Fórum pridal Julinka2582, 2. 10. 2009 19:58 do kategórie Ostatné fóra. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

"Otázka na telo" :DDDD -čo si myslíte o východnom Slovensku?(skor pre Blavákov)

0
Julinka2582

22 ročné dievča
birdzdáčka telom i dušou

Táto vec ma napadla,lebo sa častejšie vravelo, že východné Slovensko je zapadakov:D, že tu ludia žijú neakým iným,čudným sposobom..ak sa myslelo na salaš,alebo aspon zastarelejšími sposobmi ,možno...hm?? Ak viete niečo k tomu povedať, prosím :))
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Wladi

29 ročný muž
    zapadnuta prachom

ta najsamlepsia zem na svete :D
  2. 2
    Wladi

29 ročný muž
    zapadnuta prachom

http://img406.imageshack.us/img406/783/slovenskoocamislovakov.jpg
  3. 3
    Yukari

24 ročné dievča

"východné Slovensko je zapadakov:D, že tu ludia žijú neakým iným,čudným sposobom" - s tým tvrdením súhlasím (až na ten smajlík). Ja som hardcore Blaváčka, pre mňa je všetko na Slovensku na východ od Svätého Jura sedlácka zem
  4. 4
    Jerry483

25 ročný muž

neviem, neriešim.<br />
  5. 5
    Yukari

24 ročné dievča

A koment som písala pred obrázkami
  6. 6
    Veryhappyhippo

hrá sa, že má 1 rok

@Yukari a prečo??? len za to že bývate západnejšie ste iný "lepší"???
  7. 7
    Suny

22 ročné dievča
    NR/BA

@2 (rofl)
  8. 8
    Bmxlares

23 ročný chalan
    V Zelenom Lese s Bicyklom

@Wladi :D :D :D :D :D JA KAPEM :D Ta mapa nema chybu :D :D :D :D
  9. 9
    Bibla

22 ročné dievča
    Košice

@Yukari ty si tu už niekedy bola?
  10. 10
    James144

28 ročný muž
    Košice

@3 @Yukari väčšina poľnohospodárstva SR je na poddunajskej nížine takže sedlácka zem je skôr Bratislava:D Východ je krásny samé kopce &lt;3 nie jak na juhu západného slovenska človek má pocit že je niekde v maďarsku alebo Fínsku a nie na slovensku :D Ale nič proti Blavákom majú rieku a výbežok karpát takže je to relativne v pohode :D Ja by som bez kopcov neprežil :) 3 týždne som bol na stáži vo fínsku a tam to bolo hrozné :D nič len stromy, jazerá a rovinka :D<br />
    <br />
    ale neodpustím si: "Ja som hardcore Blaváčka, pre mňa je všetko na Slovensku na východ od Svätého Jura sedlácka zem" to je ale inteligencia :D :D
  11. 11
    Bibla

22 ročné dievča
    Košice

@Wladi tá mapa nemá chybu:D:D
  12. 12
    Yebo

24 ročný chalan
    Vždy s úsmevom

@2 ten obrázok nemá chybu.... hehe
  13. 13
    Yebo

24 ročný chalan
    Vždy s úsmevom

@11 čítaš my myšlienky?:D
  14. 14
    Maxton

25 ročný muž
    internet

som zaryty vychodňar, pre mne za mne sebe myšlice že sce mudre.... ale my tu mame najkrajše dzivčeta :-)
  15. 15
    Anzu

28 ročná žena
    Paštikáreň

jednu z najlepších kamarátok mám z Humenného:) a aj keby som nemala....peace love and emphaty
  16. 16
    Cabicabi

hrá sa, že má 1 rok

po prvé..to nie je "blava", ale BRATISLAVA, odkiaľ ste to zobrali, že blava??..to akože skracujete aj názvy iných miest??..pekná chujovina..<br />
    po druhé..vy čo tu nadávate na BRATISLAVU..uvedomte sa...študujete tu, pracujete tu alebo ste sa sem dokonca prisťahovali..alebo ďalší prípad, polovica vašej rodiny tu pracuje a vy si dovolíte nadávať na BRATISLAVU..nebyť BRATISLAVY nemali by ste prácu..<br />
    <br />
    "shame on you :P"
  17. 17
    Pawlo

25 ročný muž
    <b>Cassovia</b>

Ako kolega vyššie spomenul - na východe máme najkrajšie, najlepšie, najmilšie, najzábavnejšie dievčatá ;)
  18. 18
    Schizofrenik

27 ročný muž
    LONDON/Croydon

VJulinka2582 prepáč ale rozumovo nie si asi až tak vyvinutá, lebo také niečo keď povie Slovenský občan! slovač by si konečne mohol uvedomiť krpatosť slovenska, a až mega gigantické smiešne rozdiely, ktoré siahajú pomaly na každých 100 kilometrov. Len tak mimochodom, v blave je to skoro samí vychodňar :D a na východe tak ako aj na strede (taka BB je napr riadna diera oproti košiciam) sa žije všade rovnako :D toto tu ma tak dorazilo ako ešte nič nikdy, keby si opisovala nejaký iný kontinent austráliu alebo ameriku ale takto hovoriť o slovenskom kraji v ktorom si asi ani v živote nebola, ach jaj....
  19. 19
    Ashlee

