Fórum pridal Christiano_301, 18. 5. 2019 07:59 do kategórie Zdravie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Neurol a Xanax je to to iste? Aký je medzi nimi rozdiel?

0
Christiano_301

21 ročný chalan

Už vraj neni v dispozícii Xanax, tak namiesto Xanaxu majú Neurol. Ako xanax obsahuje alprazolam, aj neurol obsahuje alprazolam. Magistra hovorila že si mám dať polka tabletku. Je xanax a neurol to iste?
Odozva

Názory k téme

 1. 1
  Majmarad

  36 ročný ujo

  :D ja len premýšľam koho si ty fejk
 2. 2
  Christiano_301

  21 ročný chalan

  @majmarad nie som fejk :)
 3. 3
  Kaiserchief1

  tvári sa, že má -1 roky

  Zdá sa mi že Xanax je silnejší ako Neurol ale nie som si istý (pokojne má opravte niekto), prečo si sa nespýtal v lekárni?
 4. 4
  Christiano_301

  21 ročný chalan

  @kaiserchief1 pýtal som sa. :) hovorili, že je to to iste :) že aj xanax obsahuje alprazolam ako aj Neurol.
 5. 5
  Kaiserchief1

  tvári sa, že má -1 roky

  No vidíš. Tak nie je tam rozdiel. :D
 6. 6
  Christiano_301

  21 ročný chalan

  @kaiserchief1 no ale hovorila, že si mám dať iba polka tabletku :) 0,25 ku som bral xanax a teraz mi dala neurol 0,25 a že polka tabletku si mám dať. Neviem prečo. Je to silne? Iný účinok?
 7. 7
  Majmarad

  36 ročný ujo

  @kaiserchief1 :D
 8. 8
  Kaiserchief1

  tvári sa, že má -1 roky

  Ja fakt neviem Chris, neuživam také lieky. A to ti ich predpísal lekár?
 9. 9
  Christiano_301

  21 ročný chalan

  @kaiserchief1 ano xanax. Teda ja to potrebujem, beriem to pravidelne, každý deň 1 tabletka večer. Ale keďže nemali v lekárni xanax, tak mi dali neurol.
 10. 10
  Riddler

  26 ročný muž
  Turiec

  Daj sa radšej na chlast, ako ti radíme my tvoji kamaráti.
 11. 11
  Christiano_301

  21 ročný chalan

  @riddler nepijem alkohol :) nechuti mi :)
 12. 12
  Riddler

  26 ročný muž
  Turiec

  Možno si len nenašiel to pravé, čo by ti sedelo :)
 13. 13
  Christiano_301

  21 ročný chalan

  @riddler alebo :) pivo mi nechuti, kedtak dám si víno ale aj to len príležitostne. :) keď je nejaká oslava alebo tak. :) moc mu nechuti alkohol ;)
 14. 14
  Christiano_301

  21 ročný chalan

  Mi*
 15. 15
  Exomor

  tvári sa, že má -1 roky
  Smutníčkovo

  ak si na tabletkach, tak mi to cele uz trosku zacina davat zmysel ;d
 16. 16
  Christiano_301

  21 ročný chalan

  @exomor nie som na tabletkách :) len mávam panické záchvaty :)
 17. 17
  Grietusha

  36 ročná teta
  world citizen, človák

  @Christiano_301 inak na okraj, benzo (xanax, neurol a pod) by si nemal brať dlhšie než 2 mesiace. sú vysokonávykové a ich vysadenie je neskôr totálne peklíčko. pokiaľ ti to tak predpisuje lekár, tak je úprimne nekompetentný šulin, ktorý nevie dealovať s tvojou diagnózou a skús si nájsť iného odborníka. myslím to fakt v dobrom a vážne.

  @exomor o čom akože hovorí to, že niekto berie lieky? príde ti to smiešne?
 18. 18
  Christiano_301

  21 ročný chalan

  @grietusha ako to myslíš že ich vyradenie je peklo? Každý večer si dávam len jednu tabletku aby som sa dobre vyspal, keďže som mal v minulosti poruchy spánku tak som išiel za obvodnu. Predpísala mi elenium a rawel. Nevybral som to, nepoužíval som ani jedno čo ona predpísala, čítal som vedľajšie účinky, bolo to niečo hrozne. Boli to vraj antidepresíva. Kúpil som čaj na nervy, pomohlo to. Vieš ja mávam aj tie panické záchvaty a niekedy neviem čo mám robiť. Proste to príde same. A nehovoriac o tom, že som klaustrofobik.
 19. 19
  Christiano_301

