Fórum pridal Plavam_zivotom, 14. 7. 2017 17:41 do kategórie Úchylnosti. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Pedofília

0
Plavam_zivotom

22 ročné dievča

Prinášam sem tak trošku kontroverznú tému, ktorú z vás asi nie všetci strávia (narážam na kresťanov u nás). Ale ako sa staviate k pedofílií? Ako by ste sa postavili k tomu ak by sa vám váš najlepší kamarát priznal k tomu, že ho sexuálne priťahujú deti?
Odozva

Názory k téme

 1. 1
  Plavam_zivotom

  22 ročné dievča

  Vysvetlím: V populácií je odhadom 5% ľudí (z veľkej časti mužov), ktorý majú výhradnú sexuálnu preferenciu na deti. Z veľkej časti žijú pedofili skryte, s tým, že za celý život neublížia žiadnemu dieťaťu. K deťom si dokážu vytvoriť vrúcny zamilovaný vzťah, sexuálne ich priťahujú, napriek tomu to nikdy neurobia. Väčšinu znásilnení detí nemajú na svedomí ľudia pedofilnej orientácie, ale psychicky chorí ľudia, resp. sadisti.
  Takže ešte raz otázka: Dokázali by ste prijať a podržať človeka vo svojom blízkom okolí, ktorý by sa vám k tomu priznal alebo by ste s ním okamžite prerušili kontakty?
  Resp. poznáte osobne niekoho kto sa vám s takýmto niečim priznal?
 2. 2
  Ps102

  22 ročný chalan
  Hugh Hefner Birdzu

  Keby sa mu k tomu prizná kamarát, tak by som mu odporučil nejaké weby. Nech si príde na svoje :)
 3. 3
  Lacius

  23 ročný chalan
  Castle Black, Jon Snow

  Akoze postrazit dieta by som mu nedal...
 4. 4
  Moonlawoo

  hrá sa, že má 0 rokov

  Kaňešna, že prijal a podržal. Akceptovanie a rešpektovanie takejto identity je pre toho človeka veľmi dôležité, ale praxovanie už by bolo pre mňa za hranicou, to sa rozumie. A osobne nepoznám.
 5. 5
  Melancholik

  26 ročný muž

  ja by som mu poradil terapie a liecbu, v prvom rade nech si ten clovek uvedomi ze takato "chut" nie je normalna...dieta mu nemoze byt a nie je rovnocennym sexualnym partnerom, je to vychylenie...

  cize by som jasne tomu cloveku svoj nazor na to odprezentoval a ziadal po nom aby tieto chute v sebe poriadne rozanalyzoval a snazil sa im porozumiet a ak sa da, opravit ich (terapia samozrejme by bola na mieste) aj keby ma ten clovek presviedcal akokolvek o tom ze by nikdy nic dietatu neurobil, predstava ze cloveka sexualne pritahuje dieta vo vekovom rozmedzi okolo + - 10 rokov, mi pride ako vec ktora sa musi liecit...
  keby sme biologicky a psychologicky boli nastaveni tak ze sme pohlavne a mentalne zreli omnoho skor potom by tato otazka mozno nebola ani na miete pretoze by sme mohli zit sexualne aj pred pubertou...ale clovek mentalne a hlavne pohlavne zrely v tom veku absolutne nie je a to je problem
 6. 6
  0sea

  16 ročný chalan
  Meropé, Plejády

  Pre mňa je to to isté ako homosexualita. Nechcem sa s takými ľuďmi stýkať.
 7. 7
  Lacius

  23 ročný chalan
  Castle Black, Jon Snow

  @0sea

  :D Tak ty si tomu dal. :D
 8. 8
  0sea

  16 ročný chalan
  Meropé, Plejády

  @lacius Pýta sa, ako sa staviam k pedofílii, tak som odpovedal. Ak to niekomu náhodou vadí, tak to je len jeho problém.
 9. 9
  Midnight

  28 ročný muž
  si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

  @plavam_zivotom nemusím sa vyjadrovať lebo v @1 si to urobila za mňa. neviem či by som ho vedel podržať, lebo si neviem predstaviť ako sa to v takomto niečom robí, ale asi by som sa čo najskôr pokúsil tú vedomosť vykopnúť z aktívnej pamäte, aby mi nijak neovplyvňovala správanie k nemu, lebo nemá prečo.
 10. 10
  Lacius

