Fórum pridal Chromanoha, 13. 5. 2018 00:17 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Prenájom v BA

0
Chromanoha

30 ročný muž

Čaute, chystám sa prenajať si byt v BA, zaujímalo by ma koľko vám mesačne ostane po zaplatení nájmu a ako sa vám z toho žije. Chcel by som si nájsť už niečo normálne a rátam, že mi ostanú tak tri stovky.
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Chromanoha

30 ročný muž

Rátam, že neušetrím ani prd :D, ale neplánujem to na viac ako rok a mám samozrejme aj niečo ušetrené.
  2. 2
    Onetouch

27 ročný muž
    Bratislava

Niektori to riesia tak, ze idu byvat k cudzim a maju len vlastnu izbu... podla mna je to onicom a hodne obmedzujuce...radsej kusok priplatit viac a mat omnoho viac pohodlia a kopu dalsich vyhod...
  3. 3
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -69 roky
    tulam sa

ved predsa zalezi, kolko zarabas.. to ze mne zostane (napr.) tisicka, neznamena pre teba absolutne nic

zalezi, v akom si odbore, co robis, aky velky byt si prenajimas, ci spolubyvas, atd. a podla toho si to samzorejme musis rozratat, aby si vyzil
  4. 4
    Chromanoha

30 ročný muž

Žiadni cudzí ľudia, chcem mať vlastný priestor, pozerám dvojizbáky. Len ma zaujíma, či sa dá z tých troch stoviek normálne vyžiť a ako sú na tom ostatní ľudia v podobnej situácii.
  5. 5
    Laurikaaa

22 ročné dievča
    Londýnčanka

Nuž to je o tvojom štandarde, či ti stačia 3 stovky na život...
    Niekto by z toho ešte aj ušetril, niekto by bol na nule už po týždni.
  6. 6
    Chlorofyl

27 ročný muž
    Erec Jisrael

stacia ti 3 stovky na zivot ale ides hladat priestor ktory je dvojizbak? zaujimava umera :)
  7. 7
    Wewo

25 ročný muž
    alfa gay homosexuálny

Určite by som nežil z troch stoviek len preto aby som bol sám v dvojizbáku. Akože mať kľud a priestor je fajn ale nie je to všetko, predsa potrebuješ peniaze na život ak chceš aj niečo iné ako len robiť, jesť a spať doma.

Tiež mám sám dvojizbák a aj keď si "ušetrím" dosť, častokrát mám pocit že je to zbytočný luxus.
  8. 8
    Semhamforas

26 ročný muž
    Bratislava

To mi pride zbytocne mrhanie penazi byvat sam v dvojizbovom byte ale je to o preferenciách. Z 300€ mesacne by som mozno vyžil, ale inak by som z takého života veľa nemal. To by si prakticky nemohol ísť s nikým von na pivo a tak, nemohol by si sa venovať žiadnemu hobby atď. prosto život na chuja. Aspoň podľa mňa. Dobrý kompromis je buď si prenajať jednu izbu a bývať v zdieľanom byte alebo ak chceš tak veľmi súkromie, tak si prenajmi garsónku resp. max jednoizbový byt.
    Teraz sa ti to nemusí zdať, no keď budeš v budúcnosti kupovať vlastné bývanie tak oceníš, že si v minulosti viac ušetril.
    Ale je to o prioritách, to je môj pohľad na vec, ja by som radšej ušetril na bývaní a viac minul na socializovanie sa a na hobby. Tebe môže viac vyhovovať niečo iné
  9. 9
    Chromanoha

30 ročný muž

Ono jednoizbové byty nie sú o moc lacnejšie, tak si radšej pár eur priplatím. Ďalšia možnosť je, že zoberiem úver a kúpim starší byt, komplet ho prerobím (som z oboru, to je najmenší problém) a za nejaký rok dva predám. Tu ale netuším, či nakoniec nebude lacnejší ten prenájom a ešte si ušetrím kopu nervov.
  10. 10
    Tommyhot

29 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

Ja som v BA rentoval 40m2 garzonku za 450e.

@semhamforas ja budem za chvilu byvat sam v 4 izbaku (4 izby + obyvacka) :D moj spolubyvajuci sa pravdepodobne stahuje a neviem ci sa mi podari najst niekoho.
  11. 11
    Piotra

24 ročné dievča
    Nikdykde

300 € stačí na vyžitie, ale ak máš štandard 1+1 izba pre teba samého, tak si nie som istá, či ti to bude stačiť. Na čo vlastne toľko priestoru v prenájme? Ak nezoberieš prvú ponuku, tak jednoizbák/garsónku nájdeš určite lacnejšiu od 2-izbáku o viac než pár eur. A ak chceš neskôr brať hypo + prerábať, tak sa tie ušetrené € určite zídu.
  12. 12
    Semhamforas

26 ročný muž
    Bratislava

@tommyhot to si tam mozes zriadiť aj futbalové ihrisko asi :D na druhu stranu ty asi neplánuješ žiť z 300€ mesačne
  13. 13
    Tommyhot

29 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

@semhamforas skor hodinovy hotel :D
  14. 14
    Yoss

27 ročný muž

Je to o tvojich prioritách, sám si to musíš prerátať, názory ľudí sa rôznia. Niektorí nedokážu vyžiť ani z 1000 € mesačne, keď sú zvyknutí na vyšší životný štandard a iní aj z 200 € v pohode. Niektoré chudobné rodiny s deťmi majú mesačný rozpočet ani nie 500 € a pri rodine sa veľmi ťažko plánujú výdavky, to už sú iní financmajstri, ale v hladových dolinách SR je to tak.
  15. 15
    Willbebetter

tvári sa, že má 4 roky

Vyzit by som vedela, ale nechcela.
    Pre mna je uplne neakceptovateľné davat take sumy za podnajom cudziemu cloveku do vrecka. Preto som si co najskor kupila byt. Kazdy ma ine priority v zivote.