze tovaru... No a ked uz to celoplosne testovanie tak s tymi PCR testami
  3. 3
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

Neviem, nie som celoplošný testovatel.
  4. 4
    Patrixo

33 ročný muž
    Uz nie som bezdomovec :)

pomoze, ale neviem do akej miery
  5. 5
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

@torpedo08 to by bolo mega drahe a dlhe a zavriet hranice ti pri tom, ako sa to siri teraz nepomoze, lebo uz nie su hlavnym zdrojom ludia prichadzajuci zo zahranicia.
  6. 6
    Torpedo08

29 ročný muž
    K0K0T0V0

@staphylococcus nj ale ani toto neni zrovna lacne a este aj nepresne :-/ a jasne ze teraz uz to nie je zahranicie ale ked sme boli "zdravi" tak ho nemali otvarat a teraz tu nemusela byt takato katastrofa
  7. 7
    Zajko1211

31 ročný muž
    Žilina

testovanie zrušiť
    matelka zavrieť do blázinca
    peniaze rozdeliť tým chudákom v špitáloch
    armádu zrušiť
    každému občanovi SR dať 5 tisíc €
    vykonať nové voľby
    na Vianoce si konečne vydýchnuť a v šťastí a láske oslavovať narodenie Ježiša Krista!
  8. 8
    Zajko1211

31 ročný muž
    Žilina

opravujem 10 tisíc €
  9. 9
    Zajko1211

31 ročný muž
    Žilina

dodatok:
    10 tisíc €
    každému občanovi do jedného, aj sprostému cigáňovi a poslednému bezdomovcovi..
    ako občania si zaslúžime odškodné za psychické škody na zdraví, škody na hmotných príjmoch a duchovné škody...
  10. 10
    Yoss

29 ročný muž

Jedine celoplošný lockdown pomôže alebo naučiť sa s ním žiť so všetkými následkami, čo to prináša. Ale aj tak nechápem ako sa im to v Číne podarilo poraziť.
  11. 11
    Lakero

22 ročný chalan
    Ďaleko za siedmimi horami

@yoss "poraziť" :D :D
  12. 12
    Tanji

28 ročný muž
    Brezno

@yoss opravím ťa bratku, "zatajiť"
  13. 13
    Tanji

28 ročný muž
    Brezno

ja som myslel najskor ze je to nahovno. potom ze je to super. teraz neviem, som zmateny
  14. 14
    Samuelfghk

23 ročný chalan

Myslím si, že je to tá najlepšia vec, ktorú momentálne pri nedostupnosti vakcíny môžeme urobiť. Viem, že je to logisticky aj kapacitne nereálne, ale veľmi by nám pomohlo, keby sa to konalo aspoň raz do mesiaca a následne sa dôrazne dbalo na karanténu ľudí, ktorí neboli na teste, alebo im vyšiel test pozitívne. Vonku by sa pohybovali len negatívni ľudia a teda by neboli potrebné žiadne ďalšie opatrenia. Bez rúšok a odstupov by sme chodili na nákupy, do reštaurácií, škôl, do divadla, kina, na futbal a tak ďalej a chori by boli doma.
  15. 15
    Jerometoucanrainbow

32 ročný muž
    blame it on me. I really don't care

@14 to je úplne nereálne s týmito testami z Dráčika
  16. 16
    Autistik

27 ročný muž

@jerometoucanrainbow neviem, ci som to dobre zachytil, ale nespominali dnes v diskusnej relacii, ze by to malo zachytit okolo 75% roznasacov? To sa mi nezda, az take zle s presnostou. Takato redukcia roznasacov by vyrazne pomohla. Tak ale na druhej strane, by sa pri mnohych, zachytenych tymito testami, neskor prejavili priznaky a Tak ci Tak by sa dali otestovat Sami.
  17. 17
    Narazuvzdornaa

26 ročná žena
    bridge troll

Neviem, teraz sa to komunikuje ovela lepsie ako pred par dnami.. Bola som agresivne za, potom mierne za, potom znacne proti, potom neutral, zase mierne za :D

V principe ok, pri tom vsetkom, co bolo v hre, je toto ok riesenie
  18. 18
    Laurikaaa

25 ročná žena
    Večne v (|)

Myslím si že sa do toho vyznám holú piču takže si to nedovolím hodnotiť. Viem len že sa tie testy neodporúčajú na celoplošné testovanie ale aj viem že postáť si v rade hodinku/dve ešte nikoho nezabilo takže ok
  19. 20
    Majky538

25 ročný muž

Urcite pomoze ale pride mi, ze by sa nasli aj rozumnejsie opatrenia bez toho aby bolo obmedzenych 95+% Slovakov. Na jar zatvorili obchody, teraz ich nechali otvorene ale zakazali tam ludom chodit. Nariadenie, ze si mozes ist od 1 - 5 hocikde len kvoli ustave, ktora ked bola predtym porusena bolo ok. Pre mna je obmedzenie cestovanie ale urcite viac neprijemne pre podnikatelov, zdravotnikov a podobne.

Mozeme tu mat lockdown kazdeho pol roka, kym nebude vakcina, stracam vieru v zlepsenie, ked vidim ludi, co si daju rusko len cez usta :D Po nejakej dobe zacnu opat svadby, podujatia atd a comeback is real.
  20. 21
    Yoss

29 ročný muž

@tanji a čo nemocnice ? Asi by im už úplne skolabovali, veď ich je skoro miliarda a pol.
  21. 22
    Tanji

28 ročný muž
    Brezno

@yoss ved oni maju nemocnik dost aj tych docasnych covidovych , ale tak nevravim ze cela cina je jeden velky virus, ono aziati su disciplinovani v ruskach a virusovych situaciach, cize tam sa to nesiri ako tu. ale tym ich cislam ani cinansky obcania neveria
  22. 23
    Yoss

29 ročný muž

@tanji oni su jak mravci :D
  23. 24
    Tanji

28 ročný muž
    Brezno

@yoss myslis ako ze chodia po brizolite kde voda jebe ?
  24. 25
    Yoss

29 ročný muž

@tanji choď jej povedať, lebo hu zaje....
  25. 26
    Tommyhot

31 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

Zbytocne by nebolo, keby sa matelko nauci citat tie cisla. Alebo keby rozhodovali ti, co tym cislam rozumeju, nie narcisticky posuk.
  26. 27
    Mefistofel

31 ročný muž
    Nitra

nie je to zlé, ale ako to je teraz vymyslené a spravené, može to viac uškodiť ako pomocť a rozdelí to slovensko ešte viac.