Fórum pridal Snakehead28, 2. 1. 2016 11:39 do kategórie Vysoké školy. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Písanie bakalárskej práce

0
Snakehead28

26 ročný muž
Bratislava

Ahojte,
tento rok píšem a odovzdávam Bc. prácu. Ide mi o kontrolu originality, teda či nepajcujem. Mám zopár dobrých knih v ČEŠTINE z torých chcem čerpať. Chcel by som sa spýtať ohľadom kontroly originality.
Odozva

Názory k téme

 1. 1
  Kushi

  25 ročná žena

  Uveď tam zdroj v literatúre a malo by to byť v kľude,nie?
 2. 2
  Snakehead28

  26 ročný muž
  Bratislava

  ide mi o to, že nechcem čerpat z netu, ale z tých knižiek. Zistí mi systém pajcovanie, ak by som to len preložil z češtiny do slovenčiny ?
  Viem, že ten ich kontrolný systém porovnáva danú prácu s tými, ktoré ma uložené v pamäti (centrálny register záverečných prác) a ďalej aj s rôznymi internetovými zdrojmi.

  A ja teda neviem či tie knižky sú na nete (napr. Google Books) a teda či to s nimi porovnáva.

  V čisto teoretickej rovine: myslíte, že by ten systém zistil zhodu s mojou bakalárkou, keby jediný rozdiel bol v tom, že ja by som si to preložil s češtiny do slovenčiny ?

  Ja osobne predpokladám, že treba nielen preložiť, ale aj text nie opísať doslovne ale vlastnými slovami.

  Ďakujem za názory.
 3. 3
  Snakehead28

  26 ročný muž
  Bratislava

  Ďakujem Kushi za názor. len som ešte nemal dopísaný celý príspevok. je tam totiž limit na 270 znakov a voláko mi to nestáči :D

  ďakujem
 4. 4
  Yoss

  29 ročný muž

  Nič ti nezistí, to keby si doslovne opisoval z nejakej práce alebo skrípt. Ak uvedieš zdroj a voľne parafrázuješ, alebo preložíš je všetko v poriadku. Zase také vymakané to nemajú. Nestretol som sa s nikým na vysokej, kto by mal problém so zhodou.
 5. 5
  Dumbledore

  tvári sa, že má 3 roky
  Godricova Úžľabina

  Daj si pozor na to, aby na to neprišiel niekto z vyučujúcich, napr. oponent :). Pretože v niektorých prípadoch človek ak niečo prekladá z cudzieho jazyka a pochopiteľne z úpravy, ktorá je napr. charakteristická pre daný štát, tak je vidieť, že je to pajcované, pretože u nás to napr. nefunguje, nie je a tak ... takže bacha na to, neviem aký odbor študuješ, ale na niektorých humanitných odboroch je to ľahko zistiteľné ... ja som našiel aj seminárky svojich študentov na nete a nie tak nejakú bakalárku 3 : - )
 6. 6
  Chlorofyl

  10 ročný chlapec
  Erec Jisrael

  ja som mal taku temu na bakalarke ze som fakt mal obavy ze to bude zhodne na vela percent ale bol som taky uzasny ze som to secko parafrazoval do takej miery ze miera zhody bola u mna cistych 0 % :D
 7. 7
  Finishline

  22 ročné dievča
  Piešťany

  tiež sa tohto obávam :(
 8. 8
  Kaylee

  11 ročné dievča
  prepočítavanie...

  aky je problem napisat odkial si informacie cerpal? o__O
 9. 9
  Kaylee

  11 ročné dievča
  prepočítavanie...

  ved cim viac zdrojov a podlozenych informacii tym lepsie
 10. 10
  Majky538

  25 ročný muž

  keď už to budeš prepisovať, tak to podľa seba +- napíš a hotovo :) druhá vec kto tie práce aj celé prečíta...
 11. 11
  Snakehead28

  26 ročný muž
  Bratislava

  Ďakujem za názory.

  Ja študujem techniku, konkretne FEI STU a bakalarku robim o spal. motoroch. Väčšina ľudí i tak studuje humanitne vedy a pod. takze si myslim ze tomu co pisem sa venuje iba "päť a pol človeka"...keby som studoval filozofiu, a robil pracu o Sokratovi, tak by som bol v p*deli :D


  A myslim si ze tie prace aj tak nikto necita. Komisia to podla mna iba zbezne prebehne. Maju desiatky studentov a nebudu to citat cele :D :D

  Ale vzdy sa najdu blazni, ktory nemaju co robit cez dlhe zimne večery :P :D