Fórum pridal Ucitelka, 2. 8. 2020 11:48 do kategórie Jedlo. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Približne koľko kalórií denne prijmete?

0
Ucitelka

44 ročný ujo

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Ucitelka

44 ročný ujo

Ešte možnosť - absolútne netuším ani odhadom/nikdy som to nerátal/netuším ako sa to ráta
  2. 2
    Melancholik

28 ročný muž
    Bratislava

cca 8000 kj
  3. 3
    Karlotiskot

32 ročný muž
    I'll Be In The Garage

ja neverím na kalórie.
  4. 4
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Asi milión :(
  5. 5
    Elmsi

12 ročné dievča

Väčšinou cca 1200 a občas aj milion :D
  6. 6
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Pani lesa

Bojím sa o ľudí, čo dali neironicky pod 1500

A inak neviem, nerátam okrem prípadov, keď si chcem byť istá, že som zjedla dosť (napr. keď sa balím na výlet), ale odhadom to bude asi okolo 2000, možno o niečo menej zvyčajne, ale proste na rozhraní dvoch možností a odmietam preto hlasovať :-D
  7. 7
    Saddath

23 ročné dievča

Podla kalkulacky a mojej aktivity mam jest 2700 na udrzanie si vahy. Ked je sobota a jem langise a zmrzky tak iato aj 3000 a su take dni ze jem leb melon takze pod 1000. Ale telo si to dako vDy vyvazi a nema kallulacku v tele.
  8. 8
    Delica

hrá sa, že má 2 roky
    (-∞,+∞)

Nerátam si, odhadom okolo 1500kcal by som si tipla.
  9. 9
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

Netuším? Nikdy ma nenapadlo to počítať a vlastne načo aj? Nie som kulturistka ani modelka vo Victoria's Secret aby som niečo také musela robiť :S

Ale vela to určite nebude, to by som inak vážila... Teda až na včerajšok keď som vyžierala Nutellu lyžičkou (?)
  10. 10
    Zrkadlovka

22 ročné dievča
    pod lamelou

netuším a nikdy som to neriešila :D
  11. 11
    Riddiculus

8 ročné dievča
    *1238

Nechápem, jak môže niekto jesť pod 1000. Šak kalórie sú (skoro) všade a nie je ich málo. Ešte k tomu ľudské telo vyžaduje viac. A hádanie, koľko má čo, je takmer nemožné bez nejakého prehľadu.
  12. 12
    Annyejnji

22 ročné dievča

1100-1400
    záleží, či mám lepšie, alebo horšie dni :D
  13. 13
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

Rozmyslam, ci polovica birdzu mieri k smrti podvyzivou alebo len zurivo podhodnocuje svoj kaloricky prijem.
  14. 15
    Estesal

26 ročná žena

väčšinou raz
  15. 16
    Mezomus

hrá sa, že má 2 roky
    asshole birdzu!

@staphylococcus imho B je spravne. tych 1000-1500kcal mali vazni v osviecime

ja som si to nikdy nejak nepocital, ale jedno obdobie som zral asi 4000 denne a chudol som 8-)
  16. 17
    Livre

20 ročné dievča

Mne telo akoby už nevie prijať viac ako cca tých tisíc, je mi potom zle. Zväčša teda zjem jedno jedlo denne alebo dve malé, ľahké jedlá a stačí mi to.
  17. 18
    Ucitelka

44 ročný ujo

@mezomus Dost silno pochybujem, ze by v koncentrakoch mali nad 1000.
  18. 19
    Papver

24 ročné dievča

Bohužiaľ viac nemôžem, ja som Victoria's Secret modelka.
  19. 20
    Estesal

26 ročná žena

@papver fakt? :O
  20. 21
    Notmehofejk

38 ročný ujo
    Fear no more, precious ladies!

Poslednou dobou sa snažím okolo 2,5k. Dlho som mal 3k+, ale už som starý a zrac a nepribrac metabolizmus ma pomaličky začal opúšťať.
  21. 22
    Forte

8 ročné dievča
    som rada ze som tu

Netusim, iba si myslim ze to asi nebude menej ako 1000 a viac ako 2000
  22. 23
    Mezomus

hrá sa, že má 2 roky
    asshole birdzu!

