Fórum pridal Alysia, 11. 10. 2017 22:09 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Prečo si ľudia myslia, že angličtina je ľahký jazyk?

0
Alysia

26 ročná žena
Nové Mesto nad Váhom/ Brno

Je to len kvôli tej gramatike? + Ok, je angličtina všade okolo nás, ale čo sa týka výslovnosti a naučiť sa ju, alebo niekoho, to je dosť ťažké :( žiadne normálne pravidlá na výslovnosť ako v iných jazykoch
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Ps102

22 ročný chalan
    Muchosransk, mestská časť Vukojebina

Angličtina je naozaj objektívne jednoduchý jazyk na bežné používanie.
  2. 2
    Nikkaaa

hrá sa, že má 0 rokov
    vsade

ja som bola pol roka v NL vedla mna v robote sedi typek z USA a furt neviem tak ako by som chcela :D

aj je lahka na dorozumenie sa, ale ked chces rozpravat naozaj profi tak to lahke neni :D
  3. 3
    Willbebetter

tvári sa, že má 3 roky

Zas a opat sa budem opakovat, anglina nema AZ taku lahku gramatiku na dobrej urovni - C1/C2 :)
    Ale je to jazyk, ktory si vies ultra lahko prisposobit, otacat a tvorit vety ako potrebujes, a co sa tyka vyslovnosti, kazdy jazyk sa naucis najlepsie pocuvanim a hovorenim :)
  4. 4
    Hoperpohroma

hrá sa, že má 0 rokov
    tulam sa

anglictina na mna pozera odvsadial, takze sa mi lahko dostane do povedomia ako hocico ine

a teraz nejake dovody, preco je lahsia
    - ziadne sklonovanie
    - ziadne rody
    - abeceda latinka
  5. 5
    Cos45

600 ročný ujo
    |̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ |

Anglictina je lahka oproti latincine. Ale to je len take formalne zdovodnenie. Anglictina je tazka, ked ma mat vysoku kvalitu. Som niekde cital, ze treba sa naucit 10_000 slov (v nejakom tvare, ci co; nevyznam sa) a to nie je vsetko. Zalezi to teda od urovne.
  6. 6
    Alysia

26 ročná žena

@willbebetter tak ja len opakujem, čo som niekde čítala a počula, ževraj má angličtina ľahkú gramatiku :)
    Ja len, že pri nemčine a španielčine sa stačí naučiť pravidlá ako sa čo číta a vieš prečítať 99% textu, ale pri angličtine to tak nefunguje :D stále si musím slovíčka gúgliť a hľadať ako sa vyslovujú a davať si ich v nejakej aplikácií vysloviť... a aj tak sa bojím vyslovovať niektoré slová
    To prisposobenie a otacanie a tvorenie viet na tom niečo bude :)
  7. 7
    Ps102

22 ročný chalan
    Muchosransk, mestská časť Vukojebina

Mimochodom, angličtina vôbec nemá náročnú výslovnosť.
    Ruština a vietnamčina majú náročnú výslovnosť.
  8. 8
    Nats

21 ročné dievča

Zo skusenosti viem, ze ti, ktori tvrdia, aky strasne jednoduchy to je jazyk, ho vobec dobre nevedia :D
  9. 9
    Agord

20 ročný chalan
    Za fotoaparátom

Jazykovedný ústav Birdz. :D
  10. 10
    Hnisavica

hrá sa, že má 1 rok
    ...a tým myslím tam dole

Zase tu budú erudovaní lingvisti, juj :D
  11. 11
    Nats

21 ročné dievča

@hnisavica som pocula ze uz staci ked si spravis kurz na duolingu a skoro ako keby si bol lingvista! :D
  12. 12
    Hnisavica

hrá sa, že má 1 rok
    ...a tým myslím tam dole

@nats Akože skoro, to už môžeš písať kodifikačné príručky! :D Sme to my ale hejteri :D
  13. 13
    Ye6xncvl

