Fórum pridal Kerrang, 7. 2. 2018 21:00 do kategórie Vzťahy. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Podstata instagramu

0
Kerrang

26 ročný muž

Ahojte.
Nedávno som tu čítal vo fóre problém jedného chlapca, že ho opustila baba kvôli instagramu a tak ma napadla otázka, že aký má zmysel a podstatu ten instagram?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Delica

hrá sa, že má 0 rokov
    (-∞,+∞)

aby si si našiel chlapca, ktorého opustíš pre instagram, na ktorom si nájdeš chlapca, ktorého opustíš pre instagram, na ktorom si nájdeš chlapca, ktorého opustíš pre instagram, na ktorom si nájdeš chlapca, ktorého opustíš pre instagram, na ktorom si nájdeš chlapca, ktorého opustíš pre instagram... a tak ďalej.
    Ak si dievča. Ak si chlapec instagram je na to, aby si si našiel dievča, ktoré potom opustíš pre instagram, na ktorom nájdeš dievča, ktoré...
  2. 2
    Kerrang

26 ročný muž

Podľa môjho názoru IG narúša ľudské vzťahy. Ľudia si mnohé závidia, mení ich povahy a podľa môjho názoru ho ja nepovažujem za dôležitý a mne by teda nechýbal keby ho nevymysleli. Čo si o ňom myslíte vy?
  3. 3
    Muaykelo

23 ročný chalan
    Tnava

@delica Veď ale to je kruh života :D
  4. 4
    Delica

hrá sa, že má 0 rokov
    (-∞,+∞)

@muaykelo až dokým nie si príliš starý. Potom si škaredý a už si na instagrame hľadáš len fotky mačiek :(
  5. 5
    Kerrang

26 ročný muž

@delica Čo ti na to povedať? ...asi len to, že sa k tvojmu pokusu o vtip nevyjadrujem
    ;)
  6. 6
    Nats

hrá sa, že má 0 rokov

ja si myslim, ze je to miesto na ukladanie peknych momentov, propagovanie svojej tvorby a seba a kochanie sa tvorbou a inymi ludmi..

to, ze to niekomu zacne liezt na mozog nie je chyba socialnej siete ale daneho jedinca
  7. 7
    Delica

hrá sa, že má 0 rokov
    (-∞,+∞)

@kerrang dobre, nevyjadrím ja teda odpoveď na tento komentár k pokusu o vtip, ku ktorúmu sa nevyjadruješ

(neber svet (birdz (instagram)) moc vážne)
  8. 8
    Muaykelo

23 ročný chalan
    Tnava

@nats Nemyslím si, sociálne siete sú programované na to aby si tam strávila čo najviac času, využívajú k tomu to ako funguje mozog, vyplavovanie dopamínu a tak, čiže na tom vzniká závislosť a podľa môjho názoru by to malo byť určítým spôsobom regulované ako napr. hracie automaty
  9. 9
    Kerrang

26 ročný muž

@nats Ja v tom vidím akurát ten priestor na ukladanie fotiek. Zamýšľal som sa nad tým či si dať instagram, ale keď som už si toľkokrát sľuboval a nespravil to, tak ho zrejme nepovažujem za dôležitý.
  10. 10
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov

@muaykelo ale prosím ťa :D
  11. 11
    Muaykelo

23 ročný chalan
    Tnava

@staphylococcus Nepros, vyjadruj myšlienku :D
  12. 13
    Kerrang

26 ročný muž

Ja nikomu nezakazujem nech si ho ruší, to pozor zas, len ja ako chalan ho nerieši, toď vše. :)
  13. 14
    Nats

hrá sa, že má 0 rokov

@muaykelo ano a reklamy aby si nakupil co najviac kktin, telka aby si pri nej presedel co najviac casu ako mrtvola atd atd ale to neznamena ze to budem bezmyslienkovite robit..neviem, regulovat slobodne volby cloveka mi pride debilne v kazdom pripade
  14. 15
    Petuska11111

19 ročné dievča
    Na pive

@muaykelo ako sú “programované na vyplavovanie dopamínu”?! Tým, že skrz ne môžeš komunikovať, zdieľať názory a fotky a hrať hry? To je vyplavovanie dopamínu? To nemá nič s dopamínom, ale s nie príliš silnou vôľou niektorých ľudí, keď sa ich ani na deň nedokážu vzdať.
  15. 16
    Muaykelo

