Fórum pridal Energy1010, 9. 7. 2020 12:01 do kategórie Ostatné fóra. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Policajný zásah v Bratislave z pohľadu policajtov

0
Energy1010

23 ročný chalan

https://www.mojevideo.sk/video/3297e/policajny_zasah_v_bratislave_z_pohladu_policajtov.html
Odozva

Názory k téme

 1. 1
  Levik11

  28 ročná žena
  Banská Štiavnica

  Ten policajt ktorý kopal do hlavy toho zločinca si zaslúži vyhadzov. Nemá tam čo hľadať, je nebezpečný pre verejnosť. Neprofesionálny prístup.
 2. 2
  James98

  32 ročný muž
  Bratislava

  "Traf ho do hlavy, traf ho do hlavy Dušan... Počkaj do piče!" no tak to je ešte horšie ako to pôvodné video.
 3. 3
  Chirurg

  26 ročný muž

  @1
  nebezpecny pre slovensko, tak ako niektori experti, ktori tvrdia, ze statna karantena je protiustavna - takych ludi treba zatvarat, su jednoducho hrozbou.
 4. 4
  Energy1010

  23 ročný chalan

  https://www.facebook.com/groups/546397385559448/permalink/1417204108478767/
 5. 5
  Lafiziq

  26 ročný muž
  Bratislava

  zahodil nôž, ležal na zemi a držal si hlavu, teda to kopanie, ktoré bolo vidieť na tom druhom videu, nevyzerá opodstatnene, či?
 6. 6
  Kokotis

  24 ročný chalan
  Dolná krčma

  @chirurg ja mam pici nech to odstrelia jako skodnu, kto sa ma skladat na zranie pre väznov :D
 7. 7
  Energy1010

  23 ročný chalan

  TU máte celé video: https://refresher.sk/86421-Naprv-krical-Allahu-akbar-a-provokoval-kuklacov-potom-nariekal-od-bolesti-Pozri-si-cely-zasah-proti-ozbrojenemu-muzovi?fbclid=IwAR2tVWYhQdRN-fRQcjGnRxpDRTA8nKS6BjEaH65_yNwpvjCgC1rp120Atmk&gdpr-accept=1
 8. 8
  Lafiziq

  26 ročný muž
  Bratislava

  @7 lol, že v nadpise 'naprv' - to kto píše tie články?
 9. 9
  James98

  32 ročný muž
  Bratislava

  @8 Presne. To tá hovorkyňa či čo to bolo vravela, že policajti boli privolaní, lebo kričal Allahu Akbar - ale aj svedkovia, ktorí natáčali prvé video, potvrdili, že to začal kričať až potom, ako naňho mierili zbraňami.
 10. 10
  Energy1010

  23 ročný chalan

  @james98 Vyjadrenie k tvojmu včerajšiemu komentáru, ruky ešte nemal spútané v čase keď ho kopal, takže ho do hlavy kopať nemusel. :-) Takže píšeš veci, ktoré na videu ani nie sú vidieť...

  James98 8. júl 2020 17:48
  @energy1010 Ruka asi ťažko keď ich mal obe spútané a zhodou okolností mal v tých miestach jedine hlavu
 11. 11
  Obsession

  tvári sa, že má -1 roky
  Tam kde lisky davaju dobru noc

  Ja len že taketo prípady sú na dennom poriadku. Policajti zneužívali, zneužívajú a budú zneužívať svoju právomoc nehodným spôsobom(česť výnimkám)
  Tento prípad z tých tisícok akurat zvečnili.

  Ja sa všeobecne prikláňam k tomu, že ak sa páchateľ nebráni, mali by ho spacifikovať a riešiť ďalej zakonnym spôsobom. Nie mlátiť, len aby si “zapamätal” že mal docinenia s policajným príslušníkom.
 12. 12
  Hetfield

  35 ročný ujo
  Studna

  myslím že može hovoriť ešte o štastí že ho neodbachli
 13. 13
  Elkiller

  29 ročný muž
  burkina faso

  @lafiziq co zahodil? vyletel mu ked do neho strielali uz asi na 4tu alebo piatu vyzvu.. a kvoli tomu aj padol na zem a nie ze lezal sam od seba..
 14. 14
  Lafiziq

  26 ročný muž
  Bratislava

  @elkiller výsledok je ten istý - kopanie bol skrat policajta, nie prostriedok na spacifikovanie
 15. 15
  Torpedo08

