Fórum pridal Fl3m1ng, 15. 4. 2018 00:19 do kategórie Filozofovanie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Neviem si vybrat cestu

0
Fl3m1ng

25 ročný muž
Tam kde nic nie je

Ahoj poprosim aby reagovali hlavne ty nad 20r a vysie :) ... Kazdy z nas si vybera cestu ktorou sa vybrat v zivote ako ste si ju vybrali vy ? Pretoze ja som mega strateny bez kompasu a bez mapy.
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok
    Tam kde lisky davaju dobru noc

Diskriminacia na B neexistuje :/
    Aj 18 r clovek hlada zivotnu cestu..

2. 2
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok
    Tam kde lisky davaju dobru noc

A btw strateny a bez kompasu sa mas orientovat podla slnka :D

A preto kazdy clovek musi porozmyslat co je pre neho to "slnko "
  3. 3
    Torpedo08

26 ročný muž
    kOkOtOvO

Ja som si nevybral nic nejak to tak pomaly ide mimo cesty cez priekopy divne ako vykolajeny vlak :-/
  4. 4
    Kanya

28 ročná žena
    Púchov

nepotrebuješ nutne konkrétnu cestu, stačí nájsť smer :) A nemyslím Fica a tak... :D
  5. 5
    Majmarad

34 ročný ujo

Vybral som si veľmi dávno. Mal som viac možností, no nakoniec som si ako debil vybral tú, ktorú som musel. Všetko je podľa mňa dané a nikdy si v živote nezvolíš niečo, čo by si nezvládol, alebo čo by ti nič nedávalo. Na svojej ceste som síce v podstate nebol nikdy šťastný, teda bolo tam pár svetlých okamihov, no dala mi toľko, že by som ju za nič na svete nevymenil a ak by som si mal opäť zvoliť, tak volím presne to isté. Nič v živote neľutujem a každé moje rozhodnutie mi niečo dalo a niečo ma naučilo. Otázky, čo by bolo keby sú neopodstatnené.

Řešíte dilema, zásadní rozhodnutí života. Rozhodujete se mezi dvěma vztahy. Mezi dvěma pracovními nabídkami. Mezi dvěma a více možnými budoucnostmi. Myslíte si, že právě teď se rozhoduje o vašem úspěchu a o vašem štěstí. Ale mýlíte se. "Když uděláme rozhodnutí, jedny dveře tím otevřeme a druhé zavřeme," "Svět za těmi zavřenými neexistuje. Nikdy neexistoval. Není důležité, jaké rozhodnutí uděláme. Podstatné je, jak naložíme s budoucností, kterou jsme si vybrali."

Nebudeš ľutovať nikdy. A ak budeš ľutovať, tak nevolíš cestu podľa seba a podľa toho, ako to sám cítiš. Takže je to v konečnom dôsledku aj tak jedno. Nie cesta, ale rýchlosť a ráznosť našich krokov, odhodlanie, viera, nádej, húževnatosť, tolerantnosť, a to, akí sme ľudia po vkročení na cestu tú cestu vytvoria.
  6. 6
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

Fajn cesta je riadiť sa heslom - "Miluj a rob si čo chceš"
  7. 7
    Koprdil

25 ročný muž
    Bratislava

Ja som jeden z tych starsich (25) ... A ziadnu cestu zatial vybranu nemam :)

https://www.cookiesandclogs.com/wp-content/uploads/2014/04/be_better.jpg
  8. 8
    Padlyanjel

23 ročné dievča
    z Xibalby

Ja som mala odmalicka od maleho krpca vybranu svoju cestu ktorou som chcela ist, ale nakoniec srdce vyhralo nad rozumom a tak sa v zivote riadim srdcom a tie roky, co som si bola ista kym budem, su proste prec a nic nelutujem, pretože viem, ze takto je to najlepšie
  9. 9
    Annyejnji

20 ročné dievča

veď som 20 rokov pracovala na tom, aby som vedela, čo so životom. Spoznávala som ľudí, aby som zistila, ktorí sú pre mňa tí praví a rokmi zranení nachádzala ľudí, ktorí sú hodní na životné vzťahy. Zisťovala som, ako sa správať a čo očakávam od partnera a po pár nevydarených zamilovaniach našla toho pravého :) učila som sa dlhé roky a zaujímala o všetko moźné a mala rôzne krúžky, porovnávala si výšky a podobne, kým som zistila, že som pri informatike šťastná a môžem aj ňou niečo dosiahnuť (bez pozeraní sa na krv a vnútornosti :D ), skúsila som stovky aktivít, kým som zistila, čo ma dlhodobo baví.. pribrala, aby som zistila, ako sa stravovať zdravo a správne...

každá časť môjho života má príbeh... nerozhodovala som sa zo dňa na deň...
  10. 10
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov

Tak nejak to bolo od začiatku jasné. Vždy som vedela čo chcem a aj keď málo okolie iný názor, vždy som sa rozhodla správne.
  11. 11
    Tommyhot

29 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

A teraz trochu prakticky.

Napis si na papier 20 veci (kludne aj viac alebo menej), ktore ta bavia najviac. Rob kazdu vec (zvlast) par dni/tyzdnov nonstop. Vyskrtaj si zo zoznamu veci, ktore ta prestali bavit. Zopakuj cely proces a prirad vahu jednotlivym cinnostiam od 1 (najmenej) po 10 (najviac). Voila, nasiel si "cestu".

Kazdopadne to kam chces kracat sa zmeni ci uz necakane, alebo zamerne, takze sa moc na to neupinaj. Skor rob to co ta bavi v danom momente.
  12. 12
    Ensuree

hrá sa, že má 0 rokov
    V chalupke

@majmarad (thumbs)