Fórum pridal Darksider96, 25. 9. 2020 01:38 do kategórie Filozofovanie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Postupuje ľudstvo dopredu alebo upadá?

0
Darksider96

24 ročný chalan
Underworld

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Torpedo08

29 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

V nejakych tych technologiach postupuje ale celkovo upada az padne na papulu uplne ale zivot po ludoch bude po rokoch snad zas pekny :)
  2. 2
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

@torpedo08 JJ, nieco take tu povedzme mame. Ale novy iPhone s vacsim uloziskom nie je pokrok. Teda aspon ja to za pokrok nepovazujem. Ako vidim, tak ludstvo sa nepriblizilo ani o milimeter k chapaniu zakladnych veci... Kvalita zivota ludi sa zhorsuje. Kazdorocne pribuda samovrazd, ludi na antidepresivach atd. Ale hlavne, ze vdaka pokroku mame novsi iPhone.
  3. 3
    Mefistofel

31 ročný muž
    Nitra

tuto je to vidieť ako smeruje ľudstvo a kde
    https://www.smithsonianmag.com/smart-news/how-mouse-utopias-1960s-led-grim-predictions-humans-180954423/
  4. 4
    Narazuvzdornaa

26 ročná žena
    bridge troll

Ehhhh mame tu trosku iny pokrok, ako ulozisko na iPhone...

Povedala by som, ze postupujeme znacne, technologicky, vedecky aj spolocensky, na druhej strane sa vyostruju hlavne spolocenske negativne javy

Ale tajne dufam, ze este tak 50 rokov tohto shitu a budeme v peknej sci-fi buducnosti
    Alebo v uplnej pici no :D

Kazdopadne, environmentalne to uz nedame podla mna
  5. 5
    Tralalibang

25 ročná žena
    Prdelákovo

@4
    Inak čo sa týka toho pokroku, tak nebyť Trumpa, tak by čoskoro štartovala sonda na mesiac Jupitera Európu. Tak som sa na to tešila, nuž ale ten idiot zrušil financovanie.
  6. 6
    Mayo911

hrá sa, že má 0 rokov
    Rainbow

Ten pokrok je za cenu zničenia planéty a onedlho svet čakajú extrémne suchá, teplá, počasie, nedostatok pitnej vody, masové vymieranie živočíchov a nakoniec nepokoje a vojny kvôli veľkej migrácií lebo väčšina planéty bude neobývatelná. Mapa sveta sa úplne zmení. Keďže klimatické dohody sú pre najväčších znečisťovateľov len zdrapom papiera, nebude to inak.
  7. 7
    Kerrang

28 ročný muž

Myslí si niekto vôbec opak, že by nás čakala svetlá budúcnosť? ;P
  8. 8
    Dee99

27 ročný muž
    RK

Tym ze postupujeme dopredu sa rutime do sraciek
  9. 9
    Endre-silentname

32 ročný muž
    letím niekde v oblakoch

V podstate to môžem povedať takto:
    https://www.youtube.com/watch?v=A2DJLuVKlt8
  10. 11
    Melancholik

28 ročný muž
    Bratislava

desím sa toho ako bude vyzerať generácia ľudí ktorí sú teraz na základnej strednej.. aké hodnoty budú mať a ako mentálne bude vyzerať svet

technologicky to samozrejme napreduje.. ale čo sa týka nejakej súdržnosti alebo vyšších cieľov či hodnôt tak to ide hlboko do riti..postupne a pomaly, až sa človek obáva že príde časom kolaps v podobe väčšieho konfliktu
  11. 12
    Ucitelka

44 ročný ujo

@melancholik Ináč ale neviem čo je na tom pravdy, ale podľa jednej štúdie čo som čítala, tak vraj táto mladšia generácia je už teraz napríklad viac empatickejšia než všetky ostatné pred ňou.
  12. 13
    Tralalibang

25 ročná žena
    Prdelákovo

@melancholik Až také zlé to s nimi nie je. Mám súrodencov v tej generácii a chodia k nám na návštevy ich kamaráti a nemám vôbec pocit, že z nich vyrastie niečo zlé. Možno z niektorých, ale čo poznám aj ich spolužiakov, tak to sú zlaté deti. Okrem toho majú vďaka inklúzii v triede aj nejaké deti s poruchami učenia a aj nejakých zdravotne postihnutých a normálne sa s nimi hrajú. To skôr naša generácia je v tomto oproti nim v nevýhode, lebo sme takých ľudí veľmi nepoznali. Nevidela by som to tak čierne. Skôr sa prikláňam k tomu, čo píše @ucitelka. A veľa záleží aj od rodičov no.
  13. 14
    Torpedo08

29 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

@2 tak nejak a ten pokrok co sa naozaj deje je vacsinou dost k nicomu aj to ze tu vyletuju satelity do vesmiru vo velkom alebo nejake sondy na mars ma moc nezaujima... ludia kapu ako muchy na choroby od hladu a este sa aj vyvrazduju takze tak sme sa posunuli v tomto skvelom svete no :D
  14. 15
    Torpedo08