17 ročné dievča

sklonovanie a rody.. naozaj, staci porovnat uz len s nemcinou a musis vidiet, ze co sa ti lahsie uci
  14. 14
    Alysia

26 ročná žena

@ye6xncvl nemčina sa mi ľahšie učila :D nebola som z nej taká zdeptaná ako som z angličtiny :(
  15. 15
    Alysia

26 ročná žena

@nats to sa musím zamyslieť nad tým, že kto mi tvrdil, že je to ľahký jazyk :D
    ako Duolingo používam, ale necítim sa nejako brutálne múdro potom :D pomáha mi to to hej, ale nie na mega úrovni :D
  16. 16
    Hoperpohroma

hrá sa, že má 0 rokov
    tulam sa

ved ale toto nie je forum pre lingvistov, toto je forum o verejnej mienke: "PRECO SI LUDIA MYSLIA"

tak sme ludia, tak povieme, preco si to myslime
  17. 17
    Ssnehulienka

22 ročné dievča
    Dolný Kubín

pretoze na rozdiel od mnoha inych jazykov sa vies na jej zakladnu komunikacnu uroven dostat pomerne lahko. dost sme toto riesili v skole. francuzstina je tazka napr od zaciatku do konca, anglictina je lahka v tom, ze zacnes tvorit vety pomerne jednoducho, ale potom ked chces ist na B2, C1, tam je to uz fakt narocne, ale malokto tam ide takze malokto to vie :D
  18. 18
    Willbebetter

tvári sa, že má 3 roky

Alysia - nie kazdy funguje rovnako, niekto ma zas rad presne pravidla, tak mu viac vyhovuje nemcina. Ale nevesaj hlavu, ja sa ucim anglinu asi 14 rokov cca a teraz konecne sa zacinam priblizovat k c2, proste to trva, ak niekto tvrdi ze jazyk vie za rok dva, tak to isto trepe :D
  19. 19
    Padre557

20 ročný chalan
    Manchester

Ja som teraz v Manchestri :D a napríklad niektorým nerozumiem nič :D ked rýchlo hovoria také vety kde sa používa get, in a tak ... proste krátke slová ktoré povedia rýchlo som stratený ... a cez telefón nerozumie takmer nič :D zrejme to chce čas :D a prax :D
  20. 20
    Alysia

26 ročná žena

@padre557 ja som 2 roky v UK ( okolie Oxfordu ) a telefony väčšinou ani nezdvíham :D lebo rozumiem prd :D
  21. 21
    Aristelovpes

20 ročný chalan
    Istropolis

Veď je (hehe) Oproti nemčine, latinčine, či pre cudzincov určite aj slovenčine...
  22. 22
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok
    Tam kde lisky davaju dobru noc

Anglictina sa da velmi lahko naucit..pre mna urcite lahsia vo vsetkom ... ked porovnavam naprikad s nemcinou ktoru som sa ucila 6 r ..( gramatika..vyslovnost..a akcent si lahsie osvojit) samozrejme ak clovek nie je Rus ..ti su beznajdejni( tito maju taku tvrdu vyslovnost ze az to boli :D
  23. 23
    Alex458

20 ročné dievča
    ♥Hogwarts♥

Hm..mne sa tiež zdá byť ľahká, kedže v nej už takmer aj rozmýšľam :D
  24. 24
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    krajina ľadu, temna a kaktusov

No, vcelku pomáha vedomie, že rodení anglicky hovoriaci ľudia často tiež poriadne ten jazyk nevedia :-D

A iste, sú aj ľahšie jazyky na naučenie na komunikatívnu úroveň, ale keď sa zrazu nemusíš učiť desať sklonovacích, dvadsať časovacích vzorov a k tomu ešte fúru výnimiek, nemusíš sa učiť 14 pádov a ako v nich skloňovať ešte aj slovesá alebo nepotrebuješ pochopiť úplne iné písmo, tak je to zrazu ľahučké, no :-D

(Nemčina nie je ťažká, respektíve výrazne ťažšia ako angličtina podľa mňa, práve kvôli tej pomernej logike a pravidelnosti, ale tým, že nie je tak všadeprítomná, nelepí sa na človeka tak ľahko)
  25. 25
    Adhak

