Fórum pridal Plavam_zivotom, 14. 7. 2017 17:41 do kategórie Úchylnosti. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Pedofília

0
Plavam_zivotom

22 ročné dievča
Bratislava

Prinášam sem tak trošku kontroverznú tému, ktorú z vás asi nie všetci strávia (narážam na kresťanov u nás). Ale ako sa staviate k pedofílií? Ako by ste sa postavili k tomu ak by sa vám váš najlepší kamarát priznal k tomu, že ho sexuálne priťahujú deti?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Plavam_zivotom

22 ročné dievča
    Bratislava

Vysvetlím: V populácií je odhadom 5% ľudí (z veľkej časti mužov), ktorý majú výhradnú sexuálnu preferenciu na deti. Z veľkej časti žijú pedofili skryte, s tým, že za celý život neublížia žiadnemu dieťaťu. K deťom si dokážu vytvoriť vrúcny zamilovaný vzťah, sexuálne ich priťahujú, napriek tomu to nikdy neurobia. Väčšinu znásilnení detí nemajú na svedomí ľudia pedofilnej orientácie, ale psychicky chorí ľudia, resp. sadisti.
    Takže ešte raz otázka: Dokázali by ste prijať a podržať človeka vo svojom blízkom okolí, ktorý by sa vám k tomu priznal alebo by ste s ním okamžite prerušili kontakty?
    Resp. poznáte osobne niekoho kto sa vám s takýmto niečim priznal?
  2. 2
    Ps102

22 ročný chalan
    Muchosransk, mestská časť Vukojebina

Keby sa mu k tomu prizná kamarát, tak by som mu odporučil nejaké weby. Nech si príde na svoje :)
  3. 3
    Lacius

23 ročný chalan
    Castle Black, Jon Snow

Akoze postrazit dieta by som mu nedal...
  4. 4
    Moonlawoo

22 ročný chalan

Kaňešna, že prijal a podržal. Akceptovanie a rešpektovanie takejto identity je pre toho človeka veľmi dôležité, ale praxovanie už by bolo pre mňa za hranicou, to sa rozumie. A osobne nepoznám.
  5. 5
    Melancholik

25 ročný muž

ja by som mu poradil terapie a liecbu, v prvom rade nech si ten clovek uvedomi ze takato "chut" nie je normalna...dieta mu nemoze byt a nie je rovnocennym sexualnym partnerom, je to vychylenie...

cize by som jasne tomu cloveku svoj nazor na to odprezentoval a ziadal po nom aby tieto chute v sebe poriadne rozanalyzoval a snazil sa im porozumiet a ak sa da, opravit ich (terapia samozrejme by bola na mieste) aj keby ma ten clovek presviedcal akokolvek o tom ze by nikdy nic dietatu neurobil, predstava ze cloveka sexualne pritahuje dieta vo vekovom rozmedzi okolo + - 10 rokov, mi pride ako vec ktora sa musi liecit...
    keby sme biologicky a psychologicky boli nastaveni tak ze sme pohlavne a mentalne zreli omnoho skor potom by tato otazka mozno nebola ani na miete pretoze by sme mohli zit sexualne aj pred pubertou...ale clovek mentalne a hlavne pohlavne zrely v tom veku absolutne nie je a to je problem
  6. 6
    0sea

23 ročný chalan
    Atlantis

Pre mňa je to to isté ako homosexualita. Nechcem sa s takými ľuďmi stýkať.
  7. 7
    Lacius

23 ročný chalan
    Castle Black, Jon Snow

@0sea

:D Tak ty si tomu dal. :D
  8. 8
    0sea

23 ročný chalan
    Atlantis

@lacius Pýta sa, ako sa staviam k pedofílii, tak som odpovedal. Ak to niekomu náhodou vadí, tak to je len jeho problém.
  9. 9
    Midnight

28 ročný muž
    si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

@plavam_zivotom nemusím sa vyjadrovať lebo v @1 si to urobila za mňa. neviem či by som ho vedel podržať, lebo si neviem predstaviť ako sa to v takomto niečom robí, ale asi by som sa čo najskôr pokúsil tú vedomosť vykopnúť z aktívnej pamäte, aby mi nijak neovplyvňovala správanie k nemu, lebo nemá prečo.
  10. 10
    Lacius