29 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Ale planeta sa podla mna neda a zlikviduje nas raz nadobro ked sme taketo marhy :D
  15. 16
    Metaxa

hrá sa, že má 1 rok
    Benátky/ Panické dravce

Stále lepšie a lepšie, len čo tu na birdzi sledujem (thumbs) (hehe)
  16. 17
    Gombík35

hrá sa, že má 0 rokov
    Tam kde končí zákruta

Berieme si čo môžeme a čo nám právom patrí, sme na vrchole potravinového reťazca ... Všetci tí moralisti a ekologisti iba spomaľujú náš technologický rast ...
  17. 18
    Notmehofejk

39 ročný ujo
    MASSIVE Red Pill

ach, tento evergreen na pseudointelektualne mudrovanie :D hen, ako rychlo spolocnost ide dopredu, ani nie pol storocia dozadu nad nasledujucou generaciou jojcali 40nici a dnes to ludia zvladaju uz v polovicnom veku.
  18. 19
    Swamper

38 ročný ujo
    BA

Som prekvapený triezvymi názormi niektorých dievči tutok Hlavne starší chlapci , hanbite sa !
  19. 20
    Kassiar

23 ročný chalan
    (凸ಠ益ಠ)凸

Planeta cim dalej v horsom stave, technologicky pokrok sa moze velmi lahko vymknut spod kontroly (umela inteligencia, absolutna strata sukromia, dystopicky scenar, ten sa uz dost uplatnuje v Cine), mozny suboj o dolezite a posledne zdroje, porusovanie a mozna strata ludskych prav, aj vedecky pokrok sa moze velmi lahko vymknut kontrole. A napriklad Hawking este ked zil, sa vyjadril o stupajucej agresivite ludstva, co sa odzrkadluje aj na filmoch a hudbe, a hlavne na detoch.
  20. 21
    Narazuvzdornaa

26 ročná žena
    bridge troll

@melancholik ja tiez nesuhlasim, co poznam par ludi okolo 17-20 rokov z jazykovky a vsetci su uplne skveli, uvedomeli, mudri, zalezi im na veciach
  21. 22
    Vreskot000

33 ročný muž

@torpedo08 tvoj príspevok ma vždy poteší :D
  22. 23
    Torpedo08

29 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

@vreskot000 :D to ma teší
  23. 24
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

@ucitelka @Tralalibang @12 Podla mna ani moc nie je mladsia generacia nejako empatickejsia. Mozno je viac makkysov ako kedysi a bude to asi tym (hehe) A moznoze bude nieco pravdy aj na tomto clanku, ale za doveryhodnost nerucim lebo sa mi nechce overovat tie statistiky (:

https://miestopremuza.joj.sk/relax/153961-zijeme-v-dobe-zzenstilych-muzov-podobaju-sa-skor-matkam-ako-otcom
  24. 25
    Kassiar

23 ročný chalan
    (凸ಠ益ಠ)凸

@narazuvzdornaa No ved to, ze navstevuju jazykovku, tak asi budu trosku inteligentnejsi ako zvysok ich vrstevnikov, takze vacsina alebo aspon polovica je aka je.
  25. 26
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

https://www.youtube.com/watch?v=CsgaFKwUA6g&feature=emb_logo
  26. 27
    Tralalibang

25 ročná žena
    Prdelákovo

Že makkysov :D Chlapi už nie sú kutilmi, lebo na to nemajú čas a hlavný dôvod máš uvedený v článku- že mladí si nemôžu dovoliť vlastné bývanie.
    Keby si aspoň niekoho z tej generácie poznal osobne a vedel čítať s porozumením. Potom by si nemal potrebu mi tu písať takéto kokotiny darksajdy
  27. 28
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

@tralalibang JJ, ja píšem kokotiny. Preto ešte aj Britská organizácia na ochranu životného prostredia ChemTrust a rôzni odborníci, ktorí sa zaoberajú hormonálnymi poruchami varujú, že sa zvyšuje u mužov hladina estrogénu a znižuje hladina testorénu a že je najvyšší čas začať s tým niečo robiť a pod. Ale ja píšem kokotiny (hehe) Mala si byť už dávno v ich vedeckom tíme ;) Choď im to rýchlo povedať! (:
  28. 29
    Notmehofejk

39 ročný ujo
    MASSIVE Red Pill

@tralalibang darksajdy ma ale vynimocne, ciastocne, pravdu (fu, esteze to nie je draks, to by sa mi zrutil vesmir). milion studii ukazuje, ze priemerna hladina testosteronu u mladych muzov klesa. je vela hypotez, preco to tak je a ja si skromne myslim, ze pravdu maju (skoro) vsetci, lebo v tom bude takmer urcite zohravat ulohu viacero faktorov. nejdem riesit, ci je to "dobre" alebo "zle", lebo aby som to riesil, musel by som nemat ziadnu predstavu o tom, ze ako funguje evolucia. ale faktom je, ze je to tak.
  29. 30
    R4ptor

