Fórum pridal Draks, 26. 2. 2020 16:36 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Prečo sa ľudia boja Corona vírusu ?

0
Draks

35 ročný ujo
Bratislava

Tiež som mal dávnejšie obavy ale keď som zistil že úmrtnosť je úplne malička a zomierajú naň väčšinou ľudia od 70 -80 rokov ...
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Draks

35 ročný ujo
    Bratislava

Aj oni sa dôkazu vyliečiť tak prečo taká panika ?
  2. 2
    James98

32 ročný muž
    Bratislava

Ako dávnejšie? Veď ešte 2 týždne dozadu si šíril paniku
  3. 3
    Montgomery

30 ročný muž
    Nightrainov osobny prekladatel

nevyliecia sa, kazdy ma trvale poskodenie pluc, takto nikto nechce zit
  4. 4
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

Lebo médiá vyvolávajú zbytočnú paniku ale to by neboli médiá keby furt dačo nevyvolávali :S niekto si niekde kýchne alebo zakašle a už má koronavírus.
  5. 5
    Draks

35 ročný ujo
    Bratislava

@montgomery to si kde čítal : ) ? také informácie nemám
  6. 6
    Teal

hrá sa, že má 2 roky
    >/vιℓℓαιn_

1. Kto trpí paranojou, ten sa bojí
    2. Kto má malé deti, ten sa bojí.
    3. Kto má zdravotné problémy, ten sa bojí.
    4. Kto je starý, ten sa bojí.
    5. Kto nepatrí ani do jednej takejto skupiny, ale nie je obmedzený a sebecký kokot, ten sa tiež bojí, lebo vie, že takáto pandémia bez ohľadu na nízke % úmrtnosti, môže mať výrazný dopad na ekonomiku, fungovanie štátu, spoločnosti, dostupnosti služieb, tovaru a nakoniec teda na nás všetkých.
  7. 7
    Tikalok

hrá sa, že má 1 rok

Som šokovaný, že draks nešíri paniku
  8. 8
    Notmehofejk

18 ročný chalan
    Už na prvý pohľad vzdelaný, rozmýšľajúci a hlavne veľmi inteligentne vyzerajúci mladý muž

doteraz som sa nebal. ale ked vidim, ze sa nebojis ty, tak za zacinam bat. lebo ty si este nikdy v nicom nemal pravdu.
  9. 9
    Dee99

26 ročný muž
    RK

Lebo nemaju na to liek ? :D
  10. 10
    Nespiacakraska

29 ročná žena
    Doma

Lebo mozu
  11. 11
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

No aj kebyze to chytis a nezomres tak asi ta moc tesit nebude ze ta zavru niekde do karanteny jak kralika na neviem aku nekonecnu dobu :-/
  12. 12
    Labut2

tvári sa, že má 3 roky

Tym chces povedat, ze na zivotoch starych ludi nezalezi? O com sa uz nehovori je, ze az 20% z nakazenych su vaznom/kritickom stave. Aj to treba brat na lahku vahu?
  13. 13
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

Neviem, nesledujem to, mám kopu vlastných problémov :/ Ale tak asi pretože na to nie je očkovanie a veľmi rýchlo sa to šíri? Ale podobný dôvod na obavy majú aj chrípkové epidémie celkovo. Súhlasím aj s tým, že ľudia, ktorí majú zdravotné problémy, oslabenú imunitu, majú malé deti, sú starší, tak sa asi boja ešte viac.
  14. 14
    Mariquittka

26 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

asi preto, lebo je to vírus a nefungujú na to ATB a ani očkovať sa nedá
  15. 15
    Dezolat

31 ročný muž

Ked si to tak vezmes tak je corona virus vlastne dobry. Pomru dochodcovia a nemusime sa im skladat na dochodok....
  16. 16
    Sign

29 ročný muž

onedlho bude vakcina, budte trpezlivi
  17. 17
    R4ptor

25 ročný muž

@dezolat pomrú deti a nebude sa mať kto skladať na tvoj dôchodok :D
  18. 18
    Dezolat

31 ročný muž

@R4ptor Meh, Cake is a lie!
  19. 19
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky

@draks Dosť desivý článok :/ https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/analytik-lekar-novom-koronaviruse-toto-vam-vlady-nepovedia-aby-nevyvolali-paniku
  20. 20
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky

@draks A ešte, na rozdiel od bežnej chrípky (kde je inkubačná doba 1-3 dni), je tu inkubačná doba až 14 dní! A teda chorí ľudia môžu vírus roznášať 14 dní a cítia sa ešte dobre.
  21. 21
    Draks

35 ročný ujo
    Bratislava

@azizi tak ten článok ma popravde trocha vydesil .. no uvidíme ako sa to bude vyvíjať ale snáď nebude mŕtvych nejak extra moc
  22. 22
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky

V Prahe (kde žijem) už panika je, vykupujú sa potraviny. Zvažuje sa aj obmedzenie množstva kupovaných potravín na osobu. Ja som to doteraz vážne netušila, pretože sa snažím vyhýbať negatívnym informáciam a nemám TV, takže nepozerám správy. https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/koronavirus-panika-vykoupene-obchody-cesko-potraviny-nakup.A200226_161846_ekonomika_fih
  23. 23
    Yoss

29 ročný muž

@azizi to je hrozné, ako médiá rozšírili paniku medzi ľudí, pritom ochorenie sa správa ako chrípka, patrí do tej istej rodiny