29 ročná žena
    Prešov/Bratislava

1.primitívna diskusia,akých tu na Birdzi je milión<br />
    2.narodila som sa tu a žila som tu pomerne dlhý čas,takže nebudem nadávať na túto časť Slovenska<br />
    3."Ľudia žijú neJakým iným,čudným spôsobom..ak sa myslelo na salaš,alebo aspon zastarelejšími spôsobmi" - jedna z najtrápnejších hlášok,aké som kedy čítala...
  20. 20
    Pawlo

25 ročný muž
    <b>Cassovia</b>

Jediná vec ktorá sa mi tu nepáči je možnosť zamestania sa... Keby tu boli dobré pracovné príležitosti tak nemám v východu žiadnu výhradu :)<br />
    <br />
    No naozaj neviem čo sa tu rieši - je logické že všetko sa sústreďuje do hlavného mesta. Veď všade je to tak. Keď sme boli česko-slovensko všetko bolo v Prahe a teraz je všetko v Bratislave - normálna to vec...
  21. 21
    Fxx

25 ročný muž

@pawlo ojojooooj...bol si už v BA? :D:D:D odvážne tvrdenie
  22. 22
    Pawlo

25 ročný muž
    <b>Cassovia</b>

@Fxx - jasné - keby som to nevedel porovnať tak som ticho. Asi mám iný vkus ako ty ;)
  23. 23
    14ivana151

25 ročná žena
    Sabinov

no weed jasne ze vychod je pc ... blava to su sami namysleny nadrzany a podvadzaci ......v blave ani nevedia co je to Velka noc ....blavaci si myslia ze su vychodniari blby ale opak je pravdou ...v blave su sami tupy nic nevedia len vedia co je to podvadzanie ...drogy ....a konec ....nie zeby som nemala blavakou rada to nie ..ja mam blavu rada ..paci sa mi tam atd ..ale ked vy blavaci tu pisete take na vichodnaroch tak musim obhajovat
  24. 24
    Julinka2582

22 ročné dievča
    birdzdáčka telom i dušou

tak tak :D
  25. 25
    Fr4nk1

24 ročný chalan
    <b>Vancouver ♥</b>

@3 @yukari a pre tieto vaše tvrdenia my na východe nemáme radi Bratislavčanov!
  26. 26
    Ashlee

29 ročná žena
    Prešov/Bratislava

a ešte dodám,že nenávidím slovo "blava..."<br />
    je to BRATISLAVA,ako píše @Cabicabi
  27. 27
    Narazuvzdornaa

23 ročné dievča
    urevany vulgarny chlap

Mala by som diskutovať, ale chce sa mi nadávať.
  28. 28
    Narazuvzdornaa

23 ročné dievča
    urevany vulgarny chlap

Mala by som diskutovať, ale chce sa mi nadávať.
  29. 29
    Cabicabi

hrá sa, že má 1 rok

blava,blavaci,v blave....naučte sa to už konečne..BRATISLAVA..nie blava !!!!..a keď už sa vám to slovo zdá dlhé tak radšej napíšte BA !!!
  30. 30
    14ivana151

25 ročná žena
    Sabinov

@ashlee ved aj bratislavcania volaju blava ta co
  31. 31
    Julinka2582

22 ročné dievča
    birdzdáčka telom i dušou

@ashlee presne,,.aj aj BLAVANIA to tak volajú :D
  32. 32
    Ashlee

29 ročná žena
    Prešov/Bratislava

@14ivana151 je mi to jedno,mne sa to nepáči
  33. 33
    15matka14

24 ročné dievča
    Miluje samotu

@Yukari jasne sedliacka zem...trapas dost co si napisala...poznas iba blavu a koniec...keby si zila na vychode zazila by si ten adrenalin...je tu podla mna omnoho krajsie co z toho ze mate ,,velke,, mesto ked tam niesu ziadne lesy, luky... a mimochodom bratislava to je zmes vychodniarov,madarov a zahorakou. A to vase zatahovanie no bleee no neee vy braaatislaaavcani. A vela z vas je takych co ked sa ovie slovo ROM a ved aj oni su ludia oni zato nemozu ako ziju...skus prist tuna tu uvidis ci si zato nemozu a ako vsetko nicia,provokuju ostatnych.. no ale to som sa uz rozkecala...
  34. 34
    Husky

28 ročný muž
    ...821....XX...

k nazvu: clovek v BRATISLAVE ti nepovie Blava...iba clovek co sa dostahoval odniekial...miestny hovoria ze MESTO :)<br />
    <br />
    k ludom: neviem naco nadavaju vychodniari a stredoslovaci, ked v MESTE je ich najviac...sami si to MESTO robia take, ake je niekedy...<br />
    <br />
    k MESTU: mne je tu dobre...ale nehovorim, ze na vychode napriklad je zle...nemam dovod nadavat...akurat ze nechapem niektore myslienkove pochody ludi z vychodu a mozno to je dovod, ze mi obcas napadne, ze co tu chcu, ked stale len nadavaju
  35. 35
    Matheusko

30 ročný muž

Bratislavcan nie "Blavaak".<br />
    <br />
    . . . inak nic viac, nic menej. Sedlaci sa najdu vsade :-D
  36. 36
    Ayreen

