Fórum pridal Nuumik, 20. 7. 2019 10:52 do kategórie Úchylnosti. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

podporujete dúhový pride ?

0
Nuumik

hrá sa, že má 2 roky
Ľadové kráľovstvo

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Nemam nic proti homosexualom ani neviem komu ale toto je proste zbytocna kktina
  2. 2
    Mariquittka

26 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

nie, patrí to do súkromia, je kopec slušných homosexuálov, ktorí toto tiež nepodporia a hanbia sa za tých pár exotov
  3. 3
    Tikalok

hrá sa, že má 0 rokov

@mariquittka ty si tam niekedy bola?
  4. 4
    Nats

hrá sa, že má 1 rok

@mariquittka čo konkrétne patrí do súkromia? Lebo mne pripadá že sex. orientáciu riešia hlavne hetero ľudia ale zrazu pride ktorý ich nijak neovplyvňuje im vadí :D zaujímavé (letim)
  5. 5
    Vengefulgift

24 ročný chalan
    Bratislava

Môj názor je, že nech si každý robí čo chce. Každý čo je proti tomu by si mal v prvom rade naštudovať prečo takéto niečo je a následne sa potom k tomu vyjadrovať. Bottom line je, že ak by neboli diskriminovaní tak by sa nič takéto nemuselo organizovať. Ten pride predsa nikomu neubližuje. Just my two cents.
  6. 6
    Mariquittka

26 ročná žena

@tikalok
    nie, videla som zábery a stačilo :D veď keď chcú byť rovnocenní s hetero, tak toto práve je zbytočné vyťahovanie inakosti, ktorú dneska už nik nerieši, nikto by už dneska neodmietol niekoho na pracovnom pohovore zato, že je gay (pokiaľ je pracovitý a neobťažuje kolegov), možno jedine ak by išlo o nejakú cirkevnú inštitúciu, nikto im už dnes nebráni spolu žiť, ale manželstvá a adopcie sú už príliš, veď z nich samých o toto javí záujem možno tak 1 % tých najhlasnejších
  7. 7
    Tikalok

hrá sa, že má 0 rokov

@mariquittka zábery z bratislavského pride-u? Uf, a čo ťa tam šokovalo? Že sa ľudia usmievali, či čo :D
  8. 8
    Patrixo

32 ročný muž
    Militantný slniečkar

ano dokonca v praci nosim duhovu visacku ci snurku na firmenu kartu :)
  9. 9
    Trevor1994

hrá sa, že má 0 rokov

ich sprievod mi raz zablokoval cestu na manhattane tak vtedy som mal akurat dobre nervy, celkom som sa ponahlal (hehe)
  10. 10
    Nuumik

hrá sa, že má 2 roky
    Ľadové kráľovstvo

@trevor1994 :D :D nazabitie viem si predstavit
  11. 11
    Kaiserchief1

hrá sa, že má 0 rokov

Nepodporujem ani pochod za tradičnú rodinu. Pre mňa je sexuálna orientácia v akejkoľvek svojej podobe (samozrejme nemyslím teraz parafílie typu pedofília a pod.) úplne bežná, normálna a prirodzená vec, aj keď je pravda, že to tak stále mnoho ľudí nevníma.
  12. 13
    Montgomery

29 ročný muž

Nemam s tym problem ale netvarte sa zase @7, ze ste nevideli fotky z pride-ov ktore sa konali vo svetovych metropoloach, tam sa ludia urcite len nesmeju.

Niektori tam vyzeraju dost pervezne a tieto veci naozaj patria do sukromia. Je to pride pochod, nie fetisisticky pochod.
  13. 14
    Montgomery

29 ročný muž

okrem toho na tejto stranke ak uz niekto nepodporuje tento pochod tak je uz automaticky zly a netolerantny clovek. Dnes staci ze clovek uz iba trocha naznakom s niekym nesuhlasi a uz je ostrakizovany. Nechapem kedy svet dospel do takehoto stadia - ak nie si so mnou si proti mne
  14. 15
    Karlotiskot

34 ročný ujo
    I'll Be In The Garage

@montgomery Myslím, že sa tu nájde dosť veľká divergencia názorov v tomto. Plakať, že neznesiem kritiku svojho názoru mi vždy prišlo dosť úbohé. O tom je predsa verejný prierstor, že keď ideš s niečím na trh má byť voči tomu odozva. BBirdz je náhodou aj v tomto super, že napriek tomu čo tvrdíš tu tvoj názor tu možu podrobiť kritike nech si tvrdíš čo chceš..

