Fórum pridal Eli50, 10. 7. 2017 18:49 do kategórie Zvieratká. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Papagáj do domu

0
Eli50

12 ročné dievča

Ahoj. Mam 12 a chcela by som papagaja do domu. Najlepsie nejaky ktory sa da vycvicit a mozno aj rozpravat. Prosim poradte aky je najvhodnejsi.
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Plavam_zivotom

22 ročné dievča
    Bratislava

Tak na začiatok ti stačí niečo menej náročné - napr. Papagáj červenokrídly alebo čo ja viem aj korela, síce nerozprávajú ale ak si ho vezmeš odchovaného od chovateľa a nie od rodičov tak bude krotký. Naučíš sa na ňom čo to obnáša mať papagája a tak a keď budeš skúsenejšia a hlavne STARŠIA a budeš ešte stále chcieť papagája tak si vezmi Papagája sivého (žako) ... a presne ti poviem prečo nie teraz aj keď je rozprávací. Stojí 500€, dožíva sa aj 80 rokov v zajatí, kým ti začne rozprávať chce to veľa cviku a rokov , niekedy aj 3 , 4 roky kým sa naučí tak 20 slov a hlavne si vyžaduje tvoj voľný ČAS , aj 2-3 hodky denne , inak bude smutný a bude si šklbať perie.
  2. 2
    Foxie

hrá sa, že má 1 rok

Radšej si kúp psa, papagáj patrí do prírody nie do klietky (thumbs)
  3. 3
    Plavam_zivotom

22 ročné dievča
    Bratislava

A všetky druhy, ktoré vedia SPOLAHLIVO rozprávať sú tak drahé a aj drahšie. Amazoňan, kakadu, ara.
    Ale vraj každý papagáj ak sa mu venuješ od malinkého malinka to zvládne a taký príklad je aj andulka :D ale to sú podľa môjho názoru také zvláštne jedince :D
  4. 4
    Padlyanjel

23 ročné dievča
    z Xibalby

ja mám žaka, a ty si len myslíš že chceš, ja som si tiež myslela že ok tak teda fajn ale prisam bohu raz ho dam do polievky :D
  5. 5
    Kuko1965

hrá sa, že má 0 rokov

Ideálne pre Teba:
    https://stiahnut.sk/tag/hovoriace-papagaj-hra-na-stiahnutie-zadarmo
  6. 6
    Pupava14

16 ročné dievča

Korela je pre teba naozaj super. :) Ja mám doma 2 a behom pár dní (treba trpezlivosť) som ich vycvičila. Len... 1.ostáva po nich veľa neporiadku 2.ráno ťa môžu zbudiť hlasným škriekaním :D