22 ročný chalan

Pretože základy sú jednoduché, stačí sa vlastne naućiť základne časy a človek sa bez problémov dorozumie všade. Akurát byť v nej fakt dobrý, to už nie je pre každého. Mizivé percento ľudí má angličtinu, že to na ňom nepoznáme, že neni native english speaker. A ľahká ako ľahká, variť je tiež ľahké pokiaľ varím praženicu :D
  26. 26
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

Lebo akonáhle sa začneš učiť nejaký iný jazyk tak zistíš, že vážne je.
  27. 27
    Sheily

22 ročné dievča

Pretože na úroveň B1 ja sa dostaneš pomerne ľahko a rýchlo :) potom je to už horšie, ale väčšina ľudí ďalej nejde a B1 ti stačí aby si poriesil to čo potrebuješ..
    Výslovnosť je síce zadrhel.. ale veď ani angličania nevyslovuju všetci všetko rovnako a už vôbec nie správne :)
  28. 28
    Vymyslinick

18 ročné dievča
    ++++++++++++ +++++++++++++++ 26 redstarfans of me ! QuarterHUNDRED ! + oné, ONE, JEDEN +++++++++++++++ ++++++++++++ MOMENTÁLNE to je Vymyslinick. To je trošku dosť psycho aj na birdz..

No ja si nemyslím, ja to viem.
    Absolútne žiadny problém s výslovnosťou,
    gramatikou, konverzáciou, prízvukom podľa
    potreby - US, rôzne časti USA, rovnako tak GB,
    Keď máš dokonalý hudobný sluch plus iné danosti,
    tak naozaj to nie je žiaden problém.
  29. 29
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok

Moja prax mi hovori..ze to vsetko cosa clovek nauci v skole ohladom jazykov .je len minimum...ked nema "experience " tak pride do cudziny a bude valat ocami..a kazde jeho druhe slovo bude. ..excuse me..can u please again ..
  30. 30
    Savvym

24 ročný chalan

@obsession skôr sorry, what, what? Excuse me, can you repeat používajú skor ostrieľani angličtinari.
  31. 31
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok

@savvym what? What?... (hehe) nabuduci postaci "skjuzmi ".. ako aj u nas na svk.. ak sa budes pytat co? Co.? Zaradia si ta Aj tam plati vychova
  32. 32
    Savvym

24 ročný chalan

@obsession presne tak.
  33. 33
    Bencen

23 ročný chalan

Osobne mi príde angličtina ako strašne primitívny jazyk... také nárečie dementov :D
  34. 34
    Openmindedfreak

28 ročný muž

@nikkaaa a ktory jazyk je prosim ta lahky, ak nim chces hovorit profi? :D asi ziadny...
  35. 35
    Unicornwp

tvári sa, že má 6 rokov
    Nevrlend

Lebo nemá veľa slov ani napríklad. My tu máme strašne veľa pomenovaní už len ako nadávky oni majú stále iba to fuck. Alebo možno ešte pár iných. Ale aj všeobecne. Podľa mňa má dosť ľahkú výslovnosť aj gramatiku. No to je asi podľa toho či ten človek má nejaký vzťah k tomu a talent samozrejme (hehe) (: (: (:
  36. 36
    Nikkaaa

hrá sa, že má 0 rokov
    vsade

@openmindedfreak to bola narazka na to, ze milion ludi ti povie ze anglina je lahka pritom rozpravaju uplne napicu :D
  37. 37
    Alysia

26 ročná žena

@unicornwp to s tými slovami sedí :) o talente si myslím, že to nie je, vidím ako niektorí vyslovujú a niektorí nie a neprídu mi talentovanejší. Možno skôr ten hudobný sluch by som v tom videla.
    Ja som asi divná, ale mám problém zopakovať nejaké slovo po anglicky, keď ho počujem :D pri španielčine, nemčine či gréčtine mi to taký problém nerobí