Fórum pridal Sianagirl245, 12. 5. 2017 00:04 do kategórie Cestovanie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Na kolkych pohreboch ste uz boli?

0
Sianagirl245

20 ročné dievča
tu

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Milgamman

9 ročné dievča
    imigračné oddelenie ministerstva zahraničných vecí SR

ale mozno to bolo viac len si nepamatam :/
  2. 2
    Emptysoul

21 ročný chalan

radsej daj otazku: na kolkych pohbreboch budete tento rok ?
  3. 3
    Sianagirl245

20 ročné dievča
    tu

@emptysoul dobre ale odpovies az za rok
  4. 4
    Artlover

hrá sa, že má 1 rok
    za oponou

7som naratala, ale.neviem ci som si spomenula na vsetky..
  5. 5
    Basso

22 ročný chalan
    Peklova debra

6....jeden rok bol taky co som absolvoval 3...
  6. 6
    H8u

24 ročné dievča
    Štefanov

Na dvoch a bola to najviac wtf vec na svete, nikdy to uz nechcem a najradsej by som zariadila aby som nemusela ja mat pohreb ani..
    Akoze ja chapem tu myslienku ale mne sa o tom snivalo este 2 roky po tom a proste je to strasne depresivna hnusna vec a posledne co som potrebovala bolo vidiet svoju prababku vystavenu mrtvu v rakve tvl .. :(
  7. 7
    Kuko1965

hrá sa, že má 0 rokov

Ja osobne som ešte na žiadnom svojom pohrebe nebol. Prekvapuje ma koľko tu máme na Birdzi zombíkov. :S
  8. 8
    Antifunebracka

28 ročný muž
    missiak birdzu

0 našťastie
  9. 9
    Aventine

10 ročné dievča
    Halmstad

Straaasne vela, ale nastastie nie vsetko mojich blizkych - dedo hraval na pohreboch s dychovkov a ja som ho pri tom ako decko cakavala a hrala som sa sama na hroboch :D ked sa tak clovek zamysli, asi niet divu ze mi hrablo na hlavu po takom detstve (: ale ako decko som to vlastne vnimala ako uplne prirodzenu vec hrat sa na hroboch a denne pozerat na pohreby, nic morbidne mi na tom neprislo.
  10. 10
    Warble

18 ročné dievča

zatial na 1 a.. velmi traumatizujuci zazitok to je pre mna
  11. 11
    Kierkegaard

23 ročný chalan
    Vesmír

Ono pohreby sú fajn, je zle keď to niekto berie ako traumu, to znamená že sa nevie vyrovnať s mystériom smrti....kedysi bolo normálne že truhla bola doma niekoľko dní, chodili okolo nej aj deti atď......brali smrť ako súčasť života a nie čo prirodzené. Dnes to už tak nie je a ľudia sa na pohreboch zrútia, so smrti sa nesmie robiť tabu.
  12. 12
    Sianagirl245

20 ročné dievča
    tu

@kuko1965 ved je tam 0
  13. 13
    Plavam_zivotom

22 ročné dievča
    Bratislava

Myslím že 7 to bolo ale nie som si istá.
    A čo ja viem, mňa to nejak extra nevystresovalo. Ako tri boli také, že som na nich aj plakala dosť a tak, (babka, babka a kamarátka) ale považovala som to za svoju povinnosť tam ísť a rozlúčiť sa a ani by ma nenapadlo neísť.
    Najviac ma mrzí, že na pohrebe svojho otca som nemohla byť, keďže mi to tá strana rodiny nedala vedieť, že zomrel... len pretože boli naši rozvedení. Smutné...
  14. 14
    Sianagirl245

20 ročné dievča
    tu

@plavam_zivotom a stretavala si sa s otcom? Aky ste mali vztah?
  15. 15
    Torpedo08

25 ročný muž
    kOkOtOvO

10 minimalne a to z toho bolo aspon 6 uplne blizkych ludi z rodiny :(
  16. 16
    Torpedo08

25 ročný muž
    kOkOtOvO

Skurveny zivot proste :-/ a kkt ako som ja tu musi furt trcat a ludia co chceli zit su uz tam :(
  17. 17
    Nats

21 ročné dievča

6 vlastne
  18. 18
    Plavam_zivotom

22 ročné dievča
    Bratislava

@sianagirl245 nie, od 5 rokov mal súdom zakázané sa ku mne približovať ... naozaj.
    Zomrel keď som mala tuším 12, ak by ešte pár rokov počkal mohli sme sa spoznať aj napriek tomu čo napáchal... ale čo už, bol to môj otec a ja to beriem.
  19. 19
    Sypomka

18 ročné dievča
    to nechceš

Vacsinou to boli starsi ludia, mlademu som bola asi iba raz ,otcovmu bratovi
  20. 20
    Fatales

