Fórum pridal Xxar3s, 18. 10. 2019 17:56 do kategórie Windows. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Potrebujem upraviť 3,3 GB veľký textový súbor

0
Xxar3s

36 ročný ujo
Bratislava

čím ho mám otovriť? Bojím sa že aj keď nájdem editor, ktorý mi ho otvorí, tak tie zmeny potom nekorektne uloží. Takže poprosím poradiť len editor, ktorý už máte odskúšaný, že naozaj funguje na takéto súbory.
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Nello

hrá sa, že má 0 rokov
    krajina zazrakov

vim, pspad
  2. 2
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

No dpc tolko GB by snad nemali ani vsetky Vreskotove blogy :O
  3. 3
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

akože word to nedokáže ?
  4. 4
    Kokotis

23 ročný chalan
    asi hentam

Ty pičo, to je čo zač :D
  5. 5
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

Že vraj VS Code
    https://stackoverflow.com/questions/159521/text-editor-to-open-big-giant-huge-large-text-files
  6. 6
    Patrixo

32 ročný muž
    Militantný slniečkar

3gb textu? co si ukradou gorilu?
  7. 7
    Kosmiklove

33 ročný muž
    andromeda

ti jebe to co tam je?
  8. 8
    Dwarvax

32 ročný muž

ja by som skusil mozno notepad++ alebo sublime alebo pspad.
  9. 9
    Etelnair

11 ročný chlapec
    klame do telky, vydychuje

raz som to riesil s 50x10GB subormi a najlepsie bolo napisat si nieco vlastne :D skus mozno namiesto text editora hladat nejaku utilitu na spravu logov
  10. 10
    Xxar3s

36 ročný ujo
    Bratislava

@Kokotis @Patrixo @Kosmiklove su to len moje osobne data jednej z databaz chcel som ju preniest na iny VPS a este predtym zmenit nazvy. Ja do DB hadzem vsetko aj obrazky aj videa jednoduchsie sa potom migruje ked je vsetko na jednom mieste. No a ked sa z DB vygeneruje SQL dump tak sa binarne ASCII data musia skonvertovat na text to znamena ze jeden ASCII znak sa skonvertuje na niekolko textovych znakov (neviem co to je za kodovanie asi B64). Takze preto je to take velke.

@Wistingher VSCode to zatial jediny otvoril ale neda sa s tym nic robit dokonca ani scrollovat nie to este editovat. Ale dik za ten zoznam nieco z toho poskusam.

@Dwarvax notepad++ si s tym neporadil. PSpad pochybujem ze by to otvoril ten si neporadil ani s omnoho mensimi subormi. A Sublime skusim.

@Etelnair napisat vlastny skript asi bude najschodnejsie riesenie.
  11. 11
    Kokotis

23 ročný chalan
    asi hentam

Tak skus Vim alebo Nano :D
  12. 12
    Xxar3s

36 ročný ujo
    Bratislava

@kokotis uz som si to poriesil nakoniec som nic needitoval sqlko som zmazal. Detachol som databazu a Attachol ju do noveho servera a ono to kupodivu fungovalo.

Lebo pamatam si ze kedysi sa mdf subory nedali zdielat medzi roznymi verziuami db servera. Ale SQL Server 2017 si teraz poradil s mdf SQL Server 2014 a bez problemov ho attachol.