27 ročná žena
    Bratislava

je to tam super. ale čo mi vadí a čo by som neprehrýzla za nič, je obrovské množstvo rómov, takže som verná Bratislave...<br />
    <br />
    a @cabicabi - nezdá sa ti, že toto je už trochu otrepaná hra na mačku a myš? čo vás na tom pomenovaní Blava tak neskutočne uráža?
  37. 37
    Cabicabi

hrá sa, že má 1 rok

@ashlee díky ashlee :D..že si sa ma zastala..tak v mojom okolí nikto z BRATISLAVČANOV nehovorí blava...to by ako vypadalo keby ste aj iné mestá skracovali??..neviem či má cenu niečo ešte dopĺňať ..aj tak si myslíte svoje..a ja myslím si to čo som napísal skorej v @16
  38. 38
    15matka14

24 ročné dievča
    Miluje samotu

@Cabicabi Nebyt bratislavy je hlavne mesto na strednom slovensku a nie v pici na zapade a vsetko je ok
  39. 39
    15matka14

24 ročné dievča
    Miluje samotu

@Pawlo presne suhlasim s tebou plne vo vsetkom:-)
  40. 40
    Cabicabi

hrá sa, že má 1 rok

@15matka14 ja tu neobhajujem Bratislavu ako hlavné mesto, ale ako mesto všeobecne..vobec by mi nevadilo keby Bratislava nebola hlavným mestom, aspoň by sa všetci trepali tam a nie do BA..česť výnimkám..
  41. 41
    Ashlee

29 ročná žena
    Prešov/Bratislava

@Cabicabi nie je za čo;-) inak,ja osobne som sa narodila v Prešove,ale v Bratislave študujem,a inak ako Bratislava toto mesto ani nenazvem;-)<br />
  42. 42
    14ivana151

25 ročná žena
    Sabinov

blawa fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj.....smradlava blava ......komarmi dojebana ... namysleny ludia fuuuuuj hanbite sa ..keby ste aspon mali byt naco namysleny
  43. 43
    Husky

28 ročný muž
    ...821....XX...

@ashlee a vsetci co mate bydlisko v BA, ale pritom domov mate daleko:<br />
    <br />
    PRECO?
  44. 44
    Cabicabi

hrá sa, že má 1 rok

@14ivana151 infantilné (a teraz si vyhľadaj v slovníku, čo to slovo znamená) :D
  45. 45
    15matka14

24 ročné dievča
    Miluje samotu

@Cabicabi ale to je uplne jedno...aj tak bratislava bude premna vzdycky s malym b pretoze sa nad nami dost vytahujete...a stale bude a bude abude s b aj ked na prazdniny tam chodim rada...nevadi mi bratislava ako mesto ale bratislava/obyvatelstvo/ cest vynimkam...
  46. 46
    Antja

25 ročná žena
    State of Love and Trust [BA]

Pýta sa Blavák Číňana, ako sa povie malý kkt. Číňan odpovedá: "Čan." Ďalej chce vedieť, ako sa povie stredný kkt? - "Šičan." A nakoniec, ako sa povie veľký kkt? "Košičan." <br />
    <br />
    Vtip nemá nikoho uraziť, má sa to brať zo srandy a s veľkou rezervou.
  47. 47
    Anzu

28 ročná žena
    Paštikáreň

nerozumiem ľuďom, ktorých bytostne uráža, že hlavné mesto je na západe....ako keby to bola rodinná tragédia. mne osobne je to absolútne jedno, aspoň by sme tu nemali toľko zavadzajúcich administratívnych budov.<br />
    <br />
    a rovnako nerozumiem ľuďom, ktorý iné mesto ako Bratislavu ani nepovažujú za mesto....však aj ona sama je len malá diera!<br />
    <br />
    ľudia, preberte sa z lokalpatriotizmu, aj tak nás všetkých delí len maximálne 8 hodín vlakom...
  48. 48
    Jerry483

25 ročný muž

@46. to poznam :D
  49. 49
    Galinka

28 ročná žena
    ktoré si umelo dvíha ego

Blava je rieka. Blaváci teda asi budú obyvatelia tej rieky... (Vodníci? Vodné víly? Rybičky?)<br />
    <br />
    Som takmer Bratislavčanka a na východe som bola len raz - u kamarátky.<br />
    <br />
    A nepochopím, prečo západné Slovensko má o východnom skreslené predstavy v štýle tých, čo má väčšina Američanov o celom Slovensku.<br />
    A nepochopím ani, prečo východniari zvyknú frfľať na Bratislavu, keď sa sem aj tak potom zvyknú sťahovať.<br />
    (Česť výnimkám, nerobia to všetci, ale nájde sa takých dosť na oboch stranách)
  50. 50
    Matushkaa