  23 ročný chalan
  Castle Black, Jon Snow

  @0sea

  :D Je tu gela slnieckarov, davajme pozor! :D
 11. 11
  James98

  30 ročný muž
  Bratislava

  Nevnímam to ako kontroverznú vec. Pedofília, homosexualita, transexualita atď. boli prítomné v celej histórii ľudstva. Až Európske stredoveké myslenie, z ktorého stále vychádzame, prinieslo bod zlomu. Starší muži vždy spávali s chlapcami a dievčatá sa vydávali pokojne aj v 9 tich rokoch či skorej. Nič zvláštne, spoločenské normy. Ale keďže stále, aspoň myšlienkovými konštrukciami reality sveta, vychádzame zo stredovekého Európskeho myslenia - je nám ako spoločnosti takéto správanie vzdialené.
 12. 12
  0sea

  16 ročný chalan
  Meropé, Plejády

  @lacius Našťastie mi je jedno, čo si o mne birdzáci pomyslia.
 13. 13
  Heineken

  23 ročný chalan

  ze trosku kontroverzna tema ,verejne ukamenovat
 14. 14
  Riddler

  25 ročný muž
  Martin

  No ak by sa s tým snažil bojovať, potláčať to a považoval to za niečo zlé, tak by som sa od neho nepotreboval úplne odstrihnúť,aj ked nejako by to naše vzťahy asi poznačilo, nebolo by to úplne to isté ako s kamarátom heterosexuálom, ale ako človeka by som ho zas úplne neodpísal. Ale akonáhle by sa neovládol a znásilnil dieťa,tak by som ho už nechcel ani vidieť.
 15. 15
  Riddler

  25 ročný muž
  Martin

  @james98 To,že kedysi bolo čosi spoločensky akceptované ale neznamená, že je to v poriadku. Kedysi boli napríklad ľaváci diskriminovaní a museli písať pravou, čo vraj na ich psychiku malo zlý vplyv, takisto antisemitizmus sa často vyťahuje ako čosi zlé z minulosti,čo sa nesmie vrátiť a nepatrí do tejto doby, nikto pri tejto téme nepovie "nič kontroverzné, ved kedysi to bolo úplne v pohode,len dnes už sú iné normy". Takže ak nezľahčuješ antisemitizmus, nemal by si ani pedofíliu, ktorá nie je ani o vlások lepšia.
 16. 16
  James98

  30 ročný muž
  Bratislava

  @riddler Ono písala o inom druhu pedofílie. Samozrejme, že znásilnovanie detí (alebo akékoľvek znásilnovanie) by som v živote netoleroval. Ani v minulosti nešlo o znásilnovanie. Uplne je jasne, že ked nejaky knaz alebo hoc kto, dieta znasilny- zasluži si sediet.
 17. 17
  Riddler

  25 ročný muž
  Martin

  @james98 Tak znásilňovanie je neprijateľné,to bez debaty, ale ja by som nesúhlasil ani s tým, aby sa vrátili tie staré "normy", napríklad metodou Overtonovho okna žeby sa to začalo pretláčať v spoločnosti, žeby boli deti vystavené predčasnej sexualizácii. V prípade detí je podľa mňa jedno, či ide o znásilnenie alebo dieťa po nejakom brainwashingu s tým súhlasí, nemorálne je to v oboch prípadoch.
 18. 18
  Foxie

  hrá sa, že má 2 roky
  ¯\_(ツ)_/¯

  Jasné že by som ho podržala a neprerušila by som s ním priateľstvo.

  A zaujímavé koľko ľudí by takého človeka poslalo na liečenie ak by sa im so svojou orientáciou priznal, no chcela by som vidieť to, ako by tam poslali aj ostatných ľudí čo nie sú heterosexuálne orientovaní.
 19. 19
  Kierkegaard

  24 ročný chalan
  Vesmír

  Ako kresťan hovorím: Tak poslať takého hneď na psychiatriu, nie je to normálne a keď už začal "účinkovať" tak bez pardónu do basy (alebo najprv na súdom nariadené nejaké liečenie).
 20. 20
  Antifunebracka

  28 ročný muž
  f(itn)esak birdzu

  Tak podľa mňa je zas divné spávať s 18-ročnými (a viac!) starenkami a tiež za to nikoho neodsudzujem (?)
 21. 21
  Riddler

  25 ročný muž
  Martin

  @foxie Pedofília je skôr deviácia,nie orientácia.
 22. 22
  Foxie

  hrá sa, že má 2 roky
  ¯\_(ツ)_/¯

  @riddler Podľa LGBTI komunity, harvard health publication a rôznych asociácii je to už orientácia
 23. 23
  Riddler

  25 ročný muž
  Martin

  @foxie Podľa mňa by to nemalo byť na jednej úrovni s heterosexuálnou orientáciou, patrí tomu štatút deviácie.
 24. 24
  Nationalgeographic