  21 ročný chalan

  Vysadenie*
 20. 20
  Grietusha

  36 ročná teta
  world citizen, človák

  @christiano_301 na panické záchvaty sú aj iné lieky než len benzodiazepiny. benzo sa naozaj neužívajú dlhšie než 2 mesiace práve kvôli ich návykovosti. potom sa vytvorí závislosť a ich účinok sa začne znižovať. nehovoriac o tom, ak by si ich napríklad zabudol užiť, môže ťa navštíviť tzv benzoabsťák a to je to peklíčko.

  neviem, či ti to predpisuje obvodná alebo čo, ale normálne na GPD (general panic disorder) sa predpisujú buď antidepresíva ako cipralex alebo antiepileptiká a pregabalin. benzo sa dávajú doplnkovo na akútne prípady, inak je lepšie chodiť na terapiu, kde sa naučíš rôzne techniky ako panické záchvaty zvládať.

  neboj sa, nehovorím z učebnice, hovorím zo svojich skúseností a skúseností mojich známych. fakt si to pre vlastné zdravie premysli.
 21. 21
  Grietusha

  36 ročná teta
  world citizen, človák

  a benzoabsťák som ja neriešila, pretože ich beriem len akútne, ale riešila som to u kamoša a bolo to fakt zlé. panický záchvat, deluzívna paranoja, absolútna depresia, úzkosti, všetko zle.
 22. 22
  Christiano_301

  21 ročný chalan

  Čo má môže navštíviť keď si vynechám tabletku?
 23. 23
  Grietusha

  36 ročná teta
  world citizen, človák

  https://en.wikipedia.org/wiki/Benzodiazepine_withdrawal_syndrome
 24. 24
  Christiano_301

  21 ročný chalan

  @grietusha neviem po anglicky
 25. 25
  Grietusha

  36 ročná teta
  world citizen, človák

  @christiano_301 ja ti to prekladať nebudem. ale odporúčam sa lekára normálne pýtať na všetko ohľadom toho, čo ti predpisuje a nečítať si len príbalový leták.
 26. 26
  Gnomeslayer

  24 ročný chalan
  Pod Tatrami v šenku

  Boze moj. no dobre. Su to benzodiazepiny. ako lexaurin atd. NIe je to to iste, ale je to podobne. Nie je to antidepresivum ako napr. ssri ( s5tny vychytavac serotoninu) ale je to len utlmovak, xanax nijako neriesi. + opatrne s nim, je na to zavislost a je to koniec koncov dobry bordel. Neurol je vseobecne slabsi, ale taj aj xanax sa vyraba od 0.25mg a to je slabota. Lexaurin je asi najlepsi z nich. Zaujimalo by ma preco to beries. Ked mas viac otazok radsej napis tu sa mi to nechce pisat.
 27. 27
  Christiano_301

  21 ročný chalan

  @gnomeslayer ako som spomínal vyššie, že mal som poruchy spánku, a preto to beriem, aby sa to nezopakovalo. :) ďalej: keďže je jarné obdobie, vtedy sa mi nervový systém oslabí, všetko beriem k srdcu, chytám depku, a plačem. Áno je to možno smiešne, ale ja už mám takú povahu. Ja zato nemôžem, proste niekedy je nato dôvod, že prečo som v depke, dakedy ani človek netuší čím to môže byt. Zlá energia, alebo proste neviem. Možno sa smejete nad tým teraz, ale nechcite to zažiť, lebo to je najhnusnejšia choroba depka. Kto to zažil pochopí má, kto nie, ten si mysli: “nech si vypravaj svoje, si veľký troll, nič ti nieje”. Každý do toho môže spadnúť, a otázka času kedy sa z toho dostane človek. Že to robím sám sebe zle? Ja chcem byt “chorý?” Nie! Proste to príde samé. A niekedy ani neviem čo mám robiť tak na mna to príde. Síce je tomu už 5-6 rokov kedy som bol prvýkrát v depke. Úplne iné prostredie, proste to sa nedá povedať. Bolo leto. Celé 2 mesiace som sa liečil, a nakoniec som sa z toho úspešne dostal. Keď si nato spomeniem čo to bolo, bolo to niečo neskutočne. Pravdu poviem, bol som jak nafetovany, bral som lieky ani neviem aké, niekedy ani to nepomohli. Rozmýšľal som nad hlúposťami proste bolo to peklo pre mna. Chodil som liečiteľovi, liečiteľkám, ktorý má z toho dostali.

