Fórum pridal Gramofón, 13. 9. 2019 20:00 do kategórie Vzťahy. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Pevný vzťah bez fyzickej príťažlivosti.

0
Gramofón

16 ročný chalan

Dokáže podľa vás človek milovať niekoho, kto ho vôbec nepriťahuje ( nie je jeho typ, nepáči sa mu fyzicky ), aj keby to bolo všetko také ako by malo, no jednoducho nebola by tam fyzická príťažlivosť? ( Možno dokáže, no neviem, či by to aj vôbec vydržalo )
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    a witch of the woods

Idk, ja napriklad fyzicku pritazlivost prakticky nepoznam, ludia ma zacinaju pritahovat, ked ich spoznam a "sadneme si", takmer uplne bez ohladu na vyzor.
    Cize bez fyzickej? Urcite.
    Bez pritazlivosti? Neviem.
  2. 2
    1ggy

22 ročný chalan
    kde sa dá

Súhlasím s @1 a myslím si, že napríklad aj silný kamarátsky vzťah môže existovať medzi mužom a ženou, pokiaľ sú si k sebe úprimní :)
  3. 3
    R4ptor

25 ročný muž

nie
  4. 4
    Robinsonleon

23 ročný chalan
    mimo všetkých predstáv o dobre a zle

nie
  5. 5
    Robinsonleon

23 ročný chalan
    mimo všetkých predstáv o dobre a zle

ale je to škoda... kurva
  6. 6
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO

Neviem no podla mna tiez ta celkova pritazlivost/sympatie pridu skor aj tym spoznavanim sa a tak nejak mozu aj odist spoznavanim :D aj ked ta fyzicka tam bola a aj zostane ale sympatie odidu... Neviem ci je to zrozumitelne ale nevadi aj tak to pise kkt co by take veci nemal riesit vobec :D
  7. 7
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO

(tym kktom myslim seba ak by niekto nechapal)
  8. 9
    Limitles

7 ročný chlapec

Určite ale základ je zlý oftamológ
  9. 10
    Poke

7 ročný chlapec
    Prešov

partnerský určite nie, ale iný vzťah áno - napr. k psovi, rodinne etc.
  10. 11
    Dreyjir

22 ročné dievča
    [smutná]

Myslela som si, ze nie som vobec povrchna, ale som :D ale nepotrpim si na vzhlad, ale na hlas cloveka a na to, ako rozprava, resp. ci ho dokazem pocuvat
  11. 12
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

@poke (: napríklad k psovi :D :D :D gold :D
  12. 13
    Dwarvax

32 ročný muž

Za mna asi nie. Aj ked, ak si s niekym rozumiem, je mi sympaticky po stranke osobnosti (zaluby, nazory, hodnoty, atd), mam dojem, ze nas nieco spaja, tak zistujem, ze sa mi taka zena zda pritazlivejsia - fyzicky. Hoci, kym som ju nepoznal vobec, tak sa mi az taka pritazliva nezdala alebo nebola pre mna pritazliva vobec. Kazdopadne fyzicku pritazlivost pocitovat musim. :D
  13. 14
    Majmarad

36 ročný ujo

Zažil som a podľa mňa to čiastočne ovplyvňuje to, kým sme boli v minulom živote a akých ľudí sme stretli. A tých istých ľudí, ktorých sme poznali v minulých životoch stretneme niekedy aj v tomto. Ak sme si boli sympatickí, či sa milovali, tak naše dve ja si to budú chcieť zopakovať a to medzi nami bude tak silné, že bude úplne jedno do akého tela sme sa zrodili.
  14. 15
    Ssnehulienka

24 ročné dievča
    Dolný Kubín

nie O__o
  15. 16
    Aventine

11 ročné dievča
    V ✝emnu spanilém

Pre mňa hej, keďže pre mňa sú sex a láska úplne neprepojené veci.
  16. 17
    Poke

7 ročný chlapec
    Prešov

@pubertslatinocelny by si sa čudoval, ale aj v histórii sú príklady, kedy ľudia zomierali pre psy alebo iné zvieratá :-)
  17. 18
    Narazuvzdornaa

25 ročná žena
    bridge troll

urcite ano

ako partnersky vztah by som taky nechcela, ale samozrejme, ze je mozny
  18. 19
    Riddiculus

7 ročné dievča
    Pche.

Pre asexuálov určite hej. Ale či aj pre ostatných...
  19. 20
    Primitiv

25 ročný muž
    občas sám neviem, v ktorom svete sa práve nachádzam.

