Fórum pridal Tomas55555, 23. 10. 2020 13:05 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Nosenie rúška v exteriéri

0
Tomas55555

25 ročný muž

Len za dnes čo som šiel autom do Kauflandu v Bratislave som zbadal asi 6 ľudí bez rúška, a podobne tomu bolo i včera aj predvčerom. Približne 5 -10 % ľudí rúško nema neustále nasadené na tvári v exteriéri.

Je tomu tak aj vo vašom regióne ?
Odozva

Názory k téme

 1. 1
  Tomas55555

  25 ročný muž

  A to je tuším nosenie rúška aj v exteriéri povinné, a hrozí pokuta až do 1600 eur
 2. 2
  Thinkaboutjustice

  28 ročný muž

  Mne to prekaza hlavne u zien, lebo bez ruska nie su dostatocne zahalene :/
 3. 3
  Tanji

  28 ročný muž
  Brezno

  Hej vidam to a mam chut im nakaslat do ksychtu
 4. 4
  Notmehofejk

  39 ročný ujo
  I am a message from God that he doesn't love us

  autom? kto ti dal do ruky vodicak?
 5. 5
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @notmehofejk

  Ja som nesoferoval, nemám vodicak.
 6. 6
  Hetfield

  35 ročný ujo
  Studna

  normálne choď na poštu a zavolaj 158,policajtov mestkých
 7. 7
  James98

  32 ročný muž
  Bratislava

  A občiansky ti nechali?
 8. 8
  Samuelfghk

  23 ročný chalan

  Áno, v Trnave chodí veľa ľudí po ulici bez rúška. A to vrátane mňa, lebo nevidím dôvod, prečo by som ho mal nosiť, keď naokolo nikto nie je. Samozrejme, ak idem okolo cudzích ľudí, alebo som na mieste s väčšou koncentráciou, tak si ho dám.
 9. 9
  Samuelfghk

  23 ročný chalan

  @tanji Ja zas mám chuť nakašlať do ksichtu ovciam, ktoré veria všetkému, aj tomu, že sa nakazia alebo nakazia iných, keď idú bez rúška a 20 metrov okolo nich nikto nie je
 10. 10
  Notmehofejk

  39 ročný ujo
  I am a message from God that he doesn't love us

  to mi odlahlo.
 11. 11
  Kevin

  25 ročný muž
  Košice

  ko.oti, za poslednych 5 minut vydezinfikovane ruky boli?? dufam ze ano!
 12. 12
  Sidious

  22 ročný chalan

  @samuelfghk
  V tejto dobe by som nepoužíval slovo "ovce" na označovanie ľudí. Aktuálne je používané hlavne konšpirátormi ktorí hovoria že vírus neexistuje. Ak niekto použije slovo "ovce" na označenie ľudí, tak si ho už podvedome spájam s týmito konšpirátormi.
 13. 13
  Samuelfghk

  23 ročný chalan

  @sidious Ja som nikdy nepovedal, že vírus neexistuje, len stále tvrdím, že opatrenia sú podľa mňa prehnané. Ovcami myslím iba ľudí bez názoru, ktorí veria, že sa nakazia keď idú sami po ulici, potom prečo si nedajú rúško aj keď sedia doma na terase. Takým ľuďom keby vláda nariadila, aby chodili s holými zadkami, tak to budú robiť
 14. 14
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @sidious Ako by si riešil Koronavirus ty ?
 15. 15
  Wewo

  27 ročný muž
  Skyr addict

  vonku ho nosim v zavislosti od hustoty ludi v okoli.

  sanca ze sa nakazis od okoloiduceho je uplne minimalna, resp. ani ked som hladal vyslovene argumenty za to preco ho nosit nonstop, nikomu sa zatial nepodarilo dokazat ze je to nutne. Neeviduje sa jeden jediny pripad nakazy na ulici od okoloiduceho.

  Ak vidim napr. oproti iduceho stareho cloveka a situacia je taka ze sa priblizime na menej nez cca 3 metre, nasadim si ho a popripade sa aj skusim zadrzat dych, nevydychovat zbytocne, pre pripad ze by som bol infekcny.