@ucitelka ja zas dost silno pochybujem, ze nie.

treba si uvedomit, ze to boli najma pracovne tabory=na smrt hladny robotnik ti je nanic.

kazdopadne som ochotny verit, ze povedzme posledny rok vojny, ked spojenci znicili nemecku vsetku infrastrukturu, resp. znicili kazdy vlak/konvoj, ktory piloti uvideli, tie podmienky asi neboli vesele, ale to nemalo co zrat uz ani civilne obyvatelstvo.
  23. 24
    Narazuvzdornaa

26 ročná žena
    bridge troll

Ja dojem aj za tych, co hlasovali pod 1500..
  24. 25
    Devanelemen

18 ročný chalan
    Nuladimenzionálny priestor

@staphylococcus Ja som dal 1500-2000, ale bežne, tak 3 dní v týždni sa nedostanem ani na tých 1500. Dnes napríklad mám ešte len 650 a tak skoro jesť nebudem.
  25. 26
    Lakero

22 ročný chalan
    Ďaleko za siedmimi horami

Tak nad 3000 isto. A to balancujem s váhou na tom istom čísle
  26. 27
    Palec223

28 ročný muž

je to skor od 1500 do 1700
  27. 28
    Openmindedfreak

30 ročný muž

Deveď
  28. 29
    Nespiacakraska

29 ročná žena
    Doma

Ja som si stiahla appku na ratanie kalorii a zistila som, ze som dlhodobo pod 1000kcal/denne(a o mizernych vyzivovych hodnotach ani nehovorim). A ja sa potom dpc cudujem, preco som furt taka zdechla, depresivna, padaju mi vlasy, kazia sa mi zuby atd.
    Gratulujem Nespiaca, zas si sa dojebala...
    https://cdn.shopify.com/s/files/1/1061/1924/products/4_grande.png?v=1571606116
  29. 30
    Kerrang

27 ročný muž

Keď si dám dobrý nedeľný obed alebo že proste nie je núdza o jedlo, tak niečo okolo 1600 kcal prijímem ...ináč skôr menej ako 1500 mávam niekedy ...na chlapa to asi moc neni, ale zas neprežieram sa a zatiaľ mi to takto stačí
  30. 31
    Kerrang

27 ročný muž

No zároveň dodávam, že ešte nikdy som nemal nad 1700, preto som v nemom úžase ako niekto dokáže prijať aj 3000, 4000 kcal, však doslova by som praskol (hehe)
  31. 32
    Kerrang

27 ročný muž

Tak nie, aj keď nie som moc najedený sa mi to drží na tých 1600 ...teraz som si na "chytrej" váhe odmeral aj koľko mám kcal ...1678 kcal mám ...na chlapa asi málo, ale som spokojný aj s váhou aj kalóriami, nechcem viac priberať
  32. 33
    Plavam_zivotom

25 ročná žena

Aktuálne to nerátam a dosť sa stravujem po reštauráciach, čiže absolútne no idea.
  33. 34
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

@kerrang wtf vaha ti nemeria kolko kcal prijimes, ta ti moze maximalne tak odhadnut bazalny metabolizmus...
  34. 35
    Wistingher

23 ročný chalan
    Bratislava

vôbec netuším... niekedy zjem za deň jedno jedlo ... a niekedy zjem toho vela vela...
  35. 36
    Kakofonicka

29 ročná žena

@kerrang 3000kcal a viac ale vacsinou prijimaju ludia, ktori maju aj ovela vyssi energeticky vydaj ako priemerni ludia. Neviem si predstavit, ako by napr. The Rock zivil tie svoje svaly s 1500-2000kcal :D jemu je aj tych 3000 malo (:
  36. 37
    Mariquittka

27 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

okolo 2000 a je tam aj veľký výdaj, cvičenie, chodenie skoro všade pešo, okolo domu
  37. 38
    Mezomus

hrá sa, že má 2 roky
    asshole birdzu!

@kerrang whaaat? to je co za vahu, co ti pocita prijate kalorie? (:

@kakofonicka dakedy som cital o the rock-ovi clanok a bol tam aj jedalnicek... tusim v treningovy den to mal cez 9000 (letim)
  38. 39
    Kakofonicka

29 ročná žena

@mezomus jj, ja som aj ratala, ze minimum tych 6000 musi byt, ale ani 9000 ma neudivuje.
  39. 40
    H8u

27 ročná žena
    Štefanov

Momentalne neratam ale za tie roky ratania mam dost presny prehlad, myslim ze okolo 2500 tak som nevedela co oznacit :D a nechudnem teraz ani nic
  40. 41
    Kerrang