@0 A nevím, príde mi že by to už malo byť zbytočné v dnešnej dobe, ale zároveň keď si možu mestom pochodovať holé hlavy za národ a černokňažníci za to aby odobrali ľuďom práva (či už homosexuálom, alebo ženám) tak to svoje miesto stále má a bude mať.

A zas netvárme sa niektorí, že zábery z miest kde sa konali rovno orgie na pride (osobne som videl len z jedneho pouzite asi tak osem rokov za sebou na cez 40 pridov na roznych krestanskych, extremistickych ale aj zurnalistickych strankach) teraz definuju samotny tento pochod Na slovensku nikdy ziadna orgia nebola.

15. 16
    Montgomery

29 ročný muž

@karlotiskot Ved jasne ak sa chovas a mas nazory ako kokot, si aktivne proti tomu, robis im zle a pod. tak si kritiku zasluzis a plackat, ze ta hejtuju je ubohe, to suhlasim.

Ale kritizovat ludi, ktori su indiferentni, vyznavaju ine hodnoty, nie su vulgarni ani nasilnicky a tiez nie su aktivne proti tejto komunite?
  16. 17
    Karlotiskot

34 ročný ujo
    I'll Be In The Garage

@montgomery Ale tak predsa funguje verejny priestor. Nevybera si a nevyberu si na nom ani ludia. Ak nan niekto nema zaludok nemal by do neho vstupovat
  17. 18
    Arywian

19 ročné dievča
    Praha

@mariquittka a prečo sú manželstvá a adopcie "už príliš"?
  18. 19
    Mariquittka

26 ročná žena

@arywian
    Keď tak registrované partnerstvo, ale v tom mám pochybnosti, žeby to jeho uzákonením neskončilo a že by stále chceli viac...a manželstvo len pre muža a ženu, adopcie tiež, stále sa nájde dosť heterosexuálov, čo nemôžu mať vlastné deti a čakajú, a je ich čoraz viac, tak si nemyslím, že dôjde k situácii, že buď homoši alebo decák, ako sa často spomína a žeby sa rozmýšľalo, čo je menšie a čo väčšie zlo
  19. 20
    Lostinthedark

24 ročný chalan
    neoliberálny fašista

A čo bude ďalej? Dáme ženám právo voliť? Ako ja neviem, veď mne nevadí, že sú ženy, ale voliť? Však to je pre chlapov :)
  20. 21
    Majmarad

36 ročný ujo

@1 a @2
  21. 22
    Lenuska175

hrá sa, že má 0 rokov
    knižnica

aktivne nie, pasivne ano

okrem toho ucast na prazskom pride niekedy v roku 2012 bola jeden z najlepsich zazitkov mojho zivota, tolko pozitivnej energie a milych ludi ach! :love:
  22. 23
    Hetfield

34 ročný ujo
    Studna

určite nie za štatne prachy,velmi kvitujem ministerke že im nedala ani cent nech si to robia za svoje
  23. 24
    Karlotiskot

34 ročný ujo
    I'll Be In The Garage

@mariquittka Myslím, že o predstave v decákoch (na svk hlavne v náhradných rodinách) máš veľmi skreslenú predstavu.

To čo budú chcieť je hlúpy argument, pretože k tomu čo budú chcieť si ľudia priraďujú všetko od možnosti adopcie až po možnosť pedofílie, takže je toabsolútne irelevantné. Nevidím dovod prečo by na národnej úrovni nemohli mať spolu rovnocenné partnerstvo s rovnakými právami ako má muž a žena. Logicky v tejto nerovnoprávnosti nie je zmysel, vložiš ho tam len emočnou manipuláciou.