  Nosit ho uplne nonstop aj na prazdnej ulici je nezmysel.
 16. 16
  James98

  32 ročný muž
  Bratislava

  @wewo Je to tak. Ešte niekedy v lete zverejnili hygienici zoznam miest podľa miery nebezpečenstva nákazy s rúškom a bez rúška. Najhoršie boli napr. dopravné prostriedky, kde sú ľudia na seba natlačení - takže tam rúško bolo povinné. Ale napríklad terasy reštaurácií bez boli v zelenej. Tam človek mohol sedieť aj 2 - 3 hodiny pričom odborníci tvrdili, že je tam úplne minimálne riziko nákazy.

  Zaujímalo by ma teda, čo sa odvtedy zmenilo. Ak na terase môžeš v pohode sedieť bez rúška aj 2 hodiny, pričom v okolí môže byť nakazený, máš podľa hygienikov minimálnu šancu sa nakaziť (prakticky nulovú). Nerozumiem teda prečo by sa mal niekto nakaziť keď kráča po ulici (ešte s tým, že boli povinné 2 metrové odstupy). To by k tebe musel nakazený priamo prísť a nakašlať ti do tváre.
 17. 17
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @wewo A to sa ako dá zisťiť či sa dotyčný nakazil v exteriéri alebo v interiéri ? Ak je niekto nakazený koronavírusom, a povie že sa pred týždnom prechádzal po ulici, a chodil do obchodu, ako zistíš či sa nakazil v obchode alebo vonku ?

  Ten vírus má životnosť 3 dni, a teda aj ked vonku nemáš rúško a dýchaš, tak vydyvhuješ ten vírus, ktorý následne koluje vo vzduchu, a hocikto ho može vdychnúť a nakaziť sa.
 18. 18
  James98

  32 ročný muž
  Bratislava

  @tomas55555 Podľa dostupných informácií sa ľudia najčastejšie nakazili v dopravnom prostriedku, v práci a aktuálne je to najviac v domácnosti. Dokonca aj v interiéry reštaurácie je to číslo úplne minimálne, zanedbateľné. No a ešte som nepočul o prípade, že by sa niekto nakazil v obchode. A už vôbec nie, že by sa niekto nakazil na terase a absolútny nonsens je nákaza na ulici.
 19. 19
  Sidious

  22 ročný chalan

  @samuelfghk
  Ja som nepovedal, že si povedal, že vírus neexistuje. Len som povedal, že určité výrazové prostriedky (nazývanie ľudí ovcami), sa mi spájajú s niektorými blbšími skupinami osôb, ktoré majú hlúpe názory.
  S tým že sú opatrenia prehnané súhlasím.
 20. 20
  Wewo

  27 ročný muž
  Skyr addict

  @tomas55555 najdi mi tu vedecku studiu kde zachytili vonku vo vzduchu virus po 3 dnoch ty mudrc :D
 21. 21
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @wewo No ok beriem späť, vo vzduchu prežije okolo 3 hodín, no na povrchoch prežije aj niekoľko dní.

  https://www.24hod.sk/ako-dlho-prezije-novy-koronavirus-na-plaste-papieri-ci-na-mobile-inych-povrchoch-a-vo-vzduchu-cl734711.html
 22. 22
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @james98 Keď je niekto nakazený a pred týždňom išiel MHD, potom po ulici peši, potom išiel do reštaurácie, a nakoniec do obchodu, ako sa dá zistiť kde a od koho sa nakazil ? To je jednoducho nemožné, alebo ?
 23. 23
  James98

  32 ročný muž
  Bratislava

  @tomas55555 Veď ale preraraj si aspoň objemy vzduchu ako to rátali v kinách a kostoloch. Čím väčší objem vzduchu vzhladom na plochu tým menšie riziko. Aký objem vzduchu je na ulici?
 24. 24
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @james98 Však to je pravda, že v MHD, a v uzavretých priestoroch sú tie objemy vzduchu nižšie než na ulici, ale je nemožné povedať o dotyčnom pacientovi či sa nakazil na ulici, v obchode, kine, reštaurácii, alebo doma.