Fórum pridal Marjy77, 27. 10. 2017 15:37 do kategórie Humor. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Neštastie

0
Marjy77

18 ročné dievča
Wilderland

Je podľa vás tvrdenie že múdrejší ľudia sú často neštastnejší než tý priemerný a podpriemerný pravdivé?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Melancholik

25 ročný muž

je to pradvepodobnejšie podľa mňa .. lebo mám za to že čím má človek širší rozsah vnímania a sprácov´vania informácií okolo seba, tým viac vecí vidí a rozumie im, tým viac človek vidí ako je realita vzdialená od ludských ideálov a očakávaní čo môže naozaj pôsobiť na človeka depresivne a demotivujúco
  2. 2
    Mobscene_69

24 ročné dievča
    Smultronställe

pochybujem.. celý život som jedna depresia a múdrosťou zrovna neprekvitám :D
  3. 3
    Notme

23 ročný chalan

podla mna je tam skor korelacia postavena na @1 , ale v reale na to vplyva tolko zavaznejsich faktorov, ze o akomkolvek priamom prepojeni nemoze byt rec.
  4. 4
    Loveillumination

23 ročné dievča

Nemusi byt niekto mudry aby mal vela volneho casu, ktory vyuziva citanim konspiracii, obklopovanim sa negativitou a zatemnovanim si mysle problemami, na ktorych nevie nic zmenit a potom sa v tom utapa. Ale zas je pravda, ze malo informovani ludia rozoberaju celkom riesitelne veci a ludia s mensou mozgovou kapacitou ani nerozumeju vaznosti nejakych napicu veci. To vsetko len za predpokladu, ze po vsetkych ostatnych strankach su oba typy na tom ok, lebo ked sa ti zo dna na den cely zivot dojebe tak je jedno, ci mas nadpriemerne alebo podpriemerne iq
  5. 5
    Vsakpredsajaa

20 ročný chalan

Áno pretože @1
  6. 6
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok
    Tam kde lisky davaju dobru noc

predstav si mudreho cloveka ktory chape veci lepsie, ako dajmetomu clovek s priemernym iq..ten problem riesi s kazdej strany..ma tenedenciu dlho rozmyslat a uvazovat ..v skutocnosti sa dostava do pozicie cloveka na ktoreho priemerny ludia povedia ze je cudak ..lebo taky clovek casto dochadza k zaveru ze vsetko je marnost a honba za vetrom a potom je z toho nestastny
  7. 7
    Antifunebracka

28 ročný muž
    go(o)d & (d)evil birdzu

Ja ako extrémne inteligentný človexom aj extrémne šťastný, hihi" *papá pastelku*
  8. 8
    Torpedo08

26 ročný muž
    kOkOtOvO

Vacsinou ano... netvrdim ze som mudry ale rad by som asi rozmyslal aspon o 50% menej
  9. 9
    Aventine

10 ročné dievča
    Halmstad

Neviem, ja som čím ďalej sprostejšia a nešťastnejšia :D

(A autocorrect mi práve opravil slovo nešťastnejšia na nešťastne šialená, ach, ma prekukol :D )
  10. 10
    Motorbreath

26 ročný muž
    Ashenvale

ono sa to beries asi tak ze zaostalejsie civilizacie nie su studovane a niekedy nemaju ani zakladne vzdelanie, no aj napriek tomu su tam ludia stastnejsi... a tak je to pochopitelne... nevedia o nicom co sa deje vo svete a ziju jeden pre druheho, a co viac cloveku treba...
  11. 11
    Narazuvzdornaa

23 ročné dievča
    unclean, a libertine

akoze... musela by som byt podstatne genialnejsia, aby sa to vyrovnalo tomu, aka som nestastna :D

12. 12
    M_i_k_i

20 ročný chalan
    Nitra

Nenazval by som to "múdrejší"
    Ja si myslím že je to skôr iba taká naivita, a naivný človek neznamená automaticky hlúpy.
    Naivný človek ľahko verí že veci budú lepšie, že príde niečo dobré, že jeho život je super a tak...

Kdežto tá skupina ľudí, tí "múdri" túto naivitu nemajú, tým pádom viac vnímajú realitu takú aká je a dopína im že život je napiču a nikdy sa to nezmení, maximálne tak občas to ide z napiču na menej-napiču a potom zas viac-napiču.
  13. 13
    Marjy77

18 ročné dievča
    Wilderland

@miki_snark mýliš si pojmy. Naivita je (pokiaľ to ja správne chápem, čo nemôžem na 100% tvrdiť) to keď prirodzene dôveruješ iným ľudom. Zrejme máš na mysli skôr prirodzený pozitivizmus a realizmus, resp. že múdrejší ľudia sú skeptickejší.
  14. 14
    M_i_k_i

20 ročný chalan
    Nitra

@marjy77 naivita nemusí byť iba to že dôveruješ iným ľuďom, kľudne aj že naivne veríš v nejaké veci
  15. 15
    Marjy77

18 ročné dievča
    Wilderland

@miki_snark alebo skôr že veríš že ľudia konajú nejakým spôsobom (morálne)
  16. 16
    Padlyanjel

23 ročné dievča
    z Xibalby

Ja to vidim na tri skupiny
    1, čo riešia bežné veci iba, kto s kým ako kedy a niečím inteligentnejším sa nehodlajú zaoberať

2, samozvaní inteligenti, vačsina v mladom veku, konšpirátori riešiaci celý svet, politiku, môžu byť zatrpknutí, depresívny, stotožnujúci sa s určitými skupinami, proste vševedci, akých je tu veľa

3, tí s nadhľadom, pozorovatelia ale bez emôcií, zaoberajúcimi sa vyžšími vecmi
  17. 17
    Padlyanjel

23 ročné dievča
    z Xibalby

@padlyanjel *vyššími
  18. 18
    Marjy77

18 ročné dievča
    Wilderland

@padlyanjel tú tretiu skupinu si v praxi neviem dosť dobre predstaviť, lebo to sa treba istým spôsobom naučiť robiť (systémom pokus-omyl) a predtím ako sa to naučíš si predsa v druhej skupine, nie? alebo sa môžu tie skupiny počas života aj meniť
  19. 19
    Padlyanjel

23 ročné dievča
    z Xibalby

@marjy77 vpodstate ano, najprv je prva, potom druha a nakoniec tretia skupina...
  20. 20
    Marjy77

18 ročné dievča
    Wilderland

@padlyanjel aha už chápem, ďakujem za vysvetlenie (thumbs)
  21. 21
    Xy12345

24 ročný chalan

jednoznacne nie, ver mi, mas to jedno.