Fórum pridal Hagelslag, 15. 4. 2017 00:10 do kategórie Filozofovanie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Podľa čoho hodnotíte, že je človek inteligentný?

0
Hagelslag

23 ročný chalan

Aké povahové črty máva takýto človek? Otázka nesmeruje na vzdelanie ale naopak ani ho nevyradzuje...
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Feelagain

20 ročné dievča
    Brno

nevoli kotlebu
  2. 2
    Lochnessko

17 ročný chalan

ani fica
  3. 3
    Mirandaotto

27 ročná žena

@feelagain no to je iba nutna podmienka ale nie postacujuca :D
  4. 4
    Melancholik

26 ročný muž
    v pohybe

umiernenosť (v spravaní) a systematická analýza v riešení problémov
  5. 5
    Thunderstorm

13 ročné dievča
    devil's little sister

Podľa toho ako sa vyjadruje, o čom hovorí, aký má zmysel pre humor (či má zmysel pre humor), v akej spoločnosti sa pohybuje, čomu sa venuje vo voľnom čase, aké drogy berie, ako sa správa ku svojmu okoliu.. taký celkový asi osobnostný profil si urobím, to sa nedá takto povedať :D
  6. 6
    Hagelslag

23 ročný chalan

@thunderstorm Aké drogy berie :D :D
  7. 7
    Lukaso121

27 ročný muž
    Nitra

vierovyznanie
  8. 8
    Lenkaska1

22 ročné dievča
    Bratislava

podľa gramatiky :D
  9. 9
    Antifunebracka

28 ročný muž
    #december birdzu

Správanie, názory, prezentované hodnoty, záujmy...
  10. 10
    Ssnehulienka

22 ročné dievča
    Dolný Kubín

to vacsinou clovek hned vie na zaklade par minut rozhovru, neviem to presne urcit
  11. 11
    Thrwtchr

24 ročný chalan
    poloha sa načítava

@thunderstorm To napísala v podstate za mňa. Tiež ma to pobavilo, aj keď tá zmienka o drogách nie je až tak celkom od veci (nielen na úrovni jednotlivca, ale aj kultúry, v ktorej žije) http://www.azquotes.com/public/picture_quotes/f7/62/f7628883b4f5a4e99a20472ccfc01ec9/bill-hicks-455364.jpg
  12. 12
    Thrwtchr

24 ročný chalan
    poloha sa načítava

Inak je to ale veľmi rôznorodé, skrátka nie je len jeden jediný smerodajný typ inteligencie, a osobne za omnoho dôležitejšiu črtu, než samotné formálne vzdelanie/inteligenciu v zmysle akumulovaných vedomostí, pokladám intelekt, schopnosť racionálne uvažovať, spochybňovať a kriticky prehodnocovať dominantné systémy viery (čiže tie, na ktoré sa spolieha väčšina členov danej spoločnosti), takže akúsi schopnosť "aktívneho disentu" a občianskej neposlušnosti.
  13. 13
    Gorgor

34 ročný ujo
    Senica

@thrwtchr
    Asi úplne súhlasím. Chcel som prispieť vetou: Inteligentný je ten, kto neverí v zázraky. (Ale to je vlastne každé zviera, však?) Akákoľvek viera bez racionálneho odstupu je nemúdra-neinteligentná. Viacmenej definícia inteligencie neexistuje. Mohla by byť i takáto: Múdry je ten, kto si neničí životné prostredie a nepremnožuje sa. Z toho vyplýva, že človek je najhlúpejšie hoviadko pod slnkom.
    Teraz ako je to?
  14. 14
    Darkestangel

22 ročné dievča
    Menefreghista

Podľa toho, či sa rozpráva sám so sebou.
  15. 15
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -69 roky
    tulam sa

podla toho ze nechodi na birdz
  16. 16
    Bibla

22 ročné dievča
    Košice

Súhlasím s vyrokom, ze nevoli kotlebu. Inteligentný človek ťa nepočka na autobusovej zastávke keď mu povies, ze prídeš električkou.
  17. 17
    Matiarka

10 ročný chlapec

@lenkaska1 toto tiež nie vždy platí, ja som sa takto ošuškala s jedným mladým mužom,aj som sa ho slušne spýtala,či mu vyslovene nebude vadiť,ak mu budem tú gramatiku opravovať.. No a o pár hodín sa priznám,že je disgrafik :D trapas ako krava a chlapec je relatívne inteligentný :D
  18. 18
    Matiarka