  Nemám kamarátov ani kamarátku ani priateľku. Vieš si myslieť ako sa cítim. Že som to prijal tak ako to je? Ťažko to povedať. Moji rodičia už majú dosť z mojich problémov, tak potom od koho si mám pýtať radu, pomoc?
 28. 28
  Marleymt

  hrá sa, že má 0 rokov

  v prvom rade hľadaj iného lekára než obvodného. ten ti ani antidepresíva predpisovať nemôže, nie bez odporúčania od špecialistu.
 29. 29
  Christiano_301

  21 ročný chalan

  @gnomeslayer síce poradia poradia ale dakedy nemajú ani názor na to. Opýtam sa že aký majú názor nato ale nerobím to tak, ale radšej sa spýtam, a sám sa rozhodnem ako ďalej. Napr aj s touto robotou. Išiel som tam, Skade odišli moji blízky priatelia, lebo sa im tam nepáčilo, a podobne. Ale išiel som aj napriek tomu, presvedčiť sa, či to tak je, alebo nie. Moc mi o tej firme nehovorili tak som povedal skúsim tam, veď na 2 zmeny 700€ a po 3 mesiacoch zvýšia jak super že. No a už 2. deň mám z toho dosť. 5 minút som meškal lebo som bol na obede a už sa mi vyhrážala liederka, že esteraz takéto a letím.

  Brigadoval som inde, tam som preto nešiel lebo sú tam 3 zmeny ale teraz by som aj to prial ako tuto narobiť sa jak pes. Ľutujem to, že som nešiel hentam. Ale nikdy neni neskoro. Skúšobná doba je 3 mesiace, čo môžem odísť kedy sa mi zachce, ale môžu má aj vychodiť. Keď som sa rozhodol tu pracovať, tak nejak vydržím tie 3 mesiace, a potom pôjdem tam kde som brigadoval.
 30. 30
  Christiano_301

  21 ročný chalan

  @marleymt nehovorím, že mi predpísala antidepresíva, ale ako som čítal na nete že to sú antidepresíva: Elenium a Rawel. Myslíš psychiatra? Nie ďakujem! :)
 31. 31
  Marleymt

  hrá sa, že má 0 rokov

  @christiano_301 možno by stálo za to prestať žiť na nete a vrátiť sa naspäť do reality. jedine a len psychiater ti môže správne diagnostikovať tvoj problém a nasadiť naň vhodnú liečbu. neboj psychiater nedáva hadicu.
 32. 32
  Christiano_301

  21 ročný chalan

  @marleymt nechcem brat silne lieky čo sú ako “drogy”. Zasa nechcem sa znížiť na takú úroveň, že budem musieť navštevovať psychiatra.
 33. 33
  Marleymt

  hrá sa, že má 0 rokov

  @christiano_301 navštevovať psychiatra nie je hanba, nie väčšia ako sa o všetkých svojich problémoch baviť s ľuďmi na internete.
  xanax aj neurol sú návykové, takže ak ich berieš každý deň dlhšie ako 8 týždňov, alebo plánuješ, ver tomu že sa ti bude veľmi ťažko zvykať na to že s tým prestaneš (predstav si to tak, že sa proste bez tých liekov neukľudníš a budeš potrebovať silnejšie, aby to vôbec zaberalo.) takže choď k odborníkovi, kým je čas. na internete ťa nikto z biedy nevytiahne.
 34. 34
  Christiano_301

  21 ročný chalan

  @marleymt bol taký prípad, že raz mi nepomohlo xanax pri zaspávaní. Každopádne nechcem ísť za psychiatrom. Zasa nie som psychicky chorý, len proste s nervami mám problémy. Príliš vážne beriem tie veci
 35. 35
  Marleymt

  hrá sa, že má 0 rokov

  @christiano_301 xanax ti nemusí pomôcť pri zaspávaní a nie si zdravý rozhodne.
 36. 36
  Christiano_301

  21 ročný chalan

  @marleymt prečo myslíš, že nie som zdravý?
 37. 37
  Aventine

  11 ročné dievča
  V ✝emnu spanilém

  Je to presne to isté. Len iná značka. A je to to najslabšie z benzákov.
 38. 38
  Christiano_301