22 ročné dievča

sak kazdy sme nejaky:Da ja nvm neodsudzujem vychodnarov..ani stredoslovakov..<br />
    take odveci ze vychod ci co je zapadakov..a ptm ba neni zapadakov?ptm setko je zapadakov..sak zato ze ba je hlavne mesto nemusime byt naj..sak kazdy je odniekal a kazdy ma ine zvyky ci co to..<br />
    cela ta diskusia je zla..sa tu teraz kazdy bude hadat..
  51. 51
    Tomas

týpek, čo založil BIRDZ
    Bratislava

momentálne žiaľ bývam v Bratislave a pripadá mi strašne smiešne celé toto. Bratislaváci sú namyslení, že sú z BA, a že ostatní sú vidláci a neviem čo. A pritom je to strašne trápne, keďže Bratislava je jedna obrovská diera.<br />
    <br />
    A fakt nechápem, tú namyslenosť niektorých ľudí. Načo sú hrdí? Na to že v centre mesta zavreli tržnicu, lebo je na lukratívnom pozemku a hádajú sa kto ju bude vlastniť? Na to, že v centre mesta si chodia užiť lacné pivo cudzinci? Na to, že ak zo 40 minútovej jazdy MHD cca 30 minút stojíte a čakáte na rôznych miestach na spoj a veziete sa reálne len 10 minút? Na to, že je tu centrum s piatimi ulicami? Na to, že z hradu je krásny výhľad na Petržalku? Na tú omamnú vôňu moču, ktorú cíti každý cudzinec, turista i Slovák, ktorý vystúpi na Hlavnej stanici? Na to, že bežný obed je v Rakúsku lacnejší a chutnejší, než u nás? Na to, že z tých 10 lavičiek v centre (pri Kamennom námestí) je 9 obsadených spiacimi tulákmi?
  52. 52
    Ashlee

29 ročná žena
    Prešov/Bratislava

@Husky a ty akože prečo toto riešiš?ja mám môj domov na východe lebo som tam žila vyše 20 rokov...z toho logicky vyplýva,že to miesto nazývam mojím domovom...tak ako aj moji spolužiaci sú z daleka,doma prežili určitú časť života,chodili tam do školy,atd...<br />
    skús sa zamyslieť nad svojou otázkou...<br />
  53. 53
    Grietusha

34 ročná teta
    world citizen, človák

mne je to jedno. osobne mám na východniarov akúsi slabosť, milujem ich humor a vôbec ten prízvuk :D<br />
    <br />
    ale mám rada aj bratislavu. je taká prekvapivá, nikdy neviem, čo ma čaká za rohom :D či nejaké ufo alebo funkcionalistická budova. alebo secesia? <br />
    <br />
    v podstate, sme malí, ale navzájom si tu budeme nadávať a biť sa do hrude, je to na smiech, preboha. a príde mi na smiech aj to obraňovanie, že "bratislava", nie "blava". ako sorry, nehovorím blava preto, aby som niekoho urazila, ale preto, že je to jednoducho kratšie. a poznám bratislavčanov, čo hovoria rovnako. a áno, sú to bratislavčania. <br />
    <br />
    zajebať akýsi bezvýznamný lokalpatriotizmus, ktorý hlavne nemá miesto v štáte, ktoré má asi toľko obyvateľov,ako malá štvrť new yorku.<br />
    <br />
    precestovala som dosť hlavných miest a žiadne z nich samozrejme nie je zložené z domorodcov. tí sú väčšinou odsťahovaní na pokojný vidiek alebo do menších miest. to len pár podivínov u nás má problém s migráciou, ktorá by mohla priniesť šikovnejších ľudí, než sú oni sami.
  54. 54
    Grietusha

34 ročná teta
    world citizen, človák

a vytáča ma predraženosť bratislavy. žijem v brne, ktoré je o niečo menšie než BA a najmä neporovnateľne lacnejšie.<br />
    a krajšie.<br />
    a zaujímavejšie.<br />
    a kultúrnejšie.<br />
    a bez komplexu hlavného mesta.
  55. 55
    Mirage_a

27 ročná žena
    Vajnory

V prvom rade nechápem načo sa všetci sťahujú do BA keď jediné čo vedia je na ňu nadávať (viď @51) . Zostante vo svojich mestách veď čo je tam také zlé keď v BA je aj tak podľa vás všetko horšie???<br />
    <br />
    Nemám nič proti východu,stredu,západu. Je mi úplne jedno kto odkiaľ je pokiaľ nemusím počúvať sračky typu to a to mesto je zapadákov.<br />
    <br />
    Úplne súhlasím s @Cabicabi ...najprv sa naučte ako sa volá hlavné mesto Slovenska a potom tu skúste o niečom polemizovať.<br />
    Názov Bratislavy je odvodený od mena Břetislav a teda podstata slova Bratislava je v časti SLAV a prízvučným je písmeno R..tým pádom slovom "blava" úplne stráca celý svoj zmysel.
  56. 56
    Oinomaos

32 ročný muž
    Bratislava

Ked citam " pre Blavakov" mam chut autorke nafackat....<br />
    Ja zijem v Bratislave nie v Blave!!! <br />
    Kazde mesto a kazda dedina ma svoj oficialny nazov. Tak nerozumiem preco niekto neustale zosmiesnuje oficialne nazvy nejakymi tretotriednymi vyrazmi...<br />
    O vychode ako celku si nemyslim nic. Je to rovnocenna cast slovenska ako ktorakolvek ina. Ty isty ludia, tie iste nazory, tie iste problemy...<br />
    <br />
  57. 57
    Grietusha

34 ročná teta
    world citizen, človák

@mirage_a aj ľudia majú svoje prezývky. bratislavčania sami spravili z blavy "hanlivé" pomenovanie, pričom to je obyčajný nickname.
  58. 58
    Anzu