10 ročný chlapec

Sa priznal * omg
  19. 19
    Delica

22 ročné dievča
    (-∞,+∞)

z rozhovoru len. Zo schopnosti viesť diskusiu, reagovať a adaptovať sa na nové podnety, spájať súvislosti, rozvíjať myšlienky v širšom meradle...
    zo slovnej zásoby tiež dosť
  20. 20
    Laurikaaa

21 ročné dievča
    Londýnčanka

Určujem to podľa gramatiky a podľa auta :D
    Honda, staré bávo a čiastočne aj golf, to je zaručene magor :D
  21. 21
    Hagelslag

23 ročný chalan

@laurikaaa :DDDD ja sa vidím normálne v tom každom komente, že som úplný debil :D
  22. 22
    Rogin

28 ročný muž
    Nové Zámky

vseobecne podla toho, ako reaguje na veci, podnety ktore sa deju okolo neho...napriklad riesenie krizovych situacii, jeho spravanie, ale aj v prijemnych situaciach...ked treba niekomu pomoct, poradit...no proste je to zhluk toho ( co povie, ako sa sprava, co urobi )...taka zmes a to proste clovek vidi ci to iq tam je alebo nie..este otazka o akom druhu inteligencie sa bavime...inak dobra diskusia
  23. 23
    Hnisavica

hrá sa, že má 1 rok
    ...a tým myslím tam dole

Ak nie je v mense, tak potom nič
  24. 25
    Dannyd14

22 ročný chalan

Podla toho ci sa vyjadruje ako Andrej Danko alebo nie, ci je sam sebou alebo sa hra na niekoho kym nie je a samozrejme, aj najma podla jeho cinov ci su racionalne alebo iracionalne atd.
  25. 26
    Sianagirl245

16 ročné dievča
    tu

Ze sa sprava inak ako vacsina svojich rovesnikov :D
  26. 27
    Karlotiskot

32 ročný muž
    I'll Be In The Garage

Poviem to takto. Každý si o sebe myslí že je inteligentný a preto ti bude písať sračky o tom, aké správanie berie za inteligentné, hlavne aby sedelo aj na neho.

Hlavne že polka cicín chce nejakú slušnosť a morálne zásady a pri tom uznávajú intelekt nemorálnych a agresívnych fiktívnych postáv ako Hannibala Lectera, čo si na seba navlečie vašu tvár a dá vám ochutnať vlastný mozog.
    Proste sú to len sebestredné sračky.

A vieš čo podľa mňa definuje inteligenciu? Že má modré oči polmetrovú cicinu.
  27. 28
    Vsakpredsajaa

20 ročný chalan

Ja nikdy nepochopím ako môže niekto zaradiťedzi črty inteligencie umiernenosť alebo nevolí Kotlebu (a to som radšej ďalšie komenty nečítal).
    Stretávam sa ešte napríklad s: inteligentný človek je humánny, záleží mu na ostatných, nie je extrémista, je tichý, nemá tetovanie, je slušný a podobné nezmysly.
    Je smutné že v 21. storočí ľudia, ktorí sa prakticky neustále oháňajú inteligenciou ani vlastne nevedia, čo to je.
    Stavím sa že minimálne 70% Birdzákov nevie bez použitia internetu definíciu inteligencie.
    Väčšina ľudí vníma inteligenciu ako: čím viac mi je človek podobný, tým je inteligentnejší.
  28. 29
    Vsakpredsajaa

20 ročný chalan

@karlotiskot TOTO presne som chcel napísať!
  29. 30
    Hagelslag

23 ročný chalan

@karlotiskot No podľa mňa si inteligentný ty, lebo sa pozeráš na veci iným spôsobom.... ono čítal som o tom, že prečo ludí priťahujú psychopati, ale neviem si spomenúť na to, prečo je to tak, lebo som neinteligentný(a jazdím na golfe)
  30. 32
    Thrwtchr

24 ročný chalan
    poloha sa načítava

@gorgor Presne, (aspoň jednotná, teda) definícia neexistuje. Mohli by sme bazírovať na pojmoch (ja mám tendenciu takýmto zjednodušujúcim skratkám vytknúť, že inteligencia ≠ poznanie ≠ múdrosť), ale asi rozumiem, ako to myslíš. A s tým výrokom ohľadom životného prostredia súhlasím.
  31. 33
    Feelagain