  21 ročný chalan

  @aventine chvála bohu
 39. 39
  Bakedbride

  29 ročná žena

  Sú to anxiolytiká, ktoré by sa nemali zamieňať ale v niektorých lekárňach to robievajú (Dr. Max napríklad), je tam hlavne rozdiel v nástupu účinku liečivá.
 40. 41
  Azizi

  hrá sa, že má 2 roky
  Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

  @christiano_301 Ja som mala predpísaný neurol niekoľko krát, ale je to extrémne návykové. Preto sa to zvykne predpisovať len kým nezaberú antidepresíva. A áno, myslím že je to to isté ako xanax. Dôležitý je len obsah alprazolamu.
 41. 42
  Azizi

  hrá sa, že má 2 roky
  Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

  Príp. keď človek prežíva extrémne ťažké obdobie, tak aj počas AD. Ale len tak max. 3 mesiace.
 42. 43
  Teal

  hrá sa, že má 1 rok
  >/MEŦɌØPØLΛ_

  Christiano, ako dlho už ten Xanax užívaš?
 43. 44
  Christiano_301

  21 ročný chalan

  @teal Fuha rok určite. A pravidelne každý večer jednu tabletku. 1h pred spaním. Napr aj teraz poobede má chytila zlá nálada.
 44. 45
  Teal

  hrá sa, že má 1 rok
  >/MEŦɌØPØLΛ_

  Bratm, takže ty už rok hltáš každý deň Xanax ako lentilky, pretože nechceš navštíviť psychiatra. Tvojmu doktorovi to príde v pohode? Žasnem.
 45. 46
  Azizi

  hrá sa, že má 2 roky
  Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

  @christiano_301 To nie je dobré :/ Po roku na to už vzniká dosť silná závislosť. Kamarátova maminka, ktorá brala práve neurol asi 2 roky, je už niekoľko mesiacov v strašnom stave v nemocnici kvôli tomu (aj keď ona ho brala vo vyšších dávkach). A moja kamarátka, ktorá 4. rok študuje medicínu a venuje sa práve antidepresívam, mala niekoľko krát predpísané benzodiazepíny aj rok a že to odvykanie od nich bolo to najhoršie, čo v živote zažila a je strašne nahnevaná na lekárov, ktorí jej to predpisovali. Antidepresíva sú nenávykové a je to omnoho lepšia možnosť. Nie len čo sa týka depresie, ale aj úzkosti. Naviac dajú sa aj kombinovať, kedy pomáhajú na jednej strane v spánku a jedení, no aj antidepresívne a anxiolyticky, ak sa zvolí vhodná kombinácia.
 46. 47
  Azizi

  hrá sa, že má 2 roky
  Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

  @teal Veď práve, ja som toho názoru, že obvodní lekári by to vôbec nemali predpisovať. Keď tak ešte internisti, ale tiež len veľmi opatrne.
 47. 48
  Azizi

  hrá sa, že má 2 roky
  Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

  Ale aby ste ma nepochopili zle, ako dočasné riešenie je to skvelé a určite lepšie ako nič!:)
 48. 49
  Christiano_301

  21 ročný chalan

  @teal Pozri sem. Nedávno asi pól roka dozadu som bol v strašnom depke. Chodil som na brigádu, aj do školy som vtedy chodieval. Celý deň som sa vtedy cítil v robote, neskutočne. Úzkosti, proste nevedel som, že čo mám robiť, taký tlak som mal v sebe. Proste potreboval som sa s niekým rozprávať, len nemal som s kým, keďže som sám pracoval. Pracoval som na páse. Prídem domov, chytila ma plač. Nevedel som prestať plakať, lebo + ešte môj ocino do mňa rýpal kvôli niečomu a to už bolo plný pohár pre mňa. Vtedy som už vyplakal, proste to sa nedalo už držať v sebe, aby som neplakal, proste to prišlo samé, proste tá hádka ešte dal lopatou na to, ako som sa blbo cítil. Nechcel som dať na ukludnenie tabletku, mamina mi hovorila, aby som si dal, že nechce aby sa mi to zhoršovalo, že kde sa chcem dostať na psychiatriu? Tak som poslúchol mamu a dal som si takú tabletku, akú ona mi hovorila. Bolo lepšie, po niekoľko dní som sa dal dokopy. Lenže potom sa začínalo poruchy spánku. Používal som forever royal jelly, čo som časom zistil, že to môže byť z toho, že neviem zaspať. Mamina mi hovorila, aby som si dal xanax, tak som si dal xanax. Prvýkrát to bolo niečo hrozné, tak sa mi krútilo hlava, že až. Potom to bolo lepšie.