@hetfield Sa mi páči ako je aj tá najvačšia piča občas v pohode keď ide o kontroverzné témy. Pani ministerka spreneverila preukázateľne peniaze, ktoré čerpala ako dotáciu a vyšla z toho bez stíhania. Som rád, že kvituješ jej rozhodnutia, vyjadri jej podporu aj na facebookoch prosím, určite sa poteší. Ale jo, najvačší problém je že by spoločné peniaze na kultúru išli AJ pre lgbt organizácie, vobec nie to, že o ich prerozdeľovaní rozhoduje defraudantka.
  24. 25
    Hetfield

34 ročný ujo
    Studna

@karlotiskot ok pošlem jej blahoprajný telegram
  25. 26
    Athenodora

17 ročné dievča

Podľa mňa by sa jednoducho mali uzakonit tie partnerstvá s adopciami. Neboli by žiadne pochody a bol by pokoj od všetkého. Tak myslím si, že je pre dieťa lepšie byť vychovávani rovnakým pohlavím, než tyranmi či alkoholikmi. Je každého vec, čo kto praktizuje v posteli. Ako snažím sa brat ohľad na viaceré strany pohľadu.
  26. 27
    Moonwalker

29 ročný muž

@mariquittka V živote som nestretol "slušného homosexuála"
  27. 28
    Moonwalker

29 ročný muž

@torpedo08 časom pochopíš, že to neni kktina ale zámer.
  28. 29
    Moonwalker

29 ročný muž

@Warble Gratulujem! :)
  29. 30
    Warble

21 ročné dievča

@moonwalker ??
  30. 31
    Moonwalker

29 ročný muž

@nats Pride ovplyvňuje všetkých. Ale jasné, dostávame sa do stavu, keď už heterosexuáli nemajú právo vyjadriť svoj názor, pretože by sa to nebodaj dotklo nejakého homosexuála. Prečo heterosexuáli nepochodujú po uliciach polonahí a s dúhovými vlajkami? Zamysli sa. Máš pocit, že tento pochod je v poriadku? Za akým účelom? Veď homosexuálov nikdy nikto neobmedzoval. Možno že o pár dekád budeme pochodovať my, heterosexuáli aby sme čo? Sa ukázali? Že žijeme a že sme tu na svete? Ako vážne. Celý zmysel je niekde úplne inde.
  31. 32
    Moonwalker

29 ročný muž

@vengefulgift Kto je diskriminovaný? :D
  32. 33
    Mariquittka

26 ročná žena

@moonwalker
    sem tam sa nájdu, ale väčšinou sú to tí, čo to na nich ani nevidno, nie sú zženštilí, skôr je to tam, kde nie sú nijako organizovaní (tu na východe, kde nič nie je napríklad :D ) a kde nemajú snahu šíriť homolobby, kde ich je možno 1 %, nie 4 % a keď si partnera (jedného) nájdu nejako prirodzene, nie cez gay kluby, kde sa akurát tak AIDS môže šíriť
  33. 34
    Moonwalker

29 ročný muž

@montgomery Montgomery je jediný, čo tu napísal niečo rozumné. A nie je to "ak nie si so mnou, tak si proti mne" je to: "ak nie si s väčšinou, tak si proti mne" ;)
  34. 35
    Moonwalker

29 ročný muž

Ja len nechápem, prečo by homosexuáli mali pochodovať po uliciach, zato, že sú homosexuáli. Veď nech sú. Nikto im to neberie. A nie je tu vôbec žiadna diskriminácia. Možno tak za druhej svetovej, ale ľudia, zobuďte sa, veď majú rovnaké práva ako my. Veď sú to tiež ľudia. To sa teraz môžme všetci zobrať a pochodovať len za to, že sme tu a žijeme. To by bolo fajn, nie? :D Tak ako nech si robia čo chcú, ale nikoho ich orientácia nezaujíma a ten pochod nemá žiadny účel. Jedine tak, že sa chcú ukazovať. A aký je rozdiel medzi týmto a napríklad nacistami? Pochody kde sa robí bordel a manifestuje sa nejaký názor, ktorý je väčšine ľudí u riti. Kým ma ich orientácia neobmedzuje, tak som s tým v pohode. Lenže bohužiaľ, kým si to uvedomíte, tak uvidíte prečo sa to organizuje a čo bude nasledovať. Ale už bude neskoro. Nikdy žiadna sociálna vrstva nepotrebovala dávať najavo len to, že existuje. Takže tento lgbtyxz pochod nie je o tom, že niekto bojuje za nejaké práva niekoho. Naše zákony sú jasné a aj okrem nich, každý človek má ako človek právo na základné potreby. Nikto homosexuálov neobmedzuje. Tak načo pochod? To je ako ísť prostestovať pred prezidentský palác, lebo chcem byť človek a chcem mať právo dýchať a chcem žiť. Ako keby mi to niekto bral. Keby boli homosexuáli zatváraní do nejakých koncentrákov, tak fajn. Ale veď dnes majú zjavne väčšie výsady v spoločnosti ako heterosexuáli. To je podobné ako keď cigán povie, že ho z niečoho obviňujú preto, že je cigán. Akože preberte sa.
  35. 36
    Nats