23 ročný chalan
    Tnava

@nats Pri telke mozog nezažije takú reakciu ako keď ti dá niekto like na fotku :D
  16. 18
    Kerrang

26 ročný muž

@muaykelo Pri niektorých to možno až do závislosti prechádza (hehe) ...každý si musí nájsť správnu mieru :smile:
  17. 19
    Nats

hrá sa, že má 0 rokov

@muaykelo si to meral? :D mozno na zaciatku, po case to omrzi presne tak ako vsetko ostatne
  18. 20
    Muaykelo

23 ročný chalan
    Tnava

@nats @Petuska11111 http://www.businessinsider.com/what-happens-to-your-brain-like-instagram-dopamine-2017-3 tu je o tom niečo popísané, založené na istej štúdií, tých štúdií je viacej a potvrdzujú to viaceré :)
  19. 21
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov

@muaykelo tvoj mozog nejak reaguje na to, keď ti dá niekto like na fotku?
    Wow.
    Až sa raz poriadne naučím robiť tieto veci, daruješ mi ho pre vedecké účely pls?
  20. 22
    Petuska11111

19 ročné dievča
    Na pive

@muaykelo stále to nepotvrdzuje tvrdenie, že to tak funguje u každého.
  21. 23
    Muaykelo

23 ročný chalan
    Tnava

@petuska11111 U teba nie, treba k tomu mozog :)
  22. 24
    James98

30 ročný muž
    Bratislava

Niekde som počul, že sa chalan bál osloviť spolužiačku lebo má na Instagrame cez 1400 followerov. Vraj je to nanho príliš vysoká liga. Takže nejak sa tým asi meria sociálna úspešnosť.
  23. 25
    Petuska11111

19 ročné dievča
    Na pive

@muaykelo ty sa teda tiež nemáš čoho obávať.
  24. 26
    Kaiser

hrá sa, že má 0 rokov

Aby sa mali homoši kde pretŕčať.
  25. 27
    H8r

24 ročný chalan
    Vancouver

Choose life. Choose Facebook, Twitter, Instagram and hope that someone, somewhere actually cares.
  26. 28
    Elmsi

10 ročné dievča

Aby som mohla plakať aká som tučná škaredá a nudná.
  27. 29
    Muaykelo

23 ročný chalan
    Tnava

@elmsi Toto tiež bolo v tej štúdií!
  28. 30
    Masterq

24 ročný chalan

aby na tom zarobili vratnici instagramu a v 30ke už mohli ležať zabezpečení na pláži. :)
  29. 31
    Motorbreath

26 ročný muž
    Ashenvale

neviem... ja tam chodim obzerat pekne zeny (lebo ja teraz mozem, lebo kvoli instagramu som sa sice nerozisiel, ale nikto mi teraz do toho nepicuje a lajkujem si co scem :D ale nehladam si tam nevestu kvoli tomu aby som sa potom kvoli instaramu s nou rozisiel a hladal si dalsiu kvoli comu sa zase rozidem :D) , pekne krajinky a robit reklamu svojej foto/video tvorbe :D a tiez nejaky backstage zvyknem nahodit... v podstate mam dost taky pocit ze mrte ludi ho vyuziva skor na propagaciu svojej tvorby, nez ako dalsiu socialnu siet, ale to bude tym co za hashtagy pouzivas a kto si realne tie fotky kuka cize...
  30. 32
    Wewo

25 ročný muž

Jasné že je to celé o tzv. dopamine loop. Na komunikáciu máme maily a IM, na prezentáciu tvorby portály ako deviantart.

