Fórum pridal Atom12, 14. 9. 2020 08:33 do kategórie Čo ma nasralo. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Peniaze

Názory k téme

1. 1
    Atom12

27 ročná žena

Ahojte,idem študovať do Trnavy a rodičia mi budú platiť 240€ na podnájom a dávať 200€ na stravu z hľadiska že budem na vysokej neviem či budem stíhať aj brigádu ale uz si nejakú hľadám myslíte že sa bude dať vyžiť z 200€ na mesiac s tým že si máte aj variť a domov ísť nemôžete stále lebo bývate strašne ďaleko ?
  2. 2
    Cltr0n

27 ročný muž
    Oravská divočina/Pažravá pri Zvolene

Ja som dostával na stravu 130 EUR a bola to pohodka, ak boli extra výdavky na alkohol, kavicky, vyletiky, prevádzku auta tak to šlo z vlastných úspor.
  3. 3
    Sasi2680

hrá sa, že má 0 rokov

A koľko by si chcel na stravu? Podľa mňa to máš dosť luxus že ti dajú toľko peňazí ešte keď ti aj nájom platia.. niekedy sa z 200€ musí uživiť 3 clenna rodina..
  4. 4
    Fakecocacolazero

24 ročné dievča
    Malacky

200 je podla mna fakt uplne, ze dost ako hovori @3 ... pokial si teda budes varit a nebudes chodit len po restauraciach, lebo to sa vie predrazit v takomto pripade
  5. 5
    Energy1010

23 ročný chalan

Vazne ides na na Vysoku skolu ze sa toto pytas? 200€ na stravu je dost.
  6. 6
    Erixa

22 ročné dievča
    Trnavská nemocnica

A čo ideš študovať, keď nebudeš stíhať brigády?
  7. 7
    Notmehofejk

39 ročný ujo
    Fear no more, precious ladies!

ja som sa vacsinou zmestil do 120 mesacne na stravu. za boha sice netusim ako, ale vtedy som to zvladol.
  8. 8
    Warble

21 ročné dievča

no ja napr studujem v ba a zijem z nejakych 120eur mesacne (kam ratam stravu, dopravu, veci do skoly, obcas nejaku kavicku, oblecenie, kino...), takze 200eur mas pozehnane urcite
  9. 9
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

Omg akoze, nemyslim ze mi nasi davali malo ale teda 200 eur specialne na stravu som bez brigad nemala nikdy :D
  10. 10
    Chirurg

26 ročný muž

za 200€ mozes mat kazdy den steak s batatmi, ty princezna.

a este ti polovica ostatne.
  11. 11
    Narazuvzdornaa

26 ročná žena
    bridge troll

Jesus hejty.. ano za 200 sa v pohode najes, ale teda imho ti na nejake chodenie vonku, oblecenie a ine veci z toho nevyjde
  12. 12
    Paťuškooo

32 ročný muž
    Levice

Rožok stojí 0,07€. Za 200€ máš 2857 rožkov. To je 95 rožkov na deň.
  13. 13
    Kerrang

27 ročný muž

Určite áno, ja keď som ešte spĺňal podmienky polosiroty som dostával do 150€ a aj som zaplatil privát alebo keď sa podarilo že mi dali, tak intrák, školské obedy, poplatky ako paušál, školské poplatky (poplatky za knihy keď som si kupil a čo prišlo benzín do auta, dopravu atď.) ...no a ešte z toho aj potraviny a žil som vystačilo mi a ešte mi aj zostalo čosi z toho :smile: ...keď mi to skončilo, tak som ešte skromnejšie dokázal žiť, knihy som si požičiaval, chodil lacnejšou dopravou, obmedzoval auto ...takže taký peniaz to je luxus (hehe)
  14. 14
    Sasi2680

hrá sa, že má 0 rokov

@narazuvzdornaa ale tak hádam mu nemajú rodičia dotovať aj zábavy a chodenie po baroch, keď všetky základné veci bude mať zabezpečené bez toho, aby pohol prstom
  15. 15
    Elmsi

12 ročné dievča

Jebe ti? :D ja som na intraku využila z 50€ na mesiac a z toho som dávala 40€ na cigy
  16. 16
    Nerwous15

27 ročný muž
    furt rovno a dzig do ľava :P

To sa chvalis, alebo chces len pohorsit birdz komunitu? Kazdopadne sa ti to dari :D
  17. 17
    Energy1010

23 ročný chalan

@elmsi 10€ to si bola kazdy den na rozkoch a vifonke? :D
  18. 18
    Salora

tvári sa, že má 4 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

maval som aj omnoho menej... a aspoň sa naučíš šetriť, ak si nenájdeš brigádu (hehe) možno neuveríš, ale existujú dnes napr. aj rodiny, ktoré vyžijú z 500 evry mesačne
  19. 19
    Narazuvzdornaa

26 ročná žena
    bridge troll

@sasi2680 cjvm ja to celkom takto nevidim, to je vec kazdej rodiny, jak sa dohodnu.. proste od niekoho sa ocakava, ze si plusminus vsetko zaplati sam, niekomu pokryju rodicia veci nevyhnutne pre zivot a niekomu daju aj na rozhadzovanie

