Fórum pridal Ucitelka, 10. 9. 2020 22:09 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Pamätáš si 11. september 2001?

0
Ucitelka

44 ročný ujo

Viacerí tu boli asi práve na ZŠ. Máte na tento deň nejaké spomienky ako ste prišli domov a v telke nešlo nič iné iba pád dvojičiek?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Patrixo

33 ročný muž
    Som bezdomovec

pamatam, mal som cervene tricko a prisiel som z vonku a nasi to pozerali v TV
  2. 2
    Patrixo

33 ročný muž
    Som bezdomovec

tvl to uz bude 20 rokov
  3. 3
    Aventine

12 ročné dievča
    V ✝emnu spanilém

Hej, ale neviem čo som mala na sebe :D
  4. 4
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

Pamätám si iba, že to dávali v telke inak nič viac, mala som 7 rokov.
  5. 5
    Void

hrá sa, že má 0 rokov

Pamätám si to dobre, utiekol som v ten deň skôr z družiny a celý deň pozeral správy s dedom ako priklincovaný pri telke
  6. 6
    Annyejnji

22 ročné dievča

vôbec nie :D
  7. 7
    Papver

24 ročné dievča

Konkretne z tohto dna si nepamatam nic, ale mam skor spomienky na obdobie, ktore nasledovalo potom. Nasi vkuse vtedy sledovali spravy a ked som sa hrala v detskej izbe, tak oco raz nahlas vykrikol ze "Bude vojna, bude vojna!" a hrozne som plakala, lebo som sa bala, ze aka vojna bude a preco vlastne. :(
  8. 8
    Salora

tvári sa, že má 4 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

mam tento den dokonale v pamati...
  9. 9
    Ucitelka

44 ročný ujo

Ja si myslím, že na tento deň rozhodne nejde zabudnúť. Ja som bola v družine a keď som prišla domov, boli toho plné správy. Pamätám si dokonca, že tento deň bol sychravý a upršaný. Ak sa dobre pamatám, tak vtedy na školách (aspoň u nás) začali rôzne cvičenia v prípade nejakej hrozby. Svet sa vtedy tak rýchlo zmenil.
  10. 10
    Misfit44

15 ročný chalan

nic si nepamatam ani nemam spomienky
  11. 11
    Foxhound

tvári sa, že má 3 roky
    Neosolium

Bol som ôsmačik na základke. Akurát som šiel v utorok po škole ku kamošovi Andrejovi a stretli sme sa pri výťahoch, povedal mi, že nejaké lietadlá narazili do mrakodrapov v USA, myslel som si že to boli cessny. Večer som sa dozvedel, že to boli boeingy a keď som videl zábery, ostal som šokovaný.
  12. 12
    Torpedo08

29 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Tak viem ze som to vtedy videl no ale nic viac
  13. 13
    Swamper

38 ročný ujo
    BA

Hej pamätám ,) V tom roku som maturoval :) Prišiel som domov a pustil si CNN na káblovke , nebol ani podvečer , to sa ešte "len" čadilo z prvej veže ... Potom som utekal do samošky pre dvadsať flaškových a sledoval to do noci a hovoril som si Bude vojna , omg bude vojna ! A omg bola vojna ,(
  14. 14
    Kokotis

24 ročný chalan
    Dolná krčma

@foxhound konecne ste sa prezradili pane! (:
  15. 15
    Foxhound

tvári sa, že má 3 roky
    Neosolium

@kokotis Aj skôr, len si nezachytil :D . Som ujo :( .
  16. 16
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

Bol som v skolke este vtedy a nase ucitelky to pocuvali v radiu. Ale neuvedomoval som si poriadne o co ide...
  17. 17
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

@foxhound KKS, ty mas kolko vlastne rokov? Pripadam si pri vas vsetkych teraz ako take mlade ucho (hehe)
  18. 18
    Mezomus

hrá sa, že má 2 roky
    asshole birdzu!

@darksider96 aj si!

napr. hejtovat hudbu je snad vysadou nastrocnych (thumbs)
  19. 19
    Elmsi

12 ročné dievča

Ten moment keď som sa to dozvedela a rýchlo sme prepinali telku na stv1 ci stv2
  20. 20
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

@mezomus Je to aj vysadou ludi s vycibrenym hudobnym vkusom ako som ja 8-)
  21. 21
    Kokotis

24 ročný chalan
    Dolná krčma

@darksider96 v skole si asi nebol ked si 1996 bratku...
  22. 22
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

@kokotis Mne dala logopedicka odklad a isiel som do skoly o rok neskor. Mal som vtedy 7 rokov :smile:
  23. 23
    Robin

24 ročný chalan
    The land of thieves & phantoms

Hrali sme v druzine akurat Prince of Persia ked to niekto oznamil
  24. 24
    Kerrang

27 ročný muž

Áno, začala vysielať TA3 vtedy, som to na nej pozeral (hehe)
  25. 25
    Foxhound

tvári sa, že má 3 roky
    Neosolium

Old as fuck :D . @darksider96
  26. 26
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

@22 Teda do skoly som nastupil ako 7 rocny... Ked padli dvojicky, tak vtedy som bol este skolkar (hehe)
  27. 27
    Melancholik

28 ročný muž
    Bratislava

pamätám si len ako to rodičia sledovali v telke a bavili sa o tom či bude tretia svetová
  28. 28
    Firestorm

30 ročný muž
    Bratislava

Pamätám celkom dobre..akurát sme prišli ku kamošovi a jeho otec na nás zvolal nech si zapneme telku a správy..
  29. 29
    Borovy