  Prečo beriem xanax? Aby som sa nedostal zas tak hlboko. Mám za sebou blbé obdobie, síce sa s tým nezaoberám, ale bolí to čo sa stalo v minulosti. Síce uzavrel som minulosť, čo sa stalo sa stalo, to už nevrátim, ale bolí ma pri srdiečku to, že som sám, nemám nikoho, ani kamarátov, ani kamarátku ani priateľku. Ešte nato, že nemám teraz až také depky aké som mával, ešte som dobre na tom, lebo táto samota je niečo neskutočne zlý pocit.

  Pozri: Moja obvodná predpísala Rawel a Elénium. To sú silnejšie tak preto som ju nevybral. Tak som predpísal Xanax. Keďže teraz neni xanax tak skúsim neurol. Neberiem to preto, lebo nemám čo robiť, proste cítim ten tlak, že je jarné obdobie, a na jarné obdobie sa mi nervový systém oslabí. Proste máme to v korenoch, nedá sa s tým nič robiť. Dobre, povedzme si, že prestanem užívať neurol. Aj keď sa budem cítiť blbo nedám si. Kam to bude viesť? No kam asi? Na psychiatriu čo nechcem aby som sa tam dostal! Alebo máš iný nápad ako posilniť nervový systém okrem neurol a xanax tabletiek? Existujú nejaké vitamíny? Ak hej, aké sú to? Ja nechcem brať neurol, ale proste keď sa nechcem tam dostať kde som už bol.
 49. 50
  Christiano_301

  21 ročný chalan

  @azizi Prečo je kvôli tomu v nemocnici? Čo sa s ňou stalo/deje? Ja beriem 0,25 ku, to je najslabšie. Zasa pozri, keď by som chcel vyššiu dávku, tak si vyberiem to čo mi predpísala odborná lekárka Rawel a Elénium. Vieš čo obsahujú Rawel a Elénium??? Antidepressíva. A sú to oveľa silnejšie ako Xanax alebo neurol 0,25. Ešteraz hovorím, mám obavy, že keď si nedám xanax, tak nezaspím. Mám aj panické záchvaty, niekedy až také, že vybechnem z domu, niekedy sa pokúšam ukludniť čo niekedy ani nejde aj keď si to myslím, že to pôjde. Ježiš antidepressíva ani nehovor. TO by som nikdy nebral! Čítala si aké sú vedlajšie účinky? Za toto mám ísť za psychiatrom aby mi predpísal antidepressíva? (hehe) :D Nie, ďakujem :)

  Vieš nemám dobré obdobie za sebou. Nemám silu už nad niečim aj trápiť. Proste ja už robím čo viem, čo sa týka vzťahov. Ja sa do toho vžiť nebudem, lebo neoplatí sa. Ale pravdu poviem, že dakedy, veľmi často na mňa to príde, že som sám, proste je to veľmi zlý pocit. Nemám sa komu vyrozprávať, koho objímať. Niekoľkokrát ma zavolal kamarát von ísť na kofolu. Boli sme vonku asi 5 krát a odvtedy nič. Vieš aký dobrý pocit to bol, že konečne nejaký kamarát, budeme chodiť von, na kofolu, pôjdeme sa zabaviť, ale kdeže. Vraj nemá čas, čo mi príde ako výhovorka.

  Chápeš ma? Čo by si robila v mojom mieste?
 50. 51
  Narazuvzdornaa

  25 ročná žena
  unclean, a libertine

  @grietusha chjo, ja ani nepoznam nikoho, kto bral benzos kratsie nez je ta odporucana doba... tiez v blizkom okoli vidim osobu na vysokej davke xanaxu uz hadam 6 rokov a je to peklo, neviem si predstavit, ze ho niekedy vysadi vlastne :(


  vdakabohu ja som dllllho popierala, ze mam uzkosti (lebo ved to kazdy ma so vsetkym neprekonatelny problem, nie? :D ), a ked som aj mala nieco taketo predpisane, nebrala som to prakticky nikdy
 51. 52
  Grietusha

  36 ročná teta
  world citizen, človák

  @narazuvzdornaa ja mám rivotril, brala som ho asi dva týždne, teraz ho mám iba akútne, keď je fakt zle. Kamoška má lexaurin, tiež viem, že hi berie Max tak raz za mesiac. Dá sa to poriešiť.
 52. 53
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  podkastak birdzu

  Prečo sa proste nezabiješ? Nemyslíš, že by to všetkým len uľahčilo život? :)
  @mayben Veľmi pozorne si prečítaj toto fórum, najmä Grietushine komenty
 53. 54
  Mayben

  27 ročná žena
  Vraj najväčšia diera

  @antifunebracka :( bože ja som v hrozných sračkách ;(
 54. 55
  Christiano_301

  21 ročný chalan

  @antifunebracka prosím? No sklamal si má. To akože myslíš vážne?
 55. 56
  Willbebetter

  tvári sa, že má 5 rokov

  1) birdz zistil, ze anxiolytika predpisuju aj obvodaci, heureeeeeka, roky to tak je.

