Fórum pridal Ucitelka, 29. 11. 2020 09:23 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Plánujete v predvianočnom období poslať peniaze nejakej charite, združeniu či inak prispieť a pomôcť?

Názory k téme

1. 1
    Torpedo08

29 ročný muž
    K0K0T0V0

Mne pošlite na pivko 0:)
  2. 2
    Thinkaboutjustice

28 ročný muž

S priatelkou sme kupili TV jednemu mentalne postihnutemu seniorovi v domove dochodcov
  3. 3
    Sianagirl245

19 ročné dievča

Peniaze asi skôr nie ale možno nejako inak len som sa ešte nerozhodla presne ako
  4. 4
    Kerrang

28 ročný muž

Keby som už zarábal, tak by som aj nad tým uvažoval, no ešte len čakám či ma zoberú na toho fleka
  5. 5
    Thunderstorm

13 ročné dievča
    devil's little sister

nie, mám dosť na chobote celé predvianočné obdobie, prispievam vtedy, keď mi niečo príde zmysluplné. v tomto čase už len z princípu nemám chuť nikomu pomáhať a prispievať len preto, že sa to 'patrí' alebo 'očakáva'.
    jj, a keď už, tak nezvyknem prispievať mentálne chorým seniorom a onko deťom na televízor a nové papuče, skôr na veci, ktoré majú reálnu hodnotu.
  6. 6
    Thinkaboutjustice

28 ročný muž

@thunderstorm zavisi na uhle pohladu. To, ze pre teba to realnu hodnotu nema neznamena, ze to hodnotu nema aj pre daneho cloveka. Chapem tvoj point a robievam to takisto, ale pokial mozem urobit takuto hlupu malickost a sprijemnit niekomu obdobie Vianoc (ludom, ktori to nemaju tak na chobote), a jedna sa o skupinu ludi, na ktoru sa velmi casto zabuda, su na sklonku zivota a uz nemaju vobec nikoho, tak to rad urobim, pretoze viem, ze ich to velmi potesi a mozno doda pocit, ze stale na svete maju miesto a niekto na nich mysli.
  7. 7
    Thunderstorm

13 ročné dievča
    devil's little sister

@thinkaboutjustice jjj, jasné, akceptujem, vyjadrujem iba svoj pohľad na vec. mne na dobrom pocite seniorov v domove moc nezáleží, moje priority sú skrátka niekde inde :D ale je fajn, že sa nájdu aj ľudomilní jedinci :D
  8. 8
    Dwarvax

33 ročný muž
    100vezata

Neplanujem, pretoze tieto veci neviazem na nejake Vianoce a podobne. Robim to skor spontanne, ked na nieco narazim a mam pocit, ze to ma zmysel.
  9. 9
    Narazuvzdornaa

26 ročná žena
    bridge troll

Strasne ma otravuju fundraiseri z Amnesty International, tym nieco asi poslem, aby som mala pokojne

Ale inak celorocne podporujem utulky a organizacii pracujuce s bezdomovcami
  10. 10
    R4ptor

26 ročný muž

nie
  11. 11
    Darkpassenger

28 ročný muž
    V tvojej hlave

Celý život pomáham štátu tak nech sa postará čo som ja nejaký novodobý Ježiš Kristus ? :D bohatým beru na chudý seru
  12. 12
    Artlover

tvári sa, že má 5 rokov
    za oponou

@thinkaboutjustice och toto je velmi mile (rofl)
    Ja robim vianocne darceky pre seniorov do domovov dochodcov, je mi to sympatickejsie ako dat peniaze nadacii, tak aspon takto... (mozno poznate akciu Kolko lasky sa zmesti do krabice od topanok)
  13. 13
    Midnight

31 ročný muž
    čo to zase píše?!

nie, plánujem si užiť že po dlhej dobe konečne nebudem aspoň chvíľu chudobný =D
  14. 14
    Ucitelka

44 ročný ujo

@midnight Neklam, veď ty si ITčkár či nie? Podľa birdz štandardov musíš byť bohatý. Šup, niekomu spraviť radosť.
  15. 15
    R0cketqueen

18 ročné dievča

Útulok ako každý rok aj peniaze aj jedlo
  16. 16
    Midnight

31 ročný muž
    čo to zase píše?!

@ucitelka aha, lebo byt v nejakej oblasti automaticky znamena nejake veci, ze? napriklad vediet soferovat automaticky znamena ze clovek odzavodil la manche, ze? ;)

akoze neboj sa, zopar peniazkov na stedrost bude, a aj ich na stedrost pouzijem, ale nie na nahodnych neznamych ludi na ktorych sa vysrali ich vlastne znamosti, ale na ludi ktori su mi blizki, aby som nebol takou znamostou ktora sa vysrala na vlastnych ludi ;)
  17. 17
    Etelnair

13 ročný chlapec
    vie čo je to zarobiť na zahraničný voz

@midnight le mans si chcel :D
  18. 18
    Midnight

31 ročný muž
    čo to zase píše?!

@etelnair heh,hej. ale najprv som chcel la manche lebo som siel po metafore s plavanim a preplavanim kanala (aj ked on sa mozno tiez pise rovnako, zejo), ale nevedel som si spomenut na jeho nazov, tak som prepisal metaforu na tej 24hodinovy zavod a nasledne si uvedomil ze hah, pockat, to je meno toho kanala XD, ale uz sa mi to nechcelo prepisovat =D
  19. 19
    Lenuska175

hrá sa, že má 1 rok
    knižnica

Kúpim si od pána čo predáva Notabene kalendár a nechám mu viac peňazí.
    A každý mesiac posielam OZ Omama fixnú sumu, čiže okrem tohto zatiaľ asi nie. Ale dobrý nápad, popremýšľam
  20. 20
    Gothicpoethic

27 ročná žena
    Partizánske

Mám na diaľku adoptované dievčatko z viac než šperk, zapájam sa do rôznych aukcií pre mačičky a keď si to tak celkovo zhrniem, som dosť aktívna počas celého roka v tomto smere. :D schodiok do neba, ako vraví moja babka. :D
  21. 21
    Tommyhot

32 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

Tento tyzden som poslal random ludom cez ludialudom.sk, plus syrskym utecencom (kamoska je half syrcanka, tak viem ze to neskoci u nejakych mafosov). Ale asi este cosi poslem ak narazim na nieco "zaujimave".
  22. 22
    Laurikaaa

25 ročná žena
    Večne v (|)

Mesačne posielam peniaze na pár organizácii, pridám ale extra prachy na Ipečko pretože to založil môj známy takže mam 100%istotu že tie peniaze použijú správne