Fórum pridal Vinx, 22. 1. 2020 15:15 do kategórie Filozofovanie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Otvorili by ste obálku, v ktorej je uvedený dátum vášho úmrtia?

0
Vinx

tvári sa, že má 4 roky

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Nerwous15

27 ročný muž
    furt rovno a dzig do ľava :P

Uz len pohlad do buducnosti ju meni, a buducnost sa moze najskor vytvorit, az budeme rozhodnuti pre svoju volbu
    Cisto teoreticky, vediet datum umrtia by znamenalo rozhodnut sa pre samovrazdu + vediet kedy spacham samovrazdu? :D
  2. 2
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Uz som si otvoril tu aplikaciu co tu bola nedavno fotka z toho a zostavaju mi 3 roky a 299 dni zevraj
  3. 3
    R4ptor

25 ročný muž

určite áno, ak by mi ostávali dajme tomu už len 3 roky života, tak by som hneď ukončil prácu, školu a išiel si užívať a minúť zarobené peniaze ... zatiaľ čo pri nevedomosti by som počas tých 3 rokov ďalej pracoval, študoval až kým by ma nedostihol nezvratný osud
  4. 4
    Melancholik

28 ročný muž
    Bratislava

wtf to už sú čo za pochody :D a čo tak operovať aj s teóriou že sa budúcnosť meniť nedá? @nerwous15
  5. 5
    Lukaso121

29 ročný muž
    Nitra

ze obalka
  6. 6
    Melancholik

28 ročný muž
    Bratislava

jasne ze by som to otvoril...je to informácia.. čim viac informácií človek má tým sa mu rozširujú viac možnosti s ktorými dokáže pracovať a zlepšit a zefektívniť to čo robí (v tomto prípade by som vedel lepšie využiť čas ktorý mi zostáva)
  7. 7
    Nerwous15

27 ročný muž

@melancholik taka moznost mi pride nelogicka.. lebo mysel, premyslanie, svedomie

Pricina - nasledok
    Vzdelavanie - uvedomenie - poznanie
    Take cosi ma logiku, alebo aspon dovod na zamyslenie

Ak by bolo vsetko dane, tak by sme nemuseli nic, lebo aj tak by sa vsetko stalo ako sa ma stat
  8. 8
    Melancholik

28 ročný muž
    Bratislava

mne zas príde nelogicky tvoj komentár..ale ok

v prvej vete niesu dôvody na to prečo by to nemalo tak fungovať, sú to iba radom slová ktoré si si vybral

stredna pasáž ma dôvod na zamyslenie ale tam by som sa aj zastavil

fuha akože tvrdiť že pokiaľ je všetko dane tak nemusíme nič len ukazuje ako stavias ľudskú myseľ na najvyšší stupeň

ok to je jedno aj tak @nerwous15
  9. 9
    Melancholik

28 ročný muž
    Bratislava

a čo už je len za argument ze ak by bolo všetko dane tak by sme nemuseli nič...

akoby na tom malo záležať či človek niečo robi/nerobí alebo čo :D

ok (letim)
  10. 10
    Nerwous15

27 ročný muž

@melancholik to ti neberiem, len ma napadla otazka.. ta stredna pasaz je to jak to chcem vidiet ja..
    No pockaj, ty tvrdis, ze je vsetko dane, nie ja.. ja som presvedceny o pricine a nasledku ako som uz vyssie zmienil..

Ak sa buducnost neda zmenit, tak naco sa snazit? Ved sa nic nezmeni
  11. 11
    Nerwous15

27 ročný muž

Teraz ta nechapem.. @9 jasne ze nic nemusis, lebo sa to stane, lebo buducnost je dana.. teda pri tvojej teorii o nemennej buducnosti
  12. 12
    Melancholik

28 ročný muž
    Bratislava

prepáč asi som už starý na tieto diskusie,hrozne sa mi to nechce vysvetľovať ako to myslím,tieto veci ma bavili tak 7 rokov do zadu @nerwous15
  13. 13
    Nerwous15

27 ročný muž

@melancholik aha, ok...
  14. 14
    Salora

tvári sa, že má 3 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

načo... mne ho povedala neboha Jolanda (hehe)
  15. 15
    Panakoja

hrá sa, že má 0 rokov

https://www.youtube.com/watch?v=_bSEfx6D8mA
  16. 16
    Kakofonicka

29 ročná žena
    Wonderland

strasne sa mi paci ta birdz logic - ked je forum “chcel/a by si vediet, kedy zomries?”, tak vacsina da nie. prihod ale k tomu obalku a vacsina da ano (:
  17. 17
    Depropex

28 ročný muž
    Už nikto

@kakofonicka obalka uplne meni situaciu chapes ?
  18. 18
    Depropex

28 ročný muž
    Už nikto

ja urcite hej aby som vedel ako velmi divoko mam zacat zit :D
  19. 19
    Ladydoga

tvári sa, že má 6 rokov
    Prašivá diera

@kakofonicka obálka evokuje čokoládu z kinder vajca a dátum úmrtia je kinder surprise (thumbs)
  20. 20
    Tomas55555

24 ročný chalan

Aspoň by som si užíval života a to až do času kedy by som mal zomrieť.
  21. 21
    Kakofonicka

29 ročná žena
    Wonderland

@depropex jj, je mi to jasne. s obalkou je to hned uplne o niecom inom :D
  22. 22
    Aventine

12 ročné dievča
    V ✝emnu spanilém

@depropex @kakofonicka ale veď obálka fakt úplne mení situáciu, väčšina ľudí by nechcela vedieť dátum úmrtia, ale nechať neotvorenú obálku?! To nie :D
  23. 23
    1ggy

22 ročný chalan
    kde sa dá

@nerwous15 pokial by si vedel ze zomries o desat rokov napr. a spachal by si samovrazdu tak by to nebola dobra predpoved. toto je hypoteticka otazka, ktorej podmienkou je, ze predpoved tvojej smrti je stopercentná a teda sa nedá zmenit, takze keby si si ju precital tak by si sa nezabil. buď vies co sa stane a nezmenis to alebo nevies co sa stane "zmenis to" :D dve veci ktore sa navzajom vylucuju nemozu existovat v tom istom vesmire :D
  24. 24
    Annyejnji

21 ročné dievča

To je hrozna otazka :/ NECHCEM to vediet, ale kebyze mam pred sebou obalku ja sa asi nezdrzim, neviem by som sa dokazala zdrzat ale neviem ,c iby somju dokazala otvorit. Asi by som ju co najrychlejsie spalila, aby som to nemusela urobit, ale zaroven by som si potom dlho vycitala, ze som sa nepozrela cize :D vdaka bohu,ze taka obalka nie je :D