hrá sa, že má 1 rok

@moonwalker okej, ty musíš byť troll lebo neviem či môže byť niekto takto hlúpy :D ale len tak pre istotu ak by si nebol troll, urob sebe aj nám láskavosť, najprv sa trošku vzdelaj a potom sa môžeme o tom baviť ďalej (v minulosti to bolo nelegálne ale hej, isto ich nikdy nikto ani slovkom nediskriminoval xD)
  36. 37
    Moonwalker

29 ročný muž

@mariquittka ty si stále v tom, že je ich 4%? :D
  37. 38
    Moonwalker

29 ročný muž

@mariquittka a keď bývaš na východze, tak mi stačí vystúpiť v Poprade z vlaku a a určite ti minimálne jedného nájdem ;)
  38. 39
    Mariquittka

26 ročná žena

@moonwalker
    nwm, možno tých čistých homosexuálov, nwm či sa do toho rátajú aj bisexuáli, ktorí majú na výber a teda sa väčšinou prispôsobia a sú radšej hetero
  39. 40
    Moonwalker

29 ročný muž

@nats . Možno som to neformuloval úplne presne, ale žijem v tomto storočí a nie pred XXX rokmi, kedy ľudia a spoločnosť celkovo bola úplne inde ako dnes. Ale v pohode, chápem, že sa ti môj názor nepáči a že si sa preto nahnevala a potrebovala napísať niečo "prudké". A kvôli tomu, že vyjadrujem svoj názor a odpovedám na tvoj, ma nemusíš nazývať trollom, alebo hlúpym. A zjavne je pre teba úplne v poriadku, že hovoríš aj za iných, ktorí sa možno vôbec nestotožňujú s tvojim názorom.
  40. 42
    Nats

hrá sa, že má 1 rok

@moonwalker nemyslím si že som reagovala prudko a nemyslím si, že toto je vec názoru... Čo je ešte vec názoru? Holokaust? Okrem toho, teraz ideme ignorovať minulosť a robiť sa že sa to nikdy nestalo lebo teraz sa už pár veci zmenilo takže sa to vôbec nemôže nikdy vrátiť hej? Rozumné :D
  41. 44
    Vengefulgift

24 ročný chalan
    Bratislava

@moonwalker čím su dikriminovaní? To akože myslis vazne? Je dost ocividne ze ani sam nechapes kvoli comu sa to cele organizovalo. Zijeme v demokracii Tak pokiaľ neporusuju zakon tak nech si robia co chcu. Čim konkretne tebe ublizuju tym ze si to raz za rok zorganizuju , ze mas potrebu kazdeho kto je tolerantnejsi ako ty presviedcat o tom ze ten tvoj nazor je jediny a spravny? Mozes si podat ruku s Vaskym. Ľudia ako ty su pricina preco su strany ako Kotleba v parlamente. Fakt nechapem kde sa v ludoch berie tolko zloby az mi je z toho smutno.
  42. 45
    Antifunebracka

30 ročný muž
    joker birdzu

@35 "A nie je tu vôbec žiadna diskriminácia." to je kokoooot (:
  43. 46
    Moonwalker

