Fórum pridal Kamoska098, 19. 3. 2017 17:31 do kategórie Vysoké školy. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Názor na slovenské univerzity (UPJS, UMB)

0
Kamoska098

21 ročné dievča

Zdravim vysokoskolaci ake su vase odporucania na vysoke skoly na sr? Specialne ma zaujima UPJS pravnicka fakulta a UMB filozoficka... Studujete tam niekto? Ste spokojni s profesormi prednaskami pristupom? Dakujem za odpoved :)
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Freedef

19 ročný chalan
    VTR (Košice)

Kamoška UPJS je v pohode na pravnickej... mam tam par kamošov a su spokojni :) ja som tiež na upjške ale na lekarskej a tiež je to tam v pohode
  2. 2
    Alex458

20 ročné dievča
    Neverland

mam kamky na medine, na práve a aj na prirodovedeckej v KE a nesťažuju si, vraj pohode aj uroven celkom
  3. 3
    Obrvonjottr

29 ročný muž

UMB je škola na ktorej v pohode vyštudoval aj Kotleba, tak si asi môžeš predstaviť, akú sračkovú úroveň to tam má :D

UPJS je tiež podobne "električková" škola. Čudujem sa ľuďom, ktorí na takéto školy vôbec idú, ale zrejme na nič lepšie nemajú.
  4. 4
    Kamoska098

21 ročné dievča

@obrvonjottr a kde studujes?
  5. 5
    Freedef

19 ročný chalan
    VTR (Košice)

@obrvonjottr Ej ty si ale mudrlant :)
  6. 6
    Narazuvzdornaa

23 ročné dievča
    unclean, a libertine

Fuh no ked UPJS je elektrickova skola.. Je pravda, ze malo miest na Slovensku ma electricky, a tie kosicke premavaju popri budovach UPJS.
  7. 7
    Kamoska098

21 ročné dievča

@obrvonjottr cobmas na mysli pod pojmom "elektrickova" skola?
  8. 8
    Ssnehulienka

22 ročné dievča
    Dolný Kubín

moj nazor je dobre vyjadreny faktom, ze som odisla studovat do ČR
  9. 9
    Moouselet

hrá sa, že má 1 rok

@ssnehulienka su na Slovensku katedry ktore su na tom ovela lepsie ako tie na MUNI napr... preto nechapem napr. to vseobecne vecne zhadzovanie UK
  10. 10
    Obrvonjottr

29 ročný muž

@kamoska098
    FIT VUT :D

električková škola je škola, ktorú doštuduje každý koho nezrazí električka
  11. 11
    Obrvonjottr

29 ročný muž

@moouselet
    katedry coho napr?

+ samozrejme rozhoduje aj zazemie a moznosti skoly... a z tohto pohladu nema ziadna slovenska skola na MUNI
  12. 12
    Freedef

19 ročný chalan
    VTR (Košice)

@narazuvzdornaa a ty z kadzi
  13. 13
    Freedef

19 ročný chalan
    VTR (Košice)

@obrvonjottr tak napr ustav experimentalnej fyziky je lepsi na upjs než na muni :)
  14. 14
    Ssnehulienka

22 ročné dievča
    Dolný Kubín

@moouselet pyta sa na UMB a UPJS, nie UK. A aj ked som to explicitne nenapisala, ano, rozhodne si myslim, ze skolstvo je vo vseobecnosti lepsie v Česku. To sa ale nevylucuje s tym co pises - moze byt vo vseobecnosti lepsie a zaroven mozu byt nejake pracoviska lepšie na Slovensku.
  15. 15
    Moouselet

hrá sa, že má 1 rok

@ssnehulienka jasné...len ma to pri tvojej reakcii napadlo...ale bolo to myslené všeobecne, že sa mi nepáči ta prílišná glorifikácia českého školstva :D (paradoxne študujem v Čechách...:D)
  16. 16
    Obrvonjottr

29 ročný muž

@freedef
    a na to si prisiel ako?

MUNI má moderne labaky, vybavenie, väčší ľudský potenciál, patenty... Do vyskumu a zazemia cpe obrovske prachy a je sucastou projektu CEITEC (stredoeuropsky technologicky institut), na ktorom spolupracuju AV ČR, MUNI, VUT, Mendelka, VFU a VRI...

Ved UPJS nema ani pristup do vedeckej databazy lebo štát nezaplatil za prístup a univerzity na to nemajú :D proste omg ...