28 ročná žena
    Paštikáreň

@tomas tak ale zas táto prehnaná hrdosť je na oboch stranách....a odsudzovanie druhých tiež...vlastná skúsenosť. (nie, že by tu takí ľudia neboli, ja len tvrdím, že ako odznelo hore, všade sa nájdu idioti)
  59. 59
    Galinka

28 ročná žena
    ktoré si umelo dvíha ego

@tomas @51 Úprimne ma toto vcelku sklamalo, od teba som čakala inteligentnejší názor než že Bratislavčania sú namyslení...
  60. 60
    Stenatko

22 ročné dievča

Prečo sa tu navzájom urážať? Prečo si tu podkopávať nohy? Preboha! Každý sme iný, každý máme inú výchovu, inú školu, inú rodinu, sme biely či čierny, ale odsudzovať sa len preto, kde bývame? Či na východe, či západe? <br />
    <br />
    Bratislava je možno hlavné mesto a ja v ňom bývam, ale prečo kôli tomu škatuľkovať všetkých, čo bývajú mimo Bratislavy? Prečo sú Košice pre Bratislavu zlé, zastaralé sedlácke a prečo sme pre Košice len umastení a rozmaznaní snobi? Ale v niečom to bude. Ak je jeden človek v BA namyslený hned sú taký všetci.<br />
    <br />
    Toto nikdy neskončí? Každé mesto má predsa svoje čaro.<br />
    <br />
    Ináč ten obrázok bol sarkatický a hovoril za všetko :) <br />
    <br />
    Škoda diskusie. A ešte viac niektorých príspevkov,<br />
  61. 61
    Jemino

29 ročný muž
    Bratislava

A teraz tu o červenej karkulke
  62. 62
    Matheusko

30 ročný muž

Su ludia ktory v BA ziju a narodili sa tu. Ziju tu uz niekolko generacii. A potom su tu ludia hrajuci sa na Bratislavcanov, ktory este vcera nevedeli na ktorej kope hnoja sa narodili. A zial tvoria vacsinu obyvatelstva v Bratislave. 250 000 ludi dochadza denne do Bratislavy za pracou ! Hlavne mesto nieje ziadna vyhra. A Blava . . . <br />
    <br />
    "Blava je umelo upravený vodný tok na západnom Slovensku, v okrese Trnava. Je to pravostranný prítok Dudváhu s celkovou dĺžkou 47,5 km. Blava je nížinným typom vodného toku, napájaného krasovou vyvieračkou. V súčasnosti je názov „Blava“ neštandardizovaný, používajú sa názvy „Horná Blava“ (od prameňa po vtok do Horného Dudváhu) a „Dolná Blava“ (tok odčleňujúci sa z koryta Hornej Blavy a ústiaci do Dolného Dudváhu).<br />
    <br />
    Horná Blava<br />
    Pramení na území Malých Karpát, v neveľkej Dobrovodskej kotline, na okraji Dobrovodského krasu, prameňom Mariáš priamo na území obce Dobrá Voda, v nadmorskej výške približne 250 m n. m. Preteká spomenutou obcou, zľava priberá krátky prítok vytekajúci z vyvieračky v obci, tečie viac-menej juhovýchodným smerom a sprava priberá Hlavinu. Zľava ďalej priberá Jaseňový potok, opúšťa kotlinu a na území Malých Karpát priberá pravostrannú Planinku a tiež ľavostranný Dubnícky potok. Potom vstupuje do Podunajskej pahorkatiny, do geomorfologického podcelku Trnavská pahorkatina, preteká cez Dechtice, oblúkom obteká sústavu Dechtických rybníkov a za obcou pokračuje viac juho-juhovýchodným smerom. Z pravej strany priberá Vrbovec, z ľavej strany Dechtický kanál a preteká cez Kátlovce, pričom výraznejšie rozširuje svoje koryto. Následne pokračuje cez rovinatú Trnavskú tabuľu, rozvetvuje sa na dve ramená, ktoré pokračujú súbežne, ľavé cez Radošovce a pravé cez Paderovce. Pravé rameno sa potom prudko stáča, sprava priberá Dubovský potok a vzápätí sa obe ramená spájajú. Horná Blava ďalej preteká okrajom obce Jaslovské Bohunice, kde sa opätovne vetví na dve ramená, ktoré sa však spájajú cca po 1 km (153,5 m n. m.). Pokračuje cez obec Malženice a cez susedné Bučany, ktoré preteká veľkým oblúkom, stáča sa na východ, sprava sa oddeľuje koryto Dolnej Blavy, zľava vteká Vanigovský kanál a Horná Blava sa spája s Horným Dudváhom (136,3 m n. m.).<br />
    <br />
    Dolná Blava<br />
    Dolná Blava sa oddeľuje z koryta Hornej Blavy juhovýchodne od centra Bučian, odtiaľ pokračuje ďalej na juhojuhozápad v blízkosti intravilánu obcí Brestovany (postupne katastrálne územia Malé Brestovany, Veľké Brestovany, Horné Lovčice) a Dolné Lovčice, kde sprava priberá kanál Raštún a následne z tej istej strany aj Krupský potok. Potom podteká diaľnicu D1. Ďalej ešte preteká v blízkosti obce Zavar a na katastrálnom území obce Križovany nad Dudváhom ústi do Dolného Dudváhu."<br />
    :-D
  63. 63
    Tikalok