20 ročné dievča
    Brno

Vies preco inteligentny clocek nevoli kotlebu? Lebo vidi, ze jeho sluby su nesplnitelne, vie si spojit 2 + 2 ze Kotleba nekradne len preto, ze nie je v parlamente, vidi, ze v BB kde je pri moci, nic dobre nespravil. Poznam vela inteligentnych ludi, ktori mi nie su podobni, nemyslim, ze mam nejako nadpriemerne IQ, ale ked vidim, co za ludia su sympatizanti Kotlebovcov, tak ano, je to podla mna crta, ktora hovori o inteligencii cloveka @vsakpredsajaa
  32. 34
    Vsakpredsajaa

20 ročný chalan

@feelagain A koho sluby sú splniteľné?
    Napíš mi 1 stranu.
    Btw ja si myslím že Kotlebovci sú najviac odhodlaní a oni by najpravdepodobnejšie sa aj minimálne SNAŽILI splniť to čo povedali.
    Ja poznám kokota čo volil SaS a super týpka čo volil tiež SaS a to isté platí o ĽSNS alebo chceš nahádzať státisíce Slovákov do 1 vreca? To fakt neni inteligentné...
  33. 35
    Denysa17

14 ročné dievča

@vsakpredsajaa presne
  34. 36
    Narazuvzdornaa

23 ročné dievča
    unclean, a libertine

Neviem, nikdy som o nikom nepochybovala, ci je alebo nie je inteligentny/a.
  35. 37
    Midnight

28 ročný muž
    si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

vycítim, lebo inteligentní sa medzi sebou vycítiť vedia. ;)

ide o to ako reaguje, odpovedá, pýta sa. ak to človek pozorne sleduje tak vidí z ako hlbokej úrovne zamyslenia/pochopenia/uvedomenia daná reakcia pramení, koľko jej krokov sa odohralo čisto v hlave dotyčného ("preskočil ich"), atď.

čím viac, čím hlbšie, čím častejšie a konzistentnejšie, tým inteligentnejší.

"čo to znamená že viac z hĺbky, viac z pochopenia?"
    to je presne to čo nepotrebuješ vysvetliť ak si inteligentný a nepochopíš ak nie si.
  36. 38
    Georg21

10 ročný chlapec
    Bet lechem

Ako reaguje v rôznych situáciách, práve mi nenapadá nič konkrétne...
    Viete, že nie každý je inteligentný tak ako si to predstavujeme, každý je inteligentný v inej oblasti.
    Čiže ak sa nám zdá, že je niekto pozadu v niečom v čom my sme výnimočný, musíme si uvedomiť, že by nás mohol zase on poraziť v inej oblasti, v ktorej je na vyššej úrovni inteligencie.
    Osobne pokladám za podstatné cibriť si emocionálnu inteligenciu... (letim)
  37. 39
    Sipimoponkapa

hrá sa, že má 1 rok
    Nordjylland

Toho ako sa vyjadruje, aké má záujmy, či dokáže diskutovať viac než povrchne...
  38. 40
    Antifunebracka

28 ročný muž
    #december birdzu

Prečo vždy, keď niekoho vidím nasierať sa pre blbosti, je to K. O. Kot?
  39. 41
    Bilancia

26 ročná žena
    Bratislava

uvedomelost
  40. 42
    Timia

17 ročné dievča

@vsakpredsajaa ludia nevedia co slubuju ..
  41. 43
    Timia

17 ročné dievča

A inak inteligencia je rôznorodá neni iba jeden typ inteligencie .. ale inak
    vseobecne podla toho, ako reaguje na veci podnety ktoré sa dejú okolo neho a ako sa vyjadruje... A ešte dodám
    Inteligentní ľudia
    veria, že sa dá veriť len polovici toho, čo počujú. Veľmi inteligentní vedia, ktorej polovici...
  42. 44
    Feelagain

20 ročné dievča
    Brno

@vsakpredsajaa jj snazili sa, preto nemaju jediny splnitelny bod v programe, stavaju na tom, ze vykrikuju, ako zatocia s ciganmi (co je porusovanie ludskych prav, teda by im klepli po prstoch), ako vystupia z EU (to je najdebilnejsi napad ever). ja nehovorim, ze ostatne strany volia sami inteligentni, hovorim, ze ten kto voli kotlebu PODLA MNA nie je. SaS ma aspon v pohode ekonomicky program, ale kotlebov program je supis dristov, ktorymi sa snazi oblbovat kotlebovolicov