Pevný? Neviem. Ale určite sú mi ľudia sympatickí podľa toho, ako si sadneme. Fyzická príťažlivosť je pekná vec, ale u mňa nehrozí :D (teda, fyzická príťažlivosť druhých ku mne). Ako jasné, z tej fyzickej stránky zaváži, ako ten človek pôsobí, či pôsobí sympaticky alebo nie. Ale dôležité je pre mňa poznať toho človeka, či mi sadne, či sme na rovnakej vlne, či máme niečo spoločné... Ja neviem, tam je veľa faktorov, ťažko len tak zovšeobecňovať, záleží na konkrétnom príklade.
  20. 21
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

Určite nie.
  21. 22
    Superpinkhero

hrá sa, že má 1 rok
    Brno

Dá sa o tom polemizovať ale povedala by som - ÁNO.

Ja keď som so svojim partnerom začínala chodiť práve som tiež riešila tuto dilemu lebo povahovo mi strašne sedel ale fyzicky ma absolútne ani trochu nepriťahoval.
    Ale ako čas plynul tak ja som sa do jeho duše zamilovala čoraz viac a viac až mi nejaká fyzická príťažlivosť prišla nepodstatná.

A teraz v konečnom dôsledku som tak zaľúbená a láskou oslepená, že mi príde úplne hot a slintam keď sa na neho pozriem xD
  22. 23
    Victoria1

22 ročné dievča
    Birmingham

Nie
  23. 24
    Method

hrá sa, že má 2 roky
    Kalokagatia ;-)

@staphylococcus tak! no takze niesom az taky cudny, ked pozeram na tie hviezdicky:))

ale obcas sa najde raketka, ktora ma pritahuje, s ktorou si ale vacsinou nesadneme
  24. 25
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    a witch of the woods

@method tiez som to pisala s pocitom "tak zase raz budem za debila, ale co uz" alebo ma tu nejaky alfasamec pride presviedcat o tom, ze on by ma isto pritahoval :D som rada, ze k tomu nedoslo.

A inac presne, obcas sa najde dievca, za ktorym sa otacam tak, ze najebem do zarubne/najblizsej poulicnej lampy. Vacsinou sa s nou nemam o com rozpravat.
    U muzov sa to nikdy nestava, tam to vzdy vznika. A vzdy tak pomaly, ze kym to u mna vznikne, tak to druha strana vzda.
  25. 26
    Willbebetter

tvári sa, že má 5 rokov

Presne ta posledna veta je dovod, preco dbam aj na fyzicku pritazlivost - teraz uz som tak nastavena, ze tam musi byt od zaciatku. Lebo ano, da sa “vybudovat”, ale to trva a nie je to prijemne ani pre jednu stranu - si myslim. Ked tam je od zaciatku pritazlivost/chemia, tak to je uplne o niecom inom. @staphylococcus
  26. 27
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    a witch of the woods

@willbebetter nuz, tak si asi idem skocit z okna, ked tu chemiu nemavam :)
  27. 28
    Lawr

18 ročné dievča

nechapem, ako sa da oddelit telesne od dusevneho, ked jedno podmienuje to druhe.
  28. 29
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

Mne sa zeny pacia len fyzicky. Takze by som nemohol spat alebo chodit s niekym kto sa mi nepaci. Fakt az casom sa viem zalubit. S byvalkou som chodil 5 rokov, lebo bola pekna a zalubil som sa do nej tak ku koncu vztahu. :D Ja viem, som hnusak. :D
  29. 30
    Zrkadlovka

21 ročné dievča
    pod lamelou

Ako @lawr píše, bez fyzickej príťažlivosti by som sa ani nezamilovala, nie to ešte milovať toho človeka
  30. 31
    Dezolat

31 ročný muž

Milovat moze, ale skor ci neskor si najde nahradu za to co vo vstahu nema. A pokial to tak neberu obaja co s najvecou pravdepodobnostou nie, tak to nevydrzi.
  31. 32
    Method

hrá sa, že má 2 roky
    Kalokagatia ;-)

@staphylococcus zaujiiimave, su aj ludia ktorym toto presne vyhovuje,len asi na nich nemas stastie:))
  32. 33
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    a witch of the woods

@method huh, tak to asi vazne nemam, no. :) Hlavne na muzov na takych fakt nenarazam...
  33. 34
    Panpeterpan

30 ročný muž

nie
  34. 35
    Lenkaska1

24 ročné dievča
    Bratislava

Pre mňa je fyzická príťažlivosť dôležitá.. neviem si predstaviť vzťah s niekým, kto by sa mi fyzicky nepáčil a nepritahoval ma.. A určite ani druhej strane by sa to nepáčilo, ak by cítil zo mňa, že sa mi nepáči a nepritahuje ma. Určite by to viedlo k výrazne zníženej chuti na sex, ak vôbec.

Nehovorím, že je to pre mna jediná dôležitá vec vo vzťahu, ale tento aspekt musí byť u mňa splnený ak mám s niekým chodiť. To som si už ujasnila..
  35. 36
    Mariquittka

26 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

ja to mám trocha naopak, priťahovanie začne po dlhšej dobe a spoznaní sa, vraj som demisexuál, som sa minule dozvedela :D