27 ročný muž

o východnom Slovensku si myslím to, že je na východ odo mňa. To je vlastne možno aj všetko, čo si o ňom myslím.
  64. 64
    Schizofrenik

27 ročný muž
    LONDON/Croydon

@Grietusha milujem ťa!!! to čo si napísala!! je perfektné!! a inač aj ja preskakujem blavu a idem radšej rovno do Brna :D
  65. 65
    Mirage_a

27 ročná žena
    Vajnory

@grietusha prečo by malo mať hlavné mesto Slovenska nejakú stupídnu skratku? Sú mestá s oveľa dlhšími názvami a nikto ich neskracuje;). Prečo napríklad potom nevoláme Ružomberok-rurok? Alebo Banskú Bystricu- bycu? Alebo Topolčany-tany? <br />
    Nepoznám nikoho kto by názov svojho mesta potreboval skracovať....
  66. 66
    Janulik236

22 ročné dievča
    SolCity :)

milujem východ narodila som sa tu a žijem tu... je tu nádherná krajina... a myslím si že väčšina ľudí, ktorí nadávajú na východ tu nikdy ani neboli... majú o nás úplne skreslené predstavy a nemajú ani potuchy aký naozaj sme....
  67. 67
    Snilko

27 ročná žena
    som raz tu a raz tam...

v lete som dosť cestovala po Slovensku... okrem iných miest na východe som navštívila Košice a hoci som Bratislavčanka, musím priznať, že toto mesto je nádherné, učarovala mi atmosféra tohto mesta, vládla tu pohoda, zvlásť atraktívnou sa mi zdá pešia zóna a spievajúca fontána, aby som nezabudla, aj ľudia tu boli veľmi milí a priateľskí... mne osobne by nerobilo žiadny problém presťahovať sa z Bratislavy do Košíc...<br />
    každá časť Slovenska má svoje klady aj zápory...
  68. 68
    Janulik236

22 ročné dievča

milujem východ narodila som sa tu a žijem tu... je tu nádherná krajina... a myslím si že väčšina ľudí, ktorí nadávajú na východ tu nikdy ani neboli... majú o nás úplne skreslené predstavy a nemajú ani potuchy aký naozaj sme....
  69. 69
    Janulik236

22 ročné dievča

70. 70
    Xrumka

29 ročná žena
    Bratislava

@grietusha @54 to bude tym ze brno nie je hlavne mesto :P :D
  71. 71
    Cabicabi

hrá sa, že má 1 rok

@Mirage_a tak tak..tiež som chcel napísať nejaké príkladý iných miest..a teší ma, že sa tu našiel ďalší človek, ktorý slovo "blava" považuje za úplný nezmysel..je to tak.. má zmysel jedine ako píše @Matheusko, je to nejaký potok..
  72. 72
    Tomas

týpek, čo založil BIRDZ
    Bratislava

@galinka prepáč... ja som do BA prišiel ako prvák s ilúziami, bol som mladý vlastenec, miloval som Slovensko, kupoval som iba výrobky s čiarkovým kódom začínajúcim kódom našej krajiny, bol som hrdý na všetko slovenské, bojkotoval som mcdonaldy a zahraničné obchody... v BA som prišiel o ilúzie o tejto krajine, o ľuďoch, o všetkom...
  73. 73
    Husky

28 ročný muž
    ...821....XX...

@ashlee nepochopila si ma...asi som sa vyjadril nejasne...<br />
    <br />
    viem kde mas domov...ale preco mas potom napriklad na webke napisane ze Bratislava?
  74. 74
    Grietusha

34 ročná teta
    world citizen, človák

@mirage_a o považskej bystrici hovorím ako o povajde (to keď chcem byť milá) alebo o hnilici či len považskej. väčšina ľudí hovorí buď len banská alebo bystrica. o ružomberku sa veľa nerozpráva :D pomenovanie, ktoré používaš častejšie, máš potrebu skrátiť. nevidím na tom nič zlé.
  75. 75
    Xrumka

29 ročná žena
    Bratislava

a inak suhlasim s komentom @49 teda s @galinka
  76. 76
    Tomas

týpek, čo založil BIRDZ
    Bratislava

a čo sa týka predraženosti Bratislavy, kamarát si kúpil auto a začal si chodiť kupovať veci do Rakúska, vraj sa nebojí, že si kúpi niečo pokazené (u nás sa mu to pár krát stalo) a väčšina vecí je ešte lacnejších, je tam väčší výber a predavačky sa usmievajú... Chodí cca 10 minút za hranice. Rozmýšlam, že aj ja to budem robiť...
  77. 77
    Grietusha

34 ročná teta
    world citizen, človák

@xrumka nehovor, nevšimla som si :D <br />
    <br />
    ale aby som nevyznela, že BA nemám rada... myslím to úprimne, keď hovorím, že k nej mám kladný vzťah. ale tieto doťahovačky o Blave či vzťah blava-východ mi prídu trapné a úbohé
  78. 78
    Belzeboss