  2) benzace su ozaj navykove svinstvo ale skor pokial ste nachylni k zavislostiam vseobecne a nepoznate, kedy to ide do sraciek. Brala som ich asi 4mes pred bc statnicami, a vysadila som zo dna na den (co by sa tiez nemalo ale mala som pomerne male davky a nemienila som brat uz ani jednu tabletku). Ale poznam ludi, ktori do toho naozaj spadli vo velkom.

  3) tu vidno pekne debilitu ludi - zakladatela - aj 426257x ti mozu ludia povedat, ze antidepresiva su uplne ina skupina liekov, nenavykove a bezpecnejsie ako benzace, no ale NE! Lebo su to antidepresiva, kokot. Tak sa krm benzacmi a stale si opakuj ze to nerobis z nudy - ano malokto zere z nudy dost nebezpecne lieky len tak.

  Prvy a poslednykrat ti reagujem do fora.
 56. 57
  Christiano_301

  21 ročný chalan

  @willbebetter prečo prvý a posledný krat?
 57. 58
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  podkastak birdzu

  Jj, odpovedz
  @mayben ;( Vravel som ti, vidíš... rýchlo bež za psychiatrom, nech ti poradí, čo teraz :(
 58. 59
  Willbebetter

  tvári sa, že má 5 rokov

  @mayben co mas za problem? ked tak napis do TS, mam dost vedomosti o tomto.
 59. 60
  Barky

  hrá sa, že má 0 rokov
  Tomb of the Mutilated

  Xanax zabíja srackovych raperov a potom 14 rocni hajzlici robia memoriali teda z jbl pustaju tie hovna na cele mesto a fajcia tam cigy takze mam pomerne negativny nazor
 60. 61
  Tomas55555

  24 ročný chalan

  @christiano_301


  Z benzodiazepínov je najlepšie brať lexaurín, tak ako tu už niekto spomenul. Nielenže je menej návykový než xanax a neurol, ale aj napriek tomu že je menej návykovy je dobre úspešný v boji proti panickým uzkostiam. Takže ked už nejaky benzodiazepín chceš brať tak radšej ten lexaurín.

  Benzodiazepíny nemá zmysel brať každodenne, ale má sa to užívať len v prípade nutnosti, kedy na teba ide úzkosť ktorú nevieš nijak inak zahnať, tak vtedy si dáš ten lexaurín. Rovnako je to tak aj v prípade spánku. Ak nevieš zaspať ani po niekolkých hodinách tak si ten lexaurín na ten spánok daj, ale určite si ho nedávaj na spánok už ako bežnú činnosť každý den.

  Poruchy spánku, vrátane depresií a panických atakov máš preto lebo máš nedostatok serotonínu, a nedostatok serotonínu máš práve kvôli tomu že sa trápiš pre mnohé veci a si v depresii. Depresia a negatívne myslenie spôsobuje nedostatok serotonínu. Serotonín sa dá doplniť antidepresívami, alebo zmenou myslenia. Zmenou myslenia si doplníš serotonín tak, že si nájdeš v živote niečo čo ti bude spôsobovať radosť. Prestan sa trápiť kvôli veciam ako sú kamaráti a priatelka. To všetko sú len pozemské dočasné veci, ktoré nemajú ten skutočný zmysel. Skutočný zmysel majú veci nebeské. Nájdi si preto svoje štastiepredovšetkým v Bohu - Ježišovi Kristovi a nájdi si i nejaké koníčky v živote ktorým sa budeš venovať a ktoré ťa budú baviť a robiť štastným. Ak sa podla tohto zariadiš, budeš štastný a nájdeš štastie a začne sa ti spolu s tým tvoriť v mozgu dostatok serotonínu a dostatok serotonínu ti zaručí aby si nemal depresie, ani poruchy spánku, ani úzkosti.