  28 ročný muž
  kOkOtOvO na Záhorí

  No kopat ho uz hinten nemusel ale inak si myslim ze to je v poriadku a aspon prispeli vsetci aj s nim do Meliškologickej tvorby (rofl) (thumbs)
 16. 16
  Cltr0n

  27 ročný muž
  Oravská divočina/Pažravá pri Zvolene

  @lafiziq nôž zahodil až následkom streľby - a z videa to vyzerá že tie gumené projektily mu moc nevadili, to že sa zvalil a pustil nôž bolo zrejme následkom toho že sa použila iná nesmrtiaca munícia (pravdepodobne https://en.wikipedia.org/wiki/Bean_bag_round ) čo by zodpovedalo tomu ako spadol a nôž mu vyletel z ruky. On sa nevzdal.

  A to že kopanie bol skrat? To že policajt konal skratovo nemožno vylúčiť. Ale stačí sa pozrieť do zákona o PZ a tam nájdeš čo je považované za donucovacie prostriedky a kedy ich možno použiť.

  A tú pasáž o donucovacích prostriedkoch odporúčam prečítať všetkým ... aby sa tu nezamieňali vaše dojmy s pojmami :)
 17. 17
  R4ptor

  26 ročný muž

  za mňa v poriadku (thumbs)
 18. 18
  Motovidlo323

  31 ročný muž
  dedoles™ influencer birdzu

  A ten chlap akože čo nacvičoval?
 19. 19
  Karlotiskot

  32 ročný muž
  I'll Be In The Garage

  Myslím, že tam bol jeden policajt vyslovene psychopat čo tam nemal absolútne čo robiť a narúšal celý postup neprofesionalnym chovaním. To znamená, že zlyhal aj velitel a tak by mal byt jeden vyhodený a druhý degradovaný, to by mi ako občanovy stačilo. A tiež odškodniť pána za neprimeraný zásah... Policajt s kamerov postupoval asi najprofesionálnejšie. Žiadna zbytočná agresia, strielanie pod uroven pasa/snaha vystrelit z ruky zbran a po skonceni zaistenie okolia. Na druhej strane ako nech sa na mňa nikto nehnevá, túto situáciu by zvládla aj hliadka mestskej polície vyzbrojená taserom...
 20. 20
  Dwarvax

  33 ročný muž

  Kopance na hlavu som tam ani ja nevidel. Zakrok asi mohol byt profesionalnejsi, ale IMHO celkom v pohode.
 21. 21
  Dannyd14

  24 ročný chalan

  Keby to bol masovy vrah alebo nejaky sialeny terorista, tak by som povedal, ze si to zasluzil, ale tiez sa priklanim k tym, co tvrdia, ze zasah zo strany nemenovaneho policajta bol neprimerany a zbytocne zachadzal az do extremov, co ho moze stat miesto
 22. 22
  Nespiacakraska

  29 ročná žena
  Doma

  To bolo cele neprimerane... Uz len to, ze na jedneho deda musela prist Zasahovka v tak hojnom pocte... A ten Kuklac tiez nervy v prdeli jak keby zasahoval proti celej Al-Kaide dpc...
 23. 23
  Energy1010

  23 ročný chalan

  @nespiacakraska 43 ročný muž je dedo?
 24. 24
  Cltr0n

  27 ročný muž
  Oravská divočina/Pažravá pri Zvolene

  @dannyd14 a odkiaľ oni mali vedieť či je terorista alebo mu len drbe? To majú teraz policajti mávnuť rukou aj keď niekto ohlási bombu?

  @Nespiacakraska celý ten zásah bol reakciou na to čo sa stalo naposledy keď po Blave behal týpek s nožom a dorezal nejakého financa ... policajti sa ho báli tak ho postrelili do nohy a odrazená guľka trafila okoloidúcu dievčinu ... Tak teraz pochôdzkari radšej vypratali a uzavreli oblasť a zavolali zásahovku ktorá bola adekvátne vybavená ... podľa mňa oveľa lepšie.
  A jasné že má nervy v prdeli ... to že je príslušník elitného útvaru neznamená že keď ho niekto bodne tak nebude krvácať.
 25. 25
  Nespiacakraska

  29 ročná žena
  Doma

  @energia1010 neskrab, trochu som mu pridala no... Trochu viac... Moja chyba...
  @cltr0n dakujem za objasnenie.
 26. 26
  James98