  23 ročný chalan
  Poprad

  @18 (thumbs)
 25. 25
  Nationalgeographic

  23 ročný chalan
  Poprad

  @riddler Samotna Pedofilia nie je deviacia
 26. 26
  Antifunebracka

  28 ročný muž
  f(itn)esak birdzu

  @foxie Pedofília, na rozdiel od iných orientácií, je škodlivá. Preto by som ju tam nezaraďoval.
 27. 27
  Kuko1965

  hrá sa, že má 1 rok

  @plavam_zivotom
  Prečo by to kresťania nemali "stráviť"?
  Povinnosťou kresťana je takého človeka s láskou prijať a pomôcť mu niesť jeho ťažký životný kríž. Súčasťou pomoci môže byť aj odborná pomoc, terapia, duchovná pomoc, spoločenstvo, a pod. Toto všetko katolícka cirkev "inak orientovaným" ponúka. Samozrejmou súčasťou pomoci je aj ochrana detí. V prípade kriminálneho činu je súčasťou pomoci aj umožniť niesť zodpovednosť za jeho činy pred spoločnosťou.
 28. 28
  Georg21

  10 ročný chlapec
  Jerušalajim

  @27 Súhlasím.
  Lebo neviem o tom, že by cirkev či nejaký autenticky veriaci človek schvaľoval pedofíliu...

  Odporučil by som mu odbornú pomoc, a neotočil by som sa mu chrbtom lebo viem nenávidieť zlo (hriech) a pritom človeka stále mať rád...
  A ty? (letim)
 29. 29
  Turbolienka123

  18 ročné dievča

  Samozrejme, že by som mu odporúčila nejaké liečenie. Nie je to normálne. Bavila by som sa s tým človekom pokiaľ by sa dal liečiť, ale ak nie, tak by som s ním prerušila všetky kontakty. Tiež by som sa na toho človeka nevedela pozerať ako pred tým jednoducho tá myšlienka u neho že je na deti by tak nepríjemne nado mnou visela aj keď by som na to nemyslela naschvál, no predsa by mi to bolo také.
 30. 30
  Mobscene_69

  24 ročné dievča
  Smultronställe

  Je mi zle ako podaktorí z vás berú pedofíliu na rovnakej úrovni, ako homosexualitu...Pedofília ako aj zoofília sú choré úchylnosti zamerané len na ukájanie, homosexualita je o láske, čo mnohí nevedia pochopiť a tolerovať..Neviem či by ste rovnako reagovali keby vám raz váš syn oznámil, že ľúbi muža, alebo keby vám oznámil, že sa mu postaví na deťoch pred škôlkou...
 31. 31
  Plavam_zivotom

  22 ročné dievča

  @georg21 Ja ak by som mala takého kamaráta tak by som sa mu snažila pomôcť nájsť nejaké dievča, ukázala by som mu krásy ženstva. Pokúsila by som sa s ním prísť v čom tkvie jeho pedofília (lebo veľké percento pedofilov boli proste zneužití v detstve a tak im to mozog poberá inak) a snažila by som sa mu vysvetliť, že je to len určitá disharmónia na mozgu... No a ak by bol nejakým spôsobom taký, že by sa mi stále zdôveroval s túžbou po sexe s dieťaťom rozhodne by som mu povedala, že mne sú také reči nepríjemné a že s ním pokojne zájdem k nejakému sexuológovi a tak. :)
  Mne je tých ľudí hlavne ľúto... s čím musia žiť. :/
 32. 32
  Lamerde

  25 ročný muž

  Môže byť aj 12 ročné dievča pekné, že by si ju pichol, ale menej už nie, to by bolo divné
 33. 33
  Georg21

  10 ročný chlapec
  Jerušalajim

  @plavam_zivotom myslím, že človek ktorý je nejako chorý, netúži alebo by nemal túžiť po našej ľútosti. Skôr potrebuje prijatie, pochopenie. Samozrejme s tým, že síce jeho správanie neschvaľujem ale chcem mu pomáhať ak on chce...
 34. 34
  Dezolat

  29 ročný muž

  Vazne neviem co by som urobil. Urcite by to nase vstahy zmenilo a zvazoval by som upovedomenie policie.
 35. 35
  Mayben

  26 ročná žena
  PD/BA

  tak pre mňa, ako pre matku 5ročného dievčatka by to bolo celkom nepríjemné... úprimne, neviem ako by som sa v takej situácii zachovala
 36. 36
  Wewo

  24 ročný chalan
  Bratislava / IpD

  5%? Tak to je riadne cislo. To by ma zaujimalo ze kto z birdzu je pedofil.

  Na druhu stranu, vravi sa, ze "when her age ain't on the clock, she's ready for the cock" (rofl)