Fórum pridal Kaiserchief1, 23. 4. 2019 13:45 do kategórie Jedlo. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Plytvanie jedla počas sviatkov:

0
Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

Asi určite poznáte ten predsviatočný zhon v obchodoch, kedy sa snaží každý zásobiť svoju rodinu a nakupuje viac jedla, než je schopný skonzumovať. Väčšinou žiaľ veľa jedla končieva po Veľkej noci alebo aj Vianociach v koši. Ako ste na tom vy a vaša rodina? Snažíte sa neplytvať jedlom počas sviatkov a mierniť sa v nakupovaní a konzumácii?
  2. 2
    Annyejnji

21 ročné dievča

Mali sme 1 tortu, aj to preto, že niekto mal narodeniny :D nemalo čo skončiť v koši
  3. 3
    Chlorofyl

10 ročný chlapec
    Erec Jisrael

ja kupujem len to co realne zjem. takze nehrozi. raz za cas sa mi stane ze mi zacne hnit zelenina ale to je jeden kusok takze nic horibilne. a aj to mavam vycitku
  4. 4
    Majmarad

35 ročný ujo

A ani veľa nenakupujeme, dalo sa zahlasovať len za jednu možnosť :)
  5. 5
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

Ale toto malo byť hlasovanie, nie anketa! Čo ti vymyli mozog v nemocnici a zabudol si Birdz anketarske grify? xD
  6. 6
    Riddler

26 ročný muž
    Strážca kontinuálneho transfunkcionéra

Zas až tak veľa nenakupujeme, a ked náhodou zostane, tak zanesieme susedovi, on býva sám a príliš nevarí, tak jeho to poteší.
  7. 7
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

@pubertslatinocelny Hej ja viem ale už som mal všetko napísané a nechcelo sa mi to kopírovať a meniť. :D
  8. 8
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

@6 To je veľmi milé od vás. :)
  9. 9
    Sasi2680

26 ročná žena

nevarila/nepiekla som nič špeciálne, nemali sme ani návštevy a mali sme poloprázdnu chladničku, kedže som v sobotu večer len zistila, že obchody sú zatvorené aj v nedeľu :D takže sme sviatkovali na zásobách.. ale urobila som aspoň taký obyčajný koláč, a kedže sme nemali ani žiadnu návštevu, tak som doniesla zopár kúskov do práce kolegom, aby som ho nemusela vyhodiť, lebo celý ho asi dvaja nezjeme
  10. 10
    Torpedo08

27 ročný muž
    kOkOtOvO

Všetko sme požrali ak žraloci !
  11. 11
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok

A uprimne, tieto sviatky ani neboli nejak sviatocne, velku noc tradicne neriesime a tento rok boli este aj nasi prec tak sme s bratom len tak dojedali co bolo v chladnicke a mrazaku viac menej :)
  12. 12
    Laurikaaa

23 ročné dievča
    Londýnčanka

Nejaké to malé plytvanie mame celoročne, nie je to spôsobené sviatkami...
  13. 13
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

Ale ináč platí aj "niečo málo vyhadzujeme", aj keď sa snažíme čo najmenej a ak už k tomu dôjde, tak aspoň kuram od susedov to dať
  14. 14
    Nespiacakraska

28 ročná žena
    Doma

My s otcom nenakupujeme plno hovadin ktore vieme ze nebudeme jest.
    No na velku noc sme mali take spesl-mazanec, syrove nite, cokoladove vajicka a salat.

A moj otec nenavidi plytvanie jedlom. On by bol schopny nieco jest 3x denne len aby sa to nevyhodilo...
    A ak nieco zostane da to znamenu ktory ma hospodarske zvierata a tie to zozeru...
  15. 15
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

@7 jj, to sa už aj mne stalo :(
  16. 16
    Poke

7 ročný chlapec
    Prešov

plytváme jedlom väčšinou vtedy, keď nie sme všetci doma príp keď sa kupujú suroviny ktoré sa často nepoužívajú a potom sa skazia. Snažím sa to už regulovať a nekupovať niečo len preto, že to ide do jedného receptu a potom neviem čo s tým

ale cez sviatky sme vāčšinou všetci doma a skonzumuje sa všetko, koláče už v prvé dni :D
  17. 17
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Crazy rat lady

No, mám členov rodiny, čo vždy musia navariť a napiecť ako pre celý regiment a vyhlasujú pri tom, že neradi plytvajú.
    A ani uskladniť sa to nemá kde, keďže na to by bolo treba priemyselnú mrazničku, zvlášť keď tá klasická je vždy aj tak vždy plná ako v príprave na apokalypsu :-\
  18. 18
    Tikalok

29 ročný muž

toto nepoznám