26 ročný muž

ľudstvo postupuje dopredu, ale svetlá budúcnosť čaká len vybranú časť z neho
  30. 31
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

@tralalibang @notmehofejk Tak ja som to myslel len ako dalsiu moznost, ze sa rodi viac makkysov resp. viac takych zenskejsich muzov resp. muzov s nizsim testosteronom a ta povedzme empatia moze byt sposobena tym... Mohol som hned na zaciatku spomenut ten testosteron a nedavat sem link na ten clanok kde sa pise o zzenstilych muzoch. Len az potom neskor som googlil viac informacii ohladom toho aby som svoje tvrdenie nejako mohol dokazat a uvidel som tam toto o tom testosterone, tak som to sem uz teda napisal. Ale neviem ci je to urcite tak (hehe) Ja som sa len zapojil do pokojnej diskusie nech mame o com kecat 0:) (hehe)
  31. 32
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

@31 Teda neviem ci je ta povedzme empatia sposobena tym nizsim testosteronom...
  32. 33
    Tralalibang

25 ročná žena
    Prdelákovo

@notmehofejk @darksider96 Ale to, že majú nižší testosterón nutne neznamená, že sú makkysi :D A vyznieva to trochu smiešne, že o zzenstilych chlapoch rozprávaš práve ty darksajdy :D Lebo takú schopnosť uraziť sa by ti závidela nejedna žena :D
  33. 34
    Feelagain

23 ročné dievča
    based in Brno

aki su chlapi - makkysi? ze sa nadsene nevrhnu do vojny? alebo ze v byte nerozbiju stenu, aby ju potom mohli opravit? vobec neviem, co si mam pod tym predstavit, ako sa spravaju, alebo co robia ine, ako chlapi nemakkysi. A este, ako to realne poskodi svet, ked sa bude rodit viac chlapov s menej testosteronom?

tiez nemam pocit, ze by z dnesnych ludi na zakladnej a strednej vyrastal taky hnoj, ako je tu opisovane. No a technologicky pokrok je sice fajn (nie je to len o iphonoch, ale napriklad aj o medicine), ale podla mna uz vcera bolo neskoro zamerat sa na ekologiu.
  34. 35
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

@tralalibang Tak ja si predstavim chlapa, ktory ma vysoku hladinu testosteronu, ako nejakeho macha, ktory ma vacsie sklony k agresivite, rad prejavuje svoju dominanciu, je fyzicky silnejsi, lahsie nabera svalovu hmotu, je sexualne aktivnejsi, je menej citlivy... Preto ma napadlo, ze clovek s nizkym testosteronom bude opakom takehoto chlapa... A keby to nepredstavovalo problem, tak by ti vedci s tym predsa nechceli nieco nutne robit. Nie? (hehe)

@feelagain A ako to poskodi svet ked sa bude rodit viac chlapov s nizsim testosteronom? No ak to bude takto pokracovat a nadalej sa bude u muzov znizovat, tak budu potom muzi postupne stracat plodnost. A to uz bude problem. Ved ako som pisal, keby to nepredstavovalo ziadnu hrozbu, tak by ti vedci s tym nechceli nic robit.
  35. 36
    Feelagain

23 ročné dievča
    based in Brno

podla mna stracanie plodnosti nie je problemom :D rodit deti sa budu stale, len menej, takze ludstvo nevymrie, len planeta nebude preludnena
  36. 37
    Notmehofejk

39 ročný ujo
    MASSIVE Red Pill

@tralalibang je tam pri najmensom velmi vyznamna korelacia. neni to sice take jednoduche a pokial viem, aj u normalneho zdraveho chlapa mozu nastat pomerne velke kratkodobe vykyvy, ktore ale bez testovania nie su pozorovatelne (na spravani etc.). ale tazko povedat, lebo myslim, ze na 100% jasno v tom nemaju ani vedy na to zamerane. a pokial ide o vseobecny pokles hladiny testosteronu medzi muzmi, to je otazka rozprestierajuca sa skrz mnoho vednych disciplin a na svete je len hrstka ludi, ktori maju teoreticky kapacitu na to, aby sa dokazali fundovane vyjadrit k moznym pricinam a dopadom na vyvoj spolocnosti. that is, keby na to niekto spravil rozsiahly vyskum. co sa ale asi nik nechysta. podla mojho skromneho nazoru, konkretne na zivot onych muzov to bude mat z kratkodobeho hladiska (desiatky rokov) negativny vplyv. na nasledky na spolocnost ako celok, resp. dlhodobe nasledky na kvalitu zivota muzov, nazor nemam.
  37. 38
    Openmindedfreak

31 ročný muž

@narazuvzdornaa ak to nedáme na enviro úrovni, tak to nezvládneme ako ľudstvo vôbec, z toho mi vychádza akurát masové vymieranie homo sapiens...