  32 ročný muž
  Bratislava

  @cltr0n kkt, ale všimni si ten reakčný čas - príslušník elitného útvaru s extra výcvikom musí za ten čas vymyslieť x stratégií ako spacifikovať človeka v súlade so zákonom. To nebolo uprostred davu, kde by hrozil, že niekoho dobodá. Chlapík stál sám s nožíkom, s ktorým si akurát tak ošúpe jablko. Pochopil by som, ak by sa správali takto agresívne v prípade, že niekoho pred ich očami priamo ohrozuje na ulici plnej ľudí a chcú zabrániť najhoršiemu. Ale tu mali času koľko chceli - oni musia so svojim výcvikom korigovať situáciu. To nebolo narýchlo.
 27. 27
  Karlotiskot

  32 ročný muž
  I'll Be In The Garage

  @cltr0n @24 elitný útvar má mať elitný výcvik. Nemožeš mať nervy v kýbly z jedného človeka s nožom keď máš zároveň obývanú ulicu s potencionálnym teroristom, a ty máš po boku celú jednotku vrátane elitného velitela.
  Elitný policajt čo mu prasknú nervy počas zásahu je oxymóron. Nejednajme tu teda s elitným komandom ako s nejakým pochodzkárom. Ak nezvládne svoju prácu elitný policajt a povieme si, šak pohode, bol to len nejaký bezďácky kokot, tak neviem aké očakávania mať vlastne potom na tých pochodzkárov?
 28. 28
  Cltr0n

  27 ročný muž
  Oravská divočina/Pažravá pri Zvolene

  @james98 čo bolo na tom zásahu v nesúlade zo zákonom? A akým?

  @Karlotiskot oni ten elitný výcvik majú ... porovnaj si to zo zásahom vo Vrútkach. Tam policajt ozbrojeného muža zastrelil a ešte pri tom zvládol postreliť aj seba. Alebo ten minulý prípad v Bratislave o ktorom som tu už písal. Tu skončil páchateľ s pár hnusnými modrinami ... nikto iný zranený nebol. Zásah bol primeraný tomu ako zadržaný spolupracoval.
  Ty by si nervy v prdeli nemal? Oni napriek tomu splnili svoju úlohu.
 29. 29
  James98

  32 ročný muž
  Bratislava

  @cltr0n "Pri vykonávaní služobnej činnosti je policajt povinný dbať na česť, vážnosť a dôstojnosť osoby i svoju vlastnú a nepripustiť, aby v súvislosti s touto jeho činnosťou vznikla osobe bezdôvodná ujma a aby prípadný zásah do jej práv a slobôd prekročil mieru nevyhnutnú na dosiahnutie účelu sledovaného jeho služobnou činnosťou," píše sa v zákone o policajnom zbore. A rovnako sa treba riadiť aj zákonom o nutnej obrane: "Nejde o nutnú obranu, ak obrana bola celkom zjavne neprimeraná útoku, najmä k jeho spôsobu, miestu a času, okolnostiam vzťahujúcim sa k osobe útočníka alebo k osobe obrancu."

  Keďže bol očividne psychicky mimo a očividne na nikoho neútočil, bolo sa treba riadiť týmto zákonom. Prezradím ti, že aj ty keby si napr. ovládal bojové umenia a videl by si takéhoto pána s nožom, neútočil by ale ty by si ho pre istotu spacifikoval. Použil by si bojové umenie, ublížil by si mu - bol by si ako občan pravdepodobne trestne stíhaný za ublíženie na zdravý. Teda viac ako pravdepodobne a to aj v prípade, ak by útočil. Pre policajtov snáď zákon neplatí?
 30. 30
  James98

  32 ročný muž
  Bratislava

  @cltr0n A tiež je podstatné, že nespáchal trestný čin. Môže ísť maximálne o priestupok - koľko mu hrozilo, 30 eur pokuty za to, že mal na verejnosti chladnú zbraň?
 31. 31
  Karlotiskot

