Fórum pridal Kaiserchief1, 17. 4. 2019 19:35 do kategórie Základné školy. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Pomáhali vám rodičia na ZŠ s učením? +otázky v komente

0
Kaiserchief1

hrá sa, že má 0 rokov

Dokedy sa vám rodičia takto venovali a pomáhali? Riešili s vami domáce úlohy alebo vám len učivo vysvetľovali a skúšali vás z neho? Pomáhalo vám to neskôr v škole a videli ste výsledky? Myslíte, že to má význam? Budete pomáhať s učením aj vlastným deťom?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Kaiserchief1

hrá sa, že má 0 rokov

Mne sa takto venovala hlavne mama a to asi do 3. ročníka na ZŠ. Ani mi tak nepomáhala s úlohami ale skôr so mnou precvičovala gramatiku a skúšala ma slovíčka z cudzieho jazyka. Taktiež sme veľmi často písali diktáty - to som mal najradšej. :D Mali sme také tenké knižôčky Diktáty zo slovenčiny pre všetky ročníky ZŠ a mama mi každý večer diktovala aspoň 3 diktáty a ja som písal. A ohromne mi to pomáhalo pretože som diktáty písaval na jednotky a sem-tam sa pritrafila dvojka a to ma vždy riadne nasralo. Ale mal som sa sebou výborný tréning písania diktátov v domácich podmienkach. :D

A moja mama na tom aj vždy hrozne bazírovala aby sme so sestrou nerobili v diktátoch chyby. Potom už keď som nastúpil do druhého stupňa ZŠ, tak sa mi nevenovala už takmer vôbec iba občasne keď som ju poprosil aby ma preskúšala nejaké učivo alebo slovíčka. Občas mi ale pomohla aj sestra keď som niečo nevedel. Pomáhala mi najmä s matematikou, ktorú mi dokázala perfektne vysvetliť a vďaka nej mi ta matematika aj celkom šla a mal som k nej vzťah.

Otec sa so mnou nikdy neučil ani mi nikdy nič nevysvetlil pretože on sa v tom období z neviem akých príčin nerozprával s nikým z rodiny a ani teraz sa ešte nerozpráva. Asi drží nejakého bobríka mlčanlivosti a očakáva, že na smrteľnej posteli dostane za to trofej alebo čo. :D

No a keď budem mať niekedy vlastné deti, tak sa s nimi určite budem učiť, pomáhať im, písať s nimi diktáty a prechádzať s nimi učivo pretože sám na
    sebe vidím aký význam to malo a ako mi to v začiatkoch pomohlo. :)
  2. 2
    Warble

20 ročné dievča

kym som to potrebovala, tak ano :) strasne moc im za to dakujem, podla mna je dolezite si hned od mala vybudovat pozitivny vztah k uceniu sa a nejak sa "naucit ucit"
    vysledky to urcite malo a ma a rozhodne sa tak budem venovat aj svojim detom, ak nejake budem mat
  3. 3
    Devanelemen

17 ročný chalan
    Nuladimenzionálny priestor

Áno do takých 9 rokov podľa mňa je to najlepšie
  4. 4
    Kaiserchief1

hrá sa, že má 0 rokov

@torpedo08 Torpi dúfam, že napíšeš aj ty niečo lebo moje fórum o TInderi ti dnes dajako nešmakovalo. :D
  5. 5
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -68 roky
    tulam sa

nepotrebovala som to, takze nie. skorej sme o tom, co som sa ucila, diskutovali
  6. 6
    Indelirium

hrá sa, že má 0 rokov

Prvé týždne v prvej triede, potom už nie, nepotrebovala som to.
  7. 7
    Kissmeplease

23 ročné dievča
    workoholička

Mama sa so mnou učila max. do 3. triedy. Našťastie ma viedla k samostatnosti, za čo som jej veľmi vďačná. Poznám ľudí, s ktorými sa rodičia učili ešte aj na strednej a dnes nie sú schopní v práci sami splniť ani jednoduchú úlohu, na všetko potrebuju návod od slova do slova. Pokial ide o môjho syna, chcem to riešiť podobne ako moja mama. Viesť ho čo najskôr k samostatnosti a zároveň mu pomôcť keď to bude NAOZAJ potrebovať.
  8. 8
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

No dobre teda napisem pomahali ale nepomohlo ...ani toto forum mi moc nesmakuje :-/ zajtra sa polepsi Kaizeršéfko ;)
  9. 9
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    a witch of the woods

Dlho, lebo som bola lenive hovno a ked ma niekto nevyskusal tak som sa na ucenie komplet vysrala. Nie, ze by to bolo vidiet na mojich znamkach ale aj tak.
    A bratovi pomaham a vysvetlujem a skusam ho doteraz, ak som u nasich, a to ma 17 rokov. :)
  10. 10
    Kaiserchief1

hrá sa, že má 0 rokov

@torpedo08 A fóra akej kategórie ti šmakujú najviac? :D
  11. 11
    Patriska

hrá sa, že má 1 rok

Ucili sme sa len slovicka z anglictiny.. Aj to tak dopadlo.. Vsetko ostatne prepadak =D
  12. 12
    Dwarvax

32 ročný muž

Tak na prvom stupni len, ak si dobre pamatam. A mozno aj potom s nejakym slohom lebo to som hrozne nemal rad a vobec mi to neslo. :)
  13. 13
    Hellium

