Fórum pridal Plutvonozceakrivozubky, 13. 1. 2018 00:08 do kategórie Zvieratká. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Pre majitelov hada

0
Plutvonozceakrivozubky

22 ročné dievča
Paralelny svet

Caute banda, na uvod chcem len to, ze toto je seriozna otazka, tak opovazte si robit srandicky. Zvysok v komente
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Plutvonozceakrivozubky

22 ročné dievča
    Paralelny svet

Takze ide o to, ze moja kamaratka ma kamarata (a ten ma zas kamarata a ten ma babku a ta ma zas susedu ktora ma modry bicykel, no ale nie to som chcela). Ide o to, ze on ma hada a tvrdi, ze hady cez zimu hybernuju a aby mu dozicil co najprirodnejsie podmienky tak ho dava v zime do chladnicky lebo v byte je teplo. Zaujimalo by ma, ci je tento postup bezny a ked hej, tak ci hadovy nevadi to svetlo vzdy ked sa otvori chladnicka.
  2. 2
    Thunderstorm

13 ročné dievča
    devil's little sister

Nie je to úplne bežný postup, skúsení chovatelia uprednostňujú pivnice alebo verandy, kde teplota neklesá pod 8°C. Samozrejme ak nie je táto možnosť, pokojne využi chladničku. Uisti sa, že je had umiestnený v hornej časti chladničky, kde je najteplejšie, aby nedostal omrzliny.

A áno, svetlo môže hada vyrušovať a znížiť kvalitu jeho spánku, preto sa odporúča natiahnuť mu na hlavu ponožku (určite bavlnenú a určenú pre diabetikov bez silnej gumy, aby si hada neuškrtila).
  3. 3
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok
    Tam kde lisky davaju dobru noc

Mne sa skor pacila prva polovica prveho prispevku(az po zatvorku) ako ta druha ...
    Clovek aby sa bal teraz nakuknut do kamaratovej chladnicky aby tam neuvidel hada
    Kto ma slabe povahy ...teda ako ja :D
    ...Zaujimava tema budem ju sledovat :D
  4. 4
    Plutvonozceakrivozubky

22 ročné dievča
    Paralelny svet

@thunderstorm nemam hada, ale dakujem za odpoved, viacmenej som ani necakala, ze sa to fakt robi.
    +1 za ponozku :D
  5. 5
    Die

22 ročné dievča
    ciernyles

moj stryko (ten co mi neustrikoval sveter) mal hada a ten bol vzdy iba v terariu alebo lozil po konaroch vo svojej izbe. bez chladnicky

..zije ten had este?:D
  6. 6
    Plutvonozceakrivozubky

22 ročné dievča
    Paralelny svet

@die tuto zimu vraj nieje v chladnicke, lebo majitel je lenivy, ale had ma nejak 10+- rokov :D
  7. 7
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok
    Tam kde lisky davaju dobru noc

@die Asi zije... len mu omzrli prsty na nohach
  8. 8
    Vlcica1989

28 ročná žena
    Trnava

robí sa to (ja teda nie) ale záleží aj od konkrétneho druhu. Mám pytóna kráľovského a ten od cca októbra do cca marca vôbec nežerie, takmer sa nehýbe...už som ho dobre dlho nevidela, pritom je v terárku ale zalezený v domčeku