Ja som mala na Vs k dispozicii dost podstatne viac ako 200 eur teda, a sice som potom aj dost sama zarabala k tomu (z coho som zivila niekolko rokov dalsiu osoby a setrila), ale nemam rada taky postoj, ze student ma byt chudobny a studenti, ktorym prispievaju rodicia, vyciciavaju svoju rodinu atd
    Sak jasne, ze ked je prijem domacnosti osemsto eur a su dve deti v studentskom veku, tak sa neda, ale tuto zakladatelovi rodicia mu to zjavne sami navrhli
  20. 20
    Narazuvzdornaa

26 ročná žena
    bridge troll

Inac fakt ako ludia, wtf :D

ano vsetci ste zili z toho, co ste nasli pod oknami intraku a zo styroch eur a balicka vreckoviek na mesiac, a treba sa naucit, o com je zivot, lebo existuju aj chudobni ludia

Fakt wtf, ja poznam dost vela dost chudobnych ludi a neviem jak by im pomohlo, kebyze vsetci ziju tak skromne, ako je len fyzicky mozne
  21. 21
    Lenkaska1

24 ročné dievča
    Bratislava

Podľa mna v pohode vyzijes aj keď sem tam pôjdeš do lacnejšej restiky alebo baru :D
  22. 22
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

Áno dá.
  23. 23
    Elmsi

12 ročné dievča

@energy1010 väčšinou som si navarila veľa polievky a mala aj na 4 dni alebo cestoviny. Tesco kútik so zlacnenou zeleninou som si išla pravidelne
  24. 24
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

@narazuvzdornaa nie ale proste som dospely clovek, hej, studujem, ale preco by mi rodicia mali platit volnocasove aktivity :D oblecenie mi ofc kupovali, na jedlo som mala pohodlne mnozstvo penazi, ked som chcela navyse sla som robit. Nemala som pocit, ze by som bola nejak ukracovana alebo zila z toho, co najdem pod oknami.
  25. 25
    Lakero

22 ročný chalan
    Ďaleko za siedmimi horami

Ty kokos, máš 26 a rodičia ti budú platiť pomaly 500 mesačne? Z 200€ som mal 6 jedál denne keď som žral podľa jedálnička, nehovoriac o tom, že ani nevieš koľko cca minieš na jedlo
  26. 26
    Moonshine

25 ročný muž

Buď rada aj za tých 200, mne takto nikdy nedali nič ..A tým mi dali vlastne všetko
  27. 27
    Narazuvzdornaa

26 ročná žena
    bridge troll

@staphylococcus ok vsak nemusi 20+ rocny clovek od rodicov chciet nejake luxusne veci/zazitky, nakladne aktivity, ale tak ten studujuci clovek je v priprave na povolanie. K normalnej kvalite zivota cloveka v Europe patri aj vlastnit nejake veci a kusok spolocensky zit, a ak si to moze dovolit (hoci z budgetu svojich rodicov, alebo to je jedno odkial, sak neokrada babicky v rade pred lekarnou), tak why not

Pripustam, ze som asi zila v riadnej bubline, ale napr z mojich kamaratov (o ktorych viem take info) takmer kazdeho stal zivot mimo domova pocas studia dobrych par stovak mesacne, a napriklad z mojich VS spoluziakov prakticky nikto* nepracoval pocas semestra, pokial prechadzal studium v riadnej dlzke, a kazdy isiel samozrejme obcas do krcmy/na diskoteku/do kina/whatever
  28. 28
    Borovy

14 ročné dievča
    pieščiny

@moonshine že ťa naučili sa postarať o seba?
  29. 29
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

@narazuvzdornaa idk tak to zijem asi tiez v strasnej bubline, lebo doteraz som mala pocit, ze to, co tu tvrdim je taky standard. Akoze, mala som okolo seba par ludi, ktorych rodicia podporovali takpovediac bez limitu, ale ovela viac ludi malo a este stale vo vela pripadoch aj ma skoly sa netykajuce prace pretoze chcu svojich rodicov zatazovat co najmenej/rodicia nie su schopni alebo ochotni im sponzorovat diskoteky a kokotiny.
    Akoze, z ludi co poznam som to mala ja este fakt velmi komfortne.
  30. 30
    Helloxd

26 ročný muž

@narazuvzdornaa K priprava na povolanie a taktiez aj na zivot sluzi ovela viac ked sa clovek vie sam vybudovat, skusat rozne prace a zistovat co ho bavi. Nedvihnut ani palcom 5 rokov ale len sa doma biflit knizky tak si podla mna menej pouzitelny ako bezdomovci ktori sa snazia viac v zivote nieco dokazat
  31. 31
    Narazuvzdornaa

26 ročná žena
    bridge troll

@helloxd okej :D neviem jak sme dosli od toho, ci sa da najest za 200 eur k tomu, ze absolvent je menej jak bezdomovec, ale aj ja som sa tusim kus rozohnila :D