Fórum pridal Tasara, 6. 10. 2017 16:48 do kategórie Peniaze. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Predávanie vecí na ebay

0
Tasara

hrá sa, že má 0 rokov
BB kraj

Ahojte ľudkovia!
Práve som sa rozhodla, že je čas preriediť moje skrine a zbaviť sa použiteľných kusov oblečenia. Registrovala som sa na ebay a aktivovala PayPal. Mám však otázky, ako to celé prebieha? Cez akú spoločnosť posielate balíky do zahraničia?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Tasara

hrá sa, že má 0 rokov
    BB kraj

Prídu peniaze až po doručení balíka?
  2. 2
    Majojo

18 ročný chalan
    Ak chceš, zistíš si :)

Mňa to tiež zaujíma, prosím potom ma sem označ, keď tu bude vysvetlenie. :) Ďakujem.
  3. 3
    Obrvonjottr

29 ročný muž

peniaze prídu hneď ako kupujúci zaplatí cez PP.

Ebay ma akurát tú nevýhodu, že sa môžeš stať obeťou podvodu pomerne jednoducho. Predáš vec, kupujúci to zaplatí. Pošleš to, príde mu to, prevezme to a nakoniec ti napíše, že mu nič neprišlo a chce refund. Pritom ty obvykle nemáš dôkaz, že mu to naozaj prišlo.
  4. 4
    Obsession

22 ročné dievča

Neviem ja som len ta kupujuca
  5. 5
    Tasara

hrá sa, že má 0 rokov
    BB kraj

ďalej nerozumiem podla čoho mám uviesť cenu za poštovné :o
  6. 6
    Tasara

hrá sa, že má 0 rokov
    BB kraj

@obrvonjottr jak že nemám dôkaz? a sledovanie zásielky? tam ti ukáže či bol balík prevziaty alebo nie
  7. 7
    Vlcica1989

28 ročná žena
    Trnava

aby si vedela podacie číslo a tým balík sledovať musíš to poslať doporučene a tam sú ceny do zahraničia vysoké takže je možné že ti to nikto nekúpi
  8. 8
    Obrvonjottr

29 ročný muž

@tasara
    ja by som nepodceňoval kreativitu podvodníkov...

ono sú dva typy complaint:
    1. item not received
    2. item not as described (napr. aj prázdny balík)
  9. 9
    Tasara

hrá sa, že má 0 rokov
    BB kraj

no a podľa čoho mám teda vybrať shippment cost ?? som zaseknutá na mrtvom bode.....
  10. 10
    Vsakpredsajaa

20 ročný chalan

@obrvonjottr ale on nemá dôkaz že mu to fakt neprišlo :)
    Myslíš že keď niekto povie že prišiel zlý balík tak ona je povinná mu to vrátiť?
  11. 11
    Condition

22 ročný chalan
    Žilina

a daňové veci netreba nebodaj riešiť pri takomto predaji ? :D Či to je na štýl bazoš ?
  12. 12
    Obrvonjottr

29 ročný muž

@vsakpredsajaa
    veď nemusí nič vracať, ebay to automaticky potom strhne z účtu predávajúceho a vráti kupujúcemu :D
  13. 13
    Vsakpredsajaa

20 ročný chalan

@obrvonjottr a odkial ebay vie že ten človek neklame?
  14. 14
    Obrvonjottr

29 ročný muž

@vsakpredsajaa
    pretože dokazovať má primárne ten kto predáva, bežný zákazník je podstatne viac chránený. Tak je proste postavený ich biznis model, treba čítať Terms & conditions