  32 ročný muž
  I'll Be In The Garage

  @cltr0n No bolo to primerané vzhladom na ostatné prípady a útočníka? :D
  Nie nebolo to primerané. Jasne počuješ a vidíš, že aj napriek elitnému výcviku sa im tam dostal psychopat, ktorý ho buď neabsolvoval dobre, alebo nikdy u elitného útvaru nemal byť, rovnako ako velitel, ktorý mu nechal vytiecť nervy.
  Po kolegovi tam policajti kričali nestrielaj... takže už len to je za moc. A ako píšem ostatní policajti mi prišli v pohode, ale napríklad velitel toho nezvládol viac... Boli tam tašky o ktoré sa dlho nikto nezaujímal napriek tomu, že sa neskor tvrdilo, ako si mysleli, že sú plné výbušnín. Tiež, že pán dostal naozaj tvrdé zásahy, ktoré neboli nevyhnutné (zas od jedného borca, ktorý strielal hadam autom leziacemu bezbrannému človeku do chrbta a potom ho skopal do hlavy) a zdravotná pomoc mu bola poskytnutá až dlho po odzbrojení. Nevím.... podľa mňa to bol len blázon a elitný útvar na takéto prípady ani nemá prečo byť volaný. V skladoch je kopec taserov, aj keby ich nechali na stanici výhradne len psovodom (ktorý mimochodom sú rovnako cvičený na zvládnutie tejto situácie vo dvojici) elitné komandá by mohli stráviť viac času výcvikom a nervovo sa nezosypať pri výkone svojej velice dobre platenej dobrovolne vykonávanej práci.
 32. 32
  Cltr0n

  27 ročný muž
  Oravská divočina/Pažravá pri Zvolene

  @james98 @29 došiel si až po paragraf 8 ... Gratulujem :) Očividné je aj to že každá nahlásená bomba je falošný poplach a aj napriek tomu sa to vždy preveruje. PZ má svoje postupy a tých sa (viac-menej) drží.

  @30 skús paragraf 34 a pochopíš prečo bola privolaná zásahovka... ak to samozrejme zvládneš :) čo by si vzhľadom k stupňu dosiahnutého vzdelania mal... ale asi nechceš.

  @Karlotiskot áno presne tak :) Pochôdzkári bežne nedisponujú non-lethal vybavením.
  Ja úplne nevidím do taktiky týchto špeciálnych útvarov, ale čo sa týka streľby majú celkom dobrý drill. Ujec bol varovaný, boli aj varovné výstrely, ujec dostal gumákom do nohy, ujec sa začal približovať...
  Výbušniny! práve preto chceli vidieť a spútať ujcovi ruky! A preto ujec v zmysle paragrafu 51 vyfasoval kopanec.
  Hmmm ja by som bol tiež za aby tam najímali väčších intelektuálov ale vraj psychologický profil zodpovedá účelu jednotky.
 33. 33
  Energy1010

  23 ročný chalan

  @james98 @karlotiskot Bojove umenie to ako vazne? Uz ta vidim ako bezis spacifikovat muza s nozom, ty hrdina za klavesnicou. A taser vazne? Nikto z vas ani nepomyslel ze mohol mat pri sebe aj napríklad inu zbran ako len noz? Granat, strelnu zbran a cokolvek iné. Nehrajte sa na hrdinov spoza klavesnice, realny zivot je o niecom inom.
 34. 34
  Karlotiskot

  32 ročný muž
  I'll Be In The Garage

  @energy1010 :D Skludni si hormon. Svoje doody som ti napisal, ak argumentješ nieč´´im sústreď sa na fakty, nie na pocit z niekoho. ;)
  Oka tak ako vravíš. Najlepšie asi naozaj bude kopať útočníka 5 minút do hlavy. Presvedčil si ma tým, že nie si hrdina z poza klávesnice :D
 35. 35
  James98

  32 ročný muž
  Bratislava

  @energy1010 Nechápem o čom to zas kecáš, dal som to len ako príklad. Ako môžeš porovnávať elitné policajné jednotky, ozbrojené, pripravené s elitným výcvikom s nami, ktorí nemáme ani výcvik ani psychologickú prípravu ani nič podobné? Čo je to za argument? Dovolil som si len predpokladať, že niekto, kto vykonáva svoju prácu - a je na tú prácu sústavne pripravovaný, sa musí zachovať inak ako random človek na ulici bez výcviku. To už nás môžeš rovno provnávať s chirurgom a ako by sme sa my zachovali na operačnom sále bez vzdelania a skúseností. WTF
 36. 36
  Energy1010

  23 ročný chalan

  @karlotiskot Tak aby bolo jasné reagoval som na tie tvoje perfektne tasery a nikde som nespomenul nieco o kopani utocnika. A aby ti bolo jasné na videu nie je vidiet kde presne ho kope.
 37. 37
  Karlotiskot

  32 ročný muž
  I'll Be In The Garage

  @cltr0n No hádam sa to zlepší aj tým, že sa trochu skrotí rodinkárstvo a nákupy miesto dkladov budú na použiteľné veci, respektíve sa začnú používať pretože sú dlhodobo zakúpené. No lenže sa za ne zobrala provízia a uz nikoho nenapadlo ich aj používať. Inak nie som za to dať taser každému mestskáčovy, to by bola cesta do pekiel, ale používať by sa teda mohli začať.
 38. 38
  Energy1010