28 ročná žena
    garáž v San Piegu už nie

Učili sa so mnou,keď to bolo nutné.Pamätám si, ako sa ma v štvrtej triede mama spýtala, čo preberáme na biológii a ja, že pohlavnú sústavu, tak to bolo trochu trápne, lebo tam vôbec nebolo popísané, ako sa tie spermie dostanú k vajíčku :D
    Ale z prvouky ma napr. skúšali hodiny, aj vybrané slová, slovíčka z angliny (aj keď skoro nič nevedeli) a matiku so mnou počítali-slovné úlohy hlavne.Takže asi pocas prvého stupnňa,potom už nie.
    A určite sa budem s deckami tiež učiť.
  14. 14
    Dwarvax

32 ročný muž

@12 so slohom skor v zmysle, ze som to nechal mame, nech si to precita.
  15. 15
    Sidious

21 ročný chalan

Len za mňa pár krát napísali sloh a dokončili niečo na výtvarnú.
  16. 16
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Najviac take hovadiny vselijake (thumbs) (hehe)
  17. 17
    Pandoras

hrá sa, že má 1 rok
    z minulého storočia

Tak samozrejme čítanie z čítanky a takéto srandy, na prvom stupni ma sem-tam aj skúšali z učiva, velmi zriedka nejaký diktát, ale tie mi nerobili problém a na druhom stupni a na strednej už skôr len tá matika, ale potom na moju gymplácku matiku nestačila ani moja mama, takže som si musela poradiť viac menej sama (hehe)
  18. 18
    Aventine

11 ročné dievča
    V ✝emnu spanilém

Mama ma skúšala celú ZŠ zo všetkého :-/ ak niekedy budem mať deti, tak najviac tak na prvom stupni, inak len ak budú sami chcieť niečo.
  19. 19
    Bebekex

26 ročná žena

asi som divna,ale nikdy sa so mnou nikto doma neucil
    ani len v prvom rocniku :D nespominam si ani na jeden pripad,zeby sa so mnou rodicia ucili alebo pisali
    mna to odjakziva bavilo,nebolo ma treba nutit:)
  20. 20
    Lenkaska1

24 ročné dievča
    Bratislava

popravde si vobec nepamatam :( akurat viem ze diktaty sme cvicili a obcas ma z niecoho vyskusala
  21. 21
    Ssnehulienka

24 ročné dievča
    Dolný Kubín

vobec si nespominam ze by sa so mnou rodicia niekedy ucili. ale asi preto ze starsia sestra obcas ano
  22. 22
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

Nikdy mi rodičia v učení nepomáhali.
    Ale musím povedať, že mama ma ešte v škôlke naučila čítať, písať a počítať... Čiže cely dolny stupen som bol najlepší žiak v triede :D
  23. 23
    Zelinka

22 ročné dievča
    Košice

spomínam si, že prvý ročník som sa stále učila s mamou alebo babkou.. potom neskôr keď som čomusi nechápala alebo som chýbala v škole ale skúšali ma do druhého stupňa :D bolo to ako pre mňa, aby som si overila či to naozaj viem alebo takisto aj ako moje ospravedlnenie keby doseriem tú písomku tak majú dôkaz že som to neodflákla a fakt sa to učila :D
  24. 24
    Dee99

26 ročný muž
    RK

Ano,pomahalo,malo to výsledky a deti neplanujem mat :)
  25. 25
    Mayben

27 ročná žena
    Vraj najväčšia diera

Učila sa mamo so mnou, ale nepamätám si to moc..jedine tak čítanie zo Šlabikára, na to si matne spomínam.. Takže ani neviem, dokedy sa so smnou učievala.
    A keď som bola staršia, tak som sa nechala len občas preskúšať, ale málokedy.

S dcérou sa učím, ale žiaľ, som v tomto po mojom ocinovi - nemám na to moc nervy :-/ takže asi jej to občas znepríjemňujem...
    A písanie sa s ňou musela učiť ex mojej ségry, lebo to som absolútne nezvládala psychicky :D už teraz píše krásne :)
  26. 26
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

Mamina trochu ano, najmä zo začiatku (prvé možno 3 roky? Možno aj celý prvý stupeň, neviem). Aj diktáty sme dakedy písali.

Ja asi budem, a aj neskôr, ak budú chcieť. Kľudne aj na strednej alebo vysokej škole, keďže som posledný žijúci polyhistor
  27. 27
    Mariquittka

26 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

len na prvom stupni, na strednej a vysokej ma oco doučoval matiku, a na strednej okrem toho aj fyziku, lebo je matfyzák, inak poznám ľudí, čo im rodičia aj diplomovky písali
  28. 28
    Zrkadlovka

21 ročné dievča
    pod lamelou

nikto sa so mnou nikdy neučil na základnej, vždy som prišla domov zo školy a hneď som všetko spravila sama ešte než naši vôbec prišli z práce, aby som mala pokoj. možno ma najskôr kontrolovali či všetko už mám, ale potom zistili že nemusia a verili mi. a vyhovovalo mi to tak, známky som aj tak mala super 0:)
  29. 29
    Lear00

15 ročné dievča

Asi od druhého-tretieho ročníka nie. Vlastne ja som sa na základnej vôbec neučila. Keby som to spočítala, tak som reálne sedela na zadku a učila sa asi tak do 10x za deväť rokov. A aj tak som mala zväčša jednotky
  30. 30
    Palec223

27 ročný muž

ano a bolo to strasne asi som si vytvoril vdaka tomu odpor k uceniu ;) .... ak nevedia ako na to nech to radsej vobec neskusaju nech nechaju decko aby same zacalo plavat ....