Fórum pridal Robinsonleon, 1. 1. 2019 18:01 do kategórie Závislosti. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Nevie mi niekto poradiť ako mám cítiť život?

0
Robinsonleon

23 ročný chalan
mimo všetkých predstáv o dobre a zle

Moje dni sú prázdne. Tých zopár kamarátov, ktorí sa ku mne ešte hlásia, vlastne ani nemám rád. O láske nemôže byť ani reč. Trávim čas prácou, staraním sa o svoj výzor a zdravie. Som samotár a som nešťastný.
No dobre. Problém je v tom, že... (komentár)
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Robinsonleon

23 ročný chalan

... si vytváram rôzne pocity, na základe analyzovania toho, čo som už prežil. Miesta kde som bol. Ľudia, ktorých som opustil. Rozhodnutia, ktoré som spravil. Dectvo, samozrejme. Zatrpknutosť voči rodičom. Skrátka, minulosť.
    Keď si to predstavujem, konečne niečo cítim. Akurát, že tieto veci nie sú zdravé a nie sú ani reálne. To je jasné. Nie som sprostý.

Moja otázka na vás je teda takáto: Ako nemyslieť sám na seba 24/7 ?
    (Ten nadpis som dojebal, ale už to nebudem opravovať. Ási som chcel napísať najprv niečo iné...)
  2. 2
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -68 roky
    tulam sa

no, treba si najst konicek. to je najlepsi zabijak overthinkovania.

napriklad si zozen nejaky fotak, stiahni si nejaku "photo challenge" aplikaciu a skus robit pekne fotky. alebo sa prejdi po horach, alebo si kup nejaky hudobny nastroj, na ktorom sa moze ucit aj zaciatocnik (zobcova flauta? keyboard?). citaj si, vzdelavaj sa, kasli na ludi, neanalyzuj.
  3. 3
    Verdamt

27 ročný muž

https://www.youtube.com/watch?v=IHCsktQBZx4
  4. 4
    Darkpassenger

26 ročný muž
    Peklo v tvojej hlave

Začni tetovať :D ale nie ako stačí sa zaujímať o ľudí ale ak nemáš v sebe štipku empatie je ti to k hovnu...darmo mať IQ 300 keď EQ stroskotava chápeš :)
  5. 5
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

@hoperpohroma zobcovu flautu nie prosím :D
    Ale ináč súhlasím, že skúšať si nájsť hobby pomáha. I keď samozrejme nie na všetky problémy...
    A mne ešte pomáha prekonávať sebastrednost zámerné konanie nesebastrednycb skutkov - nie preto alebo vtedy, keď sa mi chce, ale proste nasilu, práve preto, že mi to pomáha prekonávať tú sebastrednost. A často mám potom radosť, hoci sa mi pôvodne nechcelo
  6. 6
    Robinsonleon

23 ročný chalan

@pubertslatinocelny sebastrednost :D také slovo som ešte nepočul :D
    Ale chápem to. Možno máš pravdu.

Ja som brutálny sebec, podľa mňa... a nerád pomáham iným.
  7. 7
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

@6 ja tiež :) :( ale dá sa na tom pracovať
  8. 8
    Kaiserchief1

hrá sa, že má 0 rokov

Zájdi sa nejakým terapeutom alebo odborníkom, pochybujem, že tu dostaneš vhodnú radu, ktorá ťa z toho odrazu dostane.
  9. 9
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -68 roky
    tulam sa

@pubertslatinocelny co je na flaute? zvuk hrozny ale nastroj jednoduchy, niekde treba zacat :D
  10. 11
    Charlie1

22 ročný chalan

@hoperpohroma podľa mňa problém nie je v tom... to je moc jednoduché, keby to takto cítil... jemu podľa mňa chýbajú nejakí zaujímaví ľudia s ktorými by si rozumel a trávil s nimi čas aktivitami, ktorého by ho bavili robiť s tými potencionálnymi kamarátmi... bohužiaľ nie je jediný kto takto žije, ja som tiež taký, že nemám šťastie na ľudí, preto ani nemám kamarátov a to doslova...tiež trávim celé dni prácou alebo za PC rôznym hraním hier, pozeraním TV atď, ale ja sa s týmto životom dokážem vysporiadať narozdiel od väčšiny, ktorým to chýba až moc, že sú z toho v depresií.. nemyslím si, že by mu pomohlo nejaké prechádzanie sa SÁM po horách
  11. 12
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -68 roky
    tulam sa

@charlie1 nemoze(s) zit cely zivot s ocakavanim, ze tu vzdy niekto pre teba bude, aby ta vodil za rucku. niekedy sa clovek musi naucit existovat sam so sebou. to je prave to, co som pisala a co podla mna autor fora potrebuje.
  12. 13
    Charlie1