27 ročný muž

@staphylococcus @mezomus to je taká sklenná digitálna a musím si vyzliecť ponožky keď sa idem vážiť a chcem si teda najmä aj tie ďalšie veci odmerať ako obsah svalov v percentách, potom asi množstvo vápnika lebo takú kostičku tam ukazuje, tie kilokalórie, bmi ... musím si však predom nadstaviť pohlavie, vek a svoju výšku
  41. 42
    Kerrang

27 ročný muž

Ale či to meria správne, tak ktovie, no..
  42. 43
    Kerrang

27 ročný muž

@kakofonicka ja moc až tak veľmi viditeľné svaly nemám ...mám teraz okolo 39%, no mal som dakedy aj 41,5%, no to som aj viac cvičil, minimálne pravidelne klikoval
  43. 45
    Subarnica

23 ročné dievča

Cieľ je 1500... Reálne je to +/-100kcal ale snažím sa to dodržiavať
  44. 46
    Nespiacakraska

29 ročná žena
    Doma

@kerrang to ti meria bazal, nie prijate kalorie. Bazal sa meria z udajov ako vyska, vek, pohlavie a vaha. A ta kosticka je podla mna odhadovana vaha kosti, nie % vapnika...
  45. 47
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

nerátam to
  46. 48
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

@mezomus dostávali tam akurát riedku kapustovú polievku a k tomu plesnivý chleba takže nič moc,a ano boli to pracovné tábory ale mali tam neustály prísun nových ludí takže straty vedeli rýchlo nahradiť
  47. 49
    Energy1010

23 ročný chalan

@mielikki Všetci čo dali 1000-1500 sú normálne zdraví ľudia (vrátane mňa).
    Všetko záleží od výšky, váhy atď atď... Ja síce prijmem okolo tých 1500 kcal, ale moja strava je zložená z mäsa zeleniny, ovocia, ryža, zemiaky atď. A cítim sa úplne super a som zdravý. (Netrpím podvýživou a BMI mám normálne)...
    Takže nemusíš mať o nás strach...
  48. 50
    Majky538

25 ročný muž

Zalezi kolko ludi to aj sleduje :) Mozes si dat zdravy obed ale zozeres keksy co maju 500 kcal tak to vyskoci :)
  49. 51
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Pani lesa

@energy1010 to máš potom porcie ako na prvom stupni ZŠ alebo to zle počítaš?
    Lebo dospelý človek toľko spotrebuje len na základné životné funkcie, nie tak sa ešte do toho aj hocijako hýbať
  50. 52
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

@energy1010 hej ako sorry ale ako muz mas isto bazal cez 1500. Takze aj keby si len lezal a nic nerobil tak ti tych 1500 nestaci ani na zivotne funkcie.

Holy shit, toto forum dobre ukazuje, ako su ludia mimo.
  51. 53
    Mezomus

hrá sa, že má 2 roky
    asshole birdzu!

@mielikki sak pocitaju to vsetci zle.

sak normalne si das kuracie stehno s ryzou= @kerrang ov nedelny obed a mas 1000 kcal v sebe a ani nepolozis pribor.

@herfield ano, bol si tam, mas absolutnu pravdu (thumbs)

kazdopadne, holokaust je citliva tema. teda ani nie tak citliva, akurat nas prijebany trestny zakon neumoznuje akukolvek diskusiu. §422 trestneho zakona tusim. esteze zijeme v demokracii (love)
  52. 54
    Kerrang

27 ročný muž

@nespiacakraska a čo to znamená to bazál, bazálny metabolizmus, keď zrovna nie som vyštudovaným vysoko fundovaným lekárom alebo výživovým poradcom? (hehe) ...ja viem iba čo znamená, keď sa povie "báza listu", keď toto ja by som mal vedieť, keďže sa rozumiem ako tak tým rastlinkám :D ....tá váha asi bude merať skreslene usudzujem (hehe)
  53. 55
    Kerrang

27 ročný muž

Tak a dneska som vyupratoval celé 2 poschodia v dome (rozumej vysávanie a umývanie podlahy a 1. teda dolné poschodie rovnako + utieranie ako-tak prachu) a to som sa vážil na tej váhe, keď som pivnicu končil a mal som hentoľko, tých 1600 kcal ...takže aj keď výdaj bol, tak možno sa mi to udržalo, aj keď určite som niečo vypotil a spálil nejaký ten slabý tuk v sebe :D
  54. 56
    Energy1010