29 ročný muž

@antifunebracka Konečne! :D Celý čas som čakal, kedy sa ozve "Bohém birdzu" :D Je to tu! Môžem si za dnešok dať fajku! :) :) :)
    A inak "@35" to ako teraz nadávaš @Nats? Či ako čo k čomu? Aspoň by si sa mohol vyjadrovať slušne, keď už píšeš na internete na fóre, keďže toto fórum je prístupné aj deťom. Ale budúcnosť ďalších generácií ťa zjavne netrápi. Budem sa tváriť, že tú urážku som si nevšimol. V iných krajinách by si mal za toto veľké problémy. Občas sa zamysli skôr než niečo napíšeš.
    Ja osobne nepoznám žiadneho diskriminovaného homosexuála a myslím, že je to dnes už iba pozostatok z predchádzajúcich rokov trochu ďalej do minulosti. Všímam si, že spoločnosť sa vyvíja smerom, keď je práve naklonená iným orientáciám a všeobecne odlišnosti od normálu. Nehanbím sa tvrdiť, že v mnohých prípadoch majú homosexuáli určité uprednostnenie pred heterosexuálmi, čo sa dá momentálne vidieť nie len v rôznych médiách, ktoré tento postoj propagujú a teda tu vidím určitú pozitívnu diskrimináciu v určitých sférach. Preto bojovať za práva niekoho (a pochodovať), koho práva nie sú porušované, my príde zbytočné rovnako ako @1
    Aby ste chápali, ja nie som proti homosexuálom. Som len proti ľudskej hlúposti.

@nats To bolo "prepáč"? :D Nie, nie, vôbec si nereagovala prudko :D Prečítaj si to ešte raz :) To je v pohode, keď sa tu aj všetci navzájom začneme urážať. A tak isto treba chrániť cigánskych fúzatých transvestitov, ktorí ti hneď z rána a aj navečer spríjemnia deň už len svojou existenciou pri ceste do a z práce.
    Srdiečko, veď ja nehovorím, že homosexualita je vec názoru :) Ale v pohode, všetko si prekrúťme ako nám to vyhovuje ;) Zjavne nie len @montgomery má skúsenosti s odsudzovaním jeho názorov, aj keď s tým by som bol v pohode, ale ak už mi tu niekto ide nadávať a nemá ani nič konštruktívne, čím by obohatil diskusiu, tak je to pre mňa, bohužiaľ človek nehodný povšimnutia. Ale keďže viem, aký je birdz, tak robím výnimku a vyjadrujem sa k vašim neprimeraným reakciám v rámci diskusie, ktorá nie je o tom, aby ste sa predviedli, alebo si povedali " ale som mu dal" , alebo sa tu smiali na niekoho názoroch, ale o tom, aby si tu ľudia povedali svoj názor bez toho aby ich za to niekto odsudzoval. Takže pochodovať na nejakom pride je v pohode, ale napísať svoj pohľad na vec na fóre už nie? Potom sa pýtam kde to žijeme a akou robíme spoločnosť, v ktorej žijeme.
    Rovnako ako neodsudzujem nikoho, či je to homo, hetero, bi, alebo čokoľvek, tak aj vy by ste nemuseli odsudzovať moje názory, na ktoré mám právo a ktoré môžem povedať. Demokracia nie je o tom, že väčšina vládne. Demokracia je hlas ľudu a môj hlas je tu tiež, pretože som tiež iba človek. To, že sa vám nepáči.. s tým môžte akurát nespraviť nič, ale neurážajte ma kvôli tomu, že prezentujem svoj názor a prinášam svoj pohľad do diskusie. Áno, je to iba diskusia, nie cvičenie na zvýšenie sebadôvery. Momentálne sa tu ja cítim utláčaný, urážaný a diskriminovaný.
    Ďakujem za vášnivú debatu :)
  44. 47
    Moonwalker

29 ročný muž

@vengefulgift
    Mne nevadí, že pochoduje po ulici zástup gayov alebo "inak orientovaných".
    Veď ja nehovorím, že mi ubližujú :D Ani nikoho nepredviedčam o tom, že môj názor je jediný správny. To neviem kde si čítal/čítala/čítalo :)
    A prečo som ako menej tolerantný?
    Akej zloby? Asi máš pocit, že tu podnecujem nejakú nenávisť a zlobu? Tak to nie je. To je iba tvoj pocit, nie môj zámer.
    S Vaskym si v pohode ruku podám, je to srandista :D Aj s Meliškom by som si ruku podal, prečo nie? :D Ale podanie ruky neznamená, že sa stotožňujem s každým jeho názorom.
    A Kotlebu som nevolil, tak neviem, čo to tu splietaš bez akejkoľvek informácie a poznatku o "ľuďoch ako som ja". Neviem o tom, že by sme sa poznali, tak neviem prečo si tu zamieňaš svoje dohady s faktami. Veď ani nevieš kto som, ale hneď si o mne utvoríš názor z niečoho, čo si si vymyslel/vymyslela/vymyslelo vo svojej fantázii. "To akože myslis vazne?"
  45. 48
    Majmarad

