Fórum pridal Fl3m1ng, 15. 4. 2018 00:19 do kategórie Filozofovanie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Neviem si vybrat cestu

0
Fl3m1ng

25 ročný muž
Tam kde nic nie je

Ahoj poprosim aby reagovali hlavne ty nad 20r a vysie :) ... Kazdy z nas si vybera cestu ktorou sa vybrat v zivote ako ste si ju vybrali vy ? Pretoze ja som mega strateny bez kompasu a bez mapy.
Odozva

Názory k téme

 1. 1
  Obsession

  hrá sa, že má 1 rok
  Tam kde lisky davaju dobru noc

  Diskriminacia na B neexistuje :/
  Aj 18 r clovek hlada zivotnu cestu..
 2. 2
  Obsession

  hrá sa, že má 1 rok
  Tam kde lisky davaju dobru noc

  A btw strateny a bez kompasu sa mas orientovat podla slnka :D

  A preto kazdy clovek musi porozmyslat co je pre neho to "slnko "
 3. 3
  Torpedo08

  26 ročný muž
  kOkOtOvO

  Ja som si nevybral nic nejak to tak pomaly ide mimo cesty cez priekopy divne ako vykolajeny vlak :-/
 4. 4
  Kanya

  28 ročná žena
  Púchov

  nepotrebuješ nutne konkrétnu cestu, stačí nájsť smer :) A nemyslím Fica a tak... :D
 5. 5
  Majmarad

  34 ročný ujo

  Vybral som si veľmi dávno. Mal som viac možností, no nakoniec som si ako debil vybral tú, ktorú som musel. Všetko je podľa mňa dané a nikdy si v živote nezvolíš niečo, čo by si nezvládol, alebo čo by ti nič nedávalo. Na svojej ceste som síce v podstate nebol nikdy šťastný, teda bolo tam pár svetlých okamihov, no dala mi toľko, že by som ju za nič na svete nevymenil a ak by som si mal opäť zvoliť, tak volím presne to isté. Nič v živote neľutujem a každé moje rozhodnutie mi niečo dalo a niečo ma naučilo. Otázky, čo by bolo keby sú neopodstatnené.

  Řešíte dilema, zásadní rozhodnutí života. Rozhodujete se mezi dvěma vztahy. Mezi dvěma pracovními nabídkami. Mezi dvěma a více možnými budoucnostmi. Myslíte si, že právě teď se rozhoduje o vašem úspěchu a o vašem štěstí. Ale mýlíte se. "Když uděláme rozhodnutí, jedny dveře tím otevřeme a druhé zavřeme," "Svět za těmi zavřenými neexistuje. Nikdy neexistoval. Není důležité, jaké rozhodnutí uděláme. Podstatné je, jak naložíme s budoucností, kterou jsme si vybrali."

  Nebudeš ľutovať nikdy. A ak budeš ľutovať, tak nevolíš cestu podľa seba a podľa toho, ako to sám cítiš. Takže je to v konečnom dôsledku aj tak jedno. Nie cesta, ale rýchlosť a ráznosť našich krokov, odhodlanie, viera, nádej, húževnatosť, tolerantnosť, a to, akí sme ľudia po vkročení na cestu tú cestu vytvoria.
 6. 6
  Kierkegaard

  24 ročný chalan
  Vesmír

  Fajn cesta je riadiť sa heslom - "Miluj a rob si čo chceš"
 7. 7
  Koprdil

  25 ročný muž
  Bratislava

  Ja som jeden z tych starsich (25) ... A ziadnu cestu zatial vybranu nemam :)

  https://www.cookiesandclogs.com/wp-content/uploads/2014/04/be_better.jpg
 8. 8
  Padlyanjel

  23 ročné dievča
  z Xibalby

  Ja som mala odmalicka od maleho krpca vybranu svoju cestu ktorou som chcela ist, ale nakoniec srdce vyhralo nad rozumom a tak sa v zivote riadim srdcom a tie roky, co som si bola ista kym budem, su proste prec a nic nelutujem, pretože viem, ze takto je to najlepšie
 9. 9
  Annyejnji

  20 ročné dievča

  veď som 20 rokov pracovala na tom, aby som vedela, čo so životom. Spoznávala som ľudí, aby som zistila, ktorí sú pre mňa tí praví a rokmi zranení nachádzala ľudí, ktorí sú hodní na životné vzťahy. Zisťovala som, ako sa správať a čo očakávam od partnera a po pár nevydarených zamilovaniach našla toho pravého :) učila som sa dlhé roky a zaujímala o všetko moźné a mala rôzne krúžky, porovnávala si výšky a podobne, kým som zistila, že som pri informatike šťastná a môžem aj ňou niečo dosiahnuť (bez pozeraní sa na krv a vnútornosti :D ), skúsila som stovky aktivít, kým som zistila, čo ma dlhodobo baví.. pribrala, aby som zistila, ako sa stravovať zdravo a správne...

  každá časť môjho života má príbeh... nerozhodovala som sa zo dňa na deň...
 10. 10
  Staphylococcus

  21 ročné dievča
  malý biely asexuálny dráčik

  Tak nejak to bolo od začiatku jasné. Vždy som vedela čo chcem a aj keď málo okolie iný názor, vždy som sa rozhodla správne.
 11. 11
  Tommyhot

  29 ročný muž
  Kaohsiung, Taiwan

  A teraz trochu prakticky.

  Napis si na papier 20 veci (kludne aj viac alebo menej), ktore ta bavia najviac. Rob kazdu vec (zvlast) par dni/tyzdnov nonstop. Vyskrtaj si zo zoznamu veci, ktore ta prestali bavit. Zopakuj cely proces a prirad vahu jednotlivym cinnostiam od 1 (najmenej) po 10 (najviac). Voila, nasiel si "cestu".

  Kazdopadne to kam chces kracat sa zmeni ci uz necakane, alebo zamerne, takze sa moc na to neupinaj. Skor rob to co ta bavi v danom momente.
 12. 12
  Ensuree

  hrá sa, že má 0 rokov
  V chalupke

  @majmarad (thumbs)