23 ročný chalan
    Castle Black, Jon Snow

@0sea

:D Je tu gela slnieckarov, davajme pozor! :D
  11. 11
    James98

29 ročný muž
    Bratislava

Nevnímam to ako kontroverznú vec. Pedofília, homosexualita, transexualita atď. boli prítomné v celej histórii ľudstva. Až Európske stredoveké myslenie, z ktorého stále vychádzame, prinieslo bod zlomu. Starší muži vždy spávali s chlapcami a dievčatá sa vydávali pokojne aj v 9 tich rokoch či skorej. Nič zvláštne, spoločenské normy. Ale keďže stále, aspoň myšlienkovými konštrukciami reality sveta, vychádzame zo stredovekého Európskeho myslenia - je nám ako spoločnosti takéto správanie vzdialené.
  12. 12
    0sea

23 ročný chalan
    Atlantis

@lacius Našťastie mi je jedno, čo si o mne birdzáci pomyslia.
  13. 13
    Heineken

22 ročný chalan

ze trosku kontroverzna tema ,verejne ukamenovat
  14. 14
    Riddler

24 ročný chalan
    Martin

No ak by sa s tým snažil bojovať, potláčať to a považoval to za niečo zlé, tak by som sa od neho nepotreboval úplne odstrihnúť,aj ked nejako by to naše vzťahy asi poznačilo, nebolo by to úplne to isté ako s kamarátom heterosexuálom, ale ako človeka by som ho zas úplne neodpísal. Ale akonáhle by sa neovládol a znásilnil dieťa,tak by som ho už nechcel ani vidieť.
  15. 15
    Riddler

24 ročný chalan
    Martin

@james98 To,že kedysi bolo čosi spoločensky akceptované ale neznamená, že je to v poriadku. Kedysi boli napríklad ľaváci diskriminovaní a museli písať pravou, čo vraj na ich psychiku malo zlý vplyv, takisto antisemitizmus sa často vyťahuje ako čosi zlé z minulosti,čo sa nesmie vrátiť a nepatrí do tejto doby, nikto pri tejto téme nepovie "nič kontroverzné, ved kedysi to bolo úplne v pohode,len dnes už sú iné normy". Takže ak nezľahčuješ antisemitizmus, nemal by si ani pedofíliu, ktorá nie je ani o vlások lepšia.
  16. 16
    James98

29 ročný muž
    Bratislava

@riddler Ono písala o inom druhu pedofílie. Samozrejme, že znásilnovanie detí (alebo akékoľvek znásilnovanie) by som v živote netoleroval. Ani v minulosti nešlo o znásilnovanie. Uplne je jasne, že ked nejaky knaz alebo hoc kto, dieta znasilny- zasluži si sediet.
  17. 17
    Riddler

24 ročný chalan
    Martin

@james98 Tak znásilňovanie je neprijateľné,to bez debaty, ale ja by som nesúhlasil ani s tým, aby sa vrátili tie staré "normy", napríklad metodou Overtonovho okna žeby sa to začalo pretláčať v spoločnosti, žeby boli deti vystavené predčasnej sexualizácii. V prípade detí je podľa mňa jedno, či ide o znásilnenie alebo dieťa po nejakom brainwashingu s tým súhlasí, nemorálne je to v oboch prípadoch.
  18. 18
    Foxie

hrá sa, že má 1 rok

Jasné že by som ho podržala a neprerušila by som s ním priateľstvo.

A zaujímavé koľko ľudí by takého človeka poslalo na liečenie ak by sa im so svojou orientáciou priznal, no chcela by som vidieť to, ako by tam poslali aj ostatných ľudí čo nie sú heterosexuálne orientovaní.
  19. 19
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

Ako kresťan hovorím: Tak poslať takého hneď na psychiatriu, nie je to normálne a keď už začal "účinkovať" tak bez pardónu do basy (alebo najprv na súdom nariadené nejaké liečenie).
  20. 20
    Antifunebracka

28 ročný muž
    cvokar birdzu

Tak podľa mňa je zas divné spávať s 18-ročnými (a viac!) starenkami a tiež za to nikoho neodsudzujem (?)
  21. 21
    Riddler

24 ročný chalan
    Martin

@foxie Pedofília je skôr deviácia,nie orientácia.
  22. 22
    Foxie

hrá sa, že má 1 rok

@riddler Podľa LGBTI komunity, harvard health publication a rôznych asociácii je to už orientácia
  23. 23
    Riddler

24 ročný chalan
    Martin

@foxie Podľa mňa by to nemalo byť na jednej úrovni s heterosexuálnou orientáciou, patrí tomu štatút deviácie.
  24. 24
    Nationalgeographic

