Fórum pridal Jarosgameslp, 29. 7. 2020 14:54 do kategórie Literatúra. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Nejaké dobré knihy na seba rozvoj ?

0
Jarosgameslp

20 ročný chalan

Ahojte
Vedeli by ste mi odporučiť nejaké dobré knihy na seba rozvoj ?
Nechcem žiadne rozprávky , chcem knihy ktoré ma niečo naučia a pomôžu mi , stať sa lepším mužom ..
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Samtord

28 ročný muž
    Kalinovo

Vydavateľstvo Melvil publishing má dobré knihy. tam sa pozri.
  2. 2
    Samtord

28 ročný muž
    Kalinovo

a ešte aj Robert Greene.
  3. 3
    Jarosgameslp

20 ročný chalan

@samtord od neho som akurát dočítal knihu : 48 zákonov moci
  4. 4
    Samtord

28 ročný muž
    Kalinovo

@jarosgameslp tak si zožen knihu Majstrovstvo. :D a ešte má a ešte má túto:. 24 zákonov zvádzania. (hehe)
  5. 5
    Fukaj

8 ročný chlapec

Budem Mama od Kristíny Farkašovej, pripadne pokračovanie Som Mama a Stále som Mama
  6. 6
    Feelagain

23 ročné dievča
    based in Brno

https://www.booktook.cz/p/princeton-review-toefl-ibt-prep-with-audio-cd-2020/?gclid=Cj0KCQjwvIT5BRCqARIsAAwwD-SVKWrnFMOYNYvG0ck5hYhq8sruwQOZkYQGAdtHc4Pw4x_G1z97BO0aAiAFEALw_wcB
    toto som si nedávno kúpila, je k tomu aj CD
  7. 7
    Dee99

27 ročný muž
    RK

Kamasútra
  8. 8
    Moonlawoo

hrá sa, že má 2 roky

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339480/big_som-spravny-chlapec-oj2-339480.jpg
  9. 9
    Efyks

12 ročný chlapec

všetky okrem tých na rozvoj osobnosti
  10. 10
    Mariquittka

27 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

James Doty - Sila v nás
  11. 11
    Joker

31 ročný muž
    Stara Tura

ako zrobit krutoprisny beat
  12. 12
    Matthewp

24 ročný chalan

Kaviareň na konci sveta, Návrat do kaviarne na konci sveta :)
  13. 13
    Feroborba

26 ročný muž
    Tanganika

Pozri si film Karate Kid, to stačí.
  14. 14
    Dedee

12 ročný chlapec

koran
  15. 16
    Bezo16

20 ročný chalan

Reinkarnacia.sk jedna z mala kvalitnych stranok( to mas keby si zabudol knihu doma :D) a knihy kukni napr vedecke poznanenie duse od srilu prabhupadu
  16. 17
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

@9 toto. Jeb na to. Motivacne knihy este nikdy nikomu nepomohli.
  17. 18
    Veryhappyhippo

25 ročný muž
    Momentalne KE

12 rules for life od petersona, je to vcelku fajn knizka na sebarozvoj ( na yt je aj ako free audiokniha )

potom je dobra este Unscripted : Life, Liberty, and the Pursuit of Entrepreneurship od spisovatela M.J. DeMarco

aaaa momentalne citam Freedom from the Ties That Bind od Guy-a Finleyho ale k tej sa vyjadrit neviem :D
  18. 19
    Etelnair

12 ročný chlapec
    vie čo je to zarobiť na zahraničný voz

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/41olFxIRAbL._SX331_BO1,204,203,200_.jpg
  19. 20
    Rebarboe

19 ročné dievča
    Kyjev, Ukrajina

Nečítajte take picoviny. Motivačné knihy píšu šarlatáni aby vytrieskali prachy z ľudí ktorí nevedia ako majú žiť svoj život. Natotalku inovatívne žvásty o tom že musíš len veriť a všetko sa splní, že ďakuj kameňu, vesmíru, že vizualizuj si zlate lamborgini a máš ho mať... ak čítate takúto literatúru, choďte to spáliť.
    hlavnou myšlienkou tých 150 strán za 13.99€ je väčšinou nejaké ľudstvu dlho známe príslovie, napríklad “oči ktoré plakali vidia lepšie” zabalené do aktuálneho príbehu s množstvom nezmyselnej vaty dookola
    Nečítajte sebarozvojovu literatúru
  20. 21
    Yoss

29 ročný muž

@rebarboe presne tak, život treba žiť, nie čítať nezmysly typu "Sky ist the limit"
  21. 22
    Nespiacakraska

30 ročná žena
    Doma

Otazka. Preco sa chces stat lepsim muzom? V com sa povazujes za horsieho muza?
  22. 23
    Jarosgameslp

20 ročný chalan

@nespiacakraska Chcem sa napríklad naučiť niečo o varení aby som vedel "budúcej" frajerke pripravit dobré jedlo , chcem sa naučiť niečo o investovaní aby som 10% svojej výplaty mohol investovať , Chcem sa naučiť niečo o podnikaní , chcem sa stať úspešným a vzdelaním človekom
  23. 24
    Primitiv

26 ročný muž
    občas sám neviem, v ktorom svete sa práve nachádzam.

@rebarboe Nie všetky self-help knihy sú pičoviny. Tá kategória, ktorú si opísala, pičovina je, ale dajú sa nájsť aj dobré self-help knihy. Napríklad Meditácie od Marca Aurelia.
  24. 25
    Rebarboe

19 ročné dievča
    Kyjev, Ukrajina

Ale nie je to spoľahlivý žáner @primitiv
  25. 26
    Wewo

27 ročný muž

@jarosgameslp to znie že chceš čítať knihy od Tima Ferrisa ;)

Tie z 4-hour série by ťa mohli zaujímať, ale aj Tools of Titans a Tribe of Mentors. Určite sa po tom pozri. Preložili ich aj do slovenčiny, ak na to nemáš angličtinu (ale odporúčam vypilovať angličtinu aby si mohol čítať v originále). Ovládať dobre svetový jazyk tiež patrí k sebarozvoju :)
  26. 27
    Wewo

27 ročný muž

Určite sa pozri aj po knihách od Ryana Holidaya, ak sa ti páčila tá kniha od Greena. Holiday je Greenov padawan :P

The Obstacle is the way, Ego is the enemy, Stillness is the key. Tieto tri su super, múdrosti čo sa často odkazujú na osobnosti z histórie, podobný štýl ako 48 laws of power.