Fórum pridal Kathy151, 6. 1. 2018 17:23 do kategórie Počítače. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Notebook

0
Kathy151

23 ročné dievča

Ahojte, potrebovala by som pomoc , pri výbere notebooku. Som študentka a veľa cestujem. Vedeli by ste mi poradiť značku notebooku, ktorý by bol ľahký a mal by dlhú výdrž batérie?
Za všetky rady ďakujem :)
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Efyks

10 ročný chlapec

https://notebooky.heureka.sk/f:2120:34;2240:35205/

všetky tieto by mali vydržať viac ako 13 hodín a vážiť menej ako 1,86 kg
  2. 2
    Nikkaaa

hrá sa, že má 1 rok
    vsade

@1 za tu cenu ber mac rovno :D
  3. 3
    Xxar3s

35 ročný ujo
    Bratislava

@nikkaaa za taku cenu poriadny mac nekupi len macbook air a to je sracka
  4. 4
    Nikkaaa

hrá sa, že má 1 rok
    vsade

@xxar3s dalsi odbornik

lol

ludia ako ty by nemali druhym radit pri vybere notebookov
  5. 5
    Kosmiklove

31 ročný muž
    andromeda

@nikkaaa ani apple fans by nemali radit
  6. 6
    Xxar3s

35 ročný ujo
    Bratislava

@nikkaaa neprovokuj mafiu
  7. 7
    Nikkaaa

hrá sa, že má 1 rok
    vsade

@kosmiklove sice mac pouzivam ale presla som si viacerymi pocitacmi

milion ludi (aj ITckarov aj vseobecne hocikto) uz povedal, ze ako ultrabook je mac air najlepsi vo svojej cenovej kategorii, ked si to porovnas s windowsom, podotykam ultrabookom s podobnou cenou, lebo to bude šunt

nehovorim, ze tie windowsacke drahe tazke vykonne herne kompy su horsie ako MAC , ale nik ma nepresvedci, ze nejaky ultrabook s podobnou cenou s windowsom je lepsi ako mac

uz asi rok aj nieco pouzivam apple, ani jedno zlyhanie (pokial neratam Excel ten je tam napicu).... ked som mala windows za podobnu cenu tak siel asi tak 500% pomalsie, sekal a neviem co

nuz kazdy ma svoj nazor na tuto tematiku :D
  8. 8
    Efyks

10 ročný chlapec

@nikkaaa @xxar3s Vy kde vidíte akú cenu? žiadnu neuviedla
  9. 9
    Kosmiklove

31 ročný muž
    andromeda

@nikkaaa netvrdim ze nesuhlasim s tym co pises. ide mi skor o operacny system. zalezi od toho na co to kto bude pouzivat. nakolko som hrac a mimo toho pouzivam kopec softov ktore na mac neexistuju tak je pre mna nepouzitelny. aj napriek tomu ze je v urcitych smeroch lepsi a spolahlivejsi
  10. 10
    Kathy151

23 ročné dievča

Ďakujem za rady. Na mac som počula pozitíva aj negatíva, ale pozriem sa na to. Neviem či je potrebné investovať viac ako 600 eur, keďže notebook vydrží cca 3 roky. Potrebujem ho hlavne na prednášky.
  11. 11
    Kevin

22 ročný chalan
    Košice

@xxar3s wtf, za 1300 si kupis macbook pro 13" 2015 .. a ked je to studentka, co vela cestuje, cize vyuzivat to bude na instagram blogy a podobne veci, tak air je na to viac nez postacujuci.. taze sam nevies co dristas
  12. 12
    Kevin

22 ročný chalan
    Košice

@kathy151 ak si kupis macbook air, urcite to lutovat nebudes. ;)
  13. 13
    Xxar3s

35 ročný ujo
    Bratislava

@kevin ked je studentka tak predpokladam ze kupuje komp na studium, nie na hranie instagram a blogy by mali byt na poslednom mieste.... AIR postacuju jedine ked si masochista a chces vacne na nieco cakat a robit si zo zivota peklo... ako nahrada tabletu s klavesnicou ok... na serioznu pracu je to absolutne nepostacujuce. a repasovany 3 roky stary notebook za neuveritelnych 1500 euro no nech ti nejebe. sa pozri kam sa posunuli procaky za posledny pol rok a ake su dnes frekvencie pamati o zivotnosti ssd radsej pomlcim.
  14. 14
    Nikkaaa

hrá sa, že má 1 rok
    vsade

@xxar3s ja studujem a mam mac, jedine s cim som mala problem bol excel

mala som fakt zo zivota peklo pocas toho pouzivania... (bird)
  15. 15
    Condition

23 ročný chalan
    Žilina

@nikkaaa pokial viem apple vo výdrži baterky zaostávajú aspoň čo sa mobilov týka s ntb skúsenosti nemám

Za windows by som šiel do vyšších cenových kategórií :) A kľudne aj do tabletov ak majú schopný CPU na nich opäť ušetríš na váhe
  16. 16
    77hanes77

23 ročný chalan
    Banská Bystrica

@kathy151 Úprimne si myslím, že by ti stačil nejaký 13,3" az 14" kvalitný, výkonný a rýchly repasovaný notebook

napríklad : https://www.lacne-notebooky-pc.sk/notebooky/core-i5/tenky-vykonny-notebook-dell-latitude-e7440[6] (i5-4200u, 8GB RAM, 128GB SSD)
    ... má len jedinu nevyhodu a to je rozlíšenie 1366x768
  17. 17
    77hanes77

23 ročný chalan
    Banská Bystrica

@kathy151 Ak čisto nový, tak : http://www.asus-shop.sk/katalog/zenbook/asus-zenbook-ux410ua-14-fhd-ips-i3-7100u-256gb-ssd-8gb-win10-sedy

Vzhľadom k cene a triede kvalitné spracovanie, 14" 1920x1080 IPS displej, i3-7100u, 8GB RAM a 256GB rýchly SSD disk, vďaka ktorému bude načítávanie Windowsu a programov rýchle
  18. 18
    Nikkaaa

hrá sa, že má 1 rok
    vsade

@condition ja mam iPhone7 a vydrzala baterka aj 2 dni tak za mna bola baterka Ok

na macu dost zalezi co robis, ale mne vydrzi tak 10h
  19. 19
    Kevin

22 ročný chalan
    Košice

@Xxar3s a co zahrnuje studium? browsovanie, dokumenty, poznamky .. a neviem na co chces cakat, ked sa tu nebavime o renderovani videii alebo 3d modelovani. asi si to v zivote nepouzival
  20. 20
    Tominoo1

19 ročný chalan

skus ACER SWIF 3 ja ho pouzivam pocas vysky a som snim zatial spokojny , je kovovy ma 14 palcovy full hd obraz vydrz ma cca 9-10 hodin ale zato ma iba 128 gb ssd m2 co vsak nahradza svojou rychlostou
  21. 21
    Tominoo1

19 ročný chalan

samozrejme na studium mne tych 128gb ale ak potrebujes viac tak urcite sa to da riesit externým hdd
  22. 22
    Kathy151

23 ročné dievča

Super ľudia, ste skvelí. Ďakujem všetkým za rady. Určite si z toho niečo vyberiem.