Fórum pridal Pubertslatinocelny, 15. 4. 2019 19:40 do kategórie Podniky. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Pozývanie kamošov v baroch/platenie kôl (rúnd)

0
Pubertslatinocelny

32 ročný muž
pubertkúpnoknedlizovaný

1. 1
    31,6% ľudí
    Najradšej by som platil vždy len sebe
  2. 2
    5,3% ľudí
    Mám rád, keď jeden človek zaplatí kolo všetkým
  3. 3
    10,5% ľudí
    Je mi to jedno
  4. 4
    26,3% ľudí
    Dosť presne vnímam, kto koľko komu platil
  5. 5
    0% ľudí
    Viac platím než platia mne
  6. 6
    10,5% ľudí
    Viac platia mne než ja iným
  7. 7
    15,8% ľudí
    Pamätám si, že "teraz je rad na mne"
  1. 1
    12,5% ľudí
  2. 2
    12,5% ľudí
  3. 3
    12,5% ľudí
    Je mi to jedno
  4. 4
    25% ľudí
  5. 5
    0% ľudí
  6. 6
    12,5% ľudí
  7. 7
    25% ľudí
  1. 1
    45,5% ľudí
  2. 2
    0% ľudí
  3. 3
    9,1% ľudí
    Je mi to jedno
  4. 4
    27,3% ľudí
  5. 5
    0% ľudí
  6. 6
    9,1% ľudí
  7. 7
    9,1% ľudí
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Salora

hrá sa, že má 2 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

toto sa ma už dlho netýka, ale robievali sme to tak, že sme dali financ na stôl, kto čo mal/mohol a išlo sa, kym sa to neminulo (hehe)
  2. 2
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

Mne príde najlepšie, ak si každý platí svoje, asi som moc veľký žgrloš alebo čo. chápem z že z dlhodobého hľadiska to možno môže vyjsť aj narovnako, obzvlášť a chodí stále tá istá partia a ešte trebárs má každý ten istý drink alebo rovnakej ceny. Ale ak sa zloženie skupiny mení alebo majú ľudia drinky iných cien, tak to nemôže byť nikdy spravodlivé :D
  3. 3
    Lukaso121

28 ročný muž
    Nitra

Tak ked uz zarabas , uz je jedno kto zacina brať a kto skonci s poslednou rundou pri zaverecnej , ale musi to byt priblizne rovnakej hodnoty lebo beda ti ked budes pit daco za 4€ a oni na pive za 1€
  4. 4
    Lenkaska1

23 ročné dievča
    Bratislava

Obcas zaplatim ked sa to hodi a financne by ma to nezruinovalo
  5. 5
    Sasi2680

27 ročná žena

Uz nechodievame veľmi do podnikov ale zvykli sme platiť bud na striedačku, ze jeden zaplatil všetko a potom. Zas platil niekto iný, alebo inokedy zas každý za seba..
  6. 6
    Poke

7 ročný chlapec
    Prešov

no, neplatím za iných, hlavne ak je to veľká skupina. Pokiaľ sme dvaja a išli sme na kávu, tak to vezmem zvyčajne ja
  7. 7
    Obivankenobi

25 ročný muž

pokial som s niekym kto viem, ze studuje tak vzdy platim ja
  8. 8
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

@obivankenobi všetci sme predsa na vysokej škole života
  9. 9
    H8u

26 ročná žena
    Štefanov

Kazdy vezme kolo vzdy.. a ci vo vyhlade 10 rokov nahodou zaplatim o 100 eur viac nez niekto iny mi je uplne jedno :D

S naj kamosom (sme spolu kazdy den a cez vikendy prakticky 24/7) cokolvek kupujeme - potraviny v obchode, veceru v restike, alkohol.. raz plati jeden raz druhy nikdy do nedelime, proste nejako kto ma blizsie po ruke penazenku :D alebo trebars idem k nemu a povie mi ze kup mi prosim po ceste mekac tak mu kupim aj za 10€ aj za 15 a neriesime to a zase naopak on mne.. a pride mi to straaasne super ze mam s niekym taky blizky vztah ze nam to pride uplne normalne a zaroven sme dosiahli taky level financnej slobody ze to riesit nemusime :D lebo ja to fakt nemam rada riesenie nejakych par eur furt dokola ked som s tym clovekom casto.. chapem ze to je kazdeho vec ale ked vidim ako moj tatko s frajerkou si kazde debilne euro delia a vypocitavaju centy mi to pride fakt blbe ze takymto niecim si vkuse obmedzovat zivot riesit a byt v pozore kto kolko kde zaplatil a co komu dlzi :D
  10. 10
    Majmarad

35 ročný ujo

Nechodím do barov :D
  11. 11
    Magick55

26 ročný muž
    východ severo-južného západu

ak niekoho pozvem, tak to samozrejme platím...to sa týka aj toho ked robím nejakú oslavu, (podľa veľkosti party alebo stavu financií) zaplatím dopredu niekoľko kôl a oznámim že dalšie ide každý sám za seba

pri obyčajných sedeniach na pive platím osobitne za seba (+ak niekomu niečo vezmem)....neznášam "skladačky" a účet "všetko spolu"
  12. 12
    Wewo

26 ročný muž

Ak som naozaj s kamošmi, tak sú mi veci ohľadom peňazí úplne 7.
  13. 14
    Limetkajaja

37 ročná teta
    nežijem

ja do barov síce nechodím, ale myslím, že som bola v tejto situácii alebo napríklad aj s jedlom alebo niečim.. tiež si najradšej platím za seba, lebo len tak je to fér ... ľudia nechcú väčšinou jesť/piť to isté a nemám rada keď ja si vyberiem nejakú lacnejšiu variantu a niekto tú drahšiu .. alebo potom sa mi stávalo také, že keď bol môj rad platiť, tak niektoré osoby dostali strašný hlad a chceli poriadne jedlo :D, ale keď bol ich rad platiť, tak moc hladní neboli a chceli si dať len hranolky alebo čo a mne bolo potom tiež blbé vybrať si niečo poriadne, keď ostatní si dali len zmrzlinu a nikto ani nejedol .. akože ak sme dvaja a pijeme napr pivo, tak je úplne v pohode zaplatiť raz ja, raz ten druhý.. a zasa tiež ma nejako nezabije prerobiť pár centov, ale pri väčšej skupine to rada nemám a nechcem platiť niečo pre druhých, s ktorými som si nie blízka.. :D .. ale inak všeobecne mám prehľad kto koľko zaplatil, aký je stav a či je to fér :D .. a najradšej si platím za seba