Sociálne siete slúžia na prezentáciu statusu a demonštráciu pozície v spoločenskej hierarchii. Predovšetkým Instagram je o tomto.
  31. 33
    Hnisavica

hrá sa, že má 2 roky
    ...a tým myslím tam dole

Ešte keby si sa spýtal na podstatu kameňolomu, to by som vedel, ale takto... (?)
  32. 34
    Hetfield

33 ročný muž
    Pakáreň

prostriedok na honenie (nielen) ega
  33. 35
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok
    Tam kde lisky davaju dobru noc

Nemam insta .. ale idem si ho predbezne urobit :D :P
    Aby sa mal naco vyhovarat moj buduci byvaly :D :D
  34. 36
    Loveillumination

24 ročné dievča

@muaykelo to ty si tu pridaval knihu o socialnych sietach od psychologa? lebo co tu pises mi pride ako ked si moja mama precita clanok od slavneho doktora o zdravej vyzive a potom este dva mesiace o tom mudruje pricom o polnoci tlaci rozky s pastetou
  35. 37
    Skvrnka

21 ročné dievča
    parkovisko za Viedňou

Ja to tiez pouzivam skor na prezentaciu tvorby a rada pozeram nejake inspiracie, co sa fotenia tyka (rozne bokeh fotky, hlavne v noci). Ako nahodim aj daky selfie moment, ked mam chut, ale skor o tom uvazujem ako o mieste, kde mozem davat to, co vytvorim.

A tak sledujem zase aj nejake tie pekne zenske, lebo mi robi radost pozerat sa na pekne zenske, ale asi i tak 80% ludi, co sledujem, su fotografi.
  36. 38
    Muaykelo

23 ročný chalan
    Tnava

@loveillumination Je mi ľúto zlého životného štýlu tvojej mamy, avšak s tou knihou to aasi nesúvisí keďže som ju ešte nečítal :)
  37. 39
    Barb

hrá sa, že má 1 rok
    Piešťany

ja nemam instagram tak neviem co sa tam robi
  38. 40
    Alysia

27 ročná žena
    Nové Mesto nad Váhom/ Brno

na inšpiráciu a sledovanie čo kto robí :D asi tak to beriem ja... ale je fajn aj sledovať ľudí, čo tam nedávajú len dokonalé fotky, lebo občas človek zabudne, že nielen tie pekné fotky sú realita, ale aj to za foťákom a mimo foťáku je realita tiež :)
  39. 41
    Ps102

23 ročný chalan
    Hugh Hefner Birdzu

Zelenina sa tam predáva.
  40. 43
    Sandriously

20 ročné dievča

@muaykelo "pri TV mozog nezažije takú reakciu, ako ked ti niekto lajkne fotku" -u takých chlapcov ako si ty, môže like na fotku vyvolať nejakú reakciu, u normálneho človeka nie... no hate samozrejme, ale povedal si strašnú hlúposť (retard)
  41. 44
    Muaykelo

23 ročný chalan
    Tnava

@sandriously Nechápem ťa, u chlapcov ako som ja? Mne je to jedno, ja instagram ani nemám :D Pozrela si si o tom niečo? Určite nie, tak čo tu chceš čo presadzovať? Svoj ničím nepodložený názor? :D
  42. 45
    Sandriously

20 ročné dievča

@muaykelo reagovala som na tvoju hluposť nič viac ;)
  43. 46
    Muaykelo

23 ročný chalan
    Tnava

@sandriously Tak ešte raz po poriadku, čo sa ti nezdá? Lebo nechápeme sa asi absolútne :D
  44. 47
    Mefistofel

29 ročný muž
    Nitra

@delica @4 tak preto tam na instagrame stalkujem tolko mačiek :D , dakujem, že si to vysvetlila Už som to pochopil! :D :D :D
  45. 48
    Likjul

hrá sa, že má 0 rokov

@h8r Zabudol si snapchat, to tam tiež bolo. :(
  46. 49
    Ps102

23 ročný chalan
    Hugh Hefner Birdzu

@muaykelo Ja som prečítal tú knižku, čo si sem hádzal fotku a je to jedna z najlepších vecí, čo som čítal za dlhú dobu. Ďakujem!
    Samozrejme máš pravdu vo svojich komentároch a negatívne reakcie na tvoje príspevky, ktoré tu vidím, sú absolútne nekompetentné a ich autori netušia nič o problematike :)
  47. 50
    Ps102

23 ročný chalan
    Hugh Hefner Birdzu

@sandriously Hlúposť prezentuješ akurát ty. Naozaj mi odpovedz na otázku - čítala si niekedy niečo o problematike závislosti na internete/sociálnych sieťach?