Fórum pridal Jantebont, 15. 5. 2019 12:30 do kategórie Literatúra. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Najlepšia kniha od Charlesa Bukowského?

0
Jantebont

34 ročný ujo

A čo máte najradšej na Bukowského diele? Čím je vám sympatický?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

Hneď to bude, Návod na prežitie pre muža
  2. 2
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

Nemám rád Bukowskeho a čítal som Básne napísané pred skokom z 8. poschodia Šunkový nářez a nič moc teda. A ani mi ničím nie je sympatický, práve že som čítal že to bol obrovský asshole.
  3. 3
    Feelagain

21 ročné dievča
    based in Brno

citala som basne napisane pred skokom z 8 poschodia, to bolo super, potom zeny a to bolo hrozne
  4. 4
    Hellium

27 ročná žena
    garáž v San Piegu už nie

Z tých, co som čítala najviac Hollywood, potom Ženy a Škvár.
    Poštový úrad, Šunkový nárez a Príbehy obyčajného šialenstva ma až tak nedostaali.
  5. 5
    Dezolat

30 ročný muž

@Kaiserchief1 No ved o to ide. O ten protiklad. Bol to curak ako ta najvecsia socka zostanice ale genius v opise ludskej duse. Stranu moze pisat samu stoku a potom ta zabije jednou vetou. Inak mne je jedno co je od neho. Cital som hlavne poviedky a basne a je uplne jedno co od neho citas, one je to aj tak jeden velky celok.
  6. 6
    Agord

hrá sa, že má 0 rokov
    Ben Cristovao birdzu

Súhlasím s @Dezolat ... Čítal som pár zbierok a bavilo ma to, jeho štýl mi sadol. Bukowskeho buď máš rád alebo neznášaš nič medzi.
  7. 7
    Trdelniiiq

hrá sa, že má 2 roky
    Brno

z poviedkovych zensky, z noviel factotum a basnicku zbierku mam najradsej the pleasures of the damned, lebo je tam toho najviac. ale na druhej strane tam chyba mnoho basni, ktore pisal pred smrtou a mali tam byt.
  8. 8
    Trdelniiiq

hrá sa, že má 2 roky
    Brno

@kaiserchief1 prave ze nebol. bud je jeho rozhovor niekde na youtube alebo prepisany na nete ale bukowski sa raz (alebo urcite niekolkokrat) vyjadril, ze bol hrozne slaby na to, aby dokazal zmenit sam seba a svoj osud, preto prave skrz svoje basne nabadzal citatelov, aby v sebe videli a nasli hnaciu silu, ktora im bude davat silu zit a vidiet v sebe nieco jedinecne a krasne.

strasne vela ludi necita jeho basne; citali par uryvkov z noviel/poviedok a vobec ho nepochopili.