28 ročný muž
    European capital of trophies

Ide boh a v naruci niesie velke mnozstvo kokotov. Zrazu sa potkne a par kokot sa mu vysype. Zohne sa aby ich skusil pozbierat ale vysypu sa mu dalsie kokoty. Tak sa snazi pozbierat ich ale stale viac a viac kokotov sa mu vysype. Najebe sa a hovori: mam v pici bratislava moze byt aj tu..
  79. 79
    Galinka

28 ročná žena
    ktoré si umelo dvíha ego

@tomas O tie ilúzie si mohol prísť rovnako v Bratislave, v Košiciach, či kdekoľvek inde na Slovensku.<br />
    Nie je to o Bratislave, tá to obvykle len schytá ako hlavné mesto...
  80. 80
    Matheusko

30 ročný muž

Trnavaci . . . maju urcite na svedomi Blavu :-D<br />
    A koho to mame povacsinou vo vlade, mmhm a sme doma. Aspon vieme preco to tu tak vyzera :-D
  81. 81
    Peterkoo

23 ročný chalan

magyarorszag :D:D:D:D:D
  82. 82
    Lilnicole

24 ročné dievča
    Košice

Že ťa huba nebolí, že vraj "salaš". Keď chceš salaše ozajstné, choď na Oravu. Alebo inde.<br />
    <br />
    Nebudem nič porovnávať. V Bratislave som nežila, videla som odtiaľ akurát tak letisko, vlakovú stanicu a kúsok zeme, ktorú bolo z týchto miest vidieť. Nemám čo posudzovať. <br />
    <br />
    Ale NEZNÁŠAM názory ľudí (z hociktorej časti SK) ktorí si myslia, že východné Slovensko je len banda hlúpych sedlákov. Hej, nájdu sa tu aj totálni idioti, ktorí nevedia ani poriadne po slovensky, ale to sa nájdu všade. A ešte, keď to tvrdí nejaký obmedzený magor, čo v živote nos z bytíka nevystrčil.
  83. 83
    Xrumka

29 ročná žena
    Bratislava

@grietusha no predstav si :D
  84. 84
    Adka279

23 ročné dievča
    Vo svete vína a dobrej hudby

východné slovensko je super;)
  85. 85
    Tomas

týpek, čo založil BIRDZ
    Bratislava

@galinka je to možné... Ale proste som prišiel do BA, a všetky sklamania, podvody, oklamania ľuďmi, lži, a všetko zlé som zažil tu, tak sa mi to spojilo s mestom.
  86. 86
    Tomas

týpek, čo založil BIRDZ
    Bratislava

@Mirage_a veľké mestá vo svete majú skratky, to je normálne. V Los Angeles väčšina ľudí povie El-ej (L.A.) či hlavné mesto Washinghton District of Columbia volajú "Dísi" (D.C.), tak Bratislava má proste skratku BA resp. Blava, ja osobne uprednosťnujem BA. Vety ako "idem do Bé-Á, som v Bé-Á", kamoš to volá "Béáčko"... Menej ľudí používa Blava, a väčšinou to používajú "nebratislavčania" :D
  87. 87
    Julinka2582

22 ročné dievča
    birdzdáčka telom i dušou

@matheusko pekný zemepis :D odkial si skopiroval ? :D
  88. 88
    Viollin

26 ročná žena
    storočná

@ Julinka2582 toto je strasne inafantilna anketa,ako tebe robi dobre takto na niekoho kydat ked velke hovno o nom vies...sa zamysli nad sebou,si myslis ze co ze si majsterka sveta za to ze zijes v blave??<br />
    a ze seci ostatni su zberba??<br />
    <br />
    tak podla mna kazdy kto si to mysli je zberba sam! sme seci sloveci tak ludia laskavo uvedomte! a to plati pre kazdeho... taketo zabomysie hadky...<br />
    odcudzite rasistov a nackov ale sami si serete do huby voci vlastnemu narodu....hanba! (grc)
  89. 89
    Julinka2582

22 ročné dievča
    birdzdáčka telom i dušou

@peterkoo .. so dead ?? :D
  90. 90
    Julinka2582

22 ročné dievča
    birdzdáčka telom i dušou

@peterkoo .. so dead ?? :D
  91. 91
    Matias

26 ročný muž
    Bratislava

@51 nuz moje slova zneli rovnako pri rozoberani tejto temi az po slova Načo sú hrdí? kde musim skonstatovat realitu krutu bohuzial.....<br />
    @72 @tomas mohol si dat aspon cest vinimkam snad si nezanevrel na vsetkich blavakov?<br />
    a moj nazor je ze mam rad kazdeho mne nezalezi natom odkial je?
  92. 92
    Matheusko

30 ročný muž

@julinka2582 googlim . . . asi som to vyhrabal na Wiki . . . uz neviem :-D<br />
  93. 93
    Ashlee

29 ročná žena
    Prešov/Bratislava

@Husky pretože tu teraz žijem a budem žiť skoro celý rok v kuse...napríklad najbližšie idem domov až na Vianoce,vieš? takže domov iba cestujem na sviatky,a vyzeralo by asi trocha rozpačito,keby som mala vo webke napísané Bratislava/Prešov...a vlastne,je to moja vec,čo tam mám napísané...
  94. 94
    Julinka2582

