Fórum pridal Turbolienka123, 13. 6. 2018 20:18 do kategórie Štúdium v zahraničí. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Neviem, aký si vybrať odbor.

0
Turbolienka123

19 ročné dievča

Chodím na gymnázium. Maturujem angličtina, nemčina, občianska a klasika slovenčina. Bavia ma jazyky a občianska. Neviem sa však rozhodnúť, čo mám študovať. Učiteľstvo nechcem veľmi.
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -69 roky
    tulam sa

ani ja by som nechcela
  2. 2
    Mnichovcan

23 ročný chalan
    Nemecko

Ja ti poviem tak , pestuj divy mak
  3. 3
    Sypomka

19 ročné dievča
    V hlave

Prekladatelstvo
  4. 4
    Darkestangel

22 ročné dievča
    Menefreghista

Finančná matematika
  5. 5
    Turbolienka123

19 ročné dievča

@darkestangel lenže ja neviem matematiku
  6. 6
    Turbolienka123

19 ročné dievča

@sypomka veľmi reálne nad tým uvažujem, len si nie som istá, či je S tým dostatočne dobre uplatnenie.
  7. 7
    Nikkaaa

hrá sa, že má 1 rok
    vsade

@6 nie nieje

ja by som nesla ani ucitelstvo ale ani prekladatelstvo
  8. 8
    Bakedbride

26 ročná žena

A prečo nechceš učiteľstvo?
  9. 9
    Natuska6262

27 ročná žena
    vo svojej bublinke

bože, ved to máš jednoduché, jasné, že prekladateľstvo a tlmočníctvo, akože nevieš,čo s tým..si zdatná v jazykoch,ako vidím, tak šup na jazyky a do dobrého mesta, nie na shitnú školu.A učiteľstvo ani nerieš. Zatvoríš si dvere do iných možností. teraz s odstupom času to vnímam už reálne,ale tiež som porobila dosť hlúpostí...Jasné, jazyky majú vždy zelenú! Nebudeš mať potom problém sa zamestnať, a btw, pedag. minimum si môžeš dorobiť hocikedy,aj keď vyštuduješ jazyky. No problemo, na väčšine škôl prekladateľov ho ponúkajú ako kurz navyše. Takže šup
  10. 10
    Dannyd14

22 ročný chalan

Chod na prekladatelstvo, je tam velke uplatnenie, nedaj sa odradit, hlavne treba makat na sebe a nevykaslat sa na to, jazyky su jedinecne, nie kazdy ich vie dokonale, dokonale myslim C1 a C2 a to uz je velmi cenene. Ale v prvom rade ta to musi bavit, ak ta to nebavi, tak to nema zmysel.
  11. 11
    Hnisavica

hrá sa, že má 2 roky
    ...a tým myslím tam dole

Vyber si odbor jutuber.