22 ročný chalan

@hoperpohroma Ja tak ani nežijem, však som jasne napísal, že nemám kamarátov a dokážem sa s tým vysporiadať tak, že som vyrovnaný človek a nie som odkázaný na druhých, aby mi vyplnili čas... ťažko povedať, čo je skutočný problém u neho. Nevidím mu do hlavy, čo mu skutočne chýba, ale väčšinou sú v tom ľudia, nedostatok normálnych ľudí v jeho živote, podľa jeho slov asi nemá šťastie na ľudí, ktorí by mu vyhovovali. Ak je radšej sám, tak neviem prečo je chalan v depresií, mám pocit, že asi nevie, čo chce... nájsť si nejaký koníček, čo budeš robiť len ty, je oveľa jednoduchšie ako nájsť si normálnych ľudí, ktorí by mu vyhovovali, pretože to je fakt ťažké v tejto dobe... ak je samotár ako píše, tak môže pozerať filmy,seriály ako ja alebo sa vzdelávať ako samouk v niečom, ale ak ho nebaví nič, to potom ťažko s takým človekom, bolo by dobré keby sa na to vyjadril troška konkrétnejšie, čo vlastne autor chce
  13. 14
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -68 roky
    tulam sa

@charlie1 ved ale co ty do toho stale pleties seba? ja radim autorovi fora.
  14. 15
    Charlie1

22 ročný chalan

@hoperpohroma „nemoze(s) zit cely zivot s ocakavanim, ze tu vzdy niekto pre teba bude, aby ta vodil za rucku “.... to vyznelo ako keby to hovoríš konkrétne aj mne aj autorovi, ak to tak nie je tak sorry
  15. 16
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -68 roky
    tulam sa

@charlie1 je to odpoved na tvoj komentar, ktory bol odpoved na moj komentar, ktory bol rada autorovi. kedze si do toho potreboval pliest seba, tak aj ja som do odpovede zaplietla teba, aj ked je skorej mierena na autora fora, ale zaroven aj na teba, kedze do toho potrebujes motat, ze hras doma pc hry a on urcite potrebuje nejakeho cloveka.
  16. 17
    Robinsonleon

23 ročný chalan

@hoperpohroma @charlie1 ja som si len chcel prečítať názory ľudí. Ani neviem prečo, asi z nudy alebo pre dobrý pocit, že ma niekto vidí (aj keď len anonymne).

V každom prípade, ľúbi sa mi čo ste napísali. Ďalej to nebudem rozvíjať, lebo je pravda, že neviem čo vlastne chcem.

17. 18
    Charlie1

22 ročný chalan

@robinsonleon ak máš iba 24, tak si ešte v podstate mladý chalan, čo sa ešte hľadá v živote. Nikto nežije dokonalý život, ani ľudia v tvojom okolí, ktorí vyzerajú šťastne aj oni majú trápenie. Treba toto obdobie nejako prečkať, nie nadarmo sa hovorí, že čas je najlepší liek
  18. 19
    Yoss

28 ročný muž

Treba výjsť zo svojej komfortnej stereotypnej zóny a všetko sa zmení. Začni žiť inak, začni robiť veci inak, preži deň inak. Choď na firemné večierky, naplánuj výlet s kamarátmi, pozvi niekoho z birdzu do kina. Ak som správne pochopil, chceš si byť s niekým blízko a chceš sa mu venovať, spraviť ho šťastným, aby si nemyslel na seba... a nemusí to byť len frajerka, ale aj len kamarátka, kamarát či nejaká skupinka ľudí...a pod. Tak sa do toho pusť.
  19. 20
    Kerrang

27 ročný muž

Ďalší človek samotárskej povahy.. :smile: ...je nás takých asi dosť, preto ma napadla aj myšlienka, že nebolo by na škodu keby sme sa stretli a išli niekde žiť alebo na pivo (stretnúť sa) a prehodiť pár slov, lebo očividne by sme si mali o čom povedať, mohli by vzniknúť možno nové kamarátstva, takže som za to keby vznikla nejaká skupina, kde by sa stretávali ľudia samotárskejšej povahy (thumbs) ...aj keď no výjsť ako samotár von, kde ťa nevytiahne kamarát aspoň prehováraním je ťažké, no iniciatíva by aj možno bola, keby bolo také združenie alebo ničo také (hehe)
  20. 21
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

@hoperpohroma flauta je shite podľa mňa úplne :D ale to je len môj názor no :)
  21. 22
    Darkpassenger

26 ročný muž
    Peklo v tvojej hlave

Stačí si poriadne hlavu udrieť ...na schumiho to volám potom budú myslieť na teba iný a ty nebudeš myslieť :D
  22. 23
    Annyejnji

21 ročné dievča

Choď von :) medzi ľudí :) spoznaj nových, neľutuj to, čo už nejde napraviť, nechaj minulosť minulosťou (aj tak je nereálna) a pozri sa na to, čo reálne ide robiť teraz :) keď máš nejakého kamoša zminulosti, ktorého chceš presunúť do prítomnosti, napíš mu/zavolaj... ale inak možno viem, źe sa to ľahko hovorí, ale... snaž sa proste minulosť nechať tak. Vonku je tisíce ľudí, ktorí chcú niekoho spoznať...