36 ročný ujo

Ja s 35 úplne súhlasím :) je to podobné, ako keď sa pochodovalo zato, aby Kušnírová mohla vstúpiť do politiky a mastný vlas mohol založiť stranu. Je to úplná zbytočnosť, Nič nezmôžu na Slovensku. Jedine vtedy, ak by založili stranu a dostali sa s ňou do koalície.
  46. 49
    Yoss

28 ročný muž

V prvom rade treba povedať, že naša spoločnosť má s tým stále problém. A nemyslím nejakých extrémnych extrovertov - homosexuálov. Predstavte si dve dievčatá/ženy, držiace sa za ruku, idúc po ulici. Veľa ľudí sa začuduje, niektorí sa aj otočia, zopár utrúsi poznámku. A predstavte si dvoch chalanov/mužov držiac sa za ruku. Veľa ľudí sa zhnusene pozrie, veľa z nich začne kričať, hanlivo nadávať, ojedinele i fyzicky napádať. Len preto, že sa držia za ruky. Orientáciu si nevybrali, nemôžu za to, narodili sa tak. A práve preto vznikol tento pochod. Je to zákon akcie a reakcie. Je to reakcia na každodenné ponižovanie týchto ľudí.
  47. 50
    Antifunebracka

30 ročný muž
    joker birdzu

@moonwalker http://www.reactiongifs.com/r/wuut.gif V 35 nadávam tebe, ty kokot jebnutý, akú Nats splietaš? :D :D A tiež je mi u piči, či poznáš diskriminovaného homoša :) :) :)
  48. 51
    Drazoal

24 ročný chalan
    Zvoľen

minuly rok som sedel na kave na namesti v KE, ked okolo isiel prave sprievod, bolo to velmi pekne a prijemne :) len potom tam este ti turbokokoti so zelenymi vlajkami za nimi, ti boli menej prijemni, ale tak co uz, ked sa boja o svoju muznost alebo co

raz som bol na filmovom festivale inakosti, bolo to zvlastne, ale pacilo sa mi.

inak nemam ziadnu dalsiu skusenost. vzdy som chcel ist do BA normalne do sprievodu, ale hrozne som sa bal, ze rodicia budu pozerat telku a budu ma tam vidiet a jebne ich. tak som tam nikdy nesiel, a teraz, ked uz telku ani moc nepozeraju, sa mi tam ani nechce ist.
  49. 52
    Moonwalker

29 ročný muž

@antifunebracka No to si mi teda naložil. Máš zo seba určite dobrý pocit. Tieto tvoje vulgárne výlevy nie sú ani vtipné, ani k téme. Je mi ťa trochu ľúto, pretože keď bezdôvodne nadávaš cudzím ľuďom na nejakom fóre, tak zjavne nie si v poriadku. Ale v podstate je mi tvoje psychické zdravie ukradnuté. A nemám záujem sa vyjadrovať k tvojmu boju s veternými mlynmi, ani čítať tvoje nenávistné reakcie na čokoľvek. Snáď to pochopíš. Ak nie, tak.. je to smutné.
  50. 53
    Antifunebracka

30 ročný muž
    joker birdzu

@moonwalker Vyplač mi rieku
  51. 54
    Turbolienka123

20 ročné dievča

Ja som proti tomu, aby boli homosexuálnym párom povolené adopcie detí. Nedokážem si predstaviť, že by ľudia, ktorí boli odfotení na tom pride, muži preoblečení za ženy s rohami a podobne mali seriózne vychovávať dieťa.
    Som za tradičnú rodinu a veľmi rada by som išla podporiť aj pochod Hrdí za rodinu, keby som nebola odcestovaná.
  52. 55
    Kerrang

27 ročný muž

Ja ako nemám nič až také voči tým ľuďom, aj keď ja ako heterák ich nechápem, čo ich tak na tom rovnakom pohlaví priťahuje.. (hehe) ...mne na tom celom len prekáža táto "ceremónia" okolo toho a zbytočné zviditeľňovanie sa, aj keď mne sa skôr páči rodina v zmysle mať po svojom boku svoju nežnú polovičku a neskôr aj s deťmi