14 ročné dievča
    pieščiny

Ja nepamätám, len učiteľ nám čosi vravel
  30. 30
    Drazoal

25 ročný muž
    Zvoľen

Nvm ci presne ten den, ale pamatam si, ze sme pozerali spravy o tom na navsteve u susedy, a nejak nic moc asi dospeli neriesili, ale ja som sa este niekolko mesiacov bal pozriet vecer z okna, ze tam uvidim, ako do nas vraza lietadlo :( akoze seriozne, dost ma to vzalo vtedy, mal som cerstvych 6 rokov...
  31. 31
    Lukaso121

29 ročný muž
    Nitra

akurat davali na stv1 maxihru a zrazu sa objavil dole text ze padli dvojicky , to je asi tak vsetko inak ma to nejak nevzalo
  32. 32
    Waagbistritz69

26 ročný muž
    גאָלעס

Jo, mama to tuším pozerala na CNN, ak sme teda ten kanál vtedy mohli nejakým spôsobom chytať. A ja som potom šiel o tom porozprávať o ulicu vedľa kamošovi, ktorému to bolo úplne jedno. 8)
  33. 33
    Mariquittka

27 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

len večer v telke som to videla a nejako detaily nepamätám, bola som tretiačka
  34. 34
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

bol som v kine na Pearl Harbor
  35. 35
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

Vrátila som sa zo školy a prepínala zahranicne spravodajske kanaly. Dokonca som myslím druhy najazd videla naživo. Bola som šokovaná...
  36. 36
    Michelleee

25 ročná žena

Pamatam si ze tiez sme nonstop sledovali s nasimi telku aj v skole ucitelia s nami. Aj ten neurcity strach a pocit neistoty ktory vladol potom. Tiez sme mali rozne cvicenia v skole ako sa spravat. A pamatam si ze sme sa snazili obvolavat vsetkych priatelov co mali nasi v amerike ci su v poriadku.
  37. 37
    Endre-silentname

32 ročný muž
    letím niekde v oblakoch

Toto si pamätám veľmi dobre. Mal som 13, Poobede ako som došiel domov zo školy som zapol telku a bolo to úplne všade. Nikto neriešil nič iné. A hoci som vtedy asi bol aj sklamaný, že nič iné v telke asi nebude, tak som videl priamo pred sebou ako sa stalo niečo skutočne hrozné. Vidieť tie budovy padať bolo strašné. To nebol žiadny akčný film, kde vidíme také scénky. To bola krutá skutočnosť. Prial by som si, keby sme mohli žiť vo svete, kde by tento moment nenastal. Pretože mám pocit, že 11. september 2001 začal úplne nový svet. A určite nie lepší.
  38. 38
    Narazuvzdornaa

26 ročná žena
    bridge troll

Mam dve take spomienky a neviem, ktora je presne z 11. septembra

Jedna je, ze sme boli na last minute v Chorvatsku a videla som to tam s mamkou, a no boli sme v pici

Druha, ze sme to videli s babkou v telke, a ona mi hovorila tiez, ze bude vojna...

No kazdopadne mala som sedem rokov a dovtedy som to vnimala tak, ze vojny boli v stredoveku mozno
  39. 39
    Kokotis

24 ročný chalan
    Dolná krčma

@darksider96 sa divam či mi jebe alebo ano :D ale jasne že si musel byť v školke keď si jak ja :D
  40. 40
    Noia

21 ročné dievča
    Tak blízko a predsa tak ďaleko

Mala som dva roky a asi to bol jeden z mojich prvých dní v škôlke. Nepamätám si absolútne nič, o dôležitosti toho dňa som sa dozvedela až o veľa rokov neskôr.
  41. 41
    Mobscene_69

26 ročná žena
    Smultronställe

Pamätám lebo otec má dnes narodky tak sme ho oslavovali, až kým..
  42. 42
    Metaxa

hrá sa, že má 1 rok
    Benátky/ Panické dravce

Prve dni na osemrocnom gymnaziu... bolo rano trebalo ist do skoly a islo to prave v spravach v telke.
  43. 43
    Moonshine

25 ročný muž

Hoci som mal iba 6 rokov pamätám si, že som náraz druhého z lietadiel videl v priamom prenose v TV

44. 44
    Mobscene_69

26 ročná žena
    Smultronställe

@metaxa lenže u nás bolo vtedy poobede, nie ráno :D
  45. 45
    Dwarvax

33 ročný muž

pamatam, bol som na ZS, myslim, ze 9. rocnik. Prisiel som domov zo skoly a pozeral som to v TV.
  46. 46
    Olii

27 ročná žena
    v predklone

Oh mala som 8 rokov, boli sme na záhrade keď sme to prvýkrát začuli v rádiu..viem že som sa vtedy bala že bude nejaká vojna a že bude aj u nás :D
  47. 47
    Plavam_zivotom

25 ročná žena

Neviem či som bola prváčka alebo druháčka, ale viem, že ma vtedy nasralo, že nedávajú klasický večerný program v telke, lebo všade bol ten atentát. Až potom mi to nejako celé doplo o pár dní, že to je fakt strašná katastrofa, čo sa stalo...
  48. 48
    Pershing363

32 ročný muž
    Bratislava Vrakuňa-Petržalka

Zapol som si rádio Twist a mne to prišlo ako nejaký holywoodsky film, nuž ale nebol to film
  49. 49
    Openmindedfreak

31 ročný muž

Pamätám, mám totiž vtedy narodeniny :D
  50. 50
    Pachirisue

tvári sa, že má 3 roky

pamatam, mam pocit ze to potom ucitelia s nami rozoberali v skole, som mala 11 :)
  51. 51
    Elkiller

29 ročný muž
    burkina faso

ten datum nie, ale pamatam si ze to bolo okolo r. 2000 a bola to velka vec, na obrovskom hranatom telkaci to sledoval foter