30 ročný muž
    Zvolen

Najlepšia je tá kategória že cestovanie :D
  21. 21
    Mobscene_69

23 ročné dievča
    Smultronställe

Ze cestovanie, wtf :D
    No a inak presne fakt neviem, už od detstva chodím, ale 6 je istých.. A tam som videla aj prvú mŕtvolu a to ma odradilo od kariéry patologičky :D
  22. 22
    Sianagirl245

20 ročné dievča
    tu

@fatales snazila som sa to vhodne zaradit dakujem :D
  23. 23
    Alysia

25 ročná žena
    Nové Mesto nad Váhom/ Brno

Bola som asi na 10tich pohreboch, každý to vníma inak, nemám rada nejako tieto udalosti, ale zase som rada, že som sa bola s dotyčnými takýmto spôsobom rozlúčiť, uctiť si ich touto rozlúčkou... občas ma desí, ako sú ľudia okolo mňa a o pár rokov budem im chodiť na pohreb každý rok :/ teraz len raz za čas... keď si uvedomím, že mamina má 50 rokov a už bola na nejakých 20-30 tich pohreboch :O
    Ja som bola asi na 8-9? Len za minulý rok 2 :/
    no lepšie je podľa mňa chodiť ako nechodiť + ďalšia vec, brávala by som na pohreb aj deti, podľa mňa je potrebná rolúčka aj pre nich, aby zažili tú stiuáciu a neskôr nemali traumu z toho, že sa proste ich dedko vyparil a tak...

@kierkegaard v tom máš pravdu, že to ľudia nevedia moc spracovať :/
    ja som doma našla dokonca fotky z pohrebov? :O to som úplne pozerala, že wtf? Plná ulica ľudí, čo išla na pohreb a ešte ich niekto pri tom fotil? A hej, o tom, že boli truhly doma som počula, mne mama povedala, že jej babka bola v našej obývačke v truhle od piatku do nedele :O mám z toho divné pocity, že tam bola mŕtvola....

@h8u ja som bola asi na 10tich pohreboch a kebyže je zavretá truhla, asi by to bolo lepšie z dôvodu- aby si človek pamätal toho človeka, ako bol živý a nie mŕtvy, takže toto je také ošemetné :/ posledne som bola od rakvy asi 2 metre a aj tak som na toho človeka videla :( to je také psycho no, pamätať si ho potom hlavne takto toho človeka :/ :,( :,( :,(
  24. 24
    Alysia

25 ročná žena

ešte jedna vec ma napadla, mala som asi 10 rokov, a môjho uja synovec ( nie pokrvný príbuzný) sa zabil, keď na dvore našiel mínu z 2. svetovej vojny, tatino išiel na pohreb a zobral aj mňa, išla som, nikto ma tuším neprehováral aby som išla ani nešla.... len si pamätám, že mi bolo toho chlapca, v podobnom veku ako ja ľúto, tak som išla, silný zážitok byť na pohrebe takého mladého človeka :/ jeho mama skoro spadla do jeho hrobu, ako tam plakala nad ním :/
  25. 25
    Kierkegaard

23 ročný chalan
    Vesmír

@alysia Lebo to berieš ako, mŕtvola - nechutné atď. Ale tí ľudia čo žili vtedy sa o veľa ľahšie vyrovnávali zo smrťou....lebo to brali ako súčasť života, nie ako tabu. Jednoducho prach si a ako prach aj skončíš, pľuvneš do toho prachu a je z toho blato...každý modelka, prezident, bezdomovec...každý....a to si treba uvedomiť a s tou pominuteľnosťou žiť, jednoducho je to tak, ľudia umierajú.
    U nás vo filozofii je super príklad logickej argumentácie ale ja v ňom vidím niečo viac:
    1P: Sokrates bol človek
    2P: Sokrates umrel
    3P: Aj všetci po ňom umreli
    Záver: Ľudia sú smrteľný
    Chápeš čo tým chcem povedať.
    Memento morí.
  26. 26
    Alysia

25 ročná žena

@kierkegaard neberiem to ako nieco nechutne ;) skor, ten strach zo smrti a toho ze sa o tom proste malo rozpráva
  27. 27
    Kierkegaard

23 ročný chalan
    Vesmír

@alysia Tak treba o tom potom s tebou hovoriť viac. :) Pred smrťou treba mať rešpekt ale báť sa jej netreba.
  28. 28
    Alysia

25 ročná žena

@kierkegaard poviem rodičom nech sa o tom so mnou viac rozprávajú? :D
  29. 29
    Kierkegaard

23 ročný chalan
    Vesmír

@alysia Napríklad. :D :D Alebo riaditeľovi pohrebnej služby.