22 ročné dievča
    birdzdáčka telom i dušou

milovana moja @viollin ,ja z BA nie som...a neviem preco sa ti uzda ze ja tu niekoho urazam ale bo tak dalje,,ak by som chcela urazat tak poviem rovno..prave zato ,ze tu zijem,chcem vediet co si tam v BA o nas myslia,,tak ze ziadne osočovanie..sorry ale...
  95. 95
    Seagull1

28 ročný muž
    Blava - Trebišov

ta, ja roďeny vychodňar, a som na to i hrdy, že je to tak... nesom nadumany jak BLAVAci, obyvatelia hlavneho valala totej nasej mini republiky. Znam, ze vychod, to neni take jak na zapadze. Dialnicu tu mame jednu, aj to len z Kosic do Presova, je tu telo fabrikoch, ze se tu dakedy ani dychac neda, ale zijeme tu sebe sumne jak jedna rodzina. Roboty net, no i tak nam je fajne. Su tu sumne dzifcata, tote najsamkrajse, sumna priroda, fajne vino (sak Tokajske, Vino regnum - rex vinorum = Vino kralov - kral vin), ta co vecej chcece?<br />
    <br />
    Nemam nic proti Blave, mozno kladivo by som nasiel, ale vychod, to je moja rodna zem. V hlavnej dedine mam kamaratov, rad sa tam vracam, ked mozem, ale nepaci sa mi, ked BLAVAci nadavaju na vychod a myslia si o sebe, ze su neviem aki dobri. Nepaci sa mi, ze vsetky prachy skoncia tam. Nie nadarmo sa vravi, ze Slovensko sa konci za Bratislavou... Som na 100% stotozneny s billboardom, ze Nechceme stadion v BA, ale dialnicu do KE. Co sa tyka dopravy, nie je to najlepsie. Sam pracujem v areali U.S.Steel v KE, a vidim, kolko kamionov sa tam denne premelie. Je to na desiatky, mozno aj stovky.<br />
    <br />
    Jazykove okienko: BRATISLAVA = BLAVA = HLAVNA DEDINA, mozte proti tomu protestovat, mozte na to nadavat, mozte to nemat radi, ale to je vsetko co mozete proti tomu urobit :)
  96. 96
    Hluzar

26 ročný muž

O vychodnom slovensku si myslim tieto fakty:<br />
    1. Zapadne na nich serie<br />
    2. Zapadne sa im vysmieva do tvare<br />
    3. Ziju tam v priemere ovela lepsi ludia ako tu<br />
    4. Bars kedy by som sa tam nastahoval lebo tam poznam kopec super ludi
  97. 97
    Zoskorka

27 ročná žena
    hladajuce Krajinu Nekrajinu

Východné Slovensko je krásne :) Skúste niekedy cestovať vlakom BA - KE a všímajte si okolie, ktorým prechádzate.... na východe niekedy skoro nedýcham.... a čím bližšie som pri Blave, tým menej dôvodov mám na to, aby som sa pozrela von oknom :) No je pravda, že až na okolie väčších miest sú dediny viacmenej ´zapadákov´ , ale o nič väčší , než na zvyšku Slovenska .
  98. 98
    Azizi

hrá sa, že má 0 rokov
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

Takze v prvom rade tiez suhlasim s nazormi, ktore su proti nazvu Blava (tiez sa mi to nepaci, pride mi to hrozne umele, skarede, Bratislava je krasne historicke mesto a cele oslovenie jej viac nez pristane). Ja som toto oznacenie prvy krat pocula v jednom ozdravovacom tabore, kde som bola este ako mala cez prazdniny. Bolo to na strednom slovensku a z velkeho mnozstva deti sme tam boli len 3 bratislavcanky. Vsetci nas neskutocne ponizovali, urazali a zasadne pouzivali len oslovenie Blava, blavaci. Ja som to mala este o nieco tazsie, kedze som bola od nich o niekolko rokov mladsia, takze som bola viacmenej sama a vsetci sa mi smiali, ze ci my tam v Blave vobec vieme co je to pranie, varenie a ze nevieme co je to zivot a ze sme namysleni atd. Neskutocne mi to davali takmer vsetci neustale pocitovat, citila som sa tam, akoze som z toho najodpornejsieho najnechutnejsieho mesta, ake len moze existovat. Pretoze vsetci ho tak (a naozaj velmi precitene) opisovali. <br />
    <br />
    Mam rada CELE slovensko, vsade sa najdu dobri aj zli ludia, vsade sa najdu krasne historicke pamiatky, ci nadherna nezamenitelna priroda (mojou srdcovkou su najma Vysoke a Nizke Tatry), jedinecna atmosfera... Tak preco si to musime sami kazit?
  99. 99
    Zoskorka

27 ročná žena
    hladajuce Krajinu Nekrajinu

a aj ten východniarsky ´zapadákov´ má svoje čaro :) Moja babka napríklad býva na dedine, kde nie je signál, krčma, ani obchod, normálny človek tam netrafí ani s mapou, ale je to tam skrátka čarovné :) <br />
    A čo sa týka miest - medzi životom v KE a v BA nevidím rozdiel. Žijem v podstate v oboch a v oboch mám úplne rovnaké možnosti.
  100. 100
    Estrella

26 ročná žena
    Waiting room..

mne sa tu žije suprovo.. :D :D :D :D :D