22 ročný chalan
    Poprad

@18 (thumbs)
  25. 25
    Nationalgeographic

22 ročný chalan
    Poprad

@riddler Samotna Pedofilia nie je deviacia
  26. 26
    Antifunebracka

28 ročný muž
    cvokar birdzu

@foxie Pedofília, na rozdiel od iných orientácií, je škodlivá. Preto by som ju tam nezaraďoval.
  27. 27
    Kuko1965

hrá sa, že má 0 rokov

@plavam_zivotom
    Prečo by to kresťania nemali "stráviť"?
    Povinnosťou kresťana je takého človeka s láskou prijať a pomôcť mu niesť jeho ťažký životný kríž. Súčasťou pomoci môže byť aj odborná pomoc, terapia, duchovná pomoc, spoločenstvo, a pod. Toto všetko katolícka cirkev "inak orientovaným" ponúka. Samozrejmou súčasťou pomoci je aj ochrana detí. V prípade kriminálneho činu je súčasťou pomoci aj umožniť niesť zodpovednosť za jeho činy pred spoločnosťou.
  28. 28
    Georg21

10 ročný chlapec
    ירושלים

@27 Súhlasím.
    Lebo neviem o tom, že by cirkev či nejaký autenticky veriaci človek schvaľoval pedofíliu...

Odporučil by som mu odbornú pomoc, a neotočil by som sa mu chrbtom lebo viem nenávidieť zlo (hriech) a pritom človeka stále mať rád...
    A ty? (letim)
  29. 29
    Turbolienka123

18 ročné dievča

Samozrejme, že by som mu odporúčila nejaké liečenie. Nie je to normálne. Bavila by som sa s tým človekom pokiaľ by sa dal liečiť, ale ak nie, tak by som s ním prerušila všetky kontakty. Tiež by som sa na toho človeka nevedela pozerať ako pred tým jednoducho tá myšlienka u neho že je na deti by tak nepríjemne nado mnou visela aj keď by som na to nemyslela naschvál, no predsa by mi to bolo také.
  30. 30
    Mobscene_69

23 ročné dievča
    Smultronställe

Je mi zle ako podaktorí z vás berú pedofíliu na rovnakej úrovni, ako homosexualitu...Pedofília ako aj zoofília sú choré úchylnosti zamerané len na ukájanie, homosexualita je o láske, čo mnohí nevedia pochopiť a tolerovať..Neviem či by ste rovnako reagovali keby vám raz váš syn oznámil, že ľúbi muža, alebo keby vám oznámil, že sa mu postaví na deťoch pred škôlkou...
  31. 31
    Plavam_zivotom

22 ročné dievča
    Bratislava

@georg21 Ja ak by som mala takého kamaráta tak by som sa mu snažila pomôcť nájsť nejaké dievča, ukázala by som mu krásy ženstva. Pokúsila by som sa s ním prísť v čom tkvie jeho pedofília (lebo veľké percento pedofilov boli proste zneužití v detstve a tak im to mozog poberá inak) a snažila by som sa mu vysvetliť, že je to len určitá disharmónia na mozgu... No a ak by bol nejakým spôsobom taký, že by sa mi stále zdôveroval s túžbou po sexe s dieťaťom rozhodne by som mu povedala, že mne sú také reči nepríjemné a že s ním pokojne zájdem k nejakému sexuológovi a tak. :)
    Mne je tých ľudí hlavne ľúto... s čím musia žiť. :/
  32. 32
    Lamerde

25 ročný muž

Môže byť aj 12 ročné dievča pekné, že by si ju pichol, ale menej už nie, to by bolo divné
  33. 33
    Georg21

10 ročný chlapec
    ירושלים

@plavam_zivotom myslím, že človek ktorý je nejako chorý, netúži alebo by nemal túžiť po našej ľútosti. Skôr potrebuje prijatie, pochopenie. Samozrejme s tým, že síce jeho správanie neschvaľujem ale chcem mu pomáhať ak on chce...
  34. 34
    Dezolat

29 ročný muž

Vazne neviem co by som urobil. Urcite by to nase vstahy zmenilo a zvazoval by som upovedomenie policie.
  35. 35
    Mayben

25 ročná žena
    telom v PD, mysľou inde...

tak pre mňa, ako pre matku 5ročného dievčatka by to bolo celkom nepríjemné... úprimne, neviem ako by som sa v takej situácii zachovala
  36. 36
    Wewo

24 ročný chalan
    Bratislava / IpD

5%? Tak to je riadne cislo. To by ma zaujimalo ze kto z birdzu je pedofil.

Na druhu stranu, vravi sa, ze "when her age ain't on the clock, she's ready for the cock" (rofl)