23 ročný chalan

@mielikki Tak bud neviem pocitat alebo kaloricke tabulky su na p*cu...
  55. 57
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

@mezomus nemusel som tam byť stači sa o tie veci trochu zaujímať,to asi len ty maš nejakú skreslenú predstavu o "stravovaní" v koncentračných táboroch
  56. 58
    Nespiacakraska

29 ročná žena
    Doma

@kerrang Zjednodusene povedane, to ciselko co ti vyslo na vahe(to 1600 nieco) ti ukazuje, kolko kalorii potrebuje tvoje telo, na udrzanie zakladnych zivotnych funkcii. Pretoze tvoje telo spaluje kalorie aj ked nic nerobis, len sedis a pozeras do blba, pretoze kazdy jeden organ v tvojom tele, potrebuje na svoje fungovanie energiu(kaloriu-kaloria,kcal je jednotka energie). Aj pluca na dychanie, aj srdce na pumpovanie krvi do obehu, aj mozog na uvazovanie, vsetko.
    Ak si ty upratoval dom, to je povedzme, vymyslim si-100kalorii, ty by si mal v ten den prijat 1700kalorii-100kalorii co si vyupratoval a tych 1600 co je bazal, aby si mohol fungovat. Rozumies?
    No a kalorie sa rataju po starom, vazis si jedlo co zeres a bud ratas rucne podla tabuliek, alebo existuju uz teraz appky, kde si napriklad oskenujes ciarovy kod z mlieka, napises kolko si ho vypil a appka ti vyrata energicku hodnotu. Aj joule, aj kalorie, bielkoviny, tuky, cukry, vlakniny, mineraly, vsetko proste.
    A inteligentne vahy ti meraju BMR-skratka pre kamosa Bazal, tuk, vodu, svaly a kosti, pretoze tuk, voda, svaly a kosti, tvoria celkovu hmotnost ludskeho tela. Vaha nema odkial vediet, co a kolko si jedol, vaha bude vediet max kolko si toho zozral, ak si sa nafutroval jak prasiatko, pretoze budes mat o dve kila viac. :D Ale nemoze vediet-zjedol som 200g kapustnice, to je tolko a tolko kalorii, 200g snicla, to je tolko a tolko kalorii, 300gmajonezoveho salatu, kolaciky a este som to zalial kofolkou tak to mame dokopy 1600kalorii(to som trepla od brucha, neviem kolko to co som popisala ma kalorii, len je to take bezne Vianocne prasenie :D )
    Dpc to ma zas kilometer. :D :D :D Vysomaril si sa z toho? :D
  57. 59
    Kerrang

27 ročný muž

@nespiacakraska tak si to musím vyrátať podľa niečoho, keď váha ukazuje koľko kcal by som mal prijať (hehe)
  58. 60
    Kerrang

27 ročný muž

@nespiacakraska tak až 2 kilá sa mi za 1 deň nepodarilo prijať (hehe) ...aj hej (hehe)
  59. 61
    Mezomus

hrá sa, že má 2 roky
    asshole birdzu!

@hetfield co znamena "zaujimat sa o tie veci"?

cital si dennik anny frankovej, ci dejepis pre zs, ci co presne? (thumbs)
  60. 62
    Ucitelka

44 ročný ujo

@mezomus Stačí minúta googlenia a dokonca to nájdeš aj na oficiálnej stránke koncentračného tábora v Osvienčime. Priemerne sa to pohybovalo okolo 1300 kalórií a neskôr to bolo okolo 700. Či ja neviem, aké zdroje máš ty, či aké ešte potrebuješ?
  61. 63
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

@mezomus z denniku Anny Frankovej by si sa toho o pomeroch v táboroch vela nedočítal kedže celá kniha je o tom ako sa skrývajú niekde na povale a končí sa momentom ako ich nájdu
  62. 64
    Mezomus

hrá sa, že má 2 roky
    asshole birdzu!

@ucitelka mno a vidis! ja som bez guglenia napisal, ze mali 1000-1500 a bez guglenia som napisal, ze pod 1000 mali ku koncu vojny, ked nemal co zrat ani wehrmacht pomaly (thumbs)

a kedze to pisali na oficialnej stranke, tak som ochotny verit, ze to bolo o 500 viac
  63. 65
    Etelnair

12 ročný chlapec
    vie čo je to zarobiť na zahraničný voz

urcite aspon dve