  23 ročný chalan

  @james98 Dobre beriem spat zle som si to precital priznavam.
 39. 39
  Karlotiskot

  32 ročný muž
  I'll Be In The Garage

  @energy1010 Takže vlastne žvatláš. Nie je podstatné, že ho kope dpč? :D :D Čo si ty zas za mentálny zjav prosím ťa?
 40. 40
  Energy1010

  23 ročný chalan

  @karlotiskot TY zjavne mna nechapes ja sa bavim o tych tvojich taseroch, tak preco sem tahas kopance?
 41. 41
  Energy1010

  23 ročný chalan

  @karlotiskot Na druhej strane ako nech sa na mňa nikto nehnevá, túto situáciu by zvládla aj hliadka mestskej polície vyzbrojená taserom...

  Presne o tomto pisem, ze ako si oni mozu byt isty ze pri sebe nema aj iné zbrane??

  Takze nechapem preco sem vytahujes nejake kopance..
 42. 42
  Karlotiskot

  32 ročný muž
  I'll Be In The Garage

  @energy1010 No a čo ti konkrétne vadi na taseroch? Lebo "bavíš" sa o nich, ale ziadnu informaciu okrem tvojho dojmu som nedostal. Okrem toho, že to s týmy kopancami je lepšie ako tasere. Tak preto ich sem taham. Chapes? Alebo potrebujes navod k diskutovaniu? Nebudeš ty ten zosypaný chlapec z toho komanda?
 43. 43
  Karlotiskot

  32 ročný muž
  I'll Be In The Garage

  @energy1010 @41 Vieš ak funguje taser preboha? :D Ako sa možeš opýtať takúto pičovinu? Oni by ho na neho použili už s tým nožom. V rukách granát nemal. Elektrický prúd by mu sposobil kŕč a mohol by byť odzbrojený, spútaný, prešacovaný a ošetrený v priebehu pár minút. Fakt neverím tomu, že tu musím vysvetlovať v tejto debate tak elementárnu vec.
 44. 44
  Energy1010

  23 ročný chalan

  @karlotiskot Takze si predstav ze niekto zavola na policiu a oznami ze na ulici sa prechadza muz s nozom a nic viac o nom nevedia. A ty tam pri takéjto situacii chces poslat Mestskych policajtov s taserom??? Stale plati ze moze mat pri sebe aj nieco iné a nikdy nevies aké bude jeho spravanie... A nikde som nepisal ze tie kopance su v poriadku, tiez si myslim ze to prehnal a nemal ho kopat ale na videu nie je jasné vidiet kde presne ho kopal...
 45. 45
  James98

  32 ročný muž
  Bratislava

  A to ešte podstatná vec mimo toho kopania. Aj gumový projektil môže človeka zabiť alebo mu spôsobiť vnútorné krvácanie. Pri tej palbe pochybujem, že "nikto neutrpel zranenie" ako písala polícia.
 46. 46
  Karlotiskot

  32 ročný muž
  I'll Be In The Garage

  Oni pri nom policajti boli... :D
  Ako fakt, takéto situácie rieši v USA ochranka obchoďáku, ale tu sa nevie spraviť poriadny profesionálny postup pre mestských, či štátnych, ale radšej sa zavolajú elitní a aj tam je kretén čo im to dojebe...
 47. 47
  Cltr0n

  27 ročný muž
  Oravská divočina/Pažravá pri Zvolene

  @james98 ok tak nám teda povedz ako má teda taký zásah vyzerať? Obušky a vodné delo? To je to správne kombo čo ulahodí aj komunistovi? (nerd)
 48. 48
  Karlotiskot

  32 ročný muž
  I'll Be In The Garage

  @energy1010 sry včera som zabudol tagnut KOment @46
 49. 50
  Tikalok

  hrá sa, že má 1 rok

  ľahni si na zem, padaj odtiaľto... kedy má ten týpek narodeniny s takouto kombináciou povelov?
 50. 51
  Dannyd14

  24 ročný chalan

  @cltr0n no asi z titulu svojho povolania vedia, akych trestnych skutkov sa dany kriminalny zivel dopustil... Ale pozri, ja si toho cloveka nezastavam, co spravil, bolo neakceptovatelne a policajti v zasade zvladli zakrok dobre, ale aj to niekoho neopravnuje, aby si robil, co len chcel, sam podrazdeneho policajta musel jeho kolega krotit, lebo videl, ze sa mu to vymklo spod kontroly a je lepsie zachovat chladnu hlavu.