Fórum pridal Dezolat, 5. 12. 2018 19:33 do kategórie Jedlo. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Preco kupujete dlhozrnu ryzu?

0
Dezolat

30 ročný muž

Nejako nevidom v nej zmysel. Kazdy vari len dlhozrnu ale ta je hnusne sucha a bez omacky alebo vyvaru sa neda jest. Oproti tomu je gulatozrna stavnata chutnejsia da sa jest aj sama posolena. Nevidim vobec zmysel v dlhoznej ryzi preco to ludia vobec kupuju
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Lenkaska1

23 ročné dievča
    Bratislava

Ja milujem dlhozrnu ryzu. Preto ju kupujem! Samozrejme na rizoto pouzivam inu, ale ako prilohu jedine dlhozrnna, podla mna je top! Praveze milujem na nej to, ze je taka sypka akokeby :D
  2. 2
    Poke

tvári sa, že má 6 rokov
    Prešov

si nejedol dobrú ryžu. Dlhozrné sú aromatickejšie a majú lepšiu chuť

guľatozrné zvyknú mať viac škrobu, takže sú vhodnejšie do rizota a pod.
  3. 3
    Salora

hrá sa, že má 2 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

presne, ako píše @Poke (thumbs) a okrem toho, treba vedieť ryžu variť... vôbec nemusí byť a nie je suchá
  4. 4
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -69 roky
    tulam sa

aj my jeme gulatozrnnu :D
  5. 5
    Sasi2680

26 ročná žena

Lebo väčšinou jeme basmati a jazminovu
  6. 6
    Kakofonicka

27 ročná žena
    Wonderland

no pod ku nam domov a ukazem ti, ako sa vari dlhozrnna ryza tak, aby sucha nebola :)
  7. 7
    Mezomus

hrá sa, že má 1 rok
    asshole birdzu!

ja nemam rad ryzu vseobecne :-/

ale neviem, nejake kari, gyros a pod by som s gulatozrnnou nedal ani psovi, ale zase pecene kura s gulatozrnnou je super!

@poke na rizoto jedine arborio!
  8. 8
    Sidious

21 ročný chalan

Doma sa vždy varila guľatozrnná, takže som si na ňu dosť zvykol. Na intráku si varím dlhozrnnú, lebo je najlacnejšia.
  9. 9
    Charlie1

21 ročný chalan

@sidious typický Slovák :D :D
  10. 10
    Azizi

hrá sa, že má 1 rok
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

Ja tiez mam ovela radsej gulatozrnnu. Najlepšia je SOS. Ale ako som sa presťahovala, tak tu ju nemôžem zohnať, tak som si začala kupovat jasminovu. Ale je ich viac druhov a pri jednej pisu, ze je zamerne dost lepiva (aby sa z nej dali robit ryžové kolace a tak), tak kupujem len tu a je super, ma uzasnu chut aj konzistenciu. Len mi vadí, ze je sackova, ale inu taku som nezohnala:/
  11. 11
    Melancholik

27 ročný muž

ryzu nemusim ale ked uz kupim tak tu kratku a oblejsiu, najlepsie poriadne vlhku
  12. 12
    Elmsi

11 ročné dievča

Lebo guľatá je hnusna
  13. 13
    Fakecocacolazero

23 ročné dievča
    Malacky

tiez mi tak dlhozrnna chutila najprv, ale ked ju spravim ako opekanu ryzu, pekne okorenim, oolejujem tak je to velmi dobre :)
  14. 14
    Tommyhot

29 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

A potom pojdete do Azie a zistite, ze to co sa na Slovensku predava ako ryza by tu nejedol ani pes :) btw dlhozrnna nie je sucha ak je dobre spravena.
  15. 15
    Dee99

25 